Witam
W miejscu poprzedniego grafiku pojawi³ siê w³a¶nie nowy. Tak jak napisa³em, jego nieznaczna zmiana mo¿e zdarzyæ siê przez decyzje naszego szefa.
Zapraszamy do przybywania ju¿ w pi±tkowe popo³udnie.
Sprawa obozu zosta³a rozwi±zana w ten sposób ¿e bêdzie jedno du¿e obozowisko, przedzielone po ¶rodku drewnianym p³otkiem.
To co zapewniamy na 3 dni imprezy dla Was:
s³awetne Toy'e, krany z wod±, s³oma do obozowiska, drewno na opa³, pomoc medyczna
wy¿ywienie: kasza, cebula, chleb, kie³basa, ogórek kiszony, jajka, woda mineralna - wiemy ze nie jest tego du¿o, niestety nie pozwalaj± nam na wiêcej trudno¶ci finansowe.
Niestety aby zapewniæ zwroty kosztów podró¿y tym grup± które tego wymagaj±, musieli¶my odmówiæ kilku innym grup±
Ale nie chcemy by powtórzy³a siê sytuacja z ubieg³orocznej imprezy "S³owianie i Wikingowie" wiêc mamy nadziejê ¿e zrozumiecie nasz± decyzjê.
Poni¿ej spis grup które wezm± udzia³ w imprezie:
Dru¿yna Milities Christi
Harald Varangian Guards
Bractwo Rycerskie Grodu Zabrzañskiego
¦l±ska Kompania Najemna
Dru¿yna Ksiêgi i £uku "Ja¼wiec"
Mathias Rex (Wêgrzy)
Diegowa wraz ma³¿onkiem
Chor±giew Ksiêstwa Siewierskiego
¯ORY
Andegaweñski Poczet Rycerski
jedno z bractw z Bêdzina (wybaczcie, piszê z pamiêci a nie chcê pomyliæ nazwy)
Grupa Svibor - Serbia
Dru¿yna Rycerska Miasta ¯arki
Zmier
Bia³e Kruki
D£T Nieliche Bazylichy
Golêszyce
Wojownicy z Czterech Stron ¦wiata
Zagrody ¦l±skie
DW Wytêdze
Chmielowy Duet £uczniczy
Dogrywaæ bêdzie zespó³ Allegro
No i nie by³o by imprezy bez regulaminów:)
OBOZOWISKO
Na terenie obozowiska nie mog± znajdowaæ siê rzeczy wspó³czesne, ubrania, ¶piwory, karimaty, plastikowe butelki itp.(prosimy o pozostawienie ich w samochodach).Sugerujemy zaopatrzenie siê w odpowiedni± ilo¶æ skór, p³aszczy czy we³nianych koców do spania. Wy¿ywienie w trakcie imprezy sk³adaæ siê bêdzie z pó³produktów, dlatego prosimy o zabranie kocio³ków i innych rzeczy niezbêdnych do przygotowania posi³ków. Prosimy równie¿ o zabranie ze sob± odpowiedniej ilo¶ci naczyñ na wodê(buk³aków ,dzbanów, drewnianych ceberków), poniewa¿ tylko w takich pojemnikach dozwolony jest transport i przechowywanie wody. Narzêdzia obozowe i u¿ytku codziennego typu siekiera, szpadel, motyka, nó¿ itp. mog± byæ tylko przedmiotami wykonanymi na wzór przedmiotów z czasów które odtwarzamy(wszelkie siekiery z Obi, miski z Cepelii, szpadle z Castoramy czy pami±tkowe harcerskie finki odpadaj±!! ). Prosimy o ograniczenie palenia i u¿ywania telefonów komórkowych do minimum, w razie potrzeby jest to dozwolone jedynie wewn±trz namiotów lub w innym ukryciu.
