Zapraszam na drug± ods³onê Turnieju Rycerskiego w Maszewie (woj. zachodniopomorskie). W tym roku pod tytu³em "Marsz Heretyków".
Dwudniowa impreza odbêdzie siê w dniach 13,14.08.2010r. Z tym ¿e w pi±tek / wieczór nast±pi jedynie otwarcie imprezy i koncert zespo³u muzyki dawnej, a w sobotê odbêd± siê wszelkie rozgrywki turniejowe. Pomimo tytu³u imprezy datowanie turnieju bojowego XIII - XV w.
Organizatorzy: O¶rodek Kultury i Sportu w Maszewie, Rota Piesza von Massow korzystaj±c z pomocy Kompanii Najemnej ze Stargardu.
Nocleg: namioty historyczne.
Wy¿ywienie zapewnia organizator od pi±tkowego wieczoru po niedzielne ¶niadanko. Sprawa nagród nie jest jeszcze rozstrzygniêta, najprawdopodobniej bêd± rzeczowe (w zesz³ym roku by³y to miecze wykonania Wojciecha Szanka, mo¿e w tym roku bêdzie to samo).
Konkurencje:
1. Turniej bojowy - miecz jednorêczny + tarcza
2. Turniej bojowy - miecz pó³torarêczny
3. Turniej ³uczniczy
4. Turniej pokazów (pokazy walk inscenizacji itp.)
Ca³o¶æ imprezy u¶wietni± wystêpy teatralne w wykonaniu teatru "Krzyk" oraz koncerty zespo³ów muzyki dawnej: White Garden i Percival. Ponadto jest przewidzianych parê zabaw plebejskich.
Zg³oszenia proszê wysy³ac pod e-mail: smolares@wp.pl
Szczegó³owy program imprezy oraz regulaminy turniejów postaram siê wrzuciæ jak najszybciej, mo¿e jeszcze w tym tygodniu.
Pozdrawiam
S³awomir z Maszewa
Zamieszczam regulamin turnieju bojowego, opracowanego przez Martina i u¿ywanego przez nas za jego pozwoleniem.
I etap: Domy
Podzia³ zawodników na grupy, zwane Domami.
Przydzia³ zawodników do Domów jest losowy. Z domu wychodzi dwóch zawodników z najwiêksz± ilo¶ci± punktów. Zawodnik dostaje 10 punktów za wygran± walkê plus ró¿nicê miêdzy wynikiem jego i przeciwnika.
II etap: Puchar
Zawodnicy s± losowo wpisywani do drabinki turniejowej, kto wygra przechodzi wy¿ej. Je¶li liczba zawodników jest nieparzysta, zostanie dostawiony losowo kandydat z poprzednio wyeliminowanych. Przywrócony zawodnik nie powinien walczyæ ponownie z tym, który go pokona³ w poprzednim etapie.
Zasady
I. Dopuszczenie do walki
Do walk dopuszczone s± tylko osoby pe³noletnie. Wymagane jest uzbrojenie ochronne zgodne z histori± XIII-XV. Oczywi¶cie nie dopuszcza siê mieszania sprzêtu (np. He³m z XIII a reszta z XV)
Uzbrojenie takie musi zawieraæ:
- he³m z zas³on± - tzw. polska krata nie jest dopuszczona. Zas³ona musi byæ opuszczona w ci±gu ca³ego starcia. Zawodnik, któremu os³ona bêdzie swobodnie podskakiwaæ zostanie zdyskwalifikowany. Kapalin wymaga podbródka. Je¶li sêdziowie uznaj±, ¿e przerwa miêdzy kapalinem a podbródkiem jest zbyt du¿a, taki zestaw nie zostanie dopuszczony.
- os³onê szyi lepsz± ni¿ samo pikowanie. Wszelakie psie czy ma³pie pyski musz± mieæ czepiec kolczy (wymóg tak¿e historyczny!). Go³a skóra widoczna na szyi powoduje automatyczne odrzucenie zawodnika przez sêdziów.
- os³ony r±k, czyli na ramionach co najmniej kolczugê, os³ona ³okci, przedramion i rêkawice.
- Korpus chroniony minimalnie przeszywanic± i kolczug±. Sam napier¶nik (bez naplecznika) równie¿ wymaga kolczugi.
- os³ony nóg, sk³adaj±ce siê z nabiodrka i nakolanka. Trzewiki nie s± wymagane.
Broñ: Musi byæ sieczna, czyli miecz, kord, tasak.. D³ugo¶æ broni dowolna. Waga broni nie mo¿e byæ mniejsza ni¿ 1000g. Krawêdzie broni musz± mieæ co najmniej 2mm grubo¶ci, nie mog± te¿ zawieraæ ostrych zadziorów.
Sztych ma byæ zatêpiony.
Tarcza: Musi byæ na bazie drewna i skóry. Stalowe lub laminatowe (np. w³ókna szklane) tarcze nie s± dopuszczone. Metalowe okucia krawêdzi tarczy nie s± dopuszczone. Waga dowolna. Wymiary: wysoko¶æ nie wiêcej ