Pomoc - Szukaj - U¿ytkownicy - Kalendarz
Pe³na wersja: I Otwarty Gdañski Turniej Rycerski.
> Inne > Kalendarium 2011
Amba
Witam w dniach 23-25. 9.2011r. odbêdzie siê I Otwarty Gdañski Turniej Rycerski. Jest to inicjatywa radnych dzielnicy ujesciska. Sam turniej odbêdzie siê równie¿ na ujescisku. Patronat nad impreza obejmuje Prezydent miasta Gdañska (mo¿na spodziewaæ siê mediów). Organizatorzy zapewniaj± wy¿ywienie, oraz nastêpuj±ce nagrody.

TURNIEJ BOJOWY

I miejsce 1000zl
II miejsce 500zl
III miejsce 250zl

TURNIEJ £UCZNICZY

Bony na zakupy w sklepie strzaly.pl, o wartosci odpowiednio: 1 miejsce - 200zl, 2 miejsce - 100zl, 3 miejsce - 50zl


Uczestnicy równie¿ maja zapewnione miejsca na rozstawienie namiotów prosimy zabieraæ tylko historyczne namioty. Dla osób z namiotami równie¿ przewidziane s± "upominki".

Osoby zainteresowane proszê o zg³aszanie siê na adres e-mailowy ambegenor@o2.pl gdzie podam dok³adne dane odno¶nie miejsca zg³aszania siê uczestników jak i równie¿ miejsca
ca³ej imprezy.

Termin zg³aszania do 12 Wrze¶nia.

Poni¿ej podam plan imprezy oraz regulamin turnieju bojowego.

regulamin turnieju ³uczniczego poda Tomasz Lassaud w najbli¿szym czasie.
Amba
Plan imprezy 23-25 Wrzesien.

Pi±tek
16:00 przyjmowanie i kwaterowanie go¶ci, rozstawianie namiotów, kramów.
19:00 kolacja dla uczestników.

Sobota
10:00 ¶niadanie dla uczestników.
12:00 Oficjalne rozpoczêcie
12:30 rozpoczêcie pierwszej czêsci turnieju ³uczniczego.
14:00 Turniej bojowy miecza i tarczy eliminacje
16:00 obiad dla uczestników.
16:30-19:00 impresje ¶redniowieczne
19:00 inscenizacja potyczki miedzy rycerzami.
20:00 Biesiada dla uczestników.

Niedziela
10:00 ¶niadanie
14:30 fina³y turniejów
15:30 inscenizacja bitwy.
16:30 Obiad dla uczestników
18:00 Zakoñczenie
Amba
I Gdañski Otwarty Turniej Rycerski.

(regulamin jest na bazie regulaminu grunwaldzkiego "na miecz i tarcze" rozszerzony o wymogi dla wojów wczesno¶redniowiecznych)


REGULAMIN TURNIEJU

Rozgrywanie turnieju

I etap: Grupy - eliminacje

Przydzia³ zawodników do grup jest losowy. Ilo¶æ zawodników wychodz±cych z grup, uzale¿niona bêdzie od ilo¶ci zg³oszonych walcz±cych. W wyniku remisu dochodzi do dogrywki. Czas jednej walki – pó³torej minuty, dogrywki – 30 sekund.

II etap: Pucharowy
Zawodnicy wychodz±cy z grup bêd± wpisywani do drabinki turniejowej, kto wygra przechodzi wy¿ej.
Czas jednej walki – dwie minuty, dogrywki – 30 sekund.

Zasady

I. Dopuszczenie do walki
Do walk dopuszczone s± osoby p³ci obojga, pe³noletnie. Bezwzglêdn± granic± jest ukoñczone 18 lat.

Wymagane jest uzbrojenie ochronne zgodne z histori± z lat 1010-1450. Spójno¶æ historyczn± sprawdzi komisja – decyzjê nieodwo³aln± podejmuje sêdzia g³ówny. Elementy historycznego uzbrojenia nie mog± byæ wykonane z materia³ów niedostêpnych w XI-XV wieku. Osoby chc±ce upewniæ siê przed turniejem, ¿e ich uzbrojenie spe³nia wymogi regulaminu mog± przes³aæ zdjêcia w zbroi do weryfikacji przed zawodami na adres: ambegenor@o2.pl . Uzbrojenie i wygl±d walcz±cego musi byæ schludne (szaty na zbrojê nie mog± byæ porwane i brudne, uzbrojenie pordzewia³e, czepce kolcze nie mog± byæ porwane). Wspó³czesne elementy ubioru nie mog± byæ widoczne (np. suspensory, majtki z licry).

