O rudisie mo¿na poczytaæ na www.lorica.pl, a kosztuje on 105pln. (jest tam kontakt do Marcina ¯mudzkiego i link do naszego kowala Marcina Wêgliñskiego).
Ok. Decyzjê ju¿ podj±³em. Zamawiam wastera.
Jednak¿e nie zrezygnujê z pomys³u wykonania "samoróbki". Dorwê tylko odpowiedni kawa³ek drewna
Podobno wastery wytrzymuj± w u¿ytkowaniu cz³onków ARMA nawet do pó³tora roku, a bior±c pod uwagê, ¿e raczej nie bêdê go wykorzystywa³ na maxa, to podejrzewam, ¿e bêdzie mi bardzo d³ugo s³u¿y³. Chyba, ¿e zostanê przyjêty do Bractwa Puszczy Pszczyñskiej :P Czas poka¿e.
Dziekujê za pomoc!
Pozdrawiam
Kalannar
CYTAT(Kalanar Argith @ 23:56 27.11.2006)
Podobno wastery wytrzymują w użytkowaniu członków ARMA nawet do półtora roku
Jak nie trafisz na fizola, kótry tak w niego grzmotnie, że ci go złamie i nie będziesz okładać nim na maksa twardych przeddmiotów to te pótora roku wytrzyma
. AHA, jeszcze drewno lubi się rozwarstwiać, dlatego jak zobaczysz piersze sygnały, dobrze jest owiąć waster szaro-srebrną tasmą, by przedłużyć jego żywotność.
Dziêki za radê, skorzystam w razie potrzeby :D
Od srebno szarej ta¶my jest lepszy przylepiec medyczny na p³otnie najszersza rolka. Jedna sztuka daje oko³o 50 gram wagi wiêcej na palcat. Na miecz jedynkê dajemy trzy na g³ownie, jedn± na rekoje¶æ - do tego bia³a ta¶ma pakowa na wierzch co by sie nie brudzi³o (bia³a mocniejsz niz szara) i mimo grzmocenia w metalowe ranty puklerzy pó³tora roku to norma.
My robimy palcaty z kija bukowego zbitego (nie taki z kilofa czy ³opaty ale solidny do sztuk walki) kalibru powy¿ej 30 milimetrów.
I UWAGA!!!
Facet ktury robi bukowe bokeny do batto-doo ewentualnie zrobi³ by odpowiedniki miecza europejskiego o profilowenj z grubsza rêkoje¶ci i ob³ym profilu g³owni mieczowej. Taki nasz kszta³t, a masa i rozmiar tych ciê¿szych bokenów japoñskich (szimseny czy jakos tam???).
Warunek jest jeden - produkcja musi obj±æ co najmniej 50 sztuk, a ja tyle nie potrzebuje.
Kto¶ reflektuje????
Przedmówcy maj± racje - drewniany palcat/waster nie tyle pêka co siê rozwarstwia. Je¿eli naprawdê porz±dnie go skleisz to wytrzyma nawet sparingi w blachach!. Tylko trzeba to zrobiæ porz±dnie. Przez d³u¿szy czas u¿ywa³em wastera do sparingów w blachach - by³ trzykrotnie owiniêty srebrn± ta¶m±. Po zdjêciu tego banda¿a okaza³o siê ¿e w ¶rodku jest ca³y popêkany i w³a¶ciwie rozpada siê sam z siebie. Co siê okaza³o? Po ponownym owiniêciu w 4 warstwy ta¶my wytrzyma³ jeszcze pó³ roku intensywnych treningów. Wastery jednorêczne s± jeszcze wytrzymalsze.
Najlepszy sposób zabezpieczenia przed pêkaniem to owiniêcie bardzo ciasno dratw± (smarujesz klejem - np. wikol i owijasz ciasno zwój przy zwoju) na to mo¿na daæ jeszcze lnian± (alboze szmaty z lumpeksu jak nie masz lnu) okleinê ¿eby dratwa nie pêka³a i ¿eby stworzyæ miêkkie wyt³umienie. Taki sprzêt przetrwa nawet walenie z pe³n± si³± w he³my przeciwnika.
