Pomoc - Szukaj - U¿ytkownicy - Kalendarz
Pe³na wersja: Polska i okolice- XIII wiek
> Ogólne kategorie (bez podzia³u na epoki) > Grafika, makiety, prezentacje multimedialne
Rybopiotr
Zamierzam wraz i innym pasjonatem zrobiæ moda do gry o nazwie Mount&Blade która ma o wiele wiêcej wspólnego z ¶redniowieczem ni¿ wiele innych pretenduj±cych do miana historycznych podczas gdy prawda jest zgo³a inna.

Sam zajmujê siê coraz to wiêcej grafik±.
Blendera staram siê ujarzmiæ ju¿ chyba 3 miesi±c z ró¿nymi skutkami. smile.gif
Nie chodzi mi teraz jednak o to by siê chwaliæ tylko prosiæ o wasz± pomoc merytoryczn± na temat tamtego okresu. Mog± to byæ pdfy, zdjêcia, ryciny, dobre rady, opisy i wszystko co pozwoli mi bardziej zrozumieæ i poznaæ tamten okres z dziejów Polski. Chodzi mi o wiele rzeczy typu plany miast, propozycje miast, zamków i wsi jakie maj± znale¶æ siê w modzie(oczywi¶cie w granicach rozs±dku), architekturê tamtych czasów, stroje i uzbrojenie ludzi z tamtych lat, tak¿e takie rzeczy jak niepozorne studnie, wiadra, taczki, narzêdzia do pracy w polu, opisy tamtejszych uroczysto¶ci i wiele wiêcej
W skrócie wszystko co ma pomóc zrobiæ moda nie bêd±cego tylko kalk± podstawowej gry z now± map±, nazwami pañstw i miejscowo¶ci.

Mog± to te¿ byæ propozycje zadañ jakie by mog³y siê znale¶æ w modzie, zarówno "uniwersalnych" jak w podstawowej wersji gry(dostarcz list do x) jak i normalnych które mog³yby byæ dziêki odej¶ciu od standaryzacji o wiele ciekawsze i daj±ce szansê na ciekaw± rozrywkê podczas gry w moda.

Pracê nad modem zaczn± siê za parê miesiêcy, sam zamierzam w tym czasie szlifowaæ moje marne umiejêtno¶ci graficzne aby mod by³ jak najlepszy i historyczny.
W skrócie o mnie: Mam od marca 15 lat, sam± histori± interesujê siê od dawna, tworzy³em moda do M&B jednak nic z tego nie wysz³o z powodu braku ludzi chêtnych do pomocy i moich marnych umiejêtno¶ci. Nowy mod tworzy³ bêdê z osob± bardziej pewn± która te¿ ju¿ robi³a moda ale i j± team zawiód³ przez co skaza³ siê na karierê samotnego modera i tak¿e nie uda³o mu siê w pe³ni podo³aæ zadaniu jakie sobie postawi³.

Tutaj kilka moich modeli(oczywi¶cie nie wszystkie do moda z powodu tematyki/jako¶ci):
CYTAT





Teraz zamierzam æwiczyæ szeroko pojêt± organikê, pozatym nowe ikonki oddzia³ów na mapie same siê nie zrobi± icon_wink.gif

Serdecznie pozdrawiam, Piotr
Kucyzim
Szlachetny plan Piotrze, ale czemu nie wyda³e¶ poprzedniego moda? Co do informacji to szukaj!
Rybopiotr
Sam informacji te¿ szukam ale jak wiadomo w internecie nie zawsze wszystko jest ³atwo znale¶æ a i tak nie wiadomo czy dane informacje s± historyczne a nie zmy¶lone.
Co do poprzedniego moda:
-brak ludzi, teoretycznie jest 3 ale w praktyce od pó³ roku sam robi³em co przerwa³em miesi±c/dwa temu
-pierwszy projekt który jednak mnie przerós³
-s³abe umiejêtno¶ci
-pe³no pierdó³ w skryptach które s± niedopracowane/niedokoñczone i raczej ich nie dokoñcze bo w tym aspekcie prawie wcale siê nie rozwin±³em(ca³e szczê¶cie nowy projekt bêdzie z pewn± osob± która zna siê bardziej ode mnie na skryptach)
Viator
Po pierwsze, z za³o¿enia nie pyta siê tutaj o to, co ju¿ by³o napisane i co mo¿na samemu przeczytaæ, to raz (Regulamin!).

