Pomoc - Szukaj - U¿ytkownicy - Kalendarz
Pe³na wersja: Warsztaty rzemie¶lnicze dla rekonstruktorów
> Ogólne kategorie (bez podzia³u na epoki) > Og³oszenia
Faerienn
Bocheñski Park Archeologiczny Osada VI Oraczy zaprasza wszystkich, którzy maj± z kim, a nie maj± co smile.gif
Je¶li nale¿ysz do bractwa lub stowarzyszenia, a nie masz czym siê zaj±æ w czasie imprezy, przyjed¼ do nas i naucz siê fachu!

Raz w miesi±cu od kwietnia do wrze¶nia proponujemy wykupienie ca³odziennego kursu z wybranego rzemios³a. Do dyspozycji: tkactwo, garncarstwo, zielarstwo. Cena kursu – 30 z³ od osoby. Warunkiem wziêcia udzia³u w warsztatach jest posiadanie stroju historycznego z zakresu IX – XV w.

Aby wzi±æ udzia³ w kursie nale¿y zarezerwowaæ miejsce w wybranym warsztacie. Liczebno¶æ grupy, przypadaj±cej na jeden warsztat to nie wiêcej ni¿ 10 osób – decyduje kolejno¶æ zg³oszeñ. Zajêcia trwaj± w godzinach otwarcia osady – od 10.00 do 18.00 do wyboru w sobotê lub niedzielê. Uczestnicy pracuj± na materia³ach i surowcach znajduj±cych siê w Osadzie.

W ramach zajêæ tkackich uczestnicy zapoznaj± siê z takimi technikami, jak krosienko bardkowe, tabliczkowe, krosno pionowe oraz ró¿nego rodzaju techniki plecionkarskie. Poznaj± historiê strojów ¶redniowiecznych oraz krojów i sposobów szycia stosowanych w ¶redniowieczu. Dodatkowo mog± równie¿ poznaæ podstawy techniki sprangu, czyli sposobu wykonywania ozdobnych siatek, a tak¿e dowiedzieæ siê, na czym polega ¶cieg ig³owy i jak wykonywa³o siê za jego pomoc± elementy garderoby.

Warsztat garncarski oferuje szerok± wiedzê na temat trzynastowiecznych technik lepienia glinianych naczyñ oraz ich pó¼niejszej obróbki. Kursanci maj± okazjê poznaæ rozmaite wzory zdobnicze, a tak¿e poznaæ ca³y proces przygotowania gliny do wykonywania naczyñ. Dowiedz± siê równie¿ wszystkiego, co nasza garncarka wie na temat wypa³u naczyñ.

W warsztacie zielarskim uczestnicy kursu zdobywaj± wiedzê o zio³ach, wykorzystywanych w ¶redniowieczu na ziemiach polskich, o ich zastosowaniu medycznym i kosmetycznym. Maj± równie¿ okazjê poznaæ techniki farbiarskie i samodzielnie przygotowaæ próbki surowców, barwionych w naj³atwiejszych do zdobycia naturalnych barwnikach.

Zg³oszenia przyjmujemy najpó¼niej tydzieñ przed warsztatami.
Rezerwacji dokonywaæ mo¿na pod nr telefonu 509 801 310. Tam równie¿ mo¿na uzyskaæ odpowiedzi na wszystkie pytania.

Terminy zajêæ:
16 – 17 kwietnia
14 – 15 maja
18 – 19 czerwca
16 – 17 lipca
6 – 7 sierpnia
17 – 18 wrze¶nia
Wszeb±d
Co to kowal ju¿ odszed³ z Osady a sznororoby sie wynie¶li ? bigsmile2.gif

HOWGH
To jest wersja lo-fi g³ównej zawarto¶ci. Aby zobaczyæ pe³n± wersjê z wiêksz± zawarto¶ci±, obrazkami i formatowaniem proszê kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.