Pomoc - Szukaj - U¿ytkownicy - Kalendarz
Pe³na wersja: Turniej bojowy Grunwald 2005
> Inne > Kalendaria 2003-2009 > Kalendarium 2005
Martin
W tym roku Chor±giew Mazowiecka Ksiêcia Siemowita (ta od Sola) organizuje turniej bojowy. Wstêp dla wszystkich osób spe³niaj±cych kryteria sprzêtowe i wiekowe (18 lat).
Poni¿ej prezentujê zasady, jakie bêd± obowi±zywaæ.

Datowanie sprzêtu na turniej to 1370-1420. Nasi eksperci bêd± orzekaæ o historyczno¶ci lub jej braku. eksperymentalne wynalazki przejd± tylko poparte dokumentacj± (albo przes³aæ wcze¶niej, albo przyjechaæ z kserówkami)

Rozgrywanie turnieju

I etap: Domy
Podzia³ zawodników na grupy, zwane Domami.
Przydzia³ zawodników do Domów jest losowe. Lista uczestników powinna byæ zamkniêta na godzinê przed rozpoczêciem turnieju.
Domy s± czteroosobowe. Ka¿dy walczy z ka¿dym.
Przechodzi dwóch zawodników maj±cych przynajmniej dwie wygrane walki.
Je¿eli jeden odniós³ trzy zwyciêstwa, pozostali po jednym, to z Domu wychodzi zwyciêzca i jedna osoba wskazana przez Damy. Je¶li Damy maj± w±tpliwo¶ci, mog± zarz±dziæ pojedynek dwóch faworytów.
II etap: Puchar. Zawodnicy s± losowo wpisywani do drabinki turniejowej, kto wygra przechodzi wy¿ej. Je¶li liczba zawodników jest nieparzysta, Damy mog± wstawiæ swojego kandydata z poporzednio wyeliminowanych. Przywrócony zawodnik nie powinien walczyæ ponownie z tym, który go pokona³ w poprzednim etapie.

Zasady

I. dopuszczenie do walki
Do walk dopuszczone s± tylko osoby pe³noletnie. Wymagane jest uzbrojenie ochronne zgodne z histori± z lat 1370-1420.
Uzbrojenie takie musi zawieraæ:
- he³m z zas³on±. Tzw. polska krata nie jest dopuszczona, Zas³ona musi byæ opuszczona w ci±gu ca³ego starcia. Zawodnik, któremu os³ona bêdzie swobodnie podskakiwaæ zostanie zdyskwalifikowany. Kapalin wymaga podbródka. Je¶li sêdziowie uznaj±, ¿e przerwa miêdzy kapalinem a podbródkiem jest zbyt du¿a, taki zestaw nie zostanie dopuszczony.
- os³onê szyi lepsz± ni¿ samo pikowanie. Wszelakie psie czy ma³pie pyski musz± mieæ czepiec kolczy (wymóg historyczny!). Go³a skóra widoczna na szyi powoduje automatyczne odrzucenie zawodnika przez sêdziow.
- os³ony r±k, czyli na ramionach co najmniej kolczugê, os³ona ³okci, przedramion i rêkawice.
- Korpus chroniony minimalnie przeszywanic± i kolczug±. Sam napier¶nik równie¿ wymaga kolczugi.
- os³ony nóg, sk³adaj±ce sie z nabiodrka, nakolanka i przynajmniej jednej folgi na ³ydce. Pe³ne os³ony ³ydek nie s± obowi±zkowe, podobnie jak trzewiki.
Broñ: Musi byæ sieczna, czyli miecz, kord, tasak. D³ugo¶æ i waga broni dowolna. Krawêdzie broni musz± mieæ no najmniej 2mm grubo¶ci, nie mog± te¿ zawieraæ ostrych zadziorów.
Sztych ma byæ zatêpiony.
Tarcza: Musi byæ na bazie drewna. Stalowe lub laminatowe tarcze nie s± dopuszczone. Metalowe okucia s± dopuszczone, je¶li nie maj± ostrych zadziorów. Waga dowolna. Wymiary: Wysoko¶æ nie wiêcej ni¿ 100cm, szeroko¶æ nie wiêcej ni¿ 60cm.