Uzbrojenie musi zawieraæ:
- he³m zamkniêty (os³aniaj±cy twarz, potylicê) - tzw. „polska krata” nie jest dopuszczona. Zas³ona musi byæ opuszczona w ci±gu ca³ego starcia (w przypadku he³mu z zas³on±). Zawodnik, któremu zas³ona bêdzie swobodnie podskakiwaæ zostanie zdyskwalifikowany. Kapalin wymaga podbródka. Je¶li sêdziowie uznaj±, ¿e przerwa miêdzy kapalinem a podbródkiem jest zbyt du¿a, taki zestaw nie zostanie dopuszczony;
W przypadku he³mu z nosalem wymagana jest os³ona karku szyi i brody (np. kolcza)

- os³onê szyi lepsz± ni¿ samo pikowanie. Wszelakie he³my z zas³on± musz± posiadaæ czepiec kolczy. Go³a skóra widoczna na szyi powoduje automatyczne odrzucenie zawodnika przez sêdziów;

- os³ony r±k - czyli na ramionach co najmniej kolczugê, os³ona ³okci, przedramion i rêkawice. Ze wzglêdów bezpieczeñstwa dopuszczone s± rêkawice z okr±g³± dodatkow± os³on± chroni±ce palce. Wymagany jest pancerz symetryczny, z wyj±tkiem przedramienia i rêkawicy. Dopuszczane jest niestosowanie dodatkowej os³ony przedramienia rêki trzymaj±cej tarczê. W przypadku rêkawicy pod tarcz±, dopuszczalna jest tak¿e rêkawica pikowana.

- korpus chroniony minimalnie przeszywanic± i kolczug±, p³atami, lamelka lub napier¶nikiem. P³aty nie musz± byæ zbrojone na plecach, sam napier¶nik jest dozwolony.

- os³ony nóg, sk³adaj±ce siê z nabiodrka, nakolanka i os³ony ³ydek. Trzewiki nie s± wymagane.
- wymagana os³ona krocza – suspensor sportowy.

Broñ: Musi byæ sieczna, czyli miecz, kord, tasak. D³ugo¶æ broni dowolna. Waga broni nie mo¿e byæ mniejsza ni¿ 1200g. Krawêdzie broni musz± mieæ co najmniej 2mm grubo¶ci, nie mog± te¿ zawieraæ ostrych zadziorów. Sztych ma byæ zatêpiony.

Tarcza: Musi byæ na bazie drewna, skóry, tkaniny. Stalowe lub laminatowe (np. z w³ókna szklanego) tarcze nie s± dopuszczone. Metalowe okucia krawêdzi tarczy nie s± dopuszczone. Waga dowolna.. Wymiary: wysoko¶æ nie wiêcej ni¿ 75cm, szeroko¶æ nie wiêcej ni¿ 65cm.

SPRAWDZANIE ZAWODNIKÓW
Zawodnicy zostan± przejrzani ogólnie przed turniejem. W trakcie jego trwania ka¿dy uczestnik ma prawo zakwestionowaæ opancerzenie przeciwnika. Na jego pro¶bê sêdziowie przyjrz± siê opancerzeniu, je¶li znajd± jakiekolwiek odstêpstwa od regulaminu zawodnik jest usuwany ca³kowicie z turnieju, a jego przeciwnik wygrywa walkowerem.
Po skoñczeniu turnieju ¿adne reklamacje nie bêd± uwzglêdniane.


II. Zasady rozstrzygania pojedynków

Zawodnicy bêd± wyczytywani z wyprzedzeniem jednej walki, czyli: „Walcz± panowie A i B, przygotowuj± siê panowie C i D”. Zawodnik ma byæ gotów do walki w ci±gu minuty od wezwania. Je¶li po tym czasie nie stawi siê na plac w pe³nym rynsztunku, uznany zostaje za pokonanego.

Walka nie jest przerywana po trafieniu, a jedynie z powodów technicznych, lub na ¿yczenie zawodnika.
Zawodnik sygnalizuje chêæ przerwania walki poprzez okrzyk „stop!” i uniesienie rêki do góry. Sygna³ ten nie oznacza poddania walki a jedynie przerwê techniczn±. Walkê poddaje siê klêkaj±c. Sêdziowie musz± zapytaæ zawodnika, czy faktycznie poddaje walkê.

Zwyciê¿a ten zawodnik, który zdobêdzie wiêcej punktów. Licz± siê tzw. osadzone ciosy zadane w pole trafienia. Osadzonym nazywamy trafienie zadane z zauwa¿aln± si³±, krawêdzi± tn±c± broni. Ciosy p³azem, ze¶lizgniêcia broni po pancerzu i bardzo lekkie ciosy nie s± liczone. Cios, który przebije siê przez zastawê i nadal zachowa impet, jest liczony jako trafienie.

