Pomoc - Szukaj - U¿ytkownicy - Kalendarz
Pe³na wersja: VIII Zlot Wojowników S³owian, Ba³tów i Wikingów
> Inne > Kalendarium 2013
Thorgil
Zapraszam wszystkich odtwórców Wczesnego ¦redniowiecza na Ósm± ju¿ edycje odbywaj±cej siê na Wschodzie Polski skierowanej do Was imprezy.

Zapraszam jak zwykle do zabawy, do udzia³u w konkursach i wspólnego s³uchania muzyki. Jak zwykle nad dzik± i nieokie³znan± rzekê jak± jest Bug
W imieniu wszystkich, którzy przyczyniaj± siê do pomocy przy wspó³organizowaniu tego przedsiêwziêcia chcia³bym poinformowaæ, ¿e planujemy kilka zmian. Wiêcej konkursów, muzyki i zabawy... wiêcej nagród. Tak¿e wprowadzamy ¶cis³e zasady dotycz±ce historyczno¶ci o których by³a mowa w 2012 r.

Ale najwa¿niejsza zmian± bêdzie jednak ta:

VIII Zlot Wojowników S³owian, Ba³tów i Wikingów w roku 2013 odbêdzie w MIELNIKU
- kilkana¶cie kilometrów dalej na Wschód od Drohiczyna.
Festiwal odbêdzie siê w dniach 31 Maja - 2 Czerwca

Wszystkim tym co znaj± przyczynê zmiany lokalizacji nie muszê nic t³umaczyæ. Tym co siê nie orientuj± - powiem tylko, ¿e ju¿ tak w naszym Kraju chyba jest...

Ale najwa¿niejsze, ¿e festiwal siê odbêdzie smile.gif

Jednak w bardziej przyjaznym ¶rodowisku i tak¿e jak najbardziej historycznym miejscu.


O dalszych planach bêdê informowa³ na bie¿±co.

Pozdrawiam Wszystkich i ¿yczê wielu ³upów w 2013 r. jak i spokojnej Zimy.

Do zobaczenia na szlaku.
Kakofonix
Có¿, trzeba siê schrystianizowaæ smile.gif .

Pozdrawiam, Andrzej
Viator
He, he, dobre! Je¶li siê NAPRAWDÊ schrystianizuj±, to w naszym kochanym kraju dopiero wtedy zaczn± siê dla nich schody. bigsmile2.gif

Mam nadziejê ¿e Mielnik wytrzyma nat³ok rekonstruktorów i widzów, chocia¿ i tak trochê szkoda bêdzie Drohiczyna, to miejsce kultowe... Jest tam gdzie przycumowaæ?
Tomis³aw herbu Grzyma³a
Oczywi¶cie Andrzeju proszê o zarezerwowanie miejsca dla nas i naszego kramu z tkaninami i nie tylko icon_wink.gif Do zobaczenia na zlotach w przysz³ym roku.:-)
Thorgil
No tak... tak by³oby najpro¶ciej. Ale niestety - nie o chrystianizacje tutaj chodzi...
Ale ¿eby nie zboczyæ z tematu... O ¶wiêty spokój...

Zreszt± Mielnik te¿ jest miejscem historycznym. Plac imprezy bêdzie bardziej intymnym miejscem i na ca³ej swojej d³ugo¶ci graniczy z Bugiem. Plac jest du¿o wiêkszy i pomie¶ci wiêksz± liczbê uczestników.
Mam nadziejê, ¿e wiele osób bêdzie mi³o zaskoczonych...

Tomis³aw zapraszam smile.gif
krecik_77
No i wieczorami nam nie bêd± pitoliæ kato¶piewaki ze wzgórza a koncert po 22 mo¿e nie bêdzie blasfemi±...
Roar
No to wiem ¿e trzeba rezerwowaæ sobie termin ju¿ , z chêci± siê wybiorê tak jak na wszystkie poprzednie edycje.
takie pytanie techniczne skoro siê przenosimy w stronê Bia³orusi jak z komunikacj± tam wygl±da czy tylko samochodem bêdzie mo¿na dojechaæ ?
R±czka
Do¶wiadczenia tego lata wskazuj±, ¿e faktycznie tak mo¿e byæ - w okresie wakacyjnym zawieszony zosta³ ruch PKS, a z najbli¿szej stacji kolejowej Siemiatycze do Mielnika jest ok 17 km.

Odpowiadaj±c na pytanie Viatora - z cumowaniem nie ma raczej problemu - latem tego roku na jednej z imprez po Bugu p³ywa³y katamarany i wycieczkowiec pasa¿erski.
Thorgil
My¶lê, ze tak tragicznie nie bêdzie. Mielnik to nie koniec ¶wiata. Bli¿ej jest na pewno ze stacji kolejowej z Siemiatycz do Mielnika ni¿ do Drohiczyna.
Zreszt± raczej wiêcej ekip przybêdzie samochodami... ale je¶li kto¶ bêdzie podró¿owa³ sam lub ¶rodkami komunikacji publicznej to zawsze co¶ siê da wymy¶leæ...
Im bli¿ej festiwalu - bêdê informowa³.

