Pomoc - Szukaj - U¿ytkownicy - Kalendarz
Pe³na wersja: £ód¼ 2008
> Inne > Kalendaria 2003-2009 > Kalendarium 2008
Stron: 1, 2
Wotawa
Chcemy poleciæ uwadze do¶æ nietypowe przedsiêwziêcie z dziedziny rekonstrukcji historycznej, a mianowicie £ódzk± Wioskê Historyczn±. Nieco bli¿ej opisali¶my j± w za³±czonym Programie Pogl±dowym wydarzenia. Tytu³em wstêpu wypada zaznaczyæ, i¿ chodzi o wydarzenie ³±cz±ce imprezê plenerow± z warsztatami naukowymi i popularyzacj± archeologii. Impreza trwa a¿ do 29 lipca, dnia uczczenia nadania praw miejskich £odzi, Pañstwo decydujecie jak d³ugo zostaæ.

Przewidziano trzy podstawowe podzia³y chronologiczne, zgrupowane w osobnych obozach. Staro¿ytno¶æ, Wczesne ¦redniowiecze i Pó¼ne ¦redniowiecze (1423r.). Szczegó³y w za³±czniku, przewidujemy tak¿e pojawienie siê reprezentantów innych epok. Warto nastawiæ siê na mo¿liwo¶æ obcowania ze zbiornikiem wodnym (ma³y, szybki wiking po wodzie).

Bli¿sze szczegó³y imprezy podawane bêd± na stronie www imprezy, która ruszy od po³owy marca. Impreza bêdzie gromadzi³a zarówno do¶wiadczone jak i nowe grupy. Istnieje te¿ mo¿liwo¶æ przygotowania przez organizatorów miejsca pod inicjatywy w³asne go¶ci.

Je¶li s± Pañstwo zainteresowani komercyjnym charakterem swojego udzia³u w imprezie, prosimy o kontakt. Jeste¶my otwarci nawet na du¿e przedsiêwziêcia tego typu skierowane g³ównie ku zabawieniu publiczno¶ci. Program imprezy skierowany do rekonstruktorów ma raczej charakter warsztatowo-integracyjny, ale i w tej sferze pozostajemy otwarci na propozycje.

Je¶li s± Pañstwo zainteresowani udzia³em w £ódzkiej Wiosce Historycznej, prosimy o zg³aszanie siê drog± elektroniczn±. Podanie ilo¶ci osób, ewentualnego udzia³u w widowiskach z ró¿nych przedzia³ów czasowych. Interesuje nas te¿ to, czy dysponuj± Pañstwo namiotami historycznymi (przewidujemy osobno zlokalizowany "nocleg niehistoryczny").

Zdjêcia grupy zdecydowanie mile widziane. Nie mamy ¿adnej komisji kwalifikacyjnej, chodzi o ogóln± orientacjê w kolorycie imprezy. Pomo¿e to w³a¶ciwie skomponowaæ ca³o¶æ przedsiêwziêcia. Zachêcamy do udzia³u m³odych cz³onków grup, posiadaj±cych niewiele sprzêtu. W koñcu ma to byæ spotkanie warsztatowe, niejako przygotowuj±ce do innych imprez.


W imieniu Stowarzyszenia NEO:
Wojciech Wasiak, dyrektor historyczny festiwalu, wotawa@wp.pl, tel. 601262856
Katarzyna Badowska, kanclerz festiwalu, katiabe@o2.pl


korespondencjê zg³oszeniowa najstosowniej kierowaæ do kanclerza festiwalu
– Katarzyny Badowskiej:
katiabe@o2.pl
brat Bule
Czy strona o tej imprezie istnieje ju¿ ?
I jakie warsztaty przewidujecie ?

Wojs³awa
Witam smile.gif

Do³±czam siê do pytania przedmówcy smile.gif G³ównie chodzi mi o stronê lecz informacj± o warsztatach nie pogardzê smile.gif

Za¶ co do zg³oszeñ mam pytanie, do kiedy mo¿na je wysy³aæ ?

Pozdrawiam, Wojs³awa.
Wotawa
1. Strona rusza dopiero od 1 kwietnia.

2. Zestawienie zajêæ warsztatowych pojawi siê w tym samym terminie. Dogadujemy pewne sprawy.

3. Po ¦wiêtach podamy zestawienie atrakcji muzyczno-pokazowo-kramowych. Ju¿ teraz mogê powiedzieæ, ¿e "bêdzie siê dzia³o". Na pewno bêdzie to co sam bym chcia³ zobaczyæ jako uczestnik, bo robimy to g³ównie dla w³asnej przyjemno¶ci.

4. Zg³oszenia do czerwca. Mamy ma³y teren w tym roku i tylko to nas ogranicza. Przysz³oroczna lokalizacja jest ju¿ rozpatrywana.

Mogê te¿ z przyjemno¶ci± poinformowaæ, ¿e £ódzka Wioska Historyczna wspomaga finansowo dzia³alno¶æ naukow±. Czyli konferencjê naukow±: Broñ i wojna w dziejach cz³owieka
Jest to jednym z g³ównych celów naszych dzia³añ. Popularyzacja i wspomaganie nauki.
Wotawa
Pardon, strona rusza od 10 kwietnia.
Kichigai
To od razu podaj stronkê jakby¶ móg³ icon_mrgreen.gif
Kichigai
Hej icon_mrgreen.gif Wiadomo ju¿ co¶ z t± stronk±??Jakie¶ namiary??
andrzejmal
mozna prosic o podeanie strony
Cichalinka
dla zainteresowanych- adres stronki http://pracownianeo.send.pl/pl/projekty/ii...istoryczna.html
Katia
To nie jest jeszcze w³a¶ciwa strona imprezy, tylko wstêpne i nie do koñca poprawne informacje.
Niestety, na razie nie mamy wp³ywu na wygl±d i tre¶æ strony, wyst±pi³y bowiem, niezale¿ne od nas problemy, z którymi musimy siê borykaæ.

Prosimy o jeszcze chwilê cierpliwo¶ci.
Wotawa
I st±d opó¼nienie z wykreowaniem strony, które tak¿e dla nas jest uci±¿liwe. Po tym weekendzie zapewne uda siê wreszcie ca³± rzecz pchn±æ do przodu.

Impreza zaplanowana jest jako cykliczna, wieloletnia, ³±cz±ca rekonstrukcje historyczn± z popularyzacj± nauki. Dosyæ ambitne zamierzenia po prostu wymagaj± przebicia nowych ¶cie¿ek. Co wiêcej, raz podjête decyzje rzutowaæ bêd± na lata. Stad pewna mozolno¶æ poczynañ formalnych.

Zapewniam jednak, ¿e warto o pewne pryncypia powalczyæ. A póki co przepraszamy za chwilowe trudno¶ci.
Micha³ ¯elazo
Cze¶æ.


Gdzie przewidujecie ten "nocleg niehistoryczny" ?
Je¶li przyjedziemy z Justyn±, to prosi³bym o taki niezale¿nie od naszego namiotu, z powodu stanu b³ogos³awionego.


Pozdr.
M.
Wotawa
Zarezerwowane zosta³y domki kempingowe, bêd± za stref± z kramami. standard turystyczny, ³azienki osobno.
http://www.mosir.lodz.pl/serwis/index.php?str=11&id=10

Za drzewami na lewym brzegu - domki i strefa kramowo-festynowa Na prawym brzegu - wioski historyczne, nieco poza kadrem:

Za tym stawem, w w³a¶ciwie sztucznym jeziorkiem (za³o¿ono go na ma³ej rzece - Bzura-Czerniec w dolinie której rozegramy trzy bitwy) jest droga i kolejne stawy. Tam ju¿ jest wiêcej cywilizacji. Tam te¿ pojawiaj± siê przystanie i inne nowoczesne wynalazki. Bitwy za¶ rozegrane s± za plecami widza patrz±cego na tê scenkê w wiêkszej dziczy.

Arturówek, sztuczne stawy w £agiewnikach (najwiêkszy las miejski w Europie). Warto bêdzie tak¿e znale¼æ czas na wycieczki w tego typu miejsca:

Choæby w niedzielê. Mo¿emy tu dopasowaæ program dzia³añ gdyby Towarzystwo chcia³o siê wybraæ gromadniej w celach duchowych o jakiej¶ okre¶lonej porze.

Konkurencje bêd± g³ownie w sobotê, w niedzielê warsztaty walk grupowych, bitwy i ³ucznictwo.

Inne mapki:
zumi

MODiK
MODGiK-wej¶cie na mapê Arturówek znajduje siê na polnocy, to ta wielka zielona plama pod Zgierzem. Mo¿na tez tu sprawdzaæ dojazdy.

Teren jest w kwadracie dróg:
Ba¿ancia/Krasnoludów/Studencka/Skrzydlata
Drogi te s± niedostêpne dla samochodów, dojazd jest do zaznaczonego na po³udniu parkingu. Dojazd tylko ul. Skrzydlat± do Ba¿anciej, dalej pieszo. Miejsce dla samochodów go¶ci bêdzie osobne, pilnowane. Byæ mo¿e dla potrzeb go¶ci da sie wyznaczyæ osobny podjazd, gospodarczy.

Domki z noclegami o których wspomina Micha³ na pó³noc od ul. Studenckiej (tylko ruch pieszy). To jedyna droga z dopuszczalnym ruchem samochodowym w tej czê¶ci lasu.
Wotawa
Kolejna partia informacji:

Informacje bie¿±ce na temat festyny pojawiaæ siê bêd± na jednym z dzia³ów forum DAGOME

http://dagomeforum.pl/board/viewforum.php?f=68

Strona - lada dzieñ.

W tym roku motywem przewodnim jest Staro¿ytno¶æ, okres ekspansji rzymskiej. St±d na ucztach pojawi± siê np. potrawy kuchni rzymskiej. Rozegrane te¿ zostan± zawody odwo³uj±ce sie do tradycji barbarzyñskich, dostêpne dla przedstawicieli wszystkich epok. Poza tym - jak wcze¶niej mówiono- atrakcje specyficzne dla ka¿dej z epok.

Tutaj podstawowe dane o stroju mêskim na czasy wp³ywów rzymskich:
http://dagomeforum.pl/board/viewtopic.php?...5d51bf2725#7533

Tutaj forum organizacyjne:
£ódzka Wioska Historyczna
Kichigai
CYTAT
Strona - lada dzieñ.

To kiedy bêdzie ta strona??
Wotawa
Ze stron± jak widaæ mieli¶my wiêcej problemów ni¿ mo¿na siê by³o spodziewaæ. Przepraszamy. Aczkolwiek zdawali¶my sobie sprawê, ¿e strona w Internecie sama z siebie niczego nie za³atwi, najwa¿niejsze jest to co bêdzie w rzeczywisto¶ci na miejscu. Najwa¿niejsze rzeczy i tak s± podane na forach.

Powinna siê pojawiæ jeszcze przed konferencj± w £odzi (ten weekend). W du¿ym stopniu oba wydarzenia organizuj± ci sami ludzie, st±d brak czasu na wyprostowanie pewnych zaleg³o¶ci. Ale wyprostujemy, przepraszamy za zw³okê.
Fionn
Witam, jestem ju¿ oficjalnie odpowiedzialny za organizacjê bojowej czê¶ci poczynañ obozu pó¼nego. I mam zaszczyt przybli¿yæ wam prowizoryczny zarys tego co bêdziecie mogli u¶wiadczyæ je¶li bawicie siê w okres 1380 -1423. Otó¿, napewno:
- turniej a outrance (na stal) jedynka- tarcza
- turniej a outrance - miecz d³ugi(wersja dla umiarkowanych brutali)
- turniej a pasance(na drewno) - miecz d³ugi(dla ludzi opancerzonych lekko acz historycznie)
- warsztaty ARMA !

oraz inne ciekawe konkurencje takie jak bohurt w postaci któr± mylnie spora czê¶æ naszego ¶wiadka rr nazywa melee.Czyli konkurencja grupowa na drewno w l¿ejszym opancerzeniu.
W tym roku staramy siê promowaæ technikê i strategiê ponad brutaln± si³±.

Serdecznie zapraszam !
Fionn (zwany Redcap'em)

Ps.Dok³adne regulaminy poszczególnych konkurencji udostêpnione zostan± w przeci±gu najbli¿szych dwóch tygodni.
Kichigai
CYTAT
- turniej a outrance - miecz d³ugi(wersja dla umiarkowanych brutali)
- turniej a pasance(na drewno) - miecz d³ugi(dla ludzi opancerzonych lekko acz historycznie)

Witam mam dwa niezmiernie mnie nurtuj±ce pytanie. Czy ja jako zbrojny (full jak tylko mogê) ale Japoñczyk bêdê móg³ wzi±æ udzia³ w pierwszej konkurencji... Walczy³em ju¿ z pó¼nymi europejczykami (w³a¶ciwie walczê tylko z nimi).
A dwa czy moi bêd± mogli wzi±æ udzia³ w drugiej wersji turnieju. Czyli lekcy na drewno...
Kuswir
Witam,

Bardzo ciekawy pomys³, my¶lê, ¿e mo¿na by spróbowaæ przeprowadziæ porównanie walki w uzbrojeniu europejskim oraz wschodnim. Je¿eli, uda³oby siê znale¼æ techniki walk Japoñskich eksperyment móg³by byæ jeszcze bardziej ciekawy. Oczywi¶cie ca³o¶æ bêdzie je¿eli ju¿ to w formie rozrywkowo-warsztatowej, z uwagi na zainteresowanie jakie ta kwestia wzbudza.

Zatem zasadnicze pytanie ilu poza Tob± by³o by chêtnych do wziêcia udzia³u w czym¶ takim?

btw.

Zg³oszenia do obozu pó¼no¶redniowiecznego

Wszystkich którzy s± zainteresowani udzia³em w II £ódzkiej Wiosce Historycznej a odtwarzaj± okres XIII-XV wiek proszeni s± o kontakt BEZPO¦REDNIO ze mn±.
mailowo: marcin.kusmierek@gmial.com
gg: 4235303

Pozdrawia,
Naczelnik obozu pó¼no¶redniowiecznego,
Wójt Marcin
Wotawa
Prosimy dziergaæ stroiki barbarzyñskie wed³ug nastêpuj±cych koordynatów (w razie w±tpliwo¶ci proszê pytaæ). Stroje barbarzyñskie s± chyba najprostszym ubiorem do rekonstrukcji, no, moze poza ubogim, rzymskim.

Pro¶ba - pocz±tkuj±cy zaczynaj± od stroju w barwach naturalnych tworzywa.

kontakt w sprawie przygotowañ ekscesów staro¿ytnych:
votava@dagome.eu
GG: 3548676

Strój barbarzyñcy:

mê¿czy¼ni:
- tunika /we³na, len
- spodnie /we³na, len
- p³aszcz /we³na
- przepasanie (krajka albo pas stosowny do odtwarzanych czasów)
- buty /skóra
- nó¿
- naczynia stosowne do epoki (albo proste, drewniane)

Uwagi: Germanowie mog± chodziæ odziani wy³±cznie w spodnie i p³aszcz (spiêty szpil± drewnian± lub ko¶cian± ewentualnie inn±, stosowna do kultury archeologicznej). Oczywi¶cie zaleca sie posiadanie pe³nego stroju, trudno bowiem liczyæ na przychylno¶æ aury. Warto dodaæ skarpety we³niane.


kobiety:

- suknia /we³na, len
- przepasanie (krajka albo pas stosowny do odtwarzanych czasów)
- buty
- peplos /we³na, len
- nó¿
- naczynia stosowne do epoki (albo proste, drewniane)

Uwagi: Germanki mog± chodziæ odziane wy³±cznie w peplos. Spiêty jak p³aszcz mêski, tyle, ¿e na ramionach. Oczywi¶cie zaleca sie posiadanie pe³nego stroju, trudno bowiem liczyæ na przychylno¶æ aury. Warto dodaæ skarpety we³niane.


Obu p³ciom polecamy wyposa¿enie siê w tekstyln± lub skórzan± torbê.



Strój rzymski:


obywatel:
- tunika (bia³a, bez rêkawów i krótkich rêkawów) /len, we³na
- przepasanie
- p³aszcz (z zapink±) lub toga (bia³a) /we³na
- buty stosowne do togi albo p³aszcza. Do togi nie nosimy caligae.

Uwagi: Spodnie pó³d³ugie, poza tym mo¿na przywdziaæ skarpety we³niane.

obywatelka:
- stosowny strój dla obyawtelki
Uwagi: W opracowaniu, tak¿e stosuje siê peplos.

http://dagomeforum.pl/board/viewtopic.php?p=7693#7693
http://dagomeforum.pl/board/viewtopic.php?t=497
http://dagomeforum.pl/board/viewtopic.php?t=146&start=0
Wotawa
Uwaga!

W wyniku rozmów z w³adzami miejskimi impreza uleg³a skróceniu.

£ódzka Wioska Historyczna odbywa siê w dniach 26 i 27 lipca (sobota i niedziela). Do tego Dzieñ Prologu - pi±tek 25 lipca i The Day After - 28 lipca, poniedzia³ek

W pi±tek, 25 lipca
serdecznie zapraszamy od godziny 12, planowany jest dzieñ lu¼niejszy, niejako prolog przeznaczony bardziej na warsztaty i poznanie siê.

W poniedzia³ek, 28 lipca - to The Day After, czyli czas na podsumowanie i drogê do domu.


Informacjê tê roze¶lemy tak¿e indywidualnie, oraz po innych forach.
Fionn
W zbli¿aj±cy siê weekend prawdopodobnie ods³ona d³ugo wyczekiwanej strony, wraz z regulaminami.

Od siebie dodam, ¿e mo¿ecie zacz±æ zamawiaæ b±d¼ te¿ szykowaæ miecze w standardzie ARMA- przydadz± siê jako, ¿e mamy w planach warsztaty tej ¿e organizacji jak i turniej z nagrodami przewidziany specjalnie na broñ tego typu.
Razoslaw
A ja od siebie dodam, ¿e bêdziemy starali siê propagowaæ szerokie stosowanie broni, jaka naprawdê by³a podstawow± w epoce, czyli w³óczni z tarcz±. Chêtni dostan± od nas (w³a¶ciwie ode mnie - naczelnika czesci wczesno¶redniowiecznej) i d³ugie w³ócznie i krótkie przeszkolenie w ich u¿ywaniu - czego nie robiæ. (W³ócznie leciutkie, drewniane i z poduszeczk± - ¿eby nawet niewprawieni w pos³ugiwaniu siê nimi nie stanowili zagro¿enia). Mam nadziejê, ¿e uda nam siê stworzyæ podczas starcia zaporê z w³óczni a nie tylko z tarcz...
W³óczni takich u¿ywali¶my ju¿ do treninigów i walce na imprezach staro¿ytnych i nie do¶æ, ¿e siê sprawdzi³y to jeszcze z daleka nie rzucaj± siê przesadnie w oczy:


Pozdrawiam!
Fionn
Ruszy³a oficjalna strona £ódzkiej wioski historycznej .Strona bêdzie w miarê up³ywu czasu coraz bardziej aktualizowana. Serdecznie zapraszam do zaznajomienia siê z oferowanymi przez nas atrakcjami, oraz regulaminami poszczególnych turniejów.
Kichigai
Albo mi co¶ umknê³o albo tego nie ma ...Chodzi mi o bitwê pó¼nych...Lub po¿egnaln± tak± staro¿ytni ze staro¿ytnymi, wcze¶ni vs wcze¶ni i pó¼ni vs pó¼ni ale wszystko na raz...
Wotawa
CYTAT
Albo mi co¶ umknê³o albo tego nie ma ...Chodzi mi o bitwê pó¼nych...Lub po¿egnaln± tak± staro¿ytni ze staro¿ytnymi, wcze¶ni vs wcze¶ni i pó¼ni vs pó¼ni ale wszystko na raz...


Zebrane wynurzenia nawi±zuj±ce do pytania:

1.
Nie mieszamy epok w bitwach. Na pewno nie bêdzie staræ pó¼ni przeciw wczesnym itp.

2.
Nie wszyscy podali liczbê walcz±cych i porê wyjazdu. Wiêc trudno nam na razie wpisaæ to w oficjalny program. Nie wpisali¶my te¿ kilku atrakcji które maj± byæ a nie s± potwierdzone przez autorów. S±dzê, ¿e je¶li pomys³ chwyci (trzy równoleg³e, osobne bitwy) mo¿na by co¶ takiego zaplanowaæ. Musimy jednak sprawdziæ czy bêdzie na to miejsce.


3.
Wiele rzeczy jest mo¿liwych, staramy siê nie prezentowaæ w tym samym czasie walk wczesno¶redniowiecznych i rzymskich, bo jest pewna grupa osób wy¿ywaj±cych siê odtwórczo w obu przedzia³ach czasowych. Nie jest przy tym trudno zmieniæ strój i uzbrojenie pod k±tem jednej lub drugiej epoki.

4.
Przewidziano kilka przedsiêwziêæ integracyjnych, takich jak uczta i wieczerze, Igrzyska ¦wiêtego Gaju Nahanarwalów, zawody i warsztaty ³ucznicze (w³asne pacynki konieczne), trening szermierki wed³ug zasad ARMA (w tym ostatnim trzeba siê wyposa¿yæ we w³asnym zakresie w miecze w standardzie ARMA).
Kichigai
CYTAT
Nie mieszamy epok w bitwach. Na pewno nie bêdzie staræ pó¼ni przeciw wczesnym itp.

Nie chodzi³o mi o walkê wczesnych przeciw pó¼nym bo wiadomo czym to mo¿e siê skoñczyæ...
CYTAT
S±dzê, ¿e je¶li pomys³ chwyci (trzy równoleg³e, osobne bitwy) mo¿na by co¶ takiego zaplanowaæ.

No w³a¶nie mi co¶ takiego chodzi³o po g³owie (mniej wiêcej). Tylko nie osobne a razem wikingowie ze sob± pó¼ni ze sob±, Rzym ze sob±. Po jednej stronie stoj± trzy grupy i po drugiej i walka tylko ze swoim "odpowiednikiem"...
Wotawa
Aha. Niejako na jednej scenie.

Hm. Dopracujemy tê mo¿liwo¶æ w najbli¿szym czasie. Z koñcem czerwca bêdzie wiadomo czy i jak to zrobimy. Potrzeba by by³o wiêcej czasu na koordynacjê czego¶ takiego. Ale to widowiskowy pomys³ na zabawê która uczy:). Trzeba by by³o jeszcze odpowiednio wyeksponowaæ ró¿nice miêdzy grupami. Mo¿e wreszcie wój s³owiañski nie bêdzie s³ysza³ o sobie sakramentalnego "patrz synku, to jest Krzy¿ak" icon_wink.gif.

Tymczasem mamy do za³atwienia inne kwestie nie cierpi±ce zw³oki, z których jak mniemam na pewno bêdziemy wszyscy zadowoleni.

Sprawy walk dobrze obgadywaæ z Boranem, Razowcem i Fionnem. A ja to sie postaram zlepiæ do kupy.

Eksperymentalny mecz Japonia vs Polska - nale¿y "ugadywaæ" indywidualnie. Nie zamieszczamy w programie, po prostu bêdzie jak znajd± siê chêtni rycerze. Tak wiêc je¶li Kichigai san podejmie siê zorganizowania takiej potyczki w oparciu o zasoby ludzkie jakie mamy (pe³na lista ju¿ wkrótce), to wygospodarujemy szranki dla takiej weso³ej zabawy.

Na pewno rozpali to wyobra¼niê autorów klasycznych dla www.historycy.org dyskusji typu:

"Co jest lepsze: samuraj czy bombowiec"
icon_wink.gif

WW
leandra
Witam

Czego¶ mi na tej stronie brakuje

A tak zdjêc z pierwszej wioskiy;)

Pozdrawiam
Kichigai
CYTAT
Eksperymentalny mecz Japonia vs Polska - nale¿y "ugadywaæ" indywidualnie. Nie zamieszczamy w programie, po prostu bêdzie jak znajd± siê chêtni rycerze. Tak wiêc je¶li Kichigai san podejmie siê zorganizowania takiej potyczki w oparciu o zasoby ludzkie jakie mamy (pe³na lista ju¿ wkrótce), to wygospodarujemy szranki dla takiej weso³ej zabawy.

Je¶li bêd± chêtni to dam z siebie wszystko...Bêdzie to ¶wietny sprawdzian czego mi brakujê i bêde mia³ czas na szlifowanie formy do bojówki na Ogrodzieñcu.
Czekam na listê, mo¿e znajd± siê jacy¶ znajomi smile.gif Co do organizacji...Wystarczy mi trochê miejsca i paru ludzi z którymi móg³bym powalczyæ i potem przy piwku porozmawiaæ i wymieniæ siê do¶wiadczeniami smile.gif
Ale bitwy (je¶li bêdzie zorganizowana) nie ma bata, nie odpuszeczê. tongue.gif tongue.gif
Wotawa
Mnie nie brakuje, ale da siê to uzupe³niæ jak tylko Fionn nie bêdzie mia³ pilniejszych spraw przy pracy nad stron± smile.gif

Bardzo mi³a by³a zesz³oroczna impreza, na pewno uzupe³nimy, ale tegoroczna jest do tego stopnia inna, ¿e zesz³oroczne zdjêcia mog± wiele nie powiedzieæ o tym co bêdzie. Na pewno pojawi± siê jako dokumentacja wielkiego dokonania, bo kole¿eñstwo ze Skierniewic wraz z Neo zmajstrowa³o imprezê w bardzo krótkim czasie i przy naprawdê symbolicznym bud¿ecie. Dziêki temu w tym roku mo¿emy zrobiæ co¶ wiêcej.

W przysz³ym prawie na pewno zmieni siê lokalizacja na bardziej dzik± i klimatyczn±. Wiêc co roku co¶ nowego smile.gif.
Martyna
Mozna sie jeszcze zglosic? Jak tak, to Ilza zglasza 7 niewiast i jednego mezczyzne smile.gif (przepraszam za brak polskich znakow, ale jeszcze nie opanowalam nowego iMaca...)
Wotawa
Poproszê zg³oszenia na:
dagome@dagome.eu

Podajemy ilu ludzi na jakie czasy, ilu do walki wrêcz, ilu do ³uków, oraz osobê z któr± mo¿na siê kontaktowaæ.

Powoli zamykamy, bo robi siê ciasno nad tym jeziorkiem smile.gif.


UWAGA!
W opisie konkurencji u¿ywamy terminu buhurt w historycznym znaczeniu. Chodzi o walki pó¼no¶redniowieczne w lekkim uzbrojeniu. Obecnie z nieznanych przyczyn buhurtem nazywa siê ka¿d± walkê grupow± na ¿elazo. Chcieliby¶my zacz±æ przywracaæ kontakt walk turniejowych z rzeczywisto¶ci± historyczn±.
Kichigai
Kiedy i gdzie bêdzie wystawiona lista WSZYSTKICH uczestników?? O ile oczywi¶cie takie co¶ bêdzie.
Wotawa
www.lodzkawioskahistoryczna.pl
Obecna forma wymaga jeszcze uzupe³nienia, proszê przesy³aæ jednak uwagi je¶li kto¶ siê na tej li¶cie nie odnajduje - mailowo. Uzupe³nienia planujemy w przysz³ym tygodniu.
Kuswir
Uzupe³nienia powinny pojawiæ siê do wtorku (01.07.2008).

Zg³oszenia i pytania:
Prosi³bym aby ewentualne zg³oszenia grup by³y nadsy³ana bezpo¶rednio do kierowników odpowiednich wiosek: staro¿ytni do staro¿ytnych, wcze¶ni do wczesnych, XIII-XV wiek do mnie. Analogicznie, w przypadku pytañ zwi±zanych z organizacj±, harmonogramem, czy innymi aspektami zwi±zanymi z konkretnymi wioskami.

Dane kontaktowe mo¿na odnale¼æ tutaj:
http://lodzkawioskahistoryczna.pl/page1.html
Wotawa
Dodajmy, ¿e nazwy grup podajemy zgodnie z deklaracj± zg³aszaj±cego. Ponadto nie podajemy nazw grup niepewnych co do swego przyjazdu czy te¿ takich z którymi nie omówili¶my jeszcze wszystkich szczegó³ów.

Wszyscy jeste¶my lud¼mi dosyæ mocno zajêtymi na co dzieñ, czêsty kontakt z uczestnikami bardzo u³atwia nam dzia³ania organizacyjne. Tak wiêc w razie jakichkolwiek w±tpliwo¶ci - prosimy o pisanie na mail lub GG zgodnie z list± do której wójt Marcin (Ku¶wir) poda³ link.
Abrat
Witam,
podajê wymagania odno¶nie pacyn strza³ na konkurencje ³ucznicze i do inscenizacji:

Strza³y pacynki - zderzak pacynki sp³aszczony od przodu, min. 5cm szeroko¶ci. Przód zderzaka pacynki musi byæ miêkki (je¶li jest to zderzak z twardej gumy, musi mieæ odpowiednio sprê¿yst± warstwê z przodu) Promieñ nie mo¿e mieæ ¿adnej mo¿liwo¶ci przebicia zderzaka. Wymagane bêd± lotki (opierzenie) na promieniach, w celu stabilizacji i zapobie¿eniu kozio³kowania.
Pacynki bêd± kontrolowane przed zawodami i inscenizacjami bitew.

Dwie konkurencje w zawodach ³uczniczych bêd± z u¿yciem pacyn. Ka¿dy ³ucznik musi posiadaæ co najmniej 6 pacynek. Wszystkie dystanse krótkie (do 20 m), strzelanie w ro¿nych kierunkach w zalesionej czê¶ci parku.

Pozdrawiam
Abrat
Boran
Czo³em

Poszukiwane s± kobiety do pe³nienia roli Walkirii w widowiskowy sposób "wskrzeszaj±cych" martwych wojowników w czasie bitew wczesnych.

Przydadz± siê te¿ sêdziowie do turniejów lekkozbrojnych i pancernych - do ka¿dego po dwóch.

Rekrutacja zostanie przeprowadzona na miejscu, proszê przemy¶leæ sprawê - ¿eby nie by³o trzeba robiæ ³apanki.


pozdrawiam
Wotawa
Bardzo popieramy wniosek powy¿szy! smile.gif
A dodajmy do tego, ¿e Boran jest w Obozie Wczesno¶redniowiecznym osob± zwi±zan± (i to mocno) z organizacj± walk.

Szczegó³y zasad walk na:
£WH - Obóz Wczesno¶redniowieczny

Na naszej imprezie bêdzie sporo osób przygotowanych do ró¿nych przedzia³ów historycznych. Dlatego zachêcamy do przyjazdu w pi±tek (25 lipca), by mo¿na by³o siê poznaæ na Wieczerzy Powitalnej. Dziêki temu lepiej bêdzie rozplanowaæ udzia³ w ró¿nych atrakcjach £WH.

Co do walkirii - jak zaznaczy³ Boran - w walkach grupowych promujemy udzia³ pañ w organizacji staræ. He³mów ze skrzyde³kami na razie nie przewidujemy icon_wink.gif.
Kuswir
Bior±c pod uwagê, ¿e na terenie imprezy znajduje siê staw a MOSiR wypo¿yczy³ na nasz± imprezê dwie drewniane ³ódki planujemy przeprowadziæ Warsztaty Wio¶larskie.
Ponadto poszukujemy chêtnych osób które wcieli³by siê w rolê Charonów, pomagaj±cych w przewiezieniu 'imprezuj±cych' duszyczek na drug± stronê stawu.

Zg³oszenia, w±tpliwo¶ci i pytania proszê nadsy³aæ na:
marcin.kusmierek@gmail.com
Piotr Koc
Pos³a³em kilka razy zg³oszenie i nic. Je¶li mo¿na jeszcze do³±czyæ to prezentuje nasz sk³ad: ja jako ciê¿kozbrojny, giermek jako ³ucznik lub lekkozbrojny plus trójka dzieci (w tym jeden ³ucznik).

Piotrek
http://www.koc.pl/choragiew.htm
Fionn
CYTAT(Piotr Koc @ 18:00 16.07.2008) *
Pos³a³em kilka razy zg³oszenie i nic. Je¶li mo¿na jeszcze do³±czyæ to prezentuje nasz sk³ad: ja jako ciê¿kozbrojny, giermek jako ³ucznik lub lekkozbrojny plus trójka dzieci (w tym jeden ³ucznik).