Poza tym, jak to bywa na Freha, najwiêcej czasu maj± ci, którzy jeszcze za wiele nie umiej±, a najmniej czasu - do¶wiadczeni albo zawodowo zwi±zani z rzemios³em lub histori± i rekonstrukcj±, którzy najwiêcej mogliby Ci pomóc. Ciê¿ko Ci bêdzie wiêc doczekaæ siê na to o co Ci chodzi. A ilo¶æ wiedzy jakiej potrzebujesz jest wrêcz gigantyczna.

Dalej, od strony merytorycznej, gdyby¶ posiedzia³ tu d³u¿ej toby¶ zauwa¿y³ ¿e poruszamy przede wszystkim tematy wymagaj±ce wyja¶nienia, niedostatecznie potwierdzone ¼ród³owo, trudne do dotarcia lub wieloznaczne w interpretacji. Podam Ci przyk³ady tego o czym aktualnie dyskutujemy odno¶nie XIII wieku. Jaka by³a struktura dworu czy za³ogi obronnej kasztelu / grodu? Czym trzynastowieczny wojownik z rodu rycerskiego ró¿ni³ siê od wojownika o innym pochodzeniu, póki wyodrêbnionych stanów jeszcze nie by³o? Czy nosi³ przeszywanicê pod kolczug± czy wy³±cznie zamiast niej? Czy mia³ na stroju herby - jak daleko w poszczególnych dzielnicach Polski rozwiniêta by³a heraldyka? Czy w ogóle istnia³a i by³a u¿ywana w stroju bojowym heraldyka miejska (grodowa) w okresie przedlokacyjnym i wczesnolokacyjnym? Jak wyekwipowani byli so³tysi i wójtowie wczesnolokacyjni z terenu Polski - czy podobnie jak z Prus zakonnych? Jak powszechnie wystêpowa³ ³uk bojowy i czy w ogóle wystêpowa³ prosty ³uk jako broñ? Czy tylko kusza? A czy - to znaczy od kiedy dok³adnie - by³ u¿ywany bojowo przez Europejczyków ³uk refleksyjny? Jak wygl±da³y i jak skuteczne by³y obwarowania grodów i zamków (wygl±da na to ¿e w Polsce, mo¿e poza zamkami po³o¿onymi w górach gdzie najdostêpniejszym materia³em jest kamieñ, wszystkie zamki i grody w XIII wieku mia³y wy³±cznie obwa³owania drewniano-ziemne lub palisadowe ró¿nego rodzaju) ? Na ile powszechnym - i od kiedy - dworem rycerskim by³a wie¿a typu motte? Czy wiêkszo¶æ pozosta³ej ludno¶ci mieszka³a w pó³ziemiankach czy chatach na powierzchni ziemi? Wiêcej pytañ ni¿ odpowiedzi.

A zebranie do kupy podobnych - i setki innych - problemów dla pozosta³ych krajów s±siednich tak, ¿eby co¶ z tego wysz³o konkretnego (przynajmniej z umown± dok³adno¶ci±, jaka bêdzie wystarczaj±ca dla potrzeb gry) wymaga co najmniej kilkudziesiêciu - mo¿e kilkuset - godzin pracy. Mam dla Ciebie radê - spróbuj siê skontaktowaæ na priv z jedn± z osób które imprezy trzynastowieczne organizuj± lub s± najaktywniejsze w Kalendarium w imprezach trzynastkowych jak Mazovia, Czersk, Jura, itd. i zaproponuj wspó³pracê to mo¿e ³atwiej kto¶ siê znajdzie kto zgodzi siê byæ Twoim konsultantem albo mo¿e nawet za konkretne pieni±dze zrobiæ ca³o¶æ "researchu" za Ciebie. Inaczej ma³a szansa chyba ¿e siê kto¶ podejmie.
Rybopiotr
Póki pamiêtam, taki pancerz jaki ma na sobie Konrad Mazowiecki istnia³ w tamtych czasach czy to fantazja autora?

