Pomoc - Szukaj - U¿ytkownicy - Kalendarz
Pe³na wersja: III Grunwaldzki Turniej Bojowy Miecza D³ugiego - Grunwald 2012
> Inne > Kalendarium 2012 > Grunwald 2012
Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Mateusz z Grójca
przypomnia³o mi siê, ¿e mam zdjêcia swoich rêkawic jak by³y nowe i dopiero obszyte:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=169...&permPage=1

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=169...&permPage=1

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=169...&permPage=1


na kciukach zamieni³em miêkki filc na sztywny 5mm
i do³o¿y³em taki sam filc na ¶ródrêczu.
Gregor z Krakowa
CYTAT(Szymon (Niuniek) Andrzej Sawicki @ 16:44 09.09.2012) *
Sorki Gregor, ale w tak wy¶cielonych rêkawicach (chodzi mi o ilo¶æ i grubo¶æ filcu) to praktycznie masz du¿e szanse na po³amane palce w walce d³ugim.£adnie wykoñczone ale napewno nie do walki bardzo kontatkowej.


Mylisz sie, jak wrzucisz cienki filc, ale podkleisz, czy zszyjesz go dachówkowato to chroni wystarczaj±co dobrze. Pamiêtajmy ¿e filc ma chroniæ palce od uderzenie rêkawic±, a nie broni±- bo tu role bufora spe³nia rêkawica pancerna.

inaczej- dostawa³em w ³apy nieraz, ró¿n± broni±, moi klienci, równie¿ bohurtowcy tez- póki co ja nie narzekam, i nikt do tej pory równie¿ (a przynajmniej nie dotar³o)
warstwa ma--> z 2,5mm skóry, za 3mm filcu i skóra w rêkawicy- moim zdaniem starczy, ale jak kto by chcia³, mogê i ze 2 cm w³adowaæ, tylko po co....

na¶ klient na¶ pan....
Szymon z Gdañska vel. ¦wiñski Ksi±¿e
Osobi¶cie u¿ywam filcu 8-1cm. Który nastêpnie podcinam no¿em tapicerskim tworz±c w ten sposób tak ¿³obek w który mie¶ci siê idealnie palec. I tak spreparowany filc wszywam na zgiêtych placach do rêkawicy a pó¼niej ca³o¶æ do stalowej. Posiadam moje rêkawice od 2 lat - ani jednej kontuzji d³oni a walczê od 2lat i buhurtowo i na d³ugie do¶æ intensywnie.

Sama skóra nawet jak dasz 5mm to nie wyt³umi. Moim zdaniem wa¿ne jest ¿eby zastosowaæ naturalny filc a nie sztuczy. Wg mnie jest znacz±ca ró¿nica. Oczywi¶cie taki filc jest 2 razy dro¿szy ale jako¶ciowo jest milion razy lepszy.

Pozdrawiam.

Mogê wrzuciæ zdjêcia starej rêkawicy bo mam wyprut± gdzie stosowa³em 2-3mm filc.

Aha zapomnia³em dodaæ jak kto¶ ma mo¿liwo¶æ i czas to proponowa³bym zrobienie rêkawiczki z skóry samemu. Te kupne s± spoko ale z do¶wiadczenia mogê powiedzieæ ¿e szwy mega szybko puszczaj±. Tak jak siê walczy do¶æ czêsto to ok 2-4miesiêcy.
Dentystek
Temat proponujê wydzieliæ bo wytworzy³o siê ³adne kompendium wiedzy o klepsydrach smile.gif

Co do rêkawic to post Niuñka mówi wiêkszo¶æ - ba, sam mu patent sprzeda³em.
Równierz u¿ywam filcu 1cm, natomiast bo jego obróbce absolutnie w ¿adnym miejscu tyle filcu nie ma. Dentysta jest specjalista od rêkawic po do¶æ mocno z³amanym paluszku i ja te¿ swoje po³ama³em, to siê nauczy³em.