UZBROJENIE
Uzbrojenie i ekwipunek bojowy w czasach które próbujemy odtwarzaæ by³y przedmiotami niezwykle drogimi, dlatego wymagamy by ca³y sprzêt uczestników by³ zadbany, pozbawiony niebezpiecznych zadziorów i w¿er, BROÑ NIE MO¯E BYÆ OSTRA, pancerze powinny byæ bez dziur, czy innych wiêkszych uszkodzeñ. Uzbrojenie tak samo jak strój powinno byæ spójne pod wzglêdem historyczno¶ci, terytorium oraz statusu spo³ecznego odtwarzanej osoby. Ze wzglêdów bezpieczeñstwa wymagamy, by przy he³mach znajdowa³y siê os³ony karku i twarzy ( czapy pikowane, filcowe, czepce/kaptury kolcze itp.).
Zabronione jest u¿ywanie: lamelek skórzanych, zestawów w stylu fantasty typu „wiking z Birki”(he³m okularowy, tacza migda³owata, szabla), bezrêkawników kolczych, kolczug wykonanych z drutu ocynkowanego, tarcz o dziwnych kszta³tach i rozmiarach(np. nieforemny migda³ wielko¶ci drzwi od wychodka), oraz innego uzbrojenia nie maj±cego oparcia w ¼ród³ach z epoki na któr± odtwarzacie.
Strza³y u¿ywane przez ³uczników zakoñczone powinny byæ wytrzyma³ymi Pacynami..
REGU£Y WALKI
Walcz±cych dzielimy na:
Ciê¿kozbrojnych(min. he³m wraz z os³on± twarzy i karku, przeszywanica, pancerz kolczy lub lamelkowy stalowy, pancerze p³ytowe u pó¼niaków rêkawice)-2 ¿ycia. Lekkozbrojnych(min. he³m wraz z os³on± twarzy i karku, przeszywania ewentualnie skórzany kaftan, rêkawice)-1 ¿ycie. £uczników-1 ¿ycie(gin± gdy znajd± siê w zasiêgu broni innych walcz±cych lub zostan± t± broni± dotkniêci).
Strefa trafieñ punktowanych dla w³óczni oraz strza³: korpus(do linii sutków), nogi od kolan w górê.
Strefa trafieñ punktowanych dla pozosta³ych broni: g³owa(z wy³±czeniem twarzy i okolic szyi), korpus, nogi od kolan w górê, rêce od ³okci w górê. Ciosy zabronione: sztychy(nie dotyczy w³óczni), ciosy g³owic± miecza, rantem tarczy, uderzenia w twarz oraz w inne miejsca poza stref± trafieñ punktowanych.
W ramach walki z mrokiem i podnoszenia standardów historyczno¶ci na Jarmarku zabronione jest u¿ywanie: Niehistorycznego obuwia, pasków wspó³czesnych, butów z gumow± podeszw±, naczyñ ceramicznych szkliwionych, ubrañ uszytych z innych materia³ów ni¿: len, we³na i ewentualnie jedwab, przedmioty u¿ytku codziennego i wariacje na ich temat nie maj±ce ¿adnego oparcia w ¼ród³ach historycznych. Pozwalamy u¿ywaæ skórzanych karwaszy
Komisje weryfikacyjne:
Przed imprez± jak i w jej trakcie funkcjonowaæ bêdzie komisja weryfikacyjna odpowiedzialna za poprawno¶æ historyczn± ekwipunku i zachowania osób cywilnych oraz walcz±cych. Zadaniem komisji bêdzie wstêpna kontrola osób przybywaj±cych na imprezê pod k±tem u¿ywanych stroi, przedmiotów u¿ytku codziennego, uzbrojenia oraz umiejêtno¶ci walki(w szczególno¶ci ³uczników i osób walcz±cych broni± drzewcow±). Komisja z³o¿ona bêdzie z przedstawicieli dru¿yn uczestnicz±cych w imprezie. Zadaniem ich bêdzie równie¿ zwracanie uwagi na porz±dek w obozach oraz kulturê i niebezpieczne zachowania w trakcie walki. Szefowie tej komisji na równi z organizatorami maj± prawo usun±æ uczestników nieprzestrzegaj±cych regulaminu z terenu imprezy.
ZA SZKODY POWSTA£E W WYNIKU NIEPRZESTRZEGANIA REGULAMINU ORGANIZATOR NIE ODPOWIADA.