Witam,
Mo¿e to trochê ju¿ musztarda po obiedzie, bo kolega sobie miecz zamówi³, natomiast z mojej strony sprawa wygl±da nastêpuj±co:
Je¶li dopiero zaczynasz zabawê z szermierk±, to kup sobie drewniany miecz treningowy. Kosztuje 40-80 z³, a mo¿na go wykorzystaæ do æwiczeñ technicznych, tudzie¿ lekkich sparringów na niedu¿ej prêdko¶ci i sile. (nie chcê siê teraz wyk³ócaæ o to, czym jest sparring, a czym nie jest, co mo¿na a co nie mo¿na drewnem). Jest do¶æ uniwersalny i dopóki nie zdecydujesz siê, ¿e szermierka dawna to jest to, o co chodzi, nie ma sensu wydawaæ wiêcej kasy.
Osobi¶cie uwa¿am, ¿e rudisy Loriki s± za krótkie na d³ugie miecze i za ciê¿kie. Mia³em je w rêkach i nie podoba³y mi siê. Z drugiej strony widzia³em te¿ producentów oferuj±cych leciutkie polakierowane sosnowe miecze, które pêkaj± po pierwszym trafieniu. To te¿ nie jest to, o co chodzi. Miecze od Piotra mam i czasem u¿ywam, chocia¿ jak dla mnie te¿ nieco zbyt ciê¿kie. Ale s± solidnie i starannie wykonane, to mogê po¶wiadczyæ. Kiedy¶ bardzo dobre robi³ Tomek Doliñski z Wroc³awia, ale jaki¶ czas temu przesta³, a szkoda. Miecze Aiona mi siê podoba³y i by³y solidnie wykonane, chocia¿ dla mnie za krótkie. Ale znam osoby, które u¿ytkowa³y je z powodzeniem.
Wytrzyma³o¶æ wasterów jest kwesti± wzglêdn± - znam cz³owieka, który potrafi raz w tygodniu z³amaæ jeden drewniany miecz z hikory - a to znacznie wytrzymalsze drewno, ni¿ polskie jesiony, dêby, czy buki.
Srebrna ta¶ma dzia³a cuda i nie nale¿y jej niedoceniaæ. Dobrze jest te¿ miecze drewniane konserwowaæ olejem albo pokostem lnianym. Wtedy trudniej o pêkniêcia i rozwarstwienia. Za ¿adne skarby nie lakierowaæ.
W temacie federów, mia³em w rêkach zarówno wyroby Janka (Aiona) w ró¿nych wersjach, jak i poznañskie wersje. Te drugie naprawdê umo¿liwiaj± sparowanie w koszulkach i w maskach. S± znacznie bardziej giêtkie, ni¿ Jankowe i moim zdaniem super bezpieczne. Federy Jana s± sztywniejsze, krótsze, ale naprawdê ¶wietnie siê nimi æwiczy. Federów od Piotra nie mia³em mo¿liwo¶ci przetestowaæ.
Osobi¶cie uwa¿am, ¿e warto zainwestowaæ w feder najszybciej, jak to bêdzie mo¿liwe. Æwiczenie ¿elazem i drewnem ró¿ni siê i warto jak najszybciej "przesi±¶æ siê" na ¿elazo. I choæ nie posuwa³bym siê tutaj do stwierdzania, ¿e æwiczenie drewnem nie ma sensu (bo moim zdaniem ma), to feder jest po prostu zupe³nie now± jako¶ci± - bezpieczniejszy ni¿ drewno przy uderzeniach, ma dynamikê bardziej zbli¿on± do prawdziwego miecza i zachowuje siê w sposób bardziej przypominaj±cy replikê.
Nastêpne w kolejno¶ci (je¶li chodzi o broñ) proponowa³bym zakupy ostrej repliki broni do nauki ciêcia.
Têp± stal tak naprawdê zostawi³bym w zakupach na koniec.
Witam!
Niedawno otrzyma³em miecze treningowe z www.goods.pl
http://www.goods.pl/product/description/884/OSTRZEGAM!Te drewniaki to najgorsze treningówki, jakie dane mi by³o trzymaæ w rêce...
Ciesze siê, ¿e zamówi³em tylko dwie sztuki bo dziêki temu jestem tylko 100z³ w plecy...
