Pomoc - Szukaj - U¿ytkownicy - Kalendarz
Pe³na wersja: III Turniej Rycerski Jana z Go¶ciañczyc
> Inne > Kalendarium 2013
Maciej Dmowski
Witam.

Muzeum Ziemi Miñskiej oraz Bractwo Rycerskie Ziemi Miñskiej zapraszaj± na:

III Turniej Rycerski w Miñsku Mazowieckim

Turniej Rycerski Jana z Go¶ciañczyc


Turniej odbêdzie siê w ostatni weekend czerwca: 29-30 czerwca. (tydzieñ po Igrzyskach Ognia i Stali)

Miejsce: teren taki jak w poprzednich latach: teren wokó³ Muzeum 7 Pu³ku U³anów Lubelskich w Miñsku Mazowieckim - ul. G. Sosnkowskiego 4 - ciekawy teren blisko stacji PKP. Mapa miejsca. (dostêpny jest tak¿e Street View)
Datowanie turnieju (rozszerzamy w tym roku): XIII - XV w. (wymagany spójny strój)

Planowane jest przeprowadzenie konkurencji:
- Turniej Bojowy
- Turniej £uczniczy
- Turniej dru¿ynowy (w zale¿no¶ci od ilo¶ci zg³oszonych walcz±cych bêdzie to 2vs2, 3vs3 b±d¼ 5vs5)
- Bitwa
- Turniej Fire dance
- Biegi: rycerski oraz dam


Wieczorem po sobotnich zmaganiach odbêdzie siê biesiada. (zamkniêta, tylko dla Ruchu Rycerskiego)

Zapewniamy:
- ogrodzony obóz wraz z drewnem i s³om±
- wy¿ywienie: sobota (¶niadanie, obiad, biesiada), niedziela (¶niadanie)
- sanitariaty (tak¿e z ciep³± wod±)
- parking
- opiekê medyczn±
Oraz przede wszystkim dobr± zabawê. smile.gif

Harmonogram imprezy oraz regulaminy poszczególnych konkurencji uka¿± siê niebawem.
Mo¿liwo¶æ przyjazdu ju¿ w pi±tek 28 czerwca.
Odno¶nie nagród - w ka¿dej konkurencji (oprócz bitwy oczywi¶cie) bêd± nagrody warto¶ciowe - tak jak w zesz³ym roku - srebrne podkowy oraz inne rekwizyty zwi±zane z Ruchem Rycerskim.
Mamy nadziejê, ¿e w tym roku tak¿e pogoda dopisze i bêdziemy siê ¶wietnie bawili.

Zg³oszenia proszê przesy³aæ mailowo. Proszê o zamieszczenie w nich informacji na temat ilo¶ci osób, namiotów, specjalizacji itd.
W temacie maila proszê dopisaæ: [TURNIEJ] nazwa grupy
(w przypadku osób niezrzeszonych proszê temacie zamiast: nazwa grupy podaæ imiê i nazwisko)
Zainteresowanych rzemie¶lników tak¿e proszê o kontakt.

Kontakt:
Maciej Dmowski
e-mail: m.dmowski@o2.pl
tel: 697 98 96 15

PS. Dla osób, które nigdy nie by³y na turnieju w Miñsku i boj± siê nieznanych turniejów polecam lekturê relacji z poprzednich dwóch turniejów. I Turniej oraz II Turniej. Ogólnie przyje¿d¿a ponad 70 osób. W tym roku mam nadziejê, ¿e bêdzie jeszcze wiêcej.
Lady Draconia
TAK TAK TAK!!!! W³a¶nie na to czeka³am!!!! Obowi±zkowy punkt sezonu. Bêdziemy na 1000 %, oficjalne zg³oszenie ca³ej grupy pójdzie jeszcze dzi¶ smile.gif
Maciej Dmowski
Teoretycznie nic siê nie zmieni³o je¿eli chodzi o informacje zawarte w pierwszym po¶cie.
Mo¿na siê jeszcze zg³aszaæ na turniej. Kontakt do mnie w pierwszym po¶cie.
Dodatkowo za³±czam plakat.


Je¿eli chodzi o regulaminy, to mniej wiêcej podobnie jak w ubieg³ych latach.