Pole trafienia: g³owa, korpus, nogi poza stopami, ca³e rêce z wy³±czeniem nadgarstków i d³oni.

Utrata broni jest równoznaczna jednemu trafieniu. Trzykrotna utrata broni oznacza przegranie walki.

Je¶li zawodnik zostanie przyparty do barierek, sêdziowie mog± przerwaæ walkê. Zostanie ona wznowiona w ¶rodku pola. Chodzi o bezpieczeñstwo publiczno¶ci.

Faule:
- sztychy, ciosy jelcem i g³owic±.
- ciosy kantem tarczy w g³owê przeciwnika. Uderzenia p³ask± powierzchni± tarczy s± dozwolone, ale nie punktowane. Uderzenia tarcz± (te¿ kantem) w broñ lub tarczê przeciwnika s± dozwolone.
- podbijanie zas³ony he³mu przeciwnika.
- kopniêcia, uderzenia kolanami, piê¶ciami.
- atak ³okciem na g³owê lub szyjê (w korpus wolno)
- ciosy poza pole trafienia, czyli w stopy, d³onie lub krocze.
- rzuty, podciêcia, wykrêcanie koñczyn i inne elementy zapa¶nicze, takie jak ³apanie za g³owê, ¶ci±ganie he³mu.

Kary:
Upomnienie – s³owne upomnienie zawodnika, nie poci±ga dalszych konsekwencji.
Ostrze¿enie - zawodnik traci jeden punkt.
Dyskwalifikacja – zawodnik jest usuwany z walki i turnieju. Jego przeciwnik zostaje uznany za zwyciêzcê i przechodzi dalej.

Ka¿dy faul mo¿e oznaczaæ dyskwalifikacjê, je¿eli sêdziowie uznaj±, ¿e by³ zadany celowo.
Zdyskwalifikowany zawodnik jest usuwany z turnieju.
Je¶li który¶ arbiter ma w±tpliwo¶ci co do celowo¶ci faulu, walka jest przerywana i nastêpuje narada arbitrów. Ich wspólna decyzja jest niepodwa¿alna i ostateczna.

Kontuzje, rany, uszkodzenia sprzêtu:
Je¶li dojdzie do kontuzji, uszkodzenia cia³a lub sprzêtu walka jest przerywana.
Je¶li zawodnik w wyniku kontuzji nie jest zdolny do kontynuowania walki, uznawany jest za pokonanego.
W przypadku otwartej rany zawodnik odsy³any jest do punktu medycznego. Medyk razem z sêdziami decyduje o zdolno¶ci lub niezdolno¶ci do kontynuowania walki.
Uszkodzenie sprzêtu ochronnego, broni lub tarczy powoduje przerwanie walki. Zawodnik ma trzy minuty na poprawienie lub wymianê uszkodzonego elementu. W wyniku powtarzaj±cej siê usterki tego samego elementu zawodnik zostaje wyeliminowany z powodu wadliwego opancerzenia.

W przypadku jakichkolwiek kwestii spornych ostateczne zdanie maj± sêdziowie.


III. Arbitrzy

Jest czterech arbitrów: jeden g³ówny (prowadz±cy turniej), dwóch od naliczania punktów (po dwóch na zawodnika) oraz sêdzia techniczny (zapisuj±cy wyniki i pilnuj±cy up³ywu czasu).
Ka¿dy z nich ma prawo przerwaæ walkê, je¶li widzi ku temu przyczynê. Walkê rozpoczyna i wznawia po przerwie arbiter prowadz±cy.


Zasady zosta³y opracowane na podstawie zasad obowi±zuj±cych na turnieju w Kalingradzie w 2005 roku oraz tak zwanych turniejach grunwaldzkich organizowanych do roku 2010 przez Martina Garcia D±browska. Powy¿sze zasady obowi±zywa³y równie¿ podczas I Halowych Mistrzostw Polski w Walkach Rycerskich – Toruñ 2011.
Organizatorzy zastrzegaj± sobie prawo do zmian regulaminu turnieju. O zmianach powiadomieni zostan± zawodnicy.
Organizatorzy nie ponosz± odpowiedzialno¶ci za kontuzje zawodników.
Cedric
Amba doprecyzuj proszê czy wrzesieñ czy pa¼dziernik bo z tre¶ci wynika bardziej ¿e wrzesieñ smile.gif

Ja od razu siê zg³aszam.

pozdr
Amba
Bardzo przepraszam, tak chodzi o WRZESIEN, to zwykla literowka.
Amba
Cedric to wyslij mi tylko info na maila razem z jakims numerem kontaktowym. Bo jak sie domyslam wychodzisz do turnieju bojowego.
Amba
Regulamin turnieju ³uczniczego.

