Niekiedy piesi u¿ywali rêkawic Kemot- do ¼róde³, zamiast ¶miaæ siê z kolegi
Z walkami punktowymi na Grunwie, nie wiadomo, czy bêd±. W Projekcie Volk uskuteczniamy walki kontaktowe lekkozbrojnych. Je¶li interesuje Ciê temat dobrej rekonstrukcji polecam:
http://projekt-volk.blogspot.com/Po prawej masz kontakt. Dysponujemy konkretn± baz± ¼ród³ow±. Ale korzystanie z niej wymaga aspirowania do projektu.
Ponadto mo¿na poleciæ Projekt 14. Przy czym, tam jest podej¶cie, inne ni¿ u nas: poczty rycerskie ( my to stra¿e miejskie itp.). Tam te¿ siê Panowie bij±.
Ju¿ konkretnie na Twoje pytanie. Piesi rzadko u¿ywali os³oñ d³oni- ale siê zdarza³o. Wspó³cze¶nie mamy ich wiêcej, ni¿ w epoce, ze wzglêdów BHP ;) No, rêkawice u¿ywane w tym okresie to przede wszystkim egzemplarze klepsydrowe. Bez problemu znajdziesz o nich informacje. Ponadto wci±¿ w schy³ku XIVw funkcjonowa³y kolcze.
Kapalin. Proste formy z 1 ewentaulnie 2 cze¶ci ( dzwon donitowany do ronda). Bez grzebienia, bez wizur. Np. na Poliptyku grudzi±dzkim znajdziesz odpowiednie, ponadto np.
https://picasaweb.google.com/11596262372909...273682267713042Odradzam za to popularne ( no, zgoda, coraz mniej) Plemiêta.
Przeszywanice- piechota raczej nie stosowa³a form przesadnie dopasowanych do cia³a. Ikonografia bardzo czêsto pokazuje zbrojnych w strojach codziennych, z broni± i w he³mie...
Z broni zasadniczo strzelcza ( kusza), drzewcowa ( w³ócznia) z bocznej pugina³y, kord, topór... No, ale wszystko zale¿y do tego, gdzie dok³adnie ( region, miasto). No i zacznij od poprawnego stroju, bo co¶ czujê, ¿e jeste¶ mocno pocz±tkuj±cy ( polecam od razu rêcznie szyte ubrania w oparciu o zabytki, buty ze skóry ro¶linie garbowanej, szyte metod± na wywrotkê
), a potem my¶l o uzbrojeniu. Zrównowa¿ony rozwój, to nie tylko kwestia ¶rodków pieniê¿nych, ale i czasu. Niezale¿nie, czy robisz sam, czy kupujesz repliki.
Naprawdê sporo info jest na forum ;)
http://www.freha.pl/index.php?showtopic=25167http://www.freha.pl/index.php?showtopic=25169Pozdrawiam, i powodzenia.