Na stronie jest napisane "import z USA" a miecze mia³y pod jelcami nalepki z napisem "CHINA"
Wykonane s± z jakiej¶ lipnej sklejki i po³ama³y siê na pierwszym treningu choæ æwiczyli¶my niezwykle lekko.
Pozdrawiam!
CYTAT(Gryphonheart @ 22:40 25.12.2007)
Witam!
Niedawno otrzyma³em miecze treningowe z www.goods.pl
http://www.goods.pl/product/description/884/OSTRZEGAM!Te drewniaki to najgorsze treningówki, jakie dane mi by³o trzymaæ w rêce...
Ciesze siê, ¿e zamówi³em tylko dwie sztuki bo dziêki temu jestem tylko 100z³ w plecy...
Na stronie jest napisane "import z USA" a miecze mia³y pod jelcami nalepki z napisem "CHINA"
Wykonane s± z jakiej¶ lipnej sklejki i po³ama³y siê na pierwszym treningu choæ æwiczyli¶my niezwykle lekko.
Pozdrawiam!
dziêki za info, planowalem wlasnie od nich zamowic longsworda zeby sprawdzic..a tak w ogole to polecam wastera ze studiopetit, solidna robota, szybka realizacja zamowienia. Daggera do treningow chyba przyjdzie mi samemu wystrugac, heh..
pozdrawiam
Jestem z Wroc³awia i od roku trenuje walkê d³ugim mieczem. Je¶li chodzi o bron to nasza grupa wykorzystuje tzw bezpieczniaki. Wiem, ¿e mo¿e siê wam to ¼le kojarzyæ, ale my korzystamy z ulepszonych bezpieczniaków, z solidnymi jelcami. Poni¿ej podaje "przepis" na takowy miecz.
bambus-moczony przynajmniej 2 tygodnie (mo¿na dostaæ na Bielanach w OBI ).
g±bka z materaca
otulina do rury
ta¶ma izolacyjna i srebrna szeroka
jelec- hmm sam nie wiem jak to nazwaæ... to takie co¶ metalowe z okr±g³ym otworem ze ¶rubkami i
ramionami.
Bambus przycinamy na stosown± d³ugo¶æ, owijamy ta¶m± izolacyjn± t± czê¶æ, któr± wyznaczamy na d³ugo¶æ rêkoje¶ci, nastêpnie przyciêt± wcze¶nie g±bkê ¶ci¶le owijamy na bambusie ta¶mami, a na to nak³adamy otulinê o odpowiedniej ¶rednicy i wszystko owijamy srebrn± ta¶m±. Na koñcu montujemy jelec ( polecam wcze¶niej wydzieliæ kawa³ek ostrza i mocniej ¶cisn±æ ta¶mami ¿eby jelec ³adnie wszed³. Proponuje go tak¿e dodatkowo owin±æ ta¶m± ¿eby siê nie chybota³. Taki mieczyk jest trwa³, o odpowiedniej wadze. Mo¿na zamontowaæ g³owicê. ¦wietny do sparingów nawet bez masek.
CYTAT(Gwynblade @ 22:21 20.08.2008)
¦wietny do sparingów nawet bez masek.
No no, chyba ze sie trafi na sztych w galke
Juz widze mine Aiona ^__^
Moim zdaniem maska powinna byc zakladana do KAZDEGO cwiczenia gdzie uzywamy (sparujemy) broni bialej. Ale to tak odbiegajac od tematu ;)
Ze swojej strony moge dodac, ze cwiczenie drewnem a np. federem to olbrzymia roznica i na dluzsza mete nie da sie cwiczyc tym pierwszym
CYTAT(Demoniq @ 00:55 21.08.2008)
CYTAT(Gwynblade @ 22:21 20.08.2008)
¦wietny do sparingów nawet bez masek.
No no, chyba ze sie trafi na sztych w galke
Juz widze mine Aiona ^__^
Moim zdaniem maska powinna byc zakladana do KAZDEGO cwiczenia gdzie uzywamy (sparujemy) broni bialej. Ale to tak odbiegajac od tematu ;)
Ze swojej strony moge dodac, ze cwiczenie drewnem a np. federem to olbrzymia roznica i na dluzsza mete nie da sie cwiczyc tym pierwszym
Chodzi³o mi ¿e ten rodzaj broni treningowej jest dobry do sparringów, choæ jak powiedzia³e¶ s³usznie ma wiele wad. Mam te¿ pytanie gdzie mo¿na nabyæ ³adnego drewnianego pó³toraczka?