Piotrek
http://www.koc.pl/choragiew.htm


Sorry, mieli¶my ma³y mêtlik organizacyjny niedawno. W ka¿dym razie je¶li ku¶wir jeszcze nie da³ znaæ to ja dajê, ¿e wszystko w porz±dku i ¿e serdecznie zapraszamy.
Wotawa
No co Ty? My? smile.gif Mêtlik? smile.gif. Wszystko jak w szwajcarskim zegarku s³onecznym icon_wink.gif. Ju¿ powinno byæ za³atwione.

Wszelkie sprawy zwi±zane z Pó¼nym ¦redniowieczem - kierujemy do wójta Ku¶wira.

Sprawy techniczne, zwi±zane z walk± - najlepiej omawiaæ z Fionnem. Kolega opracowa³ ciekawy zestaw walk, s±dzê, ¿e jest to wizja z przysz³o¶ci±.

Zw³aszcza polecamy walki na miecze d³ugie, bez tarczy. Razem z warsztatami ARMA powinno stanowiæ to ciekaw± propozycjê do rozwijania na przysz³ych imprezach.


Kilka dy¿urnych uwag, g³ównie dotycz± walk:

PÓ¬NE ¦REDNIOWIECZE
Przypominamy o mieczach drewnianych w standardzie ARMA. Dobrze taki mieæ, na pewno nie raz siê przyda.
http://www.lodzkawioskahistoryczna.pl/page3.html

Buhurt zgodnie z prawdziwym znaczeniem tego terminu - to na naszej imprezie walki grupowe w l¿ejszym uzbrojeniu.


£UCZNICTWO:
Przypominamy o pacynkach z opierzeniem. Zawody ³ucznicze bêd± dosyæ oryginalne.


STARO¯YTNO¦Æ
LEGION XXI RAPAX bêdzie prowadzi³ w czasie imprezy akcjê werbunkow± - warto zainteresowaæ siê mo¿liwo¶ci± zrobienia kariery w tym piêknym rzemio¶le.


WCZESNE ¦REDNIOWIECZE
Czê¶æ walk traktujemy jako zmagania treningowe, nie odtwarzaj±ce prawdziwe walki na ¶mieræ i ¿ycie. Bardzo ciekawe propozycje Borana, oraz ulubione ekscesy Razos³awa z u¿yciem w³óczni. Warto ich popytaæ je¶li s± jakie¶ niejasno¶ci. Atrakcji bêdzie du¿o, a czasu - ma³o smile.gif.
http://www.lodzkawioskahistoryczna.pl/page20.html
http://www.lodzkawioskahistoryczna.pl/page21.html


Oszczepy pacynowe - bardzo sie przydadz±. Znajdzie siê du¿o zabawy dla osób lekkozbrojnych, które przyjad± z tarcz±, pacynami oszczepowymi i dobrym strojem. Chcieliby¶my odtworzyæ inscenizacyjnie walki z du¿± ilo¶ci± lekkozbrojnych. Czyli bardziej zbli¿one do tego co dzia³o sie na polach bitew. Oczywi¶cie wcze¶niej przeæwiczymy to na warsztatach.
Kuswir
CYTAT(Piotr Koc @ 18:00 16.07.2008) *
Pos³a³em kilka razy zg³oszenie i nic. Je¶li mo¿na jeszcze do³±czyæ to prezentuje nasz sk³ad: ja jako ciê¿kozbrojny, giermek jako ³ucznik lub lekkozbrojny plus trójka dzieci (w tym jeden ³ucznik).

Piotrek
http://www.koc.pl/choragiew.htm


Ju¿ napisa³em do Pana maila w tej sprawie, mam nadziejê, ¿e doszed³ smile.gif Je¿eli nie to bardzo proszê o kontakt marcin.kusmierek@gmail.com .

Pozdrawiam!
Razoslaw
http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&lo...amp;x=0&y=0
Kilka s³ów na temat dojazdu.

Na pierwszej mapce trasy prowadz± jedynie do Ronda Powstañców 1863r, które - UWAGA - nie jest rondem ale zwyczajnym skrzy¿owaniem. Charakterystyczne jest natomiast, ¿e bezpo¶rednio do niego przylega krañcówka, to jest pêtla autobusowa.
Dojazd z tamtego miejsca jest dla wszystkich taki sam i ilustruje go mapa numer 2. Kierujemy siê w ulicê Warszawsk± i jedziemy prosto a¿ do wiaduktu kolejowego. Przeje¿d¿amy pod nim i skrêcamy od razu w lewo, w ulicê Skrzydlat± biegn±c± ju¿ przez tereny le¶no-domkowe. ¦mia³o jedziemy prawie nad stawy i skrêcamy w ul Ba¿anci±, czyli po prostu w parking, nie troszcz±c siê o miejsce, gdy¿ najg³êbsza cze¶æ parkingu ma byæ wydzielona dla go¶ci i przy okazji przylega do obozów.

Dojazd od Po³udnia.- kolor niebieski.

Dojazd do £odzi od strony po³udniowiej dla podró¿uj±cych z daleka to w³a¶ciwie tylko krajowa jedynka, tworz±ca od zachodu nasz± pseudo-obwodnicê wzd³u¿ ulic Jana Paw³a i Alei W³ókniarzy. Jazda wzd³u¿ niemal ca³ego miasta jest dosyæ mêcz±ca ale posiadaj±ca tê zaletê, ¿e trzeba tylko jechaæ przed siebie. Kiedy po miniêciu elektrociep³owni i Tesco (punkty orientacyjne ci±gle po lewo zamajacz± nam w oddali bia³e bloki osiedla Radogoszcz nale¿y wzmóc czujno¶æ, gdy¿ zbli¿amy siê do ul Zgierskiej w któr± skr±ca krajowa jedynka a my nie. Kiedy wiêc oczom naszym uka¿e siê druga ju¿ Castorama czas po¿egnaæ siê z krajow± jedynk±, która na du¿ym rondzie im A.Bi³yka odbija w lewo, na Zgierz i Gdañsk i jechaæ dalej prosto w wielopasmow± ulicê Sikorskiego niezauwa¿alnie przechodz±c± w £agiewnick±, która doprowadzi nas do Ronda Powstañców, które nie jest rondem.
Dla spryciarzy nie boj±cych siê zab³±dziæ jest te¿ skrót ulicami Pojeziersk± i Julianowsk± a na mapce zaznaczony na ró¿owo. Nale¿y skrêciæ weñ w prawo z W³ókniarzy. Ulica Pojezierska to ta odzielaj±ca teren elektrociep³owni od Tesco, spektakularnie przecinaj±ca W³ókniarzy i prowadz±ca wg³±b miasta, na wschód...