Ka¿dy zawodnik jest pod tym k±tem sprawdzany przed ka¿d± walk±.

II. Zasady rozstrzygania pojedynków.

Zawodnicy bêd± wyczytywani z wyprzedzeniem jednej walki, czyli: „Walcz± panowie A i B, przygotowuj± siê panowie C i D”. Zawodnik ma byæ gotów do walki w ci±gu minuty od wezwania. Je¶li po tym czasie nie stawi siê na plac w pe³nym rynsztunku, uznany zostaje za pokonanego.
Walka trwa 90 sekund. Ew. dogrywka trwa 30 sekund.

Walka nie jest przerywana po trafieniu, a jedynie z powodów technicznych, lub na ¿yczenie zawodnika.
Zawodnik sygnalizuje chêæ przerwania walki poprzez krzyk „stop!”, wypuszczenie broni i uniesienie rêki z otwart± d³oni±. Sygna³ ten nie oznacza poddania walki a jedynie przerwê techniczn±.Walkê poddajemy klêkaj±c. Sêdziowie musz± zapytaæ zawodnika, czy faktycznie poddaje walkê.

Zwyciê¿a ten zawodnik, który zdobêdzie wiecej punktów. Licz± siê tzw. osadzone ciosy zadane w pole trafienia. Osadzonym nazywamy trafienie zadane z zauwa¿aln± si³±, krawêdzi± tn±c± broni. Ciosy p³azem, ze¶lizgniêcia broni po pancerzu i bardzo lekkie ciosy nie s± liczone. Cios, który przebije siê przez zastawê i nadal zachowa impet, jest liczony jako trafienie.
Pole trafienia: g³owa, korpus, nogi od kolan wzwy¿, rêce od ³okci wzwy¿. Kolana i ³okcie s± liczone jako pole trafienia.

Utrata broni jest równoznaczna jednemu trafieniu. Trzykrotna utrata broni oznacza przegranie walki.

Przyparcie przeciwnika do barierek jest równoznaczne jednemu trafieniu. Przez przyparcie rozumiemy przyci¶niêcie zawodnika do barierki przez jego oponenta. Walka jest przerywana i zawodnicy rozpoczynaj± j± ponownie ze ¶rodka szranek.


Faule:
- sztychy, ciosy jelcem i g³owic±.
- ciosy kantem tarczy w przeciwnika. Uderzenia p³ask± powierzchni± tarczy s± dozwolone, ale nie punktowane. Uderzenia tarcz± w broñ lub tarczê przeciwnika s± dozwolone.
- podbijanie zas³ony he³mu przeciwnika.
- kopniêcia, uderzenia kolanami, piê¶ciami.
- atak ³okciem na g³owê lub szyjê.
- ciosy poza pole trafienia, czyli poni¿ej kolana i w d³onie. Ciosy w przedramiê nie s± zabronione, ale nie s± punktowane.
- rzuty, podciêcia i inne elementy zapa¶nicze, takie jak ³apanie za g³owê, ¶ci±ganie he³mu.

Kary:
Upomnienie – S³owne upomnienie zawodnika, nie poci±ga dalszych konsekwencji
Ostrze¿enie - Zawodnik traci jeden punkt.
Dyskwalifikacja – zawodnik jest usuwany z walki i turnieju. Jego przeciwnik zostaje uznany za zwyciêzcê i przechodzi dalej.
Ka¿dy faul mo¿e oznaczaæ dyskwalifikacjê, je¿eli sêdziowie uznaj±, ¿e by³ zadany celowo.
Zdyskwalifikowany zawodnik jest usuwany z turnieju.
Je¶li który¶ arbiter ma w±tpliwo¶ci co do celowo¶ci faulu, walka jest przerywana i nastêpuje narada arbitrów. Ich wspólna decyzja jest niepodwa¿alna i ostateczna.