Nie jest dobry gdy¿ nie ma krawêdzi(tak wnioskuje po opisie) i walisz jak cepem, a nie mieczem. Drewno: jak zaczniej æwiczyæ co¶ innego od podstawowych technik to zobaczysz, ¿e Ciê to nie zadowala. Jak dla mnie: jak najszybciej spraw sobie federa (tylko nie Hanwei! ) i æwicz nim. Tak szybko jak drewno siê nie popsuje a i przynajmniej odwzorowuje miecz w mega wiêkszym stopniu ni¿ drewno.
Pozdrawiam
Ponawiam wiêc pytanie gdzie mogê zakupiæ drewnianego pó³toraczka, lub federa ?
CYTAT(Gwynblade @ 14:25 21.08.2008)
Ponawiam wiêc pytanie gdzie mogê zakupiæ drewnianego pó³toraczka, lub federa ?
Federa u Aiona:
http://ensifer.carbonmade.com/projects/96362#8ensifer@wp.pl
pzdr,
Ola
CYTAT(Adsumus @ 14:13 21.08.2008)
Jak dla mnie: jak najszybciej spraw sobie federa (tylko nie Hanwei! ) i æwicz nim. Pozdrawiam
W³a¶nie, dlaczego nie Hanwei? Te federy, jak te które zamawia³ Marek H. z Poznania u Pêkula (zdaje siê ¿e Ku¿nia Rycerska), wydaj± siê lekkie (przynajmnie na zdjêciach) i dobrze siê uginaj± (luksus bezpiecznego "sztychowania"), co pozwala wyelminowac "ciê¿kie" ochraniacze. Dodam, ¿e te Marka siê ³ama³y, mi równiez klinga jego federa ulecia³a przez lekkie pacniecie (zmêczenie materia³u). Np porównywalnie ³amanie siê kling sportowych jest wliczone w cenê, tyle ¿e tak± kline mo¿na wymieniæ i niewiele kosztuje, w przypadku federa Pêkul zaszala³ i podniós³ cenê z 350 na 500 pln, przez co zamawianie u niego jest pozbawione sensu.
PS Po¿yteczny link, widaæ, ¿e Aion ci±gle siê rozwija, ju¿ nie tylko jako federo-kreator, ale i jako miecznik
.
CYTAT(mblade @ 16:20 21.08.2008)
luksus bezpiecznego "sztychowania"
A jest taki w ogole ? :D
Moim zdaniem nawet na super uginajacy sie feder trzeba miec dobre ochraniacze. Szczegolnie na wszystkie newralgiczne miejsca np. glowa, szyja, krocze, pachy.
Mi wystarczyl jeden dobry sztych w szyje, zeby to zrozumiec :P
CYTAT(Demoniq @ 08:54 22.08.2008)
CYTAT(mblade @ 16:20 21.08.2008)
luksus bezpiecznego "sztychowania"
A jest taki w ogole ? :D
Moim zdaniem nawet na super uginajacy sie feder trzeba miec dobre ochraniacze. Szczegolnie na wszystkie newralgiczne miejsca np. glowa, szyja, krocze, pachy.
Mi wystarczyl jeden dobry sztych w szyje, zeby to zrozumiec :P
Nie sparujemy z pchniêciami bez ochraniaczy i niezapuntowanej broni. Tylko idoci tak robi±.
Pozdrawiam
Proszê bez inwektyw.
Pozdrawiam
Moderator
CYTAT(mblade @ 16:20 22.08.2008)
(...) luksus bezpiecznego "sztychowania", co pozwala wyelminowac "ciê¿kie" ochraniacze (...)
CYTAT(mblade @ 14:07 22.08.2008)
Nie sparujemy z pchniêciami bez ochraniaczy (...)
To zdecyduj sie dziewczyno czy eliminujesz te ochraniacze czy nie. I co to sa "lekkie" i "ciezkie" ochraniacze ??
Co do zapuntowanej broni... powaznie nie sparujecie ostra bronia ??? Pierwsze slysze o czyms podobnym...