Turniej Bojowy:
1. Turniej sêdziuje 3 sêdziów: sêdzia g³ówny i dwóch sêdziów licz±cych punkty. W¶ród nich jest sêdzia techniczny sprawdzaj±cy uzbrojenie. Sêdziom towarzyszy osoba mierz±ca czas.
2. Walka trwa 1.5 minuty. Przewidziane s± dogrywki trwaj±ce 30 sekund. Ka¿dy sêdzia ma prawo przerwaæ walkê; wznawia j± sêdzia g³ówny. Ka¿dy zawodnik mo¿e przerwaæ walkê z uzasadnionego powodu (kontuzja, konieczno¶æ poprawy sprzêtu) poprzez podniesienie rêki. Poddanie walki sygnalizuje siê przez uniesienie broni rêkoje¶ci± ku górze lub klêkniecie. Przy zbyt d³ugim zwarciu lub przyparciu do barierki szrank walka jest przerywana i wznawiana na ¶rodku.
3. Decyzjê o zwyciêstwie zawodnika wydaje sêdzia g³ówny po konsultacji z sêdziami punktowymi. Na wynik mo¿e wp³yn±æ styl walki i zachowanie zawodników oceniane dodatnio b±d¼ ujemnie. Wygrywa zawodnik, który zdobêdzie wiêksz± liczbê punktów. Ponadto zawodnik, którego kontuzja uniemo¿liwia dalsz± walkê przegrywa i zostaje wys³any do punktu pomocy medycznej (je¶li kontuzja zosta³a wywo³ana faulem przegrywa jego przeciwnik, a on przechodzi do nastêpnego etapu i po udzieleniu pomocy medycznej mo¿e walczyæ dalej). Trwa³e uszkodzenie sprzêtu, którego nie mo¿na w przeci±gu krótkiej chwili naprawiæ lub wymieniæ, równie¿ powoduje przegranie walki.
4. Punktowane s± tylko czyste ciosy zadane ostrzem g³owni, g³owic± oraz tarcz± z odpowiedni± si³± w punktowane pole trafienia. Utrata broni jest oceniana ujemnie, a wytr±cenie broni dodatnio. Upadek wp³ywa negatywnie na ocenê walki, a pozbawienie przeciwnika równowagi (nie fauluj±c) premiowane jest dodatkowym punktem.
5. Punktowane s± trafienia w korpus, g³owê, ramiona, rêce powy¿ej ³okcia, nogi powy¿ej kolana.
6. Zabronione jest: zadawanie ciosów poza pole trafienia w celu wywo³ania kontuzji, sztychy, chwyty zapa¶nicze, ¶ci±ganie he³mu, chwytanie za broñ (mo¿na natomiast odbijaæ ciosy rêk±), uderzanie jelcem, celowe otwieranie (podbijanie) zas³ony he³mu, kontynuowanie walki mimo wstrzymania jej przez sêdziego, atakowanie przeciwnika le¿±cego b±d¼ pozbawionego broni. Kar± za w/w zachowania mo¿e byæ: upomnienie, odebranie punktu, dyskwalifikacja. Wykluczenie przeciwnika z walki poprzez faul koñczy siê dyskwalifikacj± fauluj±cego
7. Do walki dopuszczony jest zawodnik pe³noletni, trze¼wy, w uzbrojeniu spójnym historycznie z okresu XIII-XV w. Powinien posiadaæ os³ony stawów ³okciowych i kolanowych, przynajmniej kolczugê na przeszywanicy, he³m zamkniêty lub z zas³on±, rêkawice kolcze lub p³ytowe. Szyja/kark nie mo¿e byæ ods³oniêta. Broñ bior±ca udzia³ w zawodach to: miecze jednorêczne, miecze d³ugie, szable/tasaki/kordy, toporki. Wspó³czesne formy ochrony musz± byæ schowane pod zbroj± lub ubraniem i pozostaæ niewidoczne przez ca³y czas trwania walki. W razie w±tpliwo¶ci sêdziowie techniczni oceni± czy sprzêt jest bezpieczny i historycznie poprawny.
8. Przed walk± przeciwnicy s± dobierani w pary poprzez losowanie. Je¶li liczba walcz±cych jest nieparzysta, zawodnik bez przeciwnika przechodzi do nastêpnego etapu. Osoba wywo³ana, która nie stawi siê do walki przegrywa. Podobnie gdy sprzêt budzi zastrze¿enia sêdziów (technicznych).
9. Turniej sk³ada siê z eliminacji oraz fina³u. Eliminacje mog± byæ podzielone na etapy zale¿nie od liczby uczestników – tryb pucharowy / grupowy.
10. Wpisanie na listê osób startuj±cych w turnieju bojowym jest równoznaczne z akceptacj± powy¿szego regulaminu.
11. Sêdzia g³ówny zastrzega sobie mo¿liwo¶æ wprowadzenia zmian w regulaminie z podaniem do wiadomo¶ci przed rozpoczêciem turnieju oraz mo¿liwo¶æ wprowadzenia zmian w regulaminie w czasie trwania turnieju bojowego po uzgodnieniu ich z osobami bior±cymi udzia³ w tym turnieju.

Turniej £uczniczy:
1. Bior±cy udzia³ w turnieju ³uczniczym zobowi±zani s± do posiadania:
a. stroju historycznego datowanego na epokê XIII-XV w.,
b. ³uku historycznego b±d¼ tradycyjnego,
c. 5 strza³ z lotkami naturalnymi, grotami tarczowymi.

