Pomoc - Szukaj - U¿ytkownicy - Kalendarz
Pe³na wersja: Leziwa bartnicze
> Ogólne kategorie (bez podzia³u na epoki) > Rzemios³a i narzêdzia
Valdez
Czy ktos wie jak wygladaly leziwa bartnicze? Jest to urzadzenie skladajace sie z plecionek trzech konopncyh 6mm sznurow. Sluzylo to do wlazenia na drzewa. Dzialalo podobnie do dzisiejszej puaniety. Znaczy robilo sie krok do gory i wyciagalo na nodze caly ciezar ciala.
Zygmunt
Mam przed sob± katalog z wystawy Pszczelarstwo, Muzeum Wsi Radomskiej ,maj - wrzesieñ 2001 gdzie jest takowe ale nic poza tym co napisa³e¶ nie moge dodaæ, poza ³aweczk± na której delikwent siedzi. Zobacz Wróblewski R., Polskie pszczelarstwo, Wroc³aw 1991, dalsz± literaturê znajdziesz w Jankowska B., Ule k³odowe i s³omiane, w: Komentarze do Polskiego Atlasu Etnograficznego, t.1, cz.2, str. 349- 397, Wroc³aw 1994.
Valdez
Wlasnie chodzi o to ze laweczki tam w ogole byc nie powinno przynajmniej w sredniowieczu.
Tomasz Nawrot
W Pszczelej Woli pod Lublinem znajduje siê jedyne w Europie technikum pszczelarskie.
Oni na pewno bêd± co¶ wiedzieæ o tym sprzêcie :
tel: 0-81 / sekretariat 5628773, centrala 5628076, pasieka szkolna 5628014.

Pozdrawiam
Valdez
Nie beda... kumpel ktory prosil zebym mu te informacje zdobyl sie tam uczyl. Zreszta stara sie o papiery mistrza pszczelarskiego, ale musi jeszcze troche popracowac bo tam jest wymagana liczba laty przepracowanych w zawodzie.
To jest wersja lo-fi g³ównej zawarto¶ci. Aby zobaczyæ pe³n± wersjê z wiêksz± zawarto¶ci±, obrazkami i formatowaniem proszê kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.