Vronec
CYTAT(Rybopiotr @ 21:53 25.09.2011) *
Póki pamiêtam, taki pancerz jaki ma na sobie Konrad Mazowiecki istnia³ w tamtych czasach czy to fantazja autora?




ooo dzisas....
ani mi sie wa¿!!
my¶le ze do Twoich zainteresowañ wystarcz± wydawnictwa Ospreya (Oxford publishing) i zdjêcia z imprez (oprocz nadreprezentacji he³mow - na imprezach nosi je kazdy z powodów bezpieczenstwa)
obczajzdjecia z imprez jak mazowia, lusowo, czersk , ¶p. Lipowiec.

jesli chodzi o mazowsze i ch anomalie to www.draconia.pl i poczet Gotarda

o podbij do kolesi z Europe 1200 chyba im brakuje kogo¶ od Polszy

je¶³i chodzi o ospreye to najlepsze sa te w których ilustruje Graham Turner
polecam
German medieval armies 1000-1300
English medieval knight 1200-1300
Norman knight
Italian medieval Armies 1000-1300
French medieval Armies 1000-1300
Polish Medieval Armies 9-16 wiek

do rekonstrukcji to za ma³o ale na moda styknie


a jak zrobisz cos z Matejki to "I'll drink from your skull :P"
Rybopiotr
CYTAT
ooo dzisas....
ani mi sie wa¿!!


Tak jak my¶la³em, troche szkoda ale mroku nie ma byæ wiêc rezygnujemy.

CYTAT
my¶le ze do Twoich zainteresowañ wystarcz± wydawnictwa Ospreya (Oxford publishing) i zdjêcia z imprez (oprocz nadreprezentacji he³mow - na imprezach nosi je kazdy z powodów bezpieczenstwa)
obczajzdjecia z imprez jak mazowia, lusowo, czersk , ¶p. Lipowiec.

jesli chodzi o mazowsze i ch anomalie to www.draconia.pl i poczet Gotarda

CYTAT
je¶³i chodzi o ospreye to najlepsze sa te w których ilustruje Graham Turner
polecam
German medieval armies 1000-1300
English medieval knight 1200-1300
Norman knight
Italian medieval Armies 1000-1300
French medieval Armies 1000-1300
Polish Medieval Armies 9-16 wiek

do rekonstrukcji to za ma³o ale na moda styknie


Dziêki smile.gif

CYTAT
o podbij do kolesi z Europe 1200 chyba im brakuje kogo¶ od Polszy


Szczerze to wole w tym czasie szkoliæ umiejêtno¶ci, pozatym nie jestem jakim¶ super grafikiem ani tym bardziej historykiem. bum.gif
Viator
No to faktycznie na tym etapie to chyba Ospreye Ci wystarcz±. One te¿ zawieraj± b³êdy, ale nie a¿ tak znów du¿o i nie tak grube. Najwy¿ej wróæ tu po konsultacje jak ju¿ bêdzie co konsultowaæ.

A z ca³ego tego Konrada Mazowieckiego, tak ¿eby¶ mia³ bli¿sze pojêcie, to nadaje siê wy³±cznie he³m i to bez tego wzorku/szlaczka dooko³a, chocia¿ nawet ten he³m jest trochê za wysoki i mo¿na by go od do³u w po³owie wysoko¶ci tego szlaczka "przyci±æ" i poprawiæ zakoñczenie nosala. Bo ju¿ reszta - kszta³t kaptura kolczego, kirys folgowy i to jeszcze z ozdóbkami, naramienniki w takim kszta³cie i wchodz±ce pod kirys, wszystkie te zbrojniki na kolczudze, gigantyczna tarcza z idiotycznie u³o¿onym pasem transportowym i æwierækilogramowymi nitami na obwodzie, pas z okr±g³ych guzów, sposób zawieszenia pochwy, jelec od miecza - to wszystko czysta fikcja albo zestawienie anachronizmów. Taki pancerz - ani prawie ¿aden jego element! - nie istnia³ w ¿adnych czasach...
claymor
Przy³±czam i siê do rad powy¿szych Frehowiczów. Osprey na pocz±tek powinien wystarczyæ. Bêdziesz móg³ siê wzorowaæ jak zrobiæ dobre meshe i jak pomalowaæ tekstury.

Co do warsztatu technicznego ... to có¿ te renderki co pokaza³e¶ wymagaj± sporego dopracowania nawet jak na modele lowpoly do gier. Poczytaj sobie o technologi tworzenia NEXTGEN
http://eat3d.com/texturing .
Wiêkszo¶æ dobrych tutoriali jest przeznaczonych dla u¿ytkowników 3D studio MAX i sam pracujê w tym programie tak wiêc w kwestiach softowych nie doradzê tobie. Ale jak by¶ mia³ jakie¶ pytania dotycz±ce architektury XIII w to mogê ci doradziæ i wspomóc ¼ród³ami.
To jest wersja lo-fi g³ównej zawarto¶ci. Aby zobaczyæ pe³n± wersjê z wiêksz± zawarto¶ci±, obrazkami i formatowaniem proszê kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.