Kontuzje, rany, uszkodzenia sprzêtu:
Je¶li dojdzie do kontuzji, uszkodzenia cia³a lub sprzêtu walka jest przerywana.
Je¶li zawodnik w wyniku kontuzji nie jest zdolny do kontynuowania walki, uznawany jest za pokonanego.
W przypadku otwartej rany zawodnik odsy³any jest do punktu medycznego. Medyk razem z sêdziami decyduje o zdolno¶ci lub niezdolno¶ci do kontynuowania walki.
Uszkodzenie sprzêtu ochronnego, broni lub tarczy powoduje przerwanie walki. Zawodnik ma umowne pó³ minuty na poprawienie lub wymianê uszkodzonego elementu.

W przypadku jakichkolwiek kwestii spornych ostateczne zdanie maj± sêdziowie.


III. Lo¿a Dam.

Sk³ad Lo¿y dam jest umowny i zale¿y od organizatora turnieju.
Damy podejmuj± decyzje wed³ug w³asnych regu³. W przypadku braku porozumienia sugerujemy g³osowanie, ale wtr±caæ siê nie bêdziemy. Damy wyznaczaj± spo¶ród siebie jedn± osobê, która og³asza decyzje Lo¿y arbitrom i zawodnikom. Tylko jej s³owa s± dla arbitrów wia¿±ce.
Uprawnienia Dam:.
- Je¶li na pocz±tku ka¿dego etapu (poza pierwszym) ilo¶æ zawodników jest nieparzysta, damy dobieraj± jednego z tych, którzy odpadli w poprzednim etapie. Jeden zawodnik mo¿e byæ przywrócony tylko jeden raz.
- Damy mog±, a nawet powinny w uznany przez siebie sposób uhonorowaæ zawodnika, który w ich oczach najbardziej na to za³u¿y³.
- Damy mog± napominaæ zawodników, którzy zachowuj± siê, ich zdaniem, w sposób nieobyczajny.
- Damy wrêczaj± nagrody zwyciêzcom.

IV. Arbitrowie

Jest piêciu arbitrów. Czterech od naliczania punktów (po dwóch na zawodnika) i jeden g³ówny, prowadz±cy turniej.
Ka¿dy z nich ma prawo przerwaæ walkê, jesli widzi ku temu przyczynê. Walkê rozpoczyna i wznawia po przerwie arbiter prowadz±cy.
Jedna osoba jest odpowiedzialna za pilnowanie up³ywu czasu przed walk±, w jej trakcie i podczas przerw.
Dwóch funkcyjnych, od podawania wody, dopinania sprzêtu etc. Ka¿dy zawodnik moze wej¶æ w szranki z w³asnym giermkiem, inaczej przys³uguje mu jeden z funkcyjnych.. Pozosta³e osoby nie maj± dostêpu do walcz±cych.
Martin
A, termin jeszcze potwierdzimy, ale bêdzie to albo czwartek (14.VII), albo pi±tek (15.VII). Czekamy jeszcze na odpowied¼ organizatorów.

Zaznaczam, bo by³o poruszone wczesniej. Odbêd± siê równie¿ walki kobiet. Nie stosujemy ¿adnych norm ulgowych je¶li chodzi o sprzêt.
Je¶li liczba chêtnych uczestniczek wyniesie 8 lub wiêcej, bêdzie to zorganizowane w postaci turnieju. Je¶li nie, bêd± to lu¼ne walki. W obydwu przypadkach odbêd± siê bezpo¶rednio przed turniejem mê¿czyzn.
jasmin
CYTAT(Martin)
Kontuzje, rany, uszkodzenia sprzêtu:
Je¶li dojdzie do kontuzji, uszkodzenia cia³a lub sprzêtu walka jest przerywana.
Je¶li zawodnik w wyniku kontuzji nie jest zdolny do kontynuowania walki, uznawany jest za pokonanego.
W przypadku otwartej rany zawodnik odsy³any jest do punktu medycznego. Medyk razem z sêdziami decyduje o zdolno¶ci lub niezdolno¶ci do kontynuowania walki..