Turniej jest imprez± powszechn± nieodp³atn±, ma charakter rekreacji ruchowej i jest otwarty dla wszystkich ³uczników bior±cych udzia³ w „I Otwarty Gdañski Turniej Rycerski” i spe³niaj±cych wymagania niniejszego regulaminu. Za spe³niaj±cych wymagania regulaminowe turniejów ³ucznictwa tradycyjnego oprócz ³uczników tradycyjnych automatycznie traktuje siê tak¿e ³uczników historycznych oraz rekonstruktorów historii ¿ywej.

Wymagania, co do strojów
Ka¿dego z uczestników obowi±zuje spójny strój zgodny z epok± w przedziale X-XV w. Turniej nie jest turniejem bojowym, wiêc uzbrojenie nie jest wymagane. £ucznicy poni¿ej 16 roku ¿ycia powinni byæ w towarzystwie opiekuna.

Wymagania, co do sprzêtu.
Dopuszcza siê korzystanie z po¿yczonego sprzêtu, w tym tak¿e od innych uczestników turnieju.
Dopuszcza siê wszelkie ³uki tradycyjne (proste i refleksyjne), z wy³±czeniem ³uków sk³adanych.
bez wzglêdu na to, przy u¿yciu, jakich technik i technologii oraz z jakich materia³ów zosta³y wykonane. Oprócz ³uków tradycyjnych dopuszcza siê tak¿e ³uki historyczne oraz rekonstrukcje ³uków historycznych. Nie dopuszcza siê ³uków bloczkowych (typu compound), ani ³uków wyczynowych. Naci±g ³uku nie podlega ograniczeniu. Dozwolone s± okienka i pó³ki w majdanie.

- Niedozwolone s± jakiekolwiek celowniki nienaturalne. Nie dopuszcza siê celowników i oprzyrz±dowania wystaj±cego poza obrys majdanu i ramion ³uku. Dopuszcza siê celowniki w formie b±czków na ciêciwie lub kolorowych nitek wplecionych w owijkê ciêciwy.
- Dozwolona jest podpórka pod strza³ê: drewniana, rogowa, skórzana, z w³osia lub inna.
- Promienie strza³ mog± byæ wy³±cznie drewniane, a lotki z materia³ów naturalnych: piór, skóry, pergaminu, papieru. Dopuszcza siê wy³±cznie osady drewniane w promieniu.
- Dopuszcza siê groty metalowe wszelkiego typu, równie¿ toczone, a ponadto z kamienia lub rogu, z wy³±czeniem grotów z szerokim ostrzem, ze wzglêdu na mo¿liwo¶æ uszkodzenia tarcz.
- Dozwolone s± dowolne ko³czany i goryty ze skóry, tkaniny lub z drewna - o kszta³tach tradycyjnych. - - Strza³y u¿ywane w konkurencjach turniejowych przez poszczególnych zawodników powinny siê odró¿niaæ indywidualnym oznaczeniami (kolorem lotek, podpisami lub kolorowymi opaskami na brzechwie, wzglêdnie barwami owijek, czy innymi trwa³ymi znakami).
Punktacja.
O ile dana konkurencja nie zak³ada inaczej, trafienia punktowane s± w skali od 1 do 5, co 1pkt dla ka¿dego z kolorów tarczy. Nie s± punktowane trafienia w bia³e pole poza ostatnim okrêgiem tarczy.
W przypadku strza³u w liniê miêdzy polami zalicza siê zawsze na korzy¶æ zawodnika. Nie zalicza siê trafieñ strza³±, która nie pozosta³a w tarczy. W przypadku oddania wiêkszej liczby strza³ów, ani¿eli przewidziana dla danej konkurencji – uczestnikowi odejmuje siê stosown± liczbê strza³ wed³ug najwiêkszej liczby punktów za dana strza³ê.
Decyzje w zwi±zku z przebiegiem turnieju ³uczniczego podejmuje Sêdzia Turniejowy.
Ze wzglêdów technicznych lub w celu przed³u¿enia b±d¼ skrócenia turnieju organizatorzy zastrzegaj± sobie prawo do zwiêkszenia lub zmniejszenia liczby konkurencji turniejowych, lub ich zmiany na inne.

Bezpieczeñstwo.
Sêdzia G³ówny ma zabezpieczon± apteczkê pierwszej pomocy oraz telefon z numerami alarmowymi.
Do udzia³u w turnieju nie dopuszcza siê osób odurzonych alkoholem, narkotykami lub ¶rodkami psychotropowymi, a ponadto osób, które niestosownym zachowaniem lub ubiorem zak³ócaj± przebieg turnieju. W trakcie turnieju ka¿dy uczestnik ma regulaminowe prawo i obowi±zek podaæ komendê „Przerwij ogieñ”, je¿eli zauwa¿y sytuacjê, która mog³aby wprowadzaæ stan zagro¿enia na torze ³uczniczym, a ka¿dy strzelaj±cy ma obowi±zek samodzielnie przerwaæ strzelanie, je¶li zauwa¿y tak± sytuacjê i samemu wydaæ stosown± komendê.
Konkurencje:
Strzelanie na odchodzenie – 10m, 13m, 16m, 19m, 22m, 25m
Polowanie na zaj±ce, 3 cele, 6 strza³
Strzelanie do obrêczy, 6 strza³
Strzelanie na skupienie – 1,5m
Last man standing na komendê, 6 strza³
15m, 6 strza³ z pozycji dowolnej
15m, 6 strza³ z pozycji klêcz±cej
15m, 6 strza³ ty³em do tarczy
20m, 6 strza³ z pozycji dowolnej
20m, 6 strza³ z pozycji klêcz±cej
20m, 6 strza³ ty³em do tarczy
25m, 6 strza³ z pozycji dowolnej
25m, 6 strza³ z pozycji klêcz±cej
25m, 6 strza³ ty³em do tarczy

Opisy konkurencji „nietypowych”:
Polowanie na zaj±ce – Na torze ustawionych jest kilka tarcz przedstawiaj±cych zaj±ca. Na komendê sêdziego, zawodnicy oddaj± po 1 strzale do dowolnej z tarcz. Pierwszy zawodnik, któremu uda siê trafiæ w obrys zaj±ca otrzymuje 5pkt, a trafiona tarcza zostaje usuniêta. Konkurencja koñczy siê po oddaniu okre¶lonej ilo¶ci strza³ów, lub gdy wszystkie tarcze zostan± usuniête.
Strzelanie do obrêczy – W celu umieszczone s± 3 ma³e tarcze. Po skoñczonej serii, zawodnik otrzymuje po 2pkt, za ka¿d± tarczê w której znajdowaæ siê bêdzie przynajmniej 1 strza³a.

Last man standing – Zawodnicy strzelaj± w parach do chocho³a z przyczepion± ma³± tarcz±. Na komendê oddaj±c po 1 strzale. Trafienie w chocho³ poza tarczê liczy siê jako 1pkt, trafienie w tarczê jako 3pkt. Wygrywa zawodnik który jako pierwszy zdobêdzie 5pkt, lub który uzyska najwiêcej punktów po ostatniej serii. Zwyciêzca w parze otrzymuje 5pkt.
Strzelanie na skupienie – Ka¿dy z zawodników otrzymuje okre¶lon± ilo¶æ sznurka. Zwodnicy oddaj± po 3 strza³y do tarczy. Po ka¿dej serii strza³y obwi±zuje siê sznurkiem i u¿yt± do tego ilo¶æ sznurka odcina siê. W przypadku gdy jedna ze strza³ chybi celu, uznaje siê, ¿e trafi³a w dowolne miejsce na obrysie tarczy, wskazane przez zawodnika. Zawodnik, któremu skoñczy siê sznurek przerywa strzelanie w tej konkurencji i otrzymuje 0pkt. Gdy pozostanie nie wiêcej ni¿ 1/3 zawodników, ka¿dy z nich otrzymuje 1pkt za ka¿de pe³ne 10cm zachowanego sznurka.
Amba
w ramach przypomnienia i uproszczenia. Termin skladania zgloszen do 12 WRZESNIA na adres e-mailowy ambegenor@o2.pl
Piotr z Che³ma
Gdzie dok³adnie bêdzie odbywa³ siê turniej (chodzi o miejsce smile.gif ) ?
Piotr Durrandir
Dla poinformowania o miejscu turnieju...

