Witam serdecznie!
Cieszê siê ¿e tyle chêtnych osób planuje spêdziæ majówkê w kwitn±cym sadzie!
Bardzo mi mi³o, ¿e sporo osób z zagranicy chcia³oby siê równiez pojawiæ. Jak najbardziej zapraszamy!
Je¿eli kto¶ potrzebuje jakie¶ dokumenty do otrzymania wiz, to proszê o kontakt na PW.
Przy okazji wyklarowa³a siê z grubsza lista hufców i ich dowódców. Poni¿ej przesylam krótkie opisy, aby¶cie mogli siê zastanowiæ gdzie by¶cie chcieli do³±czyæ:
1.
HUFIEC BAGRITA Robert Bagrit wraz z swym pocztem
Tej persony przedstawiaæ specjalnie nie trzeba... Znany ze swych licznych grabie¿y, mordów i gwa³tów, ponownie postanowi³ Zamek Czerski odwiedziæ i wraz ze sw± grup± wiernych zabijaków z bliska przyjrzeæ siê zarêczynom Ksiêcia. Nie jedna matka, nie jedna niewiasta znów zadr¿y z przera¿enia na widok znanej ognistej brody. A mo¿e i jaka okazja do awantury siê zda¿y?
2.
HUFIEC MAZOWIECKI - Krzy¶ko z £om¿yñca
Wierny s³uga Ksiêcia Konrada i jeden z jego najdzielniejszych rycerzy, który na wezwanie wraz z swym zbrojnym pocztem na Zamku siê zjawi³. W ka¿dej chwili gotów, aby swym mieczem broniæ w potrzebie swego Ksiêcia.
3.
HUFIEC MIESZCZAÑSKI - Marek Hilgendorf
Historiê tego rycerza minstrele by mogli po zamkach opowiadaæ. Pod±¿aj±c za g³osem serca, do Ziemi ¦wiêtej wyruszy³, gdzie w niewolê niewiernych popad³. Po wielu latach, gdy w koñcu odzyska³ wolnosæ, powróci³ w rodzinne strony. Tam jednak, okaza³o siê ¿e jego m³odszy brat przegnal go z ojcowizny i Marek musia³ wyruszyæ w ¶wiat. Zaci±gn±³ siê na s³u¿bê do Ksiêcia Konrada i tam sier¿antem jego stra¿y zosta³. Jak nikt inny tward± rêk± potrafi rz±dziæ lekk± piechot± i milicj± na Czerskim dworze, a jednocze¶nie dba o interesy mieszczan, kupców i rzemie¶lnikow.
4.
HUFIEC ZIEMI PODLASKIEJ - Pan Grzegorz z Ziemi Podlaskiej,
Nie wielu takich jak on po tej ziemi st±pa. Znany ze swej pobozn¶ci i ³agodnego usposobienia, pija wy³acznie ¼ródlan± wodê, a wolne chwile spêdza na samotnych spacerach po zielonych ³±kach. Otoczy³ siê grup± równie spokojnych towarzyszy i wspólnie spêdzaja czas na s³uchaniu poezji jak i kazañ proboszcza. Do Czerska wybiera siê ze swym pocztem, aby sw± modlitw± i kontemplacj± uczciæ ¶lub Konrada
5.
HUFIEC MA£OPOLSKI - Marek z Bytomia
Potê¿ny rycerz zasiadaj±cy na Bytomskim tronie, który sw± charyzm± wielu dzielnych mê¿ów i niewiast przy swym boku zgromadzi³. Przez Leszka Bia³ego, brata Konrada na Czerski zamek wys³any, aby z bliska przyjrzeæ siê ¶lubowi, jak równiez dopilnowaæ paktów z Nowogrodzkimi pos³ami.
6
HUFIEC ZAKONNY Brat Wróbel
Czym¿e by³by ¶lub bez asysty pobo¿nych braci zakonnych? Tak i na tym slubie zabrakn±æ ich nie mo¿e. Przybyli z odleg³ych komturii rozsianych po ca³ych ziemiach, pod wodz± mê¿nego Brata Wróbla, weterana wielu krucjat, w tym równie¿ licznych potyczek pomiêdzy biskupem Krakowskim, a wichrzycielem Piotrem zwanym Waskiem.
7
HUFIEC WSCHODNI ?
Z dalekich wschodnich stepów, z Rusi, z ziem podbitych przez Mongo³ów ci±gnie na Zamek Czerski liczny poczet zbrojnych, dworzan, kupców i zwyk³ych awanturników, którzy postanowili dol±czyæ do orszaku Ksiê¿nej Agafii i odprowadziæ j± przed o³tarz. Je¿eli i Ty swe korzenie ze wschodu wynosisz, to ten hufiec jest dla ciebie!
8
HUFIEC ROSYJSKO JÊZYCZNYOprócz orszaku Agafii, równie¿ inni Go¶cie ze wschodu przybêd±. Miêdzy innymi
- templariusze z najodleglejszych wschodnich komturii,
- wierni poddani Kniazia Jaros³awa ? dzielni wojowie oraz doskonali Je¼d¼cy.
- rycerze z Kurlandii
- rzemie¶lnicy oraz kupcy z Ziem Litewskich
9
HUFIEC SMOCZEJ KOMPANIIGrupa brzuchatych tetryków, lubuj±cych siê w napitkach, jadle i ekstremalnych zajêciach jak szachy czy gra w boulle. Na dwór Konrada z ziem I³¿eckich przybyli i skutecznie osuszaj± jego piwniczkê z miodami i winem.
Jak widzicie, nadal do obsadzenia jest dowództwo w hufcu wschodnim. Je¿eli kto¶ jest chêtny to proszê o zg³oszenia na priv.
Pozdrawiam
Misza