INFORMACJE:

Z przyjemno¶ci± chcia³bym poinformowaæ, ¿e podczas trwania festiwalu odbêdzie siê tak¿e turniej zespo³ów muzyki dawnej. Zapraszam zainteresowanych.
Do konkursu mo¿e przyst±piæ ka¿dy – zespo³y jak i muzycy indywidualni. Profesjonali¶ci jak i Amatorzy. Wymogiem jest natomiast aby instrumenty by³y replikami instrumentów dawnych a okres muzyczny zgodny z przedzia³em czasowym Festiwalu. Wystêp bêdzie wy³±cznie akustyczny.
Co do regulaminu wszystko zale¿y od ilo¶ci zg³oszeñ. Wiadome ju¿ jest, ¿e ka¿dy bêdzie mia³ na zaprezentowanie okre¶lon± ilo¶æ czasu – czas taki sam dla wszystkich. To od Was bêdzie zale¿eæ czy porwiecie swoj± gr± widzów. Wszystko bêdzie oceniane.

Co do nagród trwaj± rozmowy. Co do statuetek ju¿ wiadomo... Ale przede wszystkim ka¿dy bêdzie mia³ okazjê do zaprezentowania siê szerszej publiczno¶ci oraz w publikacjach ze Zlotu.

Wszystkich zainteresowanych proszê o zg³oszenia na:

Zlot_Slowian_Baltow_i_Wikingow@wp.pl

Po zg³oszeniu zastrzegam, ¿e mogê poprosiæ o utwór je¶li twórca nie jest mi znany.
Do konkursu przyst±pi± zespo³y i muzycy po wcze¶niejszej weryfikacji. Ka¿dy otrzyma stosown± informacje i zaproszenie.

Do zobaczenia !

Thorgil
Viator
Przepraszam ¿e siê czepiam s³ownictwa, ale te "repliki instrumentów dawnych" interpretujemy chyba nieco rozszerzaj±co? No bo tak w ¶cis³ym sensie to oprócz piszcza³ek niewiele co w zabytkach pozosta³o z przedpañstwowej S³owiañszczyzny i wikiñskiej Skandynawii, ¿eby replikê tego wykonaæ.

Rozumiem, ¿e dopuszczacie rekonstrukcje takich instrumentów, które musia³y byæ ju¿ znane (np. bêbny), albo o których wiadomo z innych ¼róde³, ¿e by³y w u¿yciu (np. gê¶le opisane w rêkach S³owian przez Simokratesa), nawet je¿eli nie mamy ¿adnych podstaw do odtworzenia ich wygl±du w tamtym okresie ? A tak¿e te, które by³y znane na Po³udnu i Wschodzie (np. perskie sazy, na których pogrywa Percival) ?
Thorgil
Oczywi¶cie jak najbardziej masz racjê.
Ale w zamy¶le autora by³o to, ¿e "wiadomo o co chodzi". ¯adnych wspólczesnych instrumentów.

A swoj± droga jak tak patrzê to w przysz³ym roku je¶li taka forma (konkurs muzyczny) siê przyjmie to trzeba bêdzie rozszerzyæ kategorie...
Thorgil
Chcia³bym zamie¶ciæ w "pigu³ce" krótk± informacje o miejscu Zlotu...

Pierwsze ¶lady pobytu cz³owieka na terenie gminy Mielnik pochodz± z okresu neolitu. Ówczesne „z³oto” tamtej epoki, krzemieñ, znajduj±cy siê w kredzie przyci±gn±³ tu ludzi. Sta³e osadnictwo datowane jest na XI – XII wiek. Gród mielnicki powsta³ byæ mo¿e w 1038r. podczas wyprawy Wielkiego Ksiêcia Kijowskiego Jaros³awa podczas wyprawy przeciw Jaæwingom. W tym okresie by³ to teren rywalizacji pomiêdzy ksi±¿êtami polskimi a ruskimi. Po raz pierwszy nazwa Mielnik /Mielnica/ pojawia siê w Latopisie Ipatijewskim w roku 1240, gdy Tatarzy zniszczyli gród mielnicki i po raz drugi w roku 1260 gdzie przed ikon± Spasa Izbawnika /Chrystusa Zbawiciela i Odkupiciela/ modli³ siê ruski ksi±¿ê halicko-w³odzimierski Dani³o.

W czasie zwierzchno¶ci ksi±¿±t mazowieckich w 1440r. od Boles³awa IV Mazowieckiego Mielnik otrzymuje prawa miejskie che³miñskie. Pierwsza wzmianka o istnieniu zamku mielnickiego z 1379r. pochodzi z relacji kronikarza krzy¿ackiego Wiganda z Marburga. Okres ¶wietno¶ci Mielnika przypada na czasy panowania Jagiellonów. W 1486r. na zamku mielnickim przebywa³ Kazimierz Jagielloñczyk. W 1501r. oczekiwa³ tu na koronê polsk± Aleksander. Pobyt Aleksandra okaza³ siê bardzo wa¿ny dla miasta. Jako jedno z pierwszych miast podlaskich Mielnik w 1501r. otrzyma³ prawa miejskie magdeburskie. Tu zostaj± podpisane dwa wa¿ne dokumenty unia mielnicka i przywilej mielnicki. Aleksander na zamku mielnickim przebywa³ tak¿e w latach 1503 i 1504.

Dalej tak¿e wiele siê wydarzy³o. ale o tym mo¿e na miejscu smile.gif ...

Thorgil
Zapraszam serdecznie.

http://www.svet-perk.pl/festiwal/index.php

Regulamin festiwalu bêdzie nied³ugo zamieszczony.

