Je¶li chodzi o tunikê, to poczytaj w±tki:
Jak zrobiæ tunikê,
Wikingowie - strój mêski (s³owo "wikingowie" w tytule nie dyskwalifikuje w±tku, typowe rozwi±zania mo¿esz ekstrapolowaæ na S³owiañszczyznê - tylko zwróæ uwagê, ¿e najstarsze posty tego w±tku maja 11 lat i mog± prezentowaæ wiedzê nieco przeterminowan±).
"Jak wygl±da sprawa z butami"? Na tak postawione pytanie mo¿na odpowiedzieæ: zak³adamy, ¿e buty zak³adano
. O co Ci konkretnie chodzi? Je¶li o opiniê o rzemie¶lniku - osobi¶cie jego wyrobów nie mam, ale z tego, co mi wiadomo, u¿ywaj±cy sobie chwal±. Funkcjonuje od do¶æ dawna, i na pewno ma wiedzê i umiejêtno¶ci.
Je¶li o konkretne modele - stawiaj na proste, wysoko¶æ do kostki (zdjêcia na pocz±tku i na koñcu) - raz, ¿e bardziej odpowiednie dla "biedniejszego", dwa, ¿e skoro sam jeszcze nie bardzo wiesz, co chcesz robiæ, lepsze bêd± rzeczy mniej charakterystyczne.
Skoro "biedny", to len na koszulê niebielony lub tylko lekko rozja¶niony, nie ¶nie¿nobia³y.
Tunika i spodnie w kolorach udaj±cych naturalne dla we³ny (br±z, szaro¶æ... nie "naturalnie bia³y", broñ Bo¿e, bo to w diab³y niepraktyczne) Ewentualnie udaj±ce naturalne barwienie tañszymi, ro¶linnymi barwnikami - zgni³a zieleñ, z³amany ¿ó³ty, rudawa czerwieñ. Przyjmuje siê, ¿e dla takiego datowania wskazana jest we³na o widocznym splocie, nie sukno, nie flausz. Unikaj tzw "we³ny parzonej", jest to materia³ wykonany zupe³nie niehistoryczn± technik±.
Prosty pasek bez nabijek i innych cusiów, z ¿elazn± klamr±. Ewentualnie przewi±¿ siê krajk±.