Dojazd od Pó³nocy - kolor zielony
Dojazd naj³atwiejszy, bo ledwo ocieramy siê o miasto £ód¼. Do £odzi od pó³nocy wje¿d¿a siê przez Zgierz, krajow± jedynk±. Przez Zgierz siê przeje¿d¿a, potem przez rozgraniczaj±cy miasta las, wreszcie jedzie siê ulic± Zgiersk± dziel±c± Radogoszcz na east side i west side. Kiedy po lewej stronie zobaczymy Castoramê a przed sob± skomlikowane, nieprzyjemne rondo Bi³yka skrêcamy w lewo - w ul Sikorskiego tak, aby Castoramê mieæ nadal po lewej stronie. Ulic± Sikorskiego przechodz±c± pó¼niej w £agiewnick± ca³y czas jedziemy prosto, nie przejmuj±c siê ich nieznacznym meandrowaniem. I tak a¿ do Ronda Powstañców, które nie jest rondem.

Dojazd od zachodu.
Zaznaczono na czerwono. Podró¿uj±cy nieco mniej g³ównymi trasami wjad± zapewne przez Aleksandrów lub Konstantynów (to drugie odradzam, bo drogi tam miejscami paskudnie w±skie). Ci dosyæ szybko dojad± do Alei W³ókniarzy, skrêc± w ni± w lewo a dalej pojad± jak Po³udniowcy, czyli:
..trzeba tylko jechaæ przed siebie. Kiedy po miniêciu elektrociep³owni i Tesco (punkty orientacyjne ci±gle po lewo) zamajacz± nam w oddali bia³e bloki osiedla Radogoszcz nale¿y wzmóc czujno¶æ, gdy¿ zbli¿amy siê do ul Zgierskiej w któr± skrêca krajowa jedynka a my nie. Kiedy wiêc oczom naszym uka¿e siê druga ju¿ Castorama czas po¿egnaæ siê z krajow± jedynk±, która na du¿ym rondzie im A.Bi³yka odbija w lewo, na Zgierz i Gdañsk i jechaæ dalej prosto w wielopasmow± ulicê Sikorskiego niezauwa¿alnie przechodz±c± w £agiewnick±, która doprowadzi nas do Ronda Powstañców, które nie jest rondem.
Dla spryciarzy nie boj±cych siê zab³±dziæ jest te¿ skrót ulicami Pojeziersk± i Julianowsk± a na mapce zaznaczony na ró¿owo. Nale¿y skrêciæ weñ w prawo z W³ókniarzy. Ulica Pojezierska to ta odzielaj±ca teren elektrociep³owni od Tesco, spektakularnie przecinaj±ca W³ókniarzy i prowadz±ca wg³±b miasta, na wschód...
Jad±cy autostrad±,musz± w odpowiednim momencie zjechaæ na £ód¼ i wjechaæ do miasta od strony pó³nocnej dorg± krajow± nr1 po czym jechaæ jak go¶ci e zpó³nocy, czyli:
Przez Zgierz siê przeje¿d¿a, potem przez rozgraniczaj±cy miasta las, wreszcie jedzie siê ulic± Zgiersk± dziel±c± Radogoszcz na east side i west side. Kiedy po lewej stronie zobaczymy Castoramê a przed sob± skomlikowane, nieprzyjemne rondo Bi³yka skrêcamy w lewo - w ul Sikorskiego tak, aby Castoramê mieæ nadal po lewej stronie. Ulic± Sikorskiego przechodz±c± pó¼niej w £agiewnick± ca³y czas jedziemy prosto, nie przejmuj±c siê ich nieznacznym meandrowaniem. I tak a¿ do Ronda Powstañców, które nie jest rondem.

Dojazd od Wschodu:
Dojazd najciê¿szy, bo to w³a¶ciwie jedyna strona od której jad±c da siê zgubiæ. Tak naprawdê mamy do dyspozycji drogê krajow± nr 72 i 14. Trzymaj±c siê czternastki (ul Strykowska) wje¿d¿amy do £odzi i trzymamy siê tej drogi a¿ do przejechania NAD lini± kolejow± ko³o skrzy¿owania ze ¶wiat³ami. Skrêcamy na tym¿e skrzy¿owaniu w prawo, w ulicê Inflanck±, która doprowadzi nas do Ronda Powstañców, które nie jest rondem.
Jad±c drog± nr 72 czyli kolejno Brzeziñsk± i Wojska Polskiego doje¿d¿amy do skrzy¿owania z trójpasmówk± i jeste¶my ¶wiadkami przechodzenia ulicy Palki w Strykowsk±. Skrêcamy w prawo, czyli w Strykowsk± i na pierwszym skrzy¿owaniu ze ¶wiat³ami skrêcamy w lewo w Inflanck±, która to doprowadzi nas do Ronda Powstañców, które jak ju¿ powszechnie wiadomo nie jest wcale rondem.


Dojazd dla niezmotoryzowanych:
...ci nie maj± kolorowo...

Do wyboru mamy dwa dworce: £ód¼ Fabryczna i £ód¼ Kaliska. Pozosta³e odradzam ze wzglêdu na trudny dojazd. Na dworcu nale¿y wyposa¿yæ siê wbilet MPK pó³godzinny (1,20 z³ ulgowy, 2,40 z³ normalny) lub nawet godzinny (odpowiednio 1,80 3,60 z³ ).

Z dworca Kaliskiego nale¿y skierowaæ siê na wschód w kierunku Alei W³ókniarzy i z³apaæ Autobus linii 65 i wysi±¶æ z tego¿ na Rondzie Powstañców 1863r. po czym z³apaæ tramwaj linii 3 jad±cy w kierunku "Wycieczkowa" i wysi±¶æ przy ul Têczowej - to bêdzie na trzecim przystanku. W tym momencie pozostaje doj¶æ pieszo oko³o kilometra ulic± Skrzydlat± lub dzwoniæ po kawaleriê.

Z dworca Fabrycznego wyje¿dzamy autobusem linii 51 i wysiadamy przy ul Strykowskiej (tym drugim przystanku przy srtykowskiej) i przesiadamy siê w tramwaj linii nr 3 z którego wysiadamy przy ul Têczowej, która jest naprzeciwko ulicy skrzydlatej w któr± siê udajemy b±d¼ te¿ wzywamy kawaleriê.