Informacje na temat odbywaj±cego siê równolegle I Festiwalu Muzyki Dawnej - na S³owiañk± nutê
"Gêd¼bowanie 2013" O nagrodê Z³otej Ligawki ju¿ wkrótce smile.gif

Thorgil
Thorgil
Jeszcze raz zapraszam wszystkich graj±cych, kochaj±cych folklor do wziêcia udzia³u w Festiwalu.

Oto regulamin:

REGULAMIN FESTIWALU MUZYKI DAWNEJ

Na S³owiañsk± Nutê
GÊD¬BOWANIE 2013

Do konkursu mo¿e przyst±piæ ka¿dy – zespó³, kto gra, ¶piewa w zespole lub A apella.

Konkurs sk³adaæ siê bêdzie z trzech konkurencji:

1. „Na biesiadzie” ( umiejêtno¶æ przygrywania )
2. „Na scenie” (atrakcyjno¶æ repertuaru i prezentacja )
3. „¦redniowieczne granie” (zachêcanie do zabawy, wspó³praca z publiczno¶ci± )

Oczywi¶cie, nie sumuje siê punktów ani te¿ nie jest wymagana konieczno¶æ udzia³u we wszystkich konkurencjach. Ale zachêcamy do grania na Biesiadzie i ¦redniowiecznym graniu za co mo¿na zyskaæ dodatkowe punkty i w pe³ni ukazaæ swój dorobek muzyczny oraz zaprezentowaæ talent nie tylko sceniczny.
Wystêpy bêd± oceniane przez sêdziów jak i publiczno¶æ.

Ka¿dy, czy to zespó³, czy solista, czy wystêpuj±cy A apella bêdzie prezentowa³ siê akustycznie.
Jedyne instrumenty jakich mo¿na u¿ywaæ to repliki instrumentów dawnych.
Repertuar ma nawi±zywaæ do okresu historycznego mieszcz±cego siê w ramach czasowych prezentowanych przez równolegle odbywaj±cy siê Zlot Wojowników S³owian, Ba³tów i Wikingów.


NAGRODY

I Miejsce
Statuetka Z³otej Ligawki
Nagroda pieniê¿na w wysoko¶ci 1500 z³. oraz wystêp na ¿ywo w radio HelloFolks
w Lublinie.
Wystêp ten bêdzie tak¿e zarejestrowany
.
II Miejsce
Statuetka Srebrnej Ligawki
Nagroda pieniê¿na w wysoko¶ci 1 000 z³.

III Miejsce
Statuetka Br±zowej Ligawki
Nagroda pieniê¿na w wysoko¶ci 500 z³.

Oraz

Nagroda Specjalna:
Wyró¿nienie Za Oryginalno¶æ i Talent

REPLIKA INSTRUMENTU
S³awomir z Che³ma
Witam, oto regulamin ogólny imprezy:

STRÓJ

Strój uczestników powinien byæ spójny pod wzglêdem historyczno¶ci, terytorium oraz statusu spo³ecznego odtwarzanej osoby (nie ka¿demu przystoi purpura i srebro). Zabronione jest u¿ywanie, niehistorycznego obuwia, pasków wspó³czesnych, ubrañ uszytych z innych materia³ów ni¿: len, we³na i ewentualnie jedwab. Niewskazane jest równie¿ przesadne mieszanie kultur. Sugerujemy by eliminowaæ stopniowo ze swoich ubrañ elementy w kolorach i odcieniach bardzo jaskrawych czy wrêcz niemo¿liwych do uzyskania w ¶redniowiecznej Europie(np. g³êboka czerñ na lnie).

OBOZOWISKO

Na terenie obozowiska nie powinny byæ widoczne rzeczy wspó³czesne, ubrania, ¶piwory, karimaty, plastikowe butelki itp. Wy¿ywienie w trakcie imprezy sk³adaæ siê bêdzie z pó³produktów, dlatego prosimy o zabranie kocio³ków i innych rzeczy niezbêdnych do przygotowania posi³ków.

Najbardziej zdyscyplinowany obóz bêdzie nagrodzony !!!

Narzêdzia obozowe i u¿ytku codziennego typu siekiera, szpadel, motyka, nó¿ itp. powinny byæ tylko przedmiotami wykonanymi na wzór przedmiotów z czasów które odtwarzamy(wszelkie siekiery z Obi, miski z Cepelii, szpadle z Castoramy czy pami±tkowe harcerskie finki odpadaj±!! ). Prosimy o ograniczenie palenia i u¿ywania telefonów komórkowych do minimum, w razie potrzeby róbmy to jedynie wewn±trz namiotów lub w innym ukryciu.