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=
216180805810380862324.00049eff87a717f9173a4
Amba
jadac ulica £ÓDZK¡, skreca sie w ulice PRZEMYSKA i to w sumie tyle bo niedaleko bedzie stal namiot gdzie beda przyjmowani uczestnicy.
Robert Szatecki
Poniewa¿ impreza spe³nia kryteria rankingu jej wyniki w kategorii miecza i tarczy zostan± do niego dopisane: http://www.freha.pl/index.php?showtopic=22...mp;#entry291576 . Bardzo proszê tylko, organizatorów o dostarczenie rozpiski kto z kim walczy³ i kto wygra³. Dobrze by by³o gdyby sami zainteresowani zawodnicy przypomnieli o tym organizatorom.
MW-750
Jak czêsto bywa - impreza pokrywa sie z drug± imprez± i to te¿ w Gdañsku!!!
http://www.trojmiasto.pl/Wehikul-Czasu-pik...-imp230053.html
Obie imprezy mnie bardzo interesuja z uwagi na turniej ³uczniczy i chcial bym byc na obu a teraz nie wiem na któr± siê skusiæ :-S
Tutaj temat o turnieju na Uje¶cisku zosta³ otwarty 3 wrze¶nia a wcze¶niej nigdzie w internecie go nie widzia³em. Natomiast na informacjê o imprezie w Twierdzy Wis³ouj¶cie trafi³em ju¿ 3 miesi±ce temu i zarezerwowa³em sobie termin na nia aby mieæ wolne w tym czasie w pracy.
Szkoda ¿e obie imprezy s± w tym samym czasie bo na jedna i druga przyjdzie zarówno mniej uczestników jak i mniej widzów. Mo¿na by³o zrobic przesuniecie terminu lub zorganizowaæ jedn± siln± imprezê a maj±c 2 organizatorów ka¿dy z nich zaj±³ by sie jedna dziedzin± i na niej skupi³ organizacje (³uki lub miecze) dziêki czemu impreza zorganizowana by³a by jeszcze bardziej profesjonalnie.
Turniej ³uczniczy w twierdzy Wis³ouj¶cie jest 24 wrze¶nia w godz.14.00-16.00
Turniej ³uczniczy na Uje¶cisku jest 24 wrzesnia w godz. 12.30-14.00 a fina³y 25 wrzesnia
Mo¿e uda mi sie zahaczyæ rano na Uje¶cisko, o 14.00 szybko przemie¶ciæ na Wis³ouj¶cie i po 16.00 wrócic znów na Uje¶cisko na resztê imprezy .......
Piotr Durrandir
CYTAT(MW-750 @ 12:50 19.09.2011) *
Jak czêsto bywa - impreza pokrywa sie z drug± imprez± i to te¿ w Gdañsku!!!
http://www.trojmiasto.pl/Wehikul-Czasu-pik...-imp230053.html


Niestety termin dla I O.G.T.R. by³ niezale¿ny od organizatorów bezpo¶rednich i nie by³o mo¿liwo¶ci zmiany.
Sam bolejê nad zbie¿no¶ci± daty Uje¶ciska-Wonnebergu i Wis³ouj¶cia bo chêtnie bym sam siê na Twierdzê wybra³...

My¶lê ¿e zainteresowanie Turniejem, bêdzie bod¼cem w kierunku jego uniezale¿nienia i dopasowania kolejnych edycji [jakie mam nadzieje bêd±] do kalendarza pomorskiego i ogólnopolskiego.

Ca³y czas pracujê nad rozwi±zaniem które umo¿liwi³oby udzia³ w turniejach uczestnikom imprezy na Wis³ouj¶ciu korzystaj±c z pó¼nego [godzina 14] rozpoczêcia drugiego dnia.
Amba
Witam z racji iz do naszego turnieju chce przystapic pare osob "z wczesnego sredniowiecza" a nie maja one ochrony goleni, bedzie wprowadzona mala zmiana w regulaminie. Otoz golenie nie beda punktowane. Jednak zaleca sie aby miec jakas ochrone tej czesci ciala z uwagi na bezpieczenstwo. I dodatkowa kwestia ktora zostala poruszona, odnosnie okraglych tarcz maksymalna srednica wynosi 70cm. Migdaly jako ze sa za dlugie nie beda dopuszczane. Pozdrawiam
jasmin
CYTAT(Amba @ 12:34 03.09.2011) *
I Gdañski Otwarty Turniej Rycerski.

REGULAMIN TURNIEJU
Uzbrojenie musi zawieraæ:
- he³m zamkniêty (os³aniaj±cy twarz, potylicê)



CYTAT(Amba @ 11:42 23.09.2011) *
Witam z racji iz do naszego turnieju chce przystapic pare osob "z wczesnego sredniowiecza" a nie maja one ochrony goleni,