Jako ze w modzie jest na turniejach eliminacja zawodnika przez kontuzjowanie go (w latwey sposob mozna przejsc do kolejnej rundy), proponuje, ze jezeli kontuzja wynika z faulu (celowego, czy przypadkowego, nie ma to znaczenia, gdyz trzeba bron i siebie kotrolowac) - zawodnika, ktory przyczynil sie do tego faulu automatycznie dyskfalifikowac. Unikniemy wowczas sytuacji, ze ktos przypadkowo tarcza znokautowal swego przeciwnika i przechodzi do kolejnej rundy ... a niestety tak sie dzieje na polskich turniejach.

CYTAT(Martin)
IV. Arbitrowie

Jest piêciu arbitrów. Czterech od naliczania punktów (po dwóch na zawodnika) i jeden g³ówny, prowadz±cy turniej.
Ka¿dy z nich ma prawo przerwaæ walkê, jesli widzi ku temu przyczynê. Walkê rozpoczyna i wznawia po przerwie arbiter prowadz±cy.
Jedna osoba jest odpowiedzialna za pilnowanie up³ywu czasu przed walk±, w jej trakcie i podczas przerw.
Dwóch funkcyjnych, od podawania wody, dopinania sprzêtu etc. Ka¿dy zawodnik moze wej¶æ w szranki z w³asnym giermkiem, inaczej przys³uguje mu jeden z funkcyjnych.. Pozosta³e osoby nie maj± dostêpu do walcz±cych.


Tutaj tez proponuje, by sedzia glowny oraz arbitrzy nie sedziowali zawodnikow z wlasnego bractwa. Z przyczyn oczywistych.

Dodalbym, ze kazdy helm musi miec zapiecie pod brode obowiazkowo zapiete na czas walki. Widzialem trafienia w gola glowe nim spadajacy helm zdolal dosiegnac ziemi ...
Solo
Witam!

Ja tylko dodam, ¿e turniej odbêdzie siê,JE¯ELI organizator zaakceptuje powy¿szy regulamin i da zgodê na przeprowadzenie go. Je¿eli nie da, to bêdzie to cicha i ma³a zabawa wewn±trz chor±gwi.

Pozdrawiam

Solo
jasmin
rozumiem, ze jakby co, na wewnetrzna zabawe wewnatrz choragwii mozna sie zapisac, o ile spelnia sie w/w regulamin i zostanie dopuszczonym przez sedziego glownego (wstaw dowolna osobe, ktora moze to zorganizowac)?
Martin
Organizacja turnieju jak i najprawdopodobniej prowadzenie to moja dzia³ka.
Co siê tyczy twoich uwag, Ja¶minie:
1. Sêdziowie to istoty my¶l±ce. Regulamin do¶æ jasno sugeruje, ¿e osoba mo¿e wylecieæ po pierwszym faulu. Je¶li kto¶ "przypadkowo" wjedzie komu¶ w twarz kantem tarczy kontuzjuj±c go, wyleci z marszu.
2. Sêdziowie bêd± stali. Na ca³y turniej. Je¶li kto¶ bêdzie ich oskar¿a³ o stronniczo¶æ to trudno. Osobi¶cie dobieram sêdziów i pilnujê ¿eby by³y to osoby powa¿ne i zaznajomione z walk±. Nie widzê potrzeby wymieniania ich tylko dlatego, ¿e walczy ich kolega.
Martin
Pad³y pytania o techniki miecza pó³torarêcznego.
Drodzy pañstwo, turniej ten przewiduje walkê jednorêczn± broni± sieczn± (miecz, kord, tasak) i tarcz±.
Byæ mo¿e, zaznaczam, byæ mo¿e bêdzie te¿ turniej na miecz d³ugi, ale to ju¿ nie moja dzia³ka.
Owen
Witam
Ja raczej nie wezmê udzia³u, ale... smile.gif

CYTAT
Dodalbym, ze kazdy helm musi miec zapiecie pod brode obowiazkowo zapiete na czas walki. Widzialem trafienia w gola glowe nim spadajacy helm zdolal dosiegnac ziemi ...