Powodzenia!
Julko
Uzupe³nienie dla niezmotoryzowanych

Je¿eli kto¶ bêdzie przyje¿d¿a³ w sobotê to istnieje alternatywny dojazd autobusem nr D2. Niestety je¼dzi rzadziej ni¿ raz na godzinê za to doje¿d¿a do samego Arurówka - tu¿ przy parkingu.

Odjazdy z Dworca Fabrycznego

Odjazdy z Ronda
Wotawa
Wielkie dziêki za powy¿sze przewodniki.
Powinni¶my jutro od MPK £ód¼ dostaæ aktualny na weekend rozk³ad jazdy.
Rozk³ad jazdy w £odzi zmienia siê co chwilê, bo próbuje siê tu przerobiæ tê osadê fabryczn± z XIX w. na miasto i jest to jeden wielki plac budowy.

Teren imprezy:
http://mapy.google.pl/?ie=UTF8&ll=51.8...mp;t=h&z=17


I mapka rozplanowania w za³±czniku. Nieco toporna, ale tak to bêdzie wygl±da³o. Kramy i pola walki oddzielaj± obozy od publiczno¶ci.

Uwaga!
Wy¿ywienie i nocleg niehistoryczny jest po pó³nocnej czê¶ci Bzury (tak, jeste¶my niemal u ¼róde³ tej mistycznej rzeki!). Na po³udnie - obozy historyczne, wygrodzone z wszystkich stron. Na ¶niadania i obiady udajemy sie do czê¶ci niehistorycznej, wieczerze i uczta odbywaj± siê na polu walki.

Dorzucam te¿ dwa obrazki z terenu zawodów ³uczniczych nad Bzur± Czernic±, zwan± dla urody nomenklaturowej Czarn± Bzur±. Strzelanie dynamiczne, z niespodziankami. Mo¿emy te¿ wypróbowaæ to miejsce jako okazjê do do klimatycznej potyczki icon_wink.gif.

W oczekiwaniu na kolejne informacje proponujê wys³uchaæ:
http://pl.youtube.com/watch?v=VwbtbfAnI80&...feature=related
Wotawa
1.
Mamy w terenie ma³y potop, ale powinno siê wyklarowaæ na imprezie. Jednak póki co nale¿y wzi±æ pod uwagê ma³e improwizacje przy korygowaniu obozu w pi±tek. To dla tych co przyjad± wcze¶niej. Brygada nie bardzo mogla dzi¶ wystartowaæ, czekamy na wiatr co rozgoni ciemne, sk³êbione zas³ony. Ju¿ jest w drodze podobno. smile.gif. Byæ mo¿e bêdzie trochê zamieszania przy przygotowywaniu obozów.


2.
Od rana w pi±tek (czyli dzi¶) jeste¶my ju¿ na placu, tylko kontakt telefoniczny. Proszê korzystaæ z listy telefonów podanych w kontaktach na:

http://lodzkawioskahistoryczna.pl/page1.html

Mój najprawdopodobniej bêdzie najczê¶ciej zajêty. Ale proszê dzwoniæ:
601 26 28 56


3.
Aktualny rozk³ad jazdy autobusów uzyskany u samego ¼ród³a:

W chwili obecnej na Skrzydlat± doje¿d¿aja autobusy:
D2 (tylko w soboty, niedziele i ¶wiêta). Trasa: WYDAWNICZA - Tuwima, Tramwajowa, Wêglowa, Dw. £ód¼ Fabryczna, Sk³adowa, Kiliñskiego, Rewolucji 1905r., Uniwersytecka, Palki, Do³y, Smutna, Do³y, Palki, Strykowska, Inflancka, Warszawska, Skrzydlata - ARTURÓWEK

66 Trasa: MODRZEW - Okólna, £agiewnicka, Warszawska, Skrzydlata - ARTURÓWEK


W tzw. okolicê doje¿d¿aj± tramwaje:
0 (tylko w niedzielê, linia turystyczna). Trasa:ZDROWIE - Zdrowie, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Narutowicza, Kiliñskiego, Pomorska, Nowomiejska, Zgierska, Dolna, £agiewnicka, Warszawska - WYCIECZKOWA


3
Trasa: AUGUSTÓW - Rokiciñska, Puszkina, Przybyszewskiego, Piotrkowska, Ko¶ciuszki, Zachodnia, Zgierska, Dolna, £agiewnicka, Warszawska - WYCIECZKOWA

Dalej ju¿ autobusem 66 lub D2 (albo te¿ na nogach)

W razie czego wzywaæ pomocy.


4.
Program jest napiêty. To co zamie¶cili¶my w harmonogramie to maksimum. Pamiêtajcie o tym, ¿e na miejscu jest masa fantastycznych rzemie¶lników i du¿o ciekawych prezentacji, konkursy to nie wszystko.

5.
Od przedwczoraj mamy zakaz k±pieli w jeziorach, wiêc nie zachêcam. Polecamy za to ³ódkê wios³ow± do ¿eglugi po akwenie (ma³e warsztaty wio¶larskie). £ód¼ bez ³odzi to rzecz nie do pomy¶lenia. Przyda siê zw³aszcza gdy dalej bêdzie tak la³o. icon_wink.gif

6.
Na koniec przypominamy jeszcze raz o ubezpieczeniach OC i NW. Rzecz to przydatna.


Do zobaczenia!
Razoslaw
Bach! I po imprezie. Tu polskim zwyczajem powinna nast±piæ d³uga lista podziêkowañ wszystkim za wszystko, jednak mam s³ab± pamiêæ do imion a i nie chcia³bym w d³ugiej wyliczance przypadkiem kogo¶ pomin±æ. Dziêkujê wiêc po prostu wszystkim przyby³ym za tworzenie mi³ej atmosfery i klimatu a niespodziewanie nieprzyby³ym barbarzyñcom nie dziêkujê, bo przez nich Rzymianie nie mieli kogo pokonywaæ...

Niniejszym otwieram biuro rzeczy zgubionych i znalezionych.

Dotar³y do mnie zg³oszenia o zgubione naczynia. Po posprz±taniu obozu nic wiêcej ju¿ nie znale¼li¶my, nie by³o ich tak¿e w¶ród przekazanych nam w¶ród pozbieranych przez firmê cateringow±. Bêdziemy siê widzieæ z jej przedstawicielami jeszcze w ¶rodê lub czwartek i zobaczymy, czy/co jeszcze znale¼li.

Zagin±³ tak¿e nasz Dagomowy kocio³ek, w którym donie¶li¶my zupê do obozu w niedzielê.
To jest wersja lo-fi g³ównej zawarto¶ci. Aby zobaczyæ pe³n± wersjê z wiêksz± zawarto¶ci±, obrazkami i formatowaniem proszê kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.