Rêkawiczki skórzane kupne najlepsze s± firmy Venitex dostêpne w Leroy Merlin smile.gif Wszystkie szwy na miejscu - 2 lata super intensywnego u¿ywania smile.gif
A.Fran
Loczas pokaza³ mi swoje klepsydry i wtedy stwierdzi³em, ¿e ten rodzaj rêkawic mo¿e byæ max bezpieczny i przy tym bardzo estetyczny. Sam nie u¿ywa³em nigdy wyt³umienia i ¿adne ¶mieszne tarczki nie pomaga³y. Bêdê wszywa³ filc to mo¿e zrobie pare zdjêæ, ¿eby inni wiedzieli how-to bo warto.

Rêkawiczki skórzane Guide te¿ s± ok, sprawdzaj± siê dobrze w walce i przy pracy w warsztacie.

Mo¿e uda siê przeprowadziæ TMD bez kontuzji.
Józef
CYTAT(Dentystek @ 12:55 11.09.2012) *
Temat proponujê wydzieliæ bo wytworzy³o siê ³adne kompendium wiedzy o klepsydrach smile.gif

Puki moderator nie traci cierpliwo¶ci warto jednak temat kontynuowaæ - bo niezwykle wa¿ny.
kto mo¿e - niech wstawia zdjêcia.
Mo¿e przyjdzie komu¶ do g³owy wyspecjalizowaæ siê w obszywaniu rêkawic ?
pozdrawiam smile.gif
Edit.
Tak na marginesie - wielu p³atnerzy stosuje przy rêkawicach nity z pó³kulistymi ³ebkami.
(³ebki od ¶rodka rêkawicy)
Uwa¿am to za b³±d - lepiej u¿ywaæ do nitowania rêkawic gwo¼dzi papiaków.
Gandalf
Trochê to trwa³o, ale gdyby kogo¶ interesowa³o to wrzucam walki fina³owe TMD Grunwald 2012. Eliminacji niestety brak z powodów technicznych.
Turniej Miecza D³ugiego - Grunwald 2012
Viator
CYTAT
Uwa¿am to za b³±d - lepiej u¿ywaæ do nitowania rêkawic gwo¼dzi papiaków.
A s± nieocynkowane papiaki?
Grzegorz £
Owszem nawet nieco tañsze od ocynkowanych.
Viator
No to jak s± to OK ;)
LukaszZwierzanski
Je¶li rêkawice klepsydrowe wraz z wyt³umieniem oraz wszyt± rêkawic± maj± dobrze chroniæ to w pierwszej kolejno¶ci trzeba zacz±æ od samych rêkawic pancernych. Bardzo wa¿ny jest ich kszta³t, wykoñczenie nitów oraz skóra u¿yta do nitowania paliczków. Warto zwróciæ uwagê na to jak wykoñczone s± nity, spotyka³em siê z czym¶ takim, ¿e nity by³y nie skracane i zaklepywano nit d³ugo¶ci 6-7 mm zapewne dla zapewnienia ruchomo¶ci ca³ej konstrukcji rêkawicy ale tym samym trafienie broni± w taki nit powoduje punktowe przeniesienie si³y uderzenia na d³oñ i ¿adne wymoszczenie nie uchroni wówczas przed kontuzj±. Skóra do której s± do nitowane elementy paliczków jest równie wa¿na, po pierwsze musi byæ elastyczna dla tego nie nale¿y zapominaæ o regularnej konserwacji skóry czy to preparatami do skóry czy w ostateczno¶ci olejem naturalnym. Sól z potu powoduje parcenie skóry i utratê jej elastyczno¶ci przez co pêka i rêkawice sypi± siê po kilkunastu u¿yciach.
Osobi¶cie odno¶cie rêkawic polecam takie których paliczki s± za³amane lub sto¿kowe, tak za³amana stal jest bardziej wytrzyma³a ni¿ p³askie, listkowe elementy stalowe chroni±ce palce. Z w³asnego do¶wiadczenia wiem ¿e poza palcami rêkawice musz± chroniæ od wewnêtrznej strony d³oni ko¶ci ¶ródrêcza I i V, mianowicie ¿eby by³o zabudowane od ¶rodka. Te miejsce s± mocno nara¿one na trafienia przy podnoszeniu broni do góry i trafieniu gdy rêce s± nad g³ow±.
Wyt³umienie proponuje robiæ kilku warstwowe doszyte zawsze do skórzanej rêkawicy lub skóry klepsydr, najbli¿ej blachy gruby filc tzw. techniczny o grubo¶ci 0,5 mm ponacinany w klinowo w miejscach gdzie ma siê zginaæ, pod niego filc we³niany o grubo¶ci zale¿nej od preferencji i komfortu. Mo¿na dodatkowo ¶ródrêczy do³o¿yæ poduszeczkê z zaszytym w ¶rodku runem owczym tak ¿eby stanowi³o sprê¿yste wyt³umienie najwiêkszej powierzchniowo czê¶ci rêkawic.
Wszycie samej rêkawicy powinno byæ kompletne to znaczy wszywamy praktycznie ca³e palce od pocz±tku do koñca nie tylko na koñcach, je¶li tak zrobimy to rêkawica skórzana bêdzie przesuwa³a siê inaczej ni¿ klepsydry przez co przy trafieniu mo¿emy mieæ ods³oniêt± go³± d³oñ nie chronion± przez blachê i wyt³umienie. Pe³ne wszycie mo¿na odpu¶ciæ sobie przy palcach wskazuj±cym i serdecznym wszywamy je do po³owy d³ugo¶ci pozosta³e niemal w ca³o¶ci. Rêkawice musz± te¿ byæ wszyte w ¶ródrêczu dziêki temu mamy pe³n± kontrolê nad t± czê¶ci± rêkawic i jej unieruchomienie. Ostatni± rzecz± jest zanitowanie skórzanego ronda do i do nitowanie go do rêkawic to w ca³o¶ci usztywni ca³o¶æ i odpowiednio naci±gnie skórê.
Oczywi¶cie wad± ca³o¶ciowego wszycia rêkawicy skórzanej, to ¿e na pocz±tku mamy do¶æ sztywn± ciê¿k± do zamykania konstrukcjê, po kilku u¿yciach nie ma ju¿ tego problemu gdy¿ skora siê rozci±gnie tak jak to ma miejsce przy nowych butach:)