UZBROJENIE

Uzbrojenie i ekwipunek bojowy w czasach które próbujemy odtwarzaæ by³y przedmiotami niezwykle drogimi, dlatego wymagamy by ca³y sprzêt uczestników by³ zadbany, pozbawiony niebezpiecznych zadziorów i w¿er, pancerze powinny byæ bez dziur, czy innych wiêkszych uszkodzeñ. U¿ytkownicy broni: miecz, szabla, nó¿ bojowy itp. powinni byæ zaopatrzeni w pochwy do takowych (je¶li woja by³o staæ na miecz, to tym bardziej na pochwê do niego). Przenoszenie wy¿ej wymienionej broni wetkniêtej za pas, wygl±da najdelikatniej rzecz ujmuj±c niepowa¿nie!
W³ócznie oraz wszelkie topory i czekany osadzone powinny byæ solidnie na porz±dnie wygl±daj±cych drzewcach, nie dopu¶cimy do walki broni na na nieokorowanych krzywych kijach! Uzbrojenie tak samo jak strój powinno byæ spójne pod wzglêdem historyczno¶ci, terytorium oraz statusu spo³ecznego odtwarzanej osoby.
Niedopuszczamy wszelkiego rodzaju nagolennic( jako nie potwierdzonych w ¼ród³ach historycznych), radzimy zast±piæ je ochraniaczami sportowymi ukrytymi pod strojem to samo radzimy robiæ stopniowo z "karwaszami" .

Ze wzglêdów bezpieczeñstwa wskazane jest , by przy he³mach znajdowa³y siê os³ony karku i twarzy ( czapy pikowane, filcowe, czepce/kaptury kolcze itp.).

Zabronione jest u¿ywanie: elementów ekwipunku datowanych na okres inny ni¿ ramy czasowe imprezy (X-XIw.), bezrêkawników kolczych, kolczug wykonanych z drutu ocynkowanego, tarcz o dziwnych kszta³tach i rozmiarach(np. nieforemny migda³ wielko¶ci drzwi od wychodka), oraz innego uzbrojenia nie maj±cego oparcia w ¼ród³ach z epoki na któr± datowana jest impreza.
Nieporz±dane jest u¿ywanie zestawów w stylu fantasty typu "wiking z Birki"(he³m okularowy, skórzana lamelka, tacza migda³owata, szabla). W nawi±zaniu do zapowiedzi z ubieg³orocznego regulaminu, od tej edycji imprezy zabronione jest u¿ywanie lamelek skórzanych jako nie po¶wiadczonych w ¿adnych ¼ród³ach historycznych i archeologicznych.
Sugesti± na nastêpn± edycjê imprezy jest wymiana prostych he³mów ¿ebrowych z okularem na wzór poprawniejszy historycznie gdy¿ taki he³m ma niewiele wspólnego z jedynym znanym he³mem okularowym z interesuj±cego nas okresu czyli he³mem z Gjermundbu.

W razie jakich¶ pytañ czy w±tpliwo¶ci proszê ¶mia³o pisaæ, postaram siê szybko rozwi±zaæ takowe.Wkrótce zamieszczê regulamin dotycz±cy walk i konkurencji bojowych.

Pozdrawiam!
S³awomir
Roar
kniaziu s³awomirze czy i rêkawice bêdziecie chcieli wyeliminowaæ id±c w stronê historyczno¶ci ? A jkie proponujesz daæ os³ony na twarz. Natomiast co siê tyczy skórzanych lamelek to s± one historyczne jak najbardziej - w ¶rodkowej Azji masz potwierdzone archeologicznie taki pancerz, a Marco Polo pisa³ o nich. Co siê tyczy szabel ¿eby i¶æ w stronê historyczno¶ci dobrze by by³o ¿eby TYLKO I WY£¡CZNIE u¿ywali ich osoby odtwarzaj±cych madziarów i arabów
Lubomir Aleksandrowicz
Roarze mogê link do tej lamelki skórzanej ?
S³awomir z Che³ma
Z rêkawic nie zrezygnujemy na tego typu imprezach, nie muszê chyba t³umaczyæ dlaczego. Natomiast dobrze by³oby gdyby swoim wygl±dem przypomina³y one znane ze ¼róde³ archeologicznych rêkawice zimowe, a nie wzory z filmów fantasy.
Os³ony na twarz wymienione s± w regulaminie:
"Ze wzglêdów bezpieczeñstwa wskazane jest , by przy he³mach znajdowa³y siê os³ony karku i twarzy ( czapy pikowane, filcowe, czepce/kaptury kolcze itp.). "
Kontynuuj±c w±tek,nie muszê Ci chyba opisywaæ jak wygl±da he³m z nosalem?
Odno¶nie lamelek, tradycyjnie k³ania siê czytanie ze zrozumieniem, przeczytaj nazwê festiwalu i odpowiedz mi na pytanie który z wymienionych w niej ludów mieszka³ we wczesnym ¶redniowieczu w ¶rodkowej Azji...
Dyskusja na temat lamelek skórzanych toczy³a siê wielokrotnie na Freha i Halla radzê poczytaj wiêcej na ten temat.
Odno¶nie szabel je¶li ta wypowied¼ ma dotyczyæ imprezy, do wymienionych przez Ciebie nacji doda³bym jeszcze Rusinów (aczkolwiek bez przesady) i kilka innych plemion koczowniczych.