Tak z ciekawo¶ci: he³my wczesnego ¶redniowiecza bêd± mia³y zas³onê na twarz typu miêkkiego czy twardego? Przy tej stawce nagród niektórzy zawodnicy siê nie patyczkuj± po prostu z jednej strony a z drugiej nie toleruj± "ustawiania" wyniku, szczególnie, ¿e turniej wchodzi do rankingu ...
Monika ksf
Jak "zamkniêty", to zamkniêty, tak jak na halowych w tym roku w Warszawie, jeden "wcze¶niak" z Kieleckiego Hirdu tam w zamkniêtym he³mie startowa³, po¿yczonym od kumpli.
Johny
¯al ze ludki z Gdañska nie mogli siê dogada i zrobiæ jeden du¿y turniej, szkoda mo¿e w przysz³ym roku da siê to naprawiæ ;]
MW-750
W³a¶nie wyje¿d¿am na otwarcie imprezy na Wis³ouj¶cie. Stamt±d bêdê stara³ sie dojechaæ na 12,30 na Oruniê na turniej ³uczniczy. A pó¼niej nawrotka na 14.00 na Wis³ouj¶cie na drugi turniej ³uczniczy i w drodze powrotnej do domu mo¿e jeszcze raz zahaczê o Oruniê (w zale¿no¶ci od jako¶ci imprezy). Szkoda ¿e nie bêdê móg³ ogl±daæ walk rycerskich gdy¿ bedê w tym czasie w trakcie przemieszczania sie z miejsca na miejsce.
Równie¿ w zale¿no¶ci od jako¶ci imprezy mo¿e jutro ponownie podjadê na Oruniê.

Dla zainteresowanych oboma imprezami przedstawiam dla porównania oba plany imprez.

Plan imprezy 23-25 Wrzesien na ORUNI:

Pi±tek
16:00 przyjmowanie i kwaterowanie go¶ci, rozstawianie namiotów, kramów.
19:00 kolacja dla uczestników.

Sobota
10:00 ¶niadanie dla uczestników.
12:00 Oficjalne rozpoczêcie
12:30 rozpoczêcie pierwszej czêsci turnieju ³uczniczego.
14:00 Turniej bojowy miecza i tarczy eliminacje
16:00 obiad dla uczestników.
16:30-19:00 impresje ¶redniowieczne
19:00 inscenizacja potyczki miedzy rycerzami.
20:00 Biesiada dla uczestników.

Niedziela
10:00 ¶niadanie
14:30 fina³y turniejów
15:30 inscenizacja bitwy.
16:30 Obiad dla uczestników
18:00 Zakoñczenie

Plan pikniku na twierdzy Wis³ouj¶cie przedstawia siê nastêpuj±co:


10:00 ? otwarcie bram Twierdzy
11:00 ? uroczyste powitanie go¶ci, salwa na przywitanie
11:30 ? krótka prelekcja na temat ludno¶ci pruskiej ,s³owiañskiej i skandynawskiej u uj¶cia Wis³y we wczesnym ¶redniowieczu
11:40 ? prezentacja Oliwskiej Dru¿yny Najemnej Inogici - szyki dawnych wojów, uzbrojenie oraz pokaz walki w krêgach
12:20 ? turniej bojowy wczesno¶redniowieczny
13:00 ? krótka prelekcja na temat Mistrza Uj¶cia a tak¿e Jana Czapka z San atakuj±cego 1433 r pal±cych blokhauz w Wis³ouj¶ciu
13:10 ? prezentacja Chor±gwi Hrabiego Bolingbroke, pojedynki pó¼no¶redniowieczne w stylu bo hurtowym
14:00 ? gry i zabawy plebejskie dla publiczno¶ci
14:30 ? prezentacja nt Bitwy Oliwskiej
14:50 ? krótka prelekcja na temat Twierdzy Wis³ouj¶cie w czasach napoleoñskich
15:00 ? pokaz musztry i strzelania muszkietów oraz armat w wykonaniu 12 Pu³ku Piechoty Ksiêstwa Warszawskiego
17:00 ? zakoñczenie imprezy

Ponadto:

10:00-17:00 ? zwiedzanie obozowisk na majdanie Fortu Carre
14:00-16:00 ? turniej ³uczniczy
11:00-17:00 ? wystrza³ z armaty co godzinê

PS.
Jak kto¶ bêdzie zainteresowany mogê przerzuciæ z miejsca na miejsce zgodnie z planem co napisa³em we wstêpie. Do zobaczenia na miejscu.
Amba
Witam, no i pierwsze koty za ploty. Prosze tez nie zapomniec napisac mi jakie byly minusy, a nie oszukujmy sie troche ich bylo. Przyjme kazda krytyke uwagi zalecenia.

Poniewaz radnym turniej sie bardzo podobal. Jest opcja ze za rok bedzie mozna impreze powtorzyc. Ale wtedy bedzie wiecej czasu na przygotowanie i zaplanowanie, bedzie lepszy termin, informacja pojawi sie duzo wczesniej, no i bedziemy starac sie o zmiane miejsca, na bardziej klimatyczne.

Chcialbym tez bardzo podziekowac wszystkim uczestnikom ktorzy pojawili sie na turnieju. Za wysoki poziom swoich umiejetnosci.