Basinety nie posiada³y takich wymys³ów jak paski pod brod±, wiêc nie nalega³bym na korzystanie z nich ;)
Grunt to dobrze zrobiony historyczny sprzêt z doszytym pikowaniem "na wcisk" i nie bêdzie problemów.
Pozdrawiam
Martin
Co siê pasków tyczy i tym podobnych... Hmm. jakby to delikatnie powiedzieæ...
Regulamin zosta³ przedyskutowany przez dowódców trzech chor±gwi grunwaldzkich. Ja go og³aszam, a nie poddajê pod dyskusjê. Chêtniê wyja¶niê w±tpliwo¶ci jesli kto¶ nie rozumie danego punktu, ale zmian raczej dokonywaæ nie planujemy.

A wracaj±c do samego paska, z moich prywatnych do¶wiadczeñ: Je¶li psi pysk lub inny bascinet jest doci±¿ony czepcem kolczym, to jedyny sposób aby spad³ to przewrócenie siê na ziemiê. a i to nie zawsze skutkuje.
brat Adam
Witam!
Zapomnijcie o bojówkach!
Przed-przed-wczoraj ukaza³o siê rozporz±dzenie wojewody warmiñsko-mazurskiego w sprawie organizacji inscenizacji bitew oraz pokazów walk broni± bia³±. Pozwólcie ¿e zacytujê: "...dopuszczalne s± jedynie pokazy w których nie dochodzi do fizycznego kontaktu pomiêdzy uczestnikami. Za absolutnie niedopuszczalne uznawane jest zadawanie ciosów dosiêgaj±cych cia³a innego uczestnika, nawet okrytego uzbrojeniem ochronnym". Mo¿na o tym przeczytaæ w ¦rodowej Gazecie Wyborczej, str. 6, w artykule "Malowani rycerze". Jak dot±d rozporz±dzenie obowi±zuje tylko na Warmii i Mazurach, ale do koñca kwietnia bli¼niacze obostrzenia zostan± wprowadzone w ca³ym kraju. Wyobra¿acie sobie? Dopuszczalne bêd± jedynie pokazy których uczestnicy nie bêd± sobie nawzajem zadawaæ ciosów. Na Grunwaldzie sobie pomaszerujemy, powznosimy bojowe okrzyki i finito. Zdaje siê ¿e jaki¶ synalek wojewody zosta³ ranny na turnieju (z³amany palec czy co¶ tam) i facet zareagowa³ na to jak na ostrogê w ty³ku. Niestety, jego pomys³ siê spodoba³ wiceministrowi spraw wewnêtrznych i teraz bêdziemy mieli totalny kana³.
Ch³opcy ze wschodu, ba , nawet W³osi bêd± nas wytykaæ palcami.
¯egnajcie, stare, dobre czasy...
Pozdrawiam
berbeluch





PS wszystkiego najlepszego z okazji Prima Aprilis
eRemita
mam nadzieje ze to zart na prima aprilis...:/ i to niesmaczny ¿art
Cormalek
hehe, mozem,y prosic zdjatko artykulu? :D

(oj, trza patrzec dzis na date :P)
Sowa
Oby to by³ g³upi zart !
Osobi¶cie o wiele bardziej podobaja mi sie to, co zrobi³ nasz Administrator.
Pieknie dzisiaj Freha wygl±da.