Wykoñczenie rêkawic
Józef
£ukasz - dziêki za warto¶ciowe informacje.
pozdrawiam smile.gif
Józef
Witam.
W programie TV4 w niedzielê 04.11 . godz.20.00
http://www.telemagazyn.pl/program-tv/10000...aldem,id,t.html
pozdrawiam
Radek (mi¶derca)
CYTAT(Józef @ 11:37 02.11.2012) *
Witam.
W programie TV4 w niedzielê 04.11 . godz.20.00
http://www.telemagazyn.pl/program-tv/10000...aldem,id,t.html
pozdrawiam


Hej,
podobno w filmie tym wystêpuje równierz Wiesiek z O³awy - trzeba obejrzec.
pozdrawiam
Viator
Za³±czam ranking GTMD 2012 w formie malowanej roli herbowej.

W pe³nej rozdzielczo¶ci mo¿na pobraæ (przycisk Download) st±d:http://pietrach.deviantart.com/gallery/12551197#/d5kord7

Pozdrawiam!
Robert Szatecki
ALe s³odki borsuk!:) Piêkna rola turniejowa
Józef
Viatorze - piêkna robota smile.gif

Od razu mówiê , ¿e nie mam kasy na zakup i obdarowanie wymienionych uczestników powy¿szym dokumentem bigsmile2.gif
Ale z pewno¶ci± mo¿na go u Viatora zamówiæ smile.gif
pozdrawiam
To jest wersja lo-fi g³ównej zawarto¶ci. Aby zobaczyæ pe³n± wersjê z wiêksz± zawarto¶ci±, obrazkami i formatowaniem proszê kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.