Pozdrawia bardzo zmeczony Amba:)

Wyniki turnieju beda wyslane i dodane do "rankingu"
MagicWojtek
a jakie by³y wyniki turnieju?
MW-750
Z minusów tak na szybko wymieniê:
-zbie¿no¶æ terminu z drug± imprez± gdañsk±
-turniej ³uczniczy mia³ sie rozpocz±æ o godz.12.30 (i kto¶ nawet obiecywal ¿e postara siê ¿eby zainteresowani mogli zd±¿yæ na 14.00 do twierdzy na drugi turniej) a zacz±³ sie ok. godz.14.00
-miejsce nieklimatyczne (wygwizdowo na ¶rodku boiska osiedlowego gdzie hula³ wiatr, nic nie ogrodzone, dzieciaki biegajace na pagórku za tarczami)
-brak czegokolwiek do jedzenia choæby byle budki z grillem czy garkuchni z grochówk± (przecie¿ to impreza 3 dniowa!)
-brak miejsca wygrodzonego na rozbicie namiotów osób przyjezdnych z daleka które by mog³y chcieæ nocowaæ w namiotach (przeciez to impreza 3 dniowa!)
-brak jakiego¶ Toi-Toia i kranu z wod±
-i wiele innych mniejszych i wiêkszych niedoci±gniêæ
Z plusów:
-to ¿e sie odby³
-to ¿e by³y chêci aby go wogóle zorganizowaæ
Pierwsze koty za p³oty i mo¿e nastepnym razem wyjdzie lepiej czego ¿yczê zarówno organizatorom jak i uczestnikom. Ponadto mimo wszystko równie¿ postaram siê byæ i na kolejnej edycji, gdy¿ takich imprez w Trójmie¶cie powinno byæ wiêcej.
Tutaj troche fotek z imprezy:
http://radaujescisko.pl/zdjecia-z-festynu-...#33;prettyPhoto
Amba
okej dzieki przyjalem info. co do jedzenia hmm wydaje mi sie ze bylo jedzenie generalnie (zapomnialem ksywki) ale byl czlowiek ktory przygotowal obiad na kazdy dzien dodatkowo przy jego namiocie stal stol. Gdzie w kazdej chwili mozna bylo podejsc i zrobic sobie cos do jedzenia, byl caly worek kielbasy i roznych innych przysmakow. Bylo pare niedociagniec za ktore bardzo przepraszam, jednak czas na przygotowanie byl krotki niecale 3 tygodnie.


Wyniki turnieju bojowego

I Mateusz Lis
II Bogusz
III Pawel Pytel

Jednak pelne dane beda podane do rankingu

Pozdrawiam
Piotr Durrandir
Witam

Serdecznie dziêkujê wszystkim uczestnikom którzy pojawili siê na polach Uje¶ciska.
Jak to bywa z pocz±tkami imprez - s± pewne niedoci±gniêcia które wychodz± w momencie w którym nie da siê ju¿ nic z nimi zrobiæ.

Odnosz±c siê do zarzutów/minusów

CYTAT
zbie¿no¶æ terminu z drug± imprez± gdañsk±
- jak ju¿ pisa³em wcze¶niej - termin naprawdê nie zale¿a³ od nas.

CYTAT
brak czegokolwiek do jedzenia choæby byle budki z grillem czy garkuchni z grochówk±
- przyznam siê ¿e tutaj faktycznie win± moj±, by³o niedoinformowanie o mo¿liwo¶ci posi³ku który by³ ca³y czas dostêpny przy namiocie Vestara.
Jak Amba wspomnia³: by³o tam sporo wiktua³ów- chleb, smarowid³o, kie³basy, pomidory i ogórki.
Na posi³ek ciep³y faktycznie trzeba by³o mocniej poczekaæ z braku ludzi.

CYTAT
-brak miejsca wygrodzonego na rozbicie namiotów osób przyjezdnych z daleka które by mog³y chcieæ nocowaæ w namiotach (przecie¿ to impreza 3 dniowa!)

Przez ca³± imprezê rozbito ³±cznie 6 namiotów, w tym kilka zosta³o na noc. Nie zwrócono mi uwagi na brak ogrodzenia terenu obozowiska.

CYTAT
brak jakiego¶ Toi-Toia i kranu z wod±

W bliskim s±siedztwie pierwotnego miejsca obozowania by³a dostêpne pomieszczenie z toalet± oraz prysznicem. Przesuniêcia miejsca poskutkowa³y niestety w³a¶nie odleg³o¶ci± do owego punktu.
To jest wersja lo-fi g³ównej zawarto¶ci. Aby zobaczyæ pe³n± wersjê z wiêksz± zawarto¶ci±, obrazkami i formatowaniem proszê kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.