Roar bez urazy, bo nawet osobi¶cie Ciê nie znam, ale:
1 Kultura tego forum wymaga poprawnej pisowni, patrz±c na twój post widzê ¿e miewasz z tym problemy.
2 Patrz±c na twój wygl±d i zachowanie na kilku imprezach (a zwróci³em na nie uwagê chocia¿by na Czersku) ¶miem twierdziæ ¿e wiedza któr± mo¿e i dysponujesz nie idzie w ¿adnym wypadku w parze z jako¶ci± Twojej rekonstrukcji (nie jest to tylko moja opinia), a nie lubiê dyskutowaæ z internetowymi Trolami.
3 Na ewentualn± dyskusjê czy pyskówki zapraszam na PW albo na ¿ywo (wolê t± opcjê), bo nie chcia³bym za¶miecaæ tego tematu zbêdnymi postami.
Lubomir Aleksandrowicz
Wiedzia³em ¿e siê tak skoñczy aniol.gif
Black_Knight
Kniaziu S³awomirze, mam kilka pytañ, jako ¿e nie bra³em jeszcze udzia³u w tego typu imprezie, prosi³bym o pomoc informacyjn± w co powinienem siê zaopatrzyæ, oraz:
- Czy kolczuga NIE nitowana mog³a by byæ (w tym roku ma³a szansa ¿e zdobêdê lepsz± a wiem ¿e nie nitowane s± nie historyczne i krzywo na nie siê patrzy)
- Jak powinienem siê przygotowaæ do tej imprezy ( Co powinienem wzi±æ oprócz garów itp)
- Jak w zasadzie wygl±da taka impreza (nie pytam siê czy warto bo wiem ¿e WARTO i to du¿ymi literami pisane :D )
- Czy móg³bym podes³aæ zdjêcia posiadanych przeze mnie przedmiotów, w celu potwierdzenia dopuszczalno¶ci (nie chcia³bym z³amaæ zasad ani mieæ niemi³ej niespodzianki)
- Na terenie imprezy pos³ugujemy siê tylko i wy³±cznie imionami odgrywanych postaci czy jak kto chce?
Tak nawiasem odgrywam Wikinga

Pozdrawiam Thorgeir z Klanu Isenlyngar
S³awomir z Che³ma
Witam, sporo pytañ, wiêc szybko:
1 Tak, aczkolwiek mo¿liwe ¿e od przysz³ego roku w u¿yciu bêd± tylko nitowane(pozostaje alternatywa odtwarzania lekkozbrojnego tarczownika).
2 Namiot historyczny, co¶ do spania, najlepiej we³niany koc/p³aszcz pod spód tarcza,kawa³ we³nianego filcu lub np.baranica, torba na ramiê na ró¿ne duperele, przydatny jest lniany wór do schowania wspó³czesnych rzeczy w namiocie, ostry toporek do r±bania drewna. Reszta wraz z do¶wiadczeniami, wg. uznania.
3 Oto nasza fotorelacja z roku ubieg³ego, mam nadziejê ¿e odda trochê klimat :
https://plus.google.com/photos/101686524247...7393?banner=pwa
4 Jak najbardziej, by³oby to nawet wskazane, najlepiej na - kniazslawomir@wp.pl
5 Ró¿nie, jako¶ tak siê w odtwórstwie wczesnego ¶redniowiecza przyjê³o ¿e ludzie u¿ywaj± imion historycznych, aczkolwiek nie jest to ¿aden przymus czy regu³a, to nie jest LARP.

Pozdrawiam!
S³awomir
Thorgil
Witam serdecznie


Chcia³bym przedstawiæ kilka kwestii organizacyjnych:

Mamy do dyspozycji miejsca w szkole, tzn. Polowe ³ózka i materace. Dostêp do sanitariatów - ³azienki, prysznice. Je¿eli kto¶ jest zdecydowany do proszê o zg³oszenia. Oczywi¶cie my¶lê, ¿e nie bêdzie problemów jak siê kto¶ zdecyduje na miejscu.

Co do wy¿ywienie:

W pi±tek Biesiada.

W sobotê rano bêdziemy rozdawaæ pó³produkty. Bêdzie to ¿ywno¶æ na dwa dni festiwalowe.
Dlatego proszê o zabranie sprzêtu obozowego - niezbêdników.
Bêdzie to min. Miêso, m±ka, jaja, warzywa, kasza...


Do zobaczenia
Thorgil

PS: Nied³ugo zamieszczê regulamin konkursu ³uczniczego.
S³awomir z Che³ma
Tradycyjnie odbêdzie siê Turniej o Miano Najlepszego Woja, sk³adaæ bêdzie siê z 4 konkurencji:
1 Pojedynki 1x1 do 3 trafieñ.
2 Zapasy.
3 Rzut oszczepem.
4 Rzut toporkiem.

Za ka¿d± konkurencjê mo¿na zdobyæ tak± sam± ilo¶æ punktów, wiêc szanse na wygran± maj± nie tylko mistrzowie miecza ale i ludzie wszechstronni. Przewidujemy atrakcyjne nagrody.

Druga z konkurencji turniejowych jaka siê odbêdzie to turniej dru¿yn "Walka na mo¶cie", standardowo pojedynek pomiêdzy dru¿ynami sk³adaæ bêdzie siê z trzech staræ, dru¿yna która wygra co najmniej dwa z nich, wygrywa pojedynek i pnie siê dalej a¿ do pierwszego miejsca Smile .

Szczegó³owe informacje odno¶nie obu w/w turnieji przedstawiane bêd± uczestnikom na miejscu.
Lubov Rybakov
Witam,

czy wybiera siê kto¶ z Poznania lub okolic? przeje¿d¿a niedaleko? chêtnie siê podczepiê, oczywi¶cie dok³adam siê do przejazdu.