CYTAT(Demoniq @ 15:39 22.08.2008)
To zdecyduj sie dziewczyno czy eliminujesz te ochraniacze czy nie. I co to sa "lekkie" i "ciezkie" ochraniacze ??
Co do zapuntowanej broni... powaznie nie sparujecie ostra bronia ??? Pierwsze slysze o czyms podobnym...
Widzê ¿e czepiasz siê dla samego czepiania, nic nie wnosz±c do dyskusji (a przypominam ¿e pyta³am o przydatno¶æ i wady federów Hanweia). Przyk³ad: komentarz do s³owa "broñ" (przy okazji: cz³owieka mozna zabiæ i zwyk³ym kijem). Czy ja co¶ pisa³am nt sparringów na pchniêcia bez ochraniaczy? A u¿wanie masek do sparringów, tym bardziej na pchniêcia, jest dla mnie tak oczywiste, ze nie warto o celowo¶ci ich stosownia klepaæ postów (mo¿na co najwy¿ej zastanowiæ siê jak dodatkowo tak± maskê "doposa¿yæ". Rêkawica z utwardzonej woskiem skóry mo¿e wa¿yæ oko³o pó³ kilograma (razy dwa masz 1 kg dodatkowej wagi), rêkawica do hokeja na trawie to mo¿e 100-200 gram, to samo przeszywy, jedna mo¿e wa¿yc 3 kg a inna 7 kg. Mo¿esz za³o¿yæ na ni± skórzany plastron podbity filcem lub nie, mo¿esz zastoswaæ zbrojê lamelkow± ze skóry lub metalu. A ka¿de sto gram wiêcej to mniejsza szybko¶æ i wiêksze obci±¿enie dla krêgos³upa (m¶ci siê "na staro¶c"). Ale to nie jest temat nt ochraniaczy, czy ich stosowania lub nie. Szkoda tylko ¿e nie us³ysz³am Twojej opinii nt federów Hanweia czy Pêkula.
Co do wasterów to wysy³a³em emaile do Aiona i kilku innych (inf. forum ARMA ) ale nie dosta³em odpowiedzi ( tylko od Aiona, który ju¿ nie robi ). Wiêc po raz kolejny pytam gdzie mo¿na zaopatrzyæ siê w wastera ??
mo¿e to i offtop ale takie mi sie pytanie nasunê³o, do tych którzy æwicz± blossfechten federami. Jakie rêkawice do tego polecacie? Podobno te do enduro siê sprawdzaj±, mo¿na tych bardziej do¶wiadczonych kolegów prosiæ o jakie¶ konkrety?
Ja u¿ywam do hokeja na trawie i na otulinowce i drewno siê sprawdzaj±
CYTAT
do tych którzy æwicz± blossfechten federami. Jakie rêkawice do tego polecacie? Podobno te do enduro siê sprawdzaj±, mo¿na tych bardziej do¶wiadczonych kolegów prosiæ o jakie¶ konkrety?
a ja æwiczê w spodniach i koszulce i te¿ siê nadaj±. Czy kto¶ tu nie skoñczy³ nauczania pocz±tkowego?
U nas w Fechtschule u¿ywamy rêkawic z tworzywa sztucznego autorstwa Aiona. Te do hokeja siê nie nadaj± - s± zrobione z takich "bloczków", miêdzy którymi po zaci¶niêciu piê¶ci robi± siê przerwy du¿o szersze od g³owni federa - kiepski pomys³. Co do enduro nei wiem nic.
Pozdrawiam
Mam pytanie w jaki sposób zakonserwowaæ wastera ?? U¿yæ jaki¶ lakierów, czy jak ?
Pomalowaæ lakierem Lnianym- o ile siê nie mylê- i trzymaæ w suchym miejscu. Je¶li kupujesz gotowego to najprawdopodobniej jest ju¿ zakonserwowany
CYTAT(miszowaty @ 16:07 25.08.2008)
Pomalowaæ lakierem Lnianym- o ile siê nie mylê- i trzymaæ w suchym miejscu.
Chodzi³o Ci chyba o olej lniany?
bardzo mo¿liwe, dziêki za sprostowanie.
