Pomoc - Szukaj - U¿ytkownicy - Kalendarz
Pe³na wersja: Zaci±gnij siê do Cesarskiej Armii!
> Ogólne kategorie (bez podzia³u na epoki) > Og³oszenia > Rekrutacje wszelakie i poszukiwania grup
chavalier
Wróg zagra¿a II Rzeszy od wschodu i od zachodu! Cesarz Wilhelm II Hohenzollern wzywa Was do walki w obronie Cesarstwa Niemieckiego! Wst±p do elitarnego oddzia³u Sturm-Pionier-Batalion Nr. 5 "Rohr".

Kliknij, aby zobaczyæ za³±cznik

Kliknij, aby zobaczyæ za³±cznik

Kliknij, aby zobaczyæ za³±cznik

Zapraszam na forum: http://www.rohr.fora.pl/

Wszelkie pytania proszê kierowaæ na :
email: michalkilo@interia.eu
gg. 694646


Gott Mit Uns!
Bryan (Mettivs Naevivs Corax)
Ciekawa inicjatywa - kiedys sam probowalem cos takiego zrobic, bo pomimo kilku wpadek tej pierwszej, Armia Cesarska i Armia III Rzeszy to byly calkiem dwie rozne armie i "kajzerowcy", w przeciwienstwie do swoich synalkow nie okryli sie hanba, a czasem nawet okrywali sie chwala (chociaz powinni robic regularne kocowy i gnojenie gefrajtrowi Hitlerowi). U Kajzera, w trakcie I wojny sluzylo ok. miliona Polakow, na wszystkich frontach (bylismy i pod Tannenbergiem, i pod Verdun). Istnialy dwa pulki poznanskie, zlozone glownie z Polakow (tzw. Kaczmarek Regimenty, bo to nazwisko czesto sie tam powtarzalo), mnostwo Polakow bylo w pulkach slaskich i pomorskich. Sam staralem sie odtworzyc piechura z pulku poznanskiego spod Tannenbergu (II polowa 1914 r.) - ale w koncu, po dlugiej drodze przez meke, dalem spokoj, bo praktycznie nie bylo w Polsce dostepu do porzadnych kopii umundurowania i wyposazenia, a te zachodnie kosztowaly kupe kasy i tez mialy bledy (np. nie pamietano tam, ze Niemcy skorzane rzeczy robili zazwyczaj mizdrem na wierzch). W kazdym razie kibicuje, chociaz sam juz z racji braku czasu i mocy przerobowych sie nie przylacze, to jesli trzeba sluze rada.
Pozdrawiam!
Maciek
Micha³ ¯elazo
A to w rêkach soldata to nie jest karabinek wz. 29 ?
chavalier
Dziêki Bryan za mi³e s³owa! Teraz ju¿ ³atwiej o sprzêt. Ale niestety karabin po¿yczony od kolegi i do tego to jest kar98. Za³atwiam sobie teraz Gewehr 88 deko. Stosunkowo tania i ³adna broñ. Oczywi¶cie najlepszy by³ by karabinek 98 az smile.gif . Jak zbierze siê trochê chêtnych to bêdzie mo¿na pomy¶leæ o broni wsparcia smile.gif .
Bryan (Mettivs Naevivs Corax)
Spokojnie Michal, oni tez juz mieli karabinki, nasze byly na nich wzorowane.

Taka mala uwaga - szturmowcy to koncowka I wojny, bardzo charaktertstyczna sylwetka... Wlasciwie powinni miec ame nowoczesne rzeczy.

A zatem, co do zdjec, jesli mozna, troche konstruktywnego czepiactwa:
- helm ma za dlugi daszek, podobno takie byly austriackie, ale slyszalem tez, ze to po prostu pomylka pewnego wytworcy... Helmy sa najwczesniej od 1916 roku.
- chlebak w kolorze ochry jest charakterystyczny dla poczatku wojny, juz chyba w 1915 wymienano je na szare (tak jak celty)
- Spodnie steingrau z wylogiem - juz wtedy wylogow nie bylo
- ladownice pojedyncze - wlasciwie uzywano ich juz tylko w Landswehrze, albo jednostkach tylowych, szturmowiec powinien miec juz trojdzielne, podobne do przedwojennych polskich, nie takie plytkie jak potem WH, poza tym powszechnie zapastowywano je na czarno
- trzewiki i pas tez pod koneic wojny zapastowywano na czarno, pas w tym okresie mial zwykla, zelazna wybijana klamre, nie taka ladna miedziano-stalowa jak na poczatku wojny i na zdjeciu
- Troche dziwia mnie "samodzielne" szelki, z tego co pamietam to raczej uzywano jako ich paska od chlebaka (jesli nie nosozno akurat tornistra), specjalne szelkowe "tornistry" szturmowe to raczej wynalazek II wojny...

No, ale bledow nie popelnia tylko ten, kto nic nie robi, wiec trzymam kciuki i zycze powodzenia!
chavalier
Dobrze dyskusja bigsmile2.gif :

-Zgadzam siê co do he³mu. S³aba replika ale lepszych nie ma smile.gif.
- £adownice 88 z wersji dla pionierów s± jak najbardziej odpowiednie. Znane wszystkim trzy-komorowe ³adownice by³y niewygodne. Czasem Stosstruppen latali bez ³adownic tylko z bandolierami
- Co do koloru chlebaka to siê nie zgadzam. W Sturm-Batalionach s³u¿yli weterani a sprzêt wymieniany by³ w ostateczno¶ci.
-Spodnie uwa¿am ,¿e s± jak najbardziej poprawne. Spodnie bez lampasów w kolorze feldgrau stosowano tak naprawdê tylko w 1918 roku. Najlepsze do sylwetki Stosstrupen by³y by spodnie jednostek górski tak¿e z lampasami.
-Je¿eli chodzi o szelki to s± to kawaleryjskie szelki u¿ywane przez Stosstruppen, a pasków od chlebaka u¿ywa³a najczê¶ciej rezerwa.
-Moja klamra jest te¿ odpowiednia. Klamra Stalowa o której wspomnia³e¶ na front trafi³a tak¿e pod koniec wojny chocia¿ to model 1915 ;P.
- Zdjêcia zrobione by³y jaki¶ czas temu teraz mój ca³y "laderwerk" jest czerniony.

Wybór sprzêtu konsultowa³em ze znana grupa ze stanów.
Bryan (Mettivs Naevivs Corax)
Z calym szacunkiem, polecam jednak zamiast konsultacji z innymi grupami konsultwoac sie ze zdjeciami z epoki, zwlascza zdjeciami konkretnej, odtwarzanej jednostki, z konkretnego, odtwarzanego momentu I wojny. I jesli faktycznie w tym okresie ONI maja TEN sprzet, o ktorym piszesz, to wszystko OK. smile.gif

Pozdrawiam!
Maciek
chavalier
Postaram siê poszukaæ jaki¶ zdjêæ.
To jest wersja lo-fi g³ównej zawarto¶ci. Aby zobaczyæ pe³n± wersjê z wiêksz± zawarto¶ci±, obrazkami i formatowaniem proszê kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.