Pozdrawiam
S³awomir z Che³ma
W zwi±zku z pytaniami które otrzymujê, informujê ¿e zg³oszenia od wszystkich grup które zg³osi³y swój udzia³ przy pomocy formularza zg³oszeniowego zosta³y przyjête, nikomu nie odmówili¶my udzia³u.
Proszê jednocze¶nie o powa¿ne potraktowanie organizatorów i zaznajomienie siê z regulaminem imprezy, tak aby nie by³o ¿adnych niedomówieñ czy zdziwienia po przyje¼dzie do Mielnika.
Tradycyjnie zachêcamy do aktywnego uczestnictwa w przygotowanych dla Was punktach programu, który podamy niebawem.

Pozdrawiam w imieniu organizatorów!
S³awomir
Thorgil
urniej £uczniczy

REGULAMIN:

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. WYMAGANY JEST STRÓJ HISTORYCZNY

2. DO TURNIEJU DOPUSZCZONE BÊD¡ TYLKO REPLIKI £UKÓW HISTORYCZNYCH ( £UKI WYKONANE TYLKO Z NATURALNYCH SUROWCÓW )

3. WYMAGANE JEST POSIADANIE MIN. 6 STRZA£

4. DOPUSZCZONE BÊD¡ TYLKO STRZA£Y DREWNIANE Z NATURALNYMYM OPIERZENIEM I Z HISTORYCZNYMI GROTAMI

ELIMINACJE

STRZELANIE DO TRZECH RÓ¯NEJ WIELKO¦CI CELÓW ( WOLNY WYBÓR DO JAKIEGO CELU SIÊ STRZELA)

PUNKTACJA : DU¯Y CEL - 1 PUNKT , ¦REDNI - 2 PUNKTY , MA£Y - 3 PUNKTY

1. 6 STRZA£ÓW Z 15 KROKÓW Z POZYCJI STOJ¡CEJ PRZODEM

2. 6 STRZA£ÓW Z 25KROKÓW Z POZYCJI STOJ¡CEJ PRZODEM

3. 6 SZTRA£ÓW Z 15 KROKÓW Z POZYCJI STOJ¡CEJ TY£EM

4. 6 STRZA£ÓW Z 20 KROKÓW Z POZYCJI KLÊCZ¡CEJ TY£EM

5. 6 STRZA£ÓW Z 15 KROKÓW Z HU¦TAWKI PRZODEM

6. 6 STRZA£ÓW Z 20 KROKÓW Z HU¦TAWKI TY£EM




KONKURENCJE TURNIEJOWE:

1.”Z£OTY STRZA£”- KONKURENCJA POLEGAJ¡CA NA ODDANIU TYLKO JEDNEGO STRZA£U DO WORKA Z 25 KROKÓW

PUNKTACJA ­- 15

2. „ALL DEAD”- KONKURENCJA POLEGAJ¡CA NA ODDANIU 6 STRZA£ÓW Z 15 KROKÓW DO WISZ¡CEGO WORKA

PUNKTACJA - PUNKTY PRZYZNAWANE S¡ TYLKO ZA 6 CELNYCH STRZA£ÓW - 20

3. „WAHAD£O”- KONKURENCJA POLEGAJ¡CA NA ODDANIU DOWOLNEJ LICZBY STRZA£ÓW Z 20 KROKÓW DO ROZBUJANEGO WORKA W CI¡GU 25 S.

PUNKTACJA - 5 ZA CELNY STRZA£

4.”NIESPODZIANKA” - BEZ PUNKTÓW

5. „Z£Y I DOBRY” - KONKURENCJA POLEGAJ¡CA NA TRAFIENIU Z 15 KROKÓW W „Z£EGO CHOCHO£A” USTAWIONEGO TU¯ ZA „DOBRYM” – DO DYSPOZYCJI 6 STRZA£,

PUNKTACJA- ZA TRAFIENIE „Z£EGO”- 15

TRAFIENIE W „DOBREGO” KARANE JEST MINUS 20 PUNKTÓW

6 „ NAJAZD JAZDY” - KONKURENCJA POLEGAJ¡CA NA ODDANIU TRZECH STRZA£ÓW DO NAJBARDZIEJ ODDALONEGO CELU, DWÓCH STRZA£ÓW DO CELU W ¦RODKU I JEDNEGO STRZA£U DO CELU NAJBLI¯SZEGO ( I WSZYSTKO TO W CI¡GU JEDNEJ MINUTY)

PUNKTACJA - ZA TRAFIENIE Z NAJD£U¯SZEGO DYSTANSU - 6

- ZA TRAFIENIE ZE ¦REDNIEGO DYSTANSU - 4

- ZA TRAFIENIE Z NAJBLI¯SZEGO DYSTANSU - 2

7. „KRÓLEWSKI £UCZNIK” KONKURENCJA - (PRZY KTÓREJ TRZEBA OKRE¦LIÆ NA POCZ¡TKU ILO¦Æ POSIADANYCH STRZA£ -NIE MO¯NA DOK£ADAÆ W CZASIE KONKURENCJI) POLEGAJ¡CA NA ODDANIU JEDNEGO STRZA£U Z 15 KROKÓW DO CELU , JE¯ELI JEST TRAFIENIE COFAMY SIÊ O DWA KROKI Z ZNÓW STRZELAMY, JE¯ELI JEST TRAFIENIE DWA KROKI W TY£ ITD.