2. Tarcze FIFA 80 cm, punktacja 1-10, tarcze formatu A4.
3. Dwa tory ³ucznicze, odleg³o¶ci 15-25 m.
4. Turniej odbywa³ siê bêdzie w dwóch etapach:
a. eliminacje:
Pozycja tradycyjna przodem do tarczy:
- 3 serie po 5 strza³ z odleg³o¶ci 20 m,
- 3 serie po 5 strza³ z odleg³o¶ci 25 m,
Pozycja niestandardowa:
- z kolana - 2 serie po 5 strza³ odleg³o¶ci 15 m
- ty³em - 2 serie po 5 strza³ odleg³o¶ci 20 m

b. fina³ (8 najlepszych zawodników):
-strzelanie z 15m do ma³ych tarcz (¶rednica 20 - 30cm) - 5 strza³ do trzech tarcz. Liczy siê najlepszy wynik z ka¿dej tarczy;
- strzelanie na skupienie z 20 m - 5 strza³ (Od ilo¶ci punktów uzyskanych dotychczas odejmujemy tyle punktów, ile wynosi mierzony w calach obwód trójk±ta, którego wierzcho³ki stanowi± wbite w matê 3 po³o¿one najbli¿ej siebie strza³y.) W przypadku trafienia tylko dwoma strza³ami odejmujemy np 100pkt.

5. Organizator zastrzega sobie mo¿liwo¶æ zmiany konkurencji ze wzglêdów ilo¶ci uczestników oraz atmosferycznych.
6. ¯yczymy powodzenia.


Bieg Dam:
Dama… Kobieta… Co powinna potrafiæ prawdziwa kobieta? Pranie, gotowanie, sprz±tanie, szycie, mycie, haftowanie i to wszystko w³a¶nie na jej g³owie. Bieg dam polega na pokonaniu codziennych trudno¶ci czekaj±cych ka¿d± kobietê, w jak najkrótszym czasie.
Konkurencja ma na celu wy³oniæ najlepsz± bia³og³owê, która wyka¿e siê nie tylko sprawno¶ci± w pracach codziennych, ale równie¿ gracj± i delikatno¶ci±. Na samym pocz±tku dama za³o¿y na g³owê wianek, który pod ¿adnym pozorem nie mo¿e spa¶æ!

Bieg Rycerski:
Rycerzu sprawnym b±d¼!
Bieg rycerski polega na pokonaniu w jak najkrótszym czasie toru, gdzie na ka¿dego ¶mia³ka czekaæ bêd± ró¿nego rodzaju przeszkody. Konkurencja ma na celu wy³onienie uczestników o najlepszej sprawno¶ci fizycznej: potrafi±cych w³adaæ mieczem, strzelaæ z ³uku, rzucaæ oszczepem oraz zmagaæ siê z wieloma innymi trudno¶ciami jakie napotkaj± na swej drodze.
Maciej Dmowski
Je¿eli chodzi o walki dru¿ynowe to wszystko zale¿y od ilo¶ci uczestników.
2 vs 2, 3 vs 3 b±d¼ 5 vs 5. Do ustalenia na turnieju.

Firedance - jedna kategoria - bez podzia³u na wystêpy indywidualne oraz grupowe.
Muzyka dowolna choæ wiadomo - lepiej oceniane s± kompozycje nawi±zuj±ce do odtwarzanej epoki. Wiêcej szczegó³ów niebawem.

Biesiada oczywi¶cie po bitwie. W miêdzyczasie turniej firedance.
Kakofonix
Super by³a impreza. Ju¿ nie mo¿emy doczekaæ siê przysz³ego roku smile.gif .
Lady Draconia
W imieniu swoim i grupy dziêkujê zacnym Organizatorom za podtrzymanie tradycji i zrobienie takiej imprezy, któr± d³ugo bêdê wspominaæ smile.gif Atmosfera by³a super, klimat tej imprezy przede wszystkim tworz± ludzie, a do Miñska jak wiadomo zje¿d¿aj± ci najfajniejsi smile.gif Cudownie by³o znów znale¼æ siê tam i ich wszystkich zobaczyæ i u¶ciskaæ. Wielkie podziêkowania id± te¿ w stronê Pañ, które dwoi³y siê i troi³y w kuchni, aby nam niczego nie brakowa³o.
Jedynym minusem jest to, ¿e na nastêpny Miñsk trzeba czekaæ ca³y rok smile.gif
To jest wersja lo-fi g³ównej zawarto¶ci. Aby zobaczyæ pe³n± wersjê z wiêksz± zawarto¶ci±, obrazkami i formatowaniem proszê kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.