Sowa
brat Adam
Tak, to by³ ¿art. Jeszcze do soboty mnie ¶mieszy³, ale teraz ju¿ nie.
Pozdrawiam w tych smutnych dniach
berbeluch
Martin
bigsmile2.gif bigsmile2.gif bigsmile2.gif bigsmile2.gif bigsmile2.gif bigsmile2.gif
Gratulujê naiwno¶ci tym, co siê dali zrobiæ...
Powiem tak: gdyby, gdyby to by³a prawda, to sam ¶ledzê rozwój nowej dyscypliny czyli walk w klatkach. I chocia¿ ró¿ni oficjele i inne ¶rodowiska opiniotwórcze dostaj± albo napadów paniki, albo piany na ustach, zawody i gale zaczynaj± siê odbywaæ, zawi±zano federacjê, etc.
Nie zginiemy. Nie znikniemy. Najwy¿ej bêdziemy siê musieli porz±dnie postaraæ o podk³adkê prawn± na nasz± dzia³alno¶æ.

TYm optymistycznym akcentem proszê o powrót do tematu.
Kacper
Proponujê by daæ ograniczenie w wadze mieczy. W koñcu wlaka ma byæ na punkty a nie do upad³ego. Zmniejszy³oby to te¿ ilo¶æ kontuzji-nad l¿ejsz± broni± ³atwiej zapanowaæ. Wiem, wiem, kto nie umie panowaæ nad broni± nie powinien wychodzic walczyæ, ale o tym kto nie potrafi przekonac siê mo¿na dopiero po fakcie.
Cormalek
A ja proponuje odcinac kawaleczek stali od opancerzenia i go sprawdzac, zeby sprawdzic czy stal jest odpowiednio wytrzymala...
To nie szachy - nie wyeliminujemy kontuzji - a jesli ktos slaby panuje nad bronia - to raczej sam szybko odpadnie z powodu wlasnego bledu/zmeczenia... A wypadki moga sie zdazyc i miedzy fachurami walczacymi na tasaki - shit happens drodzy panowie i panie - trza sie z tym pogodzic i sie opamietac, bo skonczymy z drewnianymi 'replikami' smile.gif
Martin
Hmmm...
W Rosji dano limit wagi broni. Dolny. A wiecie dlaczego? To tam s± takie mistrze, ¿e sêdziowie nie byli w stanie liczyæ punktów, broñ siê rozmywa³a. Chcia³bym, oj chcia³bym byæ zmuszony do dania takiego limitu w Polsce.
Prawda jest smutna. Mieczem o wadze 2,2kg cz³owiek nie pomacha zbyt d³ugo. jego przeciwnik, zaopatrzony w ¶mig³o o masie 1,2kg obstuka go na punkty a¿ mi³o. To akurat by³o ju¿ sprawdzane na wielu bojówkach.
Dlatego nie zabraniamy wchodziæ z ciê¿kimi mieczami. Ich w³a¶ciciele sami zrozumiej± swoj± s³abo¶æ.
Nockouty mieczem jednorêcznym jeszcze nie widzia³em. Tasakiem owszem, ale potrzeba by³o do tego Dzidzi bigsmile2.gif i os³ony kolczej na go³ej szyi u jego przeciwnika.
Ponadto przypominam, ¿e ju¿ kiedy¶ rozpisywano siê o wadze broni i wynikaj±cej z tego sile uderzenia. Odsy³am do Archiwów. W skrócie: Ciê¿kiej broni nie mo¿na rozpêdziæ do wystarczaj±cej prêdko¶ci. A si³a to mno¿nik masy i prêdko¶ci. Wniosek - najwiêksza si³a uzyskiwana jest wcale nie najciê¿sz± broni±. To w³a¶nie dlatego masy zachowanych orygina³ów s± tak czêsto do siebie podobne i oscyluj± miêdzy 1000 a 1600g.
Solo
Witam!