Zamówi³em miecz ze studia petit i jestem bardzo zadowolony. Waster jest wytrzyma³y ( jak na razie ) i mo¿na siê nim sparowaæ z ca³kiem du¿± si³±. Pozdrawiam
Przebrn±³em przez temat od pocz±tku i stwierdzam, ¿e jestem jaki¶ dziwny (i moje bractwo te¿). Trenujemy najczê¶ciej zwyk³ymi kijami, rzadziej ¿elazem. Czêsto trenujemy zupe³nie bez zabezpieczeñ (bez skojarzeñ!). Czêsto nie oszczêdzamy siê nawet w takich warunkach. I nikt nie marudzi, nikt nie p³acze, nikt nie ginie. Czasem jaki¶ siniak, guz. Wyleczy siê. Kij siê z³amie? Pi³a w ³apê, na dzia³kê spacer i jest nowiu¶ki, który wytrzyma najbli¿szy miesi±c, kwarta³, mo¿e sezon.
Czasem (czyt. jak siê tym ¶mierdz±cym leniom chce) ubieramy zbroje i lejemy siê drewnianymi maczugami imituj±cymi miecze. Bez jelców, bez g³owic, okr±g³e, toporne. Walimy siê po ³bach i jest fajnie.
Ostatnio æwiczymy zulami. I co? Moje zdanie - miecz rewelacyjny na trening.
A ¿e to siniaki, kontuzje, z³amania, bóle na staro¶æ czy inne pierdo³y... Có¿, zawsze mo¿na wybraæ szachy, a nie walkê...
Reasumuj±c - mo¿na siê bawiæ w ró¿ne wynalazki, ale po co? Dla przeciêtnego ¶miertelnika zwyk³y kij - szkoda pracy i pieniêdzy na co¶ co przy intensywnym treningu i tak pêknie (bo to i tak kwestia czasu).
Nie wiem jak z federami. Nie mia³em w ³apie i pewno nie prêdko bêdê mia³.
CYTAT(Laser (ChZCh) @ 04:00 08.09.2008)
Przebrn±³em przez temat od pocz±tku i stwierdzam, ¿e jestem jaki¶ dziwny (i moje bractwo te¿). Trenujemy najczê¶ciej zwyk³ymi kijami, rzadziej ¿elazem. Czêsto trenujemy zupe³nie bez zabezpieczeñ (bez skojarzeñ!).
Ale co trenujecie?
CYTAT
Czêsto trenujemy zupe³nie bez zabezpieczeñ (bez skojarzeñ!). Czêsto nie oszczêdzamy siê nawet w takich warunkach. I nikt nie marudzi, nikt nie p³acze, nikt nie ginie. Czasem jaki¶ siniak, guz. Wyleczy siê. Kij siê z³amie? Pi³a w ³apê, na dzia³kê spacer i jest nowiu¶ki, który wytrzyma najbli¿szy miesi±c, kwarta³, mo¿e sezon.
No je¶li po takim treningu jeste¶cie zdolni funkcjonowaæ, to znaczy, ¿e siê jednak oszczêdzacie.
CYTAT
Czasem (czyt. jak siê tym ¶mierdz±cym leniom chce) ubieramy zbroje i lejemy siê drewnianymi maczugami imituj±cymi miecze. Bez jelców, bez g³owic, okr±g³e, toporne. Walimy siê po ³bach i jest fajnie.
Problemy zaczn± siê przy próbie zdania matury albo egzaminów na studia:).
CYTAT
A ¿e to siniaki, kontuzje, z³amania, bóle na staro¶æ czy inne pierdo³y... Có¿, zawsze mo¿na wybraæ szachy, a nie walkê...
Albo zostaæ przy walce i do³aczyæ myslenie...
CYTAT
Reasumuj±c - mo¿na siê bawiæ w ró¿ne wynalazki, ale po co? Dla przeciêtnego ¶miertelnika zwyk³y kij - szkoda pracy i pieniêdzy na co¶ co przy intensywnym treningu i tak pêknie (bo to i tak kwestia czasu).
Erathlon czy jakos tak, ja tym trenuje. Nie lubie co trening kombinowaæ kijków, które i tak sa du¿o za lekkie albo jak ju¿ wa¿±, do maj± kszta³t maczugi. Szkoda czasu i drzewek na zabawe kijami.