PUNKTACJA - PIERWSZE TRAFIENIE 2 PUNKTY , KA¯DE NASTÊPNE RAZY 2

8. „TARCZOWNIK” - KONKURENCJA POLEGAJ¡CA NA ODDANIU 6 SZTRZA£ÓW Z 50 KROKÓW DO S£OMIANEGO CELU.

PUNKTACJA - 10 PUNKTÓW ZA TRAFIENIE

9.” WARTOWNIK” - KONKURENCJA POLEGAJ¡CA NA TRAFIENIU CELU KTÓRY MO¯E POJAWIÆ SIÊ NA OK. 10 S W DOWOLNYM MIEJSCU - 6 PRÓB.

PUNKTACJA - JE¯ELI TRAFIENIE JEST W DWÓCH PIERWSZYCH PRÓBACH - 20, W 3 LUB 4 PRÓBIE- 15 , 5 LUB 6 - 10

10. „SP£YW £ÓDK¡”- KONKURENCJA POLEGAJ¡CA NA PRZEPROWADZENIU „Z£OTEGO STRZA£U”, „Z£EGO I DOBREGO „ I „ WAHAD£A” - STRZELAJ¡C Z £ÓDKI

PUNKTACJA :

Z£OTY STRZA£ - 20

Z£Y I DOBRY - +30 LUB -20

WAHAD£O - 10 OD TRAFIENIA
Tomis³aw herbu Grzyma³a
CYTAT(Thorgil @ 21:39 12.05.2013) *
urniej £uczniczy

REGULAMIN:

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. WYMAGANY JEST STRÓJ HISTORYCZNY

2. DO TURNIEJU DOPUSZCZONE BÊD¡ TYLKO REPLIKI £UKÓW HISTORYCZNYCH ( £UKI WYKONANE TYLKO Z NATURALNYCH SUROWCÓW )

3. WYMAGANE JEST POSIADANIE MIN. 6 STRZA£

4. DOPUSZCZONE BÊD¡ TYLKO STRZA£Y DREWNIANE Z NATURALNYMYM OPIERZENIEM I Z HISTORYCZNYMI GROTAMI

ELIMINACJE

STRZELANIE DO TRZECH RÓ¯NEJ WIELKO¦CI CELÓW ( WOLNY WYBÓR DO JAKIEGO CELU SIÊ STRZELA)

PUNKTACJA : DU¯Y CEL - 1 PUNKT , ¦REDNI - 2 PUNKTY , MA£Y - 3 PUNKTY

1. 6 STRZA£ÓW Z 15 KROKÓW Z POZYCJI STOJ¡CEJ PRZODEM

2. 6 STRZA£ÓW Z 25KROKÓW Z POZYCJI STOJ¡CEJ PRZODEM

3. 6 SZTRA£ÓW Z 15 KROKÓW Z POZYCJI STOJ¡CEJ TY£EM

4. 6 STRZA£ÓW Z 20 KROKÓW Z POZYCJI KLÊCZ¡CEJ TY£EM

5. 6 STRZA£ÓW Z 15 KROKÓW Z HU¦TAWKI PRZODEM

6. 6 STRZA£ÓW Z 20 KROKÓW Z HU¦TAWKI TY£EM




KONKURENCJE TURNIEJOWE:

1.”Z£OTY STRZA£”- KONKURENCJA POLEGAJ¡CA NA ODDANIU TYLKO JEDNEGO STRZA£U DO WORKA Z 25 KROKÓW

PUNKTACJA ­- 15

2. „ALL DEAD”- KONKURENCJA POLEGAJ¡CA NA ODDANIU 6 STRZA£ÓW Z 15 KROKÓW DO WISZ¡CEGO WORKA

PUNKTACJA - PUNKTY PRZYZNAWANE S¡ TYLKO ZA 6 CELNYCH STRZA£ÓW - 20

3. „WAHAD£O”- KONKURENCJA POLEGAJ¡CA NA ODDANIU DOWOLNEJ LICZBY STRZA£ÓW Z 20 KROKÓW DO ROZBUJANEGO WORKA W CI¡GU 25 S.

PUNKTACJA - 5 ZA CELNY STRZA£

4.”NIESPODZIANKA” - BEZ PUNKTÓW

5. „Z£Y I DOBRY” - KONKURENCJA POLEGAJ¡CA NA TRAFIENIU Z 15 KROKÓW W „Z£EGO CHOCHO£A” USTAWIONEGO TU¯ ZA „DOBRYM” – DO DYSPOZYCJI 6 STRZA£,

PUNKTACJA- ZA TRAFIENIE „Z£EGO”- 15

TRAFIENIE W „DOBREGO” KARANE JEST MINUS 20 PUNKTÓW

6 „ NAJAZD JAZDY” - KONKURENCJA POLEGAJ¡CA NA ODDANIU TRZECH STRZA£ÓW DO NAJBARDZIEJ ODDALONEGO CELU, DWÓCH STRZA£ÓW DO CELU W ¦RODKU I JEDNEGO STRZA£U DO CELU NAJBLI¯SZEGO ( I WSZYSTKO TO W CI¡GU JEDNEJ MINUTY)

PUNKTACJA - ZA TRAFIENIE Z NAJD£U¯SZEGO DYSTANSU - 6

- ZA TRAFIENIE ZE ¦REDNIEGO DYSTANSU - 4

- ZA TRAFIENIE Z NAJBLI¯SZEGO DYSTANSU - 2

7. „KRÓLEWSKI £UCZNIK” KONKURENCJA - (PRZY KTÓREJ TRZEBA OKRE¦LIÆ NA POCZ¡TKU ILO¦Æ POSIADANYCH STRZA£ -NIE MO¯NA DOK£ADAÆ W CZASIE KONKURENCJI) POLEGAJ¡CA NA ODDANIU JEDNEGO STRZA£U Z 15 KROKÓW DO CELU , JE¯ELI JEST TRAFIENIE COFAMY SIÊ O DWA KROKI Z ZNÓW STRZELAMY, JE¯ELI JEST TRAFIENIE DWA KROKI W TY£ ITD.