Jeszcze jedna rzecz nie ujêta w regulaminie. Kazdy uczestnik ma obowi±zek posiadaæ wykupione ubezpieczenie OC i NW. Przed przyjêciem do turnieju bêdzie musia³ przedstawiæ sêdziemu g³ównemu kopiê papieru po¶wiadczaj±cego o tym. Sêdzia ten papierek zatrzyma do koñca walk.
Na pocieszenie, na sobotni± bitwê te¿ jest to wymagane, a opcia na ca³y tydzieñ kosztyje jakie¶ 15 - 20 z³otych.
W obozie naszym nie bêdzie mo¿liwo¶ci wykupienia takowego ubezpieczenia w ostatniej chwili przed walk±.

Pozdrawiam.

Solo
Martin
Przypominam nie¶mia³o o tym, i¿ turniej bojowy organizowany przeze mnie ma siê odbyæ.
Dzieñ: Czwartek
Godzina: 9-11 zg³oszenia, od 11:30 powinny ruszyæ pierwsze walki.

By³o trochê pytañ, zw³aszcza ze strony pañ, czy by aby mo¿na z mieczem pó³torarêcznym. Troszkê nam siê nie mie¶ci w g³owach walka bez przerywania ale i bez chwytów, podciêæ etc na miecze d³ugie, wiêc w samym turnieju ujête to byæ nie mo¿e.
Niemniej, s³owo siê rzek³o i cofaæ siê go nie bêdzie. Je¶li namówimy sêdziów, byæ mo¿e drogie panie powalcz± poza systemem turniejowym, ale w pe³nej krasie, przy pe³nym sêdziowaniu. Jestem na polach Grunwaldu od poniedzia³ku, zazwyczaj w chor±gwi mazowieckiej Ksiêcia Siemowita. Proszê o zg³aszanie siê do mnie. Ilo¶æ zainteresownach jest tu decyduj±ca.

Przypominam, ¿e o ile chodzi o broñ, mo¿emy byæ w przypadku kobiet ciut bardziej otwarci, to je¶li chodzi o normy bezpieczeñstwa nie bêdzie ¿adnych wzglêdów specjalnych.
Jakub Zieliñski
Mam pro¶bê: czy kto¶ nagrywa³ tê bojówkê i móg³by udostêpniæ materia³? Szczególnie zale¿y mi na walkach z pierwszego i drugiego dnia Pig¿y, M³odego i Kub³a czyli mnie. Je¿eli mo¿ecie podaæ namiary na profesjonaln± ekipe filmuj±c± bodaj¿e pierwszego dnia to ju¿ wogóle super.
Mroczek
Witam

Profesjonalna ekipa wziê³a maila od nas i obiecala wyslac nam adres serwera na ktorym bedzie wszystko: Bojówka, bohurt no i oczywiscie bitwa
Podaj maila to jak tylko sie odezwa dam znac

Pozdrawiam
Piotr Paruch
CYTAT(Jakub Zieliñski)
Mam pro¶bê: czy kto¶ nagrywa³ tê bojówkê i móg³by udostêpniæ materia³? Szczególnie zale¿y mi na walkach z pierwszego i drugiego dnia Pig¿y, M³odego i Kub³a czyli mnie.


Mam krótkie sekwencje nagrywane aparatem cyfrowym, po parêna¶cie sekund z ka¿dej walki poza pierwsz± rund±. Mogê to podes³aæ zainteresowanym mejlem lub wystawiæ na www.yousendit.com (wszystkiego ³±cznie jest 80 MB). Je¶li kto¶ dysponuje miejscem na jakim¶ serwerze, chêtnie udostêpnie ogó³owi. Zapraszam te¿ do mojej galerii zdjêæ na piotrparuch.myphotoalbum.com do dzia³u Turniej bojowy mê¿czyzn.
To jest wersja lo-fi g³ównej zawarto¶ci. Aby zobaczyæ pe³n± wersjê z wiêksz± zawarto¶ci±, obrazkami i formatowaniem proszê kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.