Macie fajne metody ale skuteczne s± w konfrontasji z kim¶ z zewn±trz:)? No chyba, ¿e trenujecie tak tylko dla siebie.
Trenujemy wszelako pojêt± walkê rycersk±.
Wiadomo, ¿e nie lejemy siê na zabój, bo nie o to tu chodzi.
Matura... Wiêkszo¶æ z nas, ma to ju¿ niestety za sob±...
No comment...
Czy nasze metody s± skuteczne? Zapraszam do przekonania siê osobi¶cie :)
CYTAT
Czy nasze metody s± skuteczne? Zapraszam do przekonania siê osobi¶cie
Ale jak, gdzie, kiedy? MO¿e na poczatek jaki¶ filmik...prosze!
CYTAT(Laser (ChZCh) @ 04:00 08.09.2008)
Czêsto trenujemy zupe³nie bez zabezpieczeñ (bez skojarzeñ!). Czêsto nie oszczêdzamy siê nawet w takich warunkach. I nikt nie marudzi, nikt nie p³acze, nikt nie ginie.
O_O
CYTAT(Marcin Waszkielis @ 10:02 08.09.2008)
Ale jak, gdzie, kiedy? MO¿e na poczatek jaki¶ filmik...prosze!
:hehehe:
Jak szacowny kolega chce siê naprawdê przekonaæ to zapraszam na PW, bo temat dotyczy chyba nieco innej sprawy.
Niestety, nie dysponuje ¿adnymi filmikami z naszych walk.
CYTAT(Demoniq @ 10:24 08.09.2008)
CYTAT(Laser (ChZCh) @ 04:00 08.09.2008)
Czêsto trenujemy zupe³nie bez zabezpieczeñ (bez skojarzeñ!). Czêsto nie oszczêdzamy siê nawet w takich warunkach. I nikt nie marudzi, nikt nie p³acze, nikt nie ginie.
O_O
To ja proponuê wzi±¶æ zule (tak szybko siê nie ³ami±) do dwóch ³ap i zacz±æ siê po go³ych czaszkach ok³adaæ. A co? Przecie¿ "zawsze mo¿na wybraæ szachy, a nie walkê..." ;)
CYTAT(mblade @ 13:41 08.09.2008)
To ja proponuê wzi±¶æ zule (tak szybko siê nie ³ami±) do dwóch ³ap i zacz±æ siê po go³ych czaszkach ok³adaæ. A co? Przecie¿ "zawsze mo¿na wybraæ szachy, a nie walkê..." ;)
Zacytujê pewien cytat, który mi siê ostatnio bardzo spodoba³:
CYTAT(Demoniq @ 16:21 08.09.2008)
mblade:
Dokladnie - to Twoja wina :P
Jakbys nie zauwazyla, to odpisujesz niemal na kazdego posta niezaleznieod tego, kto go napisal i co w nim napisal. Trudnu tu mowic o prowokacji ;)
Chcia³em zauwa¿yæ, ¿e odbiegaj± szacowni Pañstwo od tematu. Ja ju¿ wyrazi³em swoj± opiniê na temat "miecz treningowych". Albo za³o¿ymy sobie temat o treningach albo damy g³os innym. Jak kto¶ ma jakie¶ obiekcje czy niejasno¶ci, lub ma chêæ wygadania siê to zapraszam na PW.
CYTAT(Laser (ChZCh) @ 18:56 08.09.2008)
Chcia³em zauwa¿yæ, ¿e odbiegaj± szacowni Pañstwo od tematu. Ja ju¿ wyrazi³em swoj± opiniê na temat "miecz treningowych".
No tak nie do koñca, bo zul to te¿ jest miecz trenigowy (bo przeciez to nawet nie jest replika), tylko wersja super hard.
PS. I ¿eby nie by³o ¿e ja jestem taka be i na wszysktich skaczê, zauwa¿ co napisa³am w temacie z którego posta przytaczasz, o dojrza³ym szermierzu. Zdaje sie ¿e to Ci ujmy w ¿aden spsób nie przynios³o.
To jest wersja lo-fi g³ównej zawarto¶ci. Aby zobaczyæ pe³n± wersjê z wiêksz± zawarto¶ci±, obrazkami i formatowaniem proszê
kliknij tutaj.