PUNKTACJA - PIERWSZE TRAFIENIE 2 PUNKTY , KA¯DE NASTÊPNE RAZY 2

8. „TARCZOWNIK” - KONKURENCJA POLEGAJ¡CA NA ODDANIU 6 SZTRZA£ÓW Z 50 KROKÓW DO S£OMIANEGO CELU.

PUNKTACJA - 10 PUNKTÓW ZA TRAFIENIE

9.” WARTOWNIK” - KONKURENCJA POLEGAJ¡CA NA TRAFIENIU CELU KTÓRY MO¯E POJAWIÆ SIÊ NA OK. 10 S W DOWOLNYM MIEJSCU - 6 PRÓB.

PUNKTACJA - JE¯ELI TRAFIENIE JEST W DWÓCH PIERWSZYCH PRÓBACH - 20, W 3 LUB 4 PRÓBIE- 15 , 5 LUB 6 - 10

10. „SP£YW £ÓDK¡”- KONKURENCJA POLEGAJ¡CA NA PRZEPROWADZENIU „Z£OTEGO STRZA£U”, „Z£EGO I DOBREGO „ I „ WAHAD£A” - STRZELAJ¡C Z £ÓDKI

PUNKTACJA :

Z£OTY STRZA£ - 20

Z£Y I DOBRY - +30 LUB -20

WAHAD£O - 10 OD TRAFIENIA


No szykuje siê bardzo fajna zabawa na ³uczniczym , mam nadziejê ¿e Dr. Namiot z nami wytrzyma bigsmile2.gif bigsmile2.gif bigsmile2.gif
Thorgil
INFORMUJÊ, ¯E Z PRZYCZYN NIEZALE¯NYCH OD ORGANIZATORA ZLOT W TYM TERMINIE SIE NIE ODBÊDZIE.

PRZEPRASZAM W IMIENIU WSZYSTKICH, KTÓRZY PODJÊLI SIÊ POMOCY I ORGANIZACJI TEJ IMPREZY.

O NOWYM TERMINIE POWIADOMIMY JAK TYLKO ZAPADN¡ CO DO TEGO DECYZJÊ.

Thorgil
Roar
ale jak to ...
dlaczego ...
angsad.gif
Tomis³aw herbu Grzyma³a
CYTAT(Roar @ 13:17 24.05.2013) *
ale jak to ...
dlaczego ...
angsad.gif


Domysl sie kto ma tam najwiêksz± w³adze anger.gif
Finkenberg
ze strony http://mielnik.com.pl/ :

W imieniu organizatorów „VIII Zlotu S³owian, Ba³tów i Wikingów” który mia³ odbywaæ siê w Mielniku w dniach 31 maja – 2 czerwca 2013 r., z przykro¶ci± informujê, ¿e impreza zostanie przeniesiona na inny termin. Powody przeniesienia s± niestety niezale¿ne od organizatorów, ale dziêki temu bêdziemy w stanie jeszcze lepiej przygotowaæ nasz Zlot, przez co bêdzie on atrakcyjniejszy dla wszystkich tych, którzy interesuj± siê histori±. Jednocze¶nie przepraszamy wszystkich, którzy przygotowywali siê na majowo/czerwcowy weekend, zarówno wykonawców jak i turystów. Jeste¶my przekonani, ¿e zechc± mimo wszystko przyjechaæ na Zlot do Mielnika jeszcze w tym roku.

Fundacja „Q ¼ród³om” Promocja Zdrowia Psychicznego i Historii

...ale jaja. Nie rozumiem. Je¶li to akcja, za która jest odpowiedzialne w³adze UPA-Melnyk ( smile.gif ) to lokalni hotelarze wylecz± ich na przysz³o¶æ z takich fochów, bo ile¶ osób odwo³a rezerwacje i ile¶ kasiory im przepadnie. A my - obojêtnie czy do Mielnika, czy Drohiczyna - i tak przyjedziemy, gdy tylko Jarl Thorgil da has³o! smile.gif
Finkenberg
Tyle siê dowiedzia³em od mieszanki Mielnika (to cytat z maila):

"Impreza bêdzie najprawdopodobniej we wrze¶niu br.
Zablokowali ci, którzy w Mielniku nic nie chc± /"s³oiki"/."
krecik_77
CYTAT(Finkenberg @ 00:42 27.05.2013) *
Zablokowali ci, którzy w Mielniku nic nie chc±

Mo¿e to Kononowicz macza³ palce, do Bia³egostoku nie tak znowu daleko z Mielnika.
To jest wersja lo-fi g³ównej zawarto¶ci. Aby zobaczyæ pe³n± wersjê z wiêksz± zawarto¶ci±, obrazkami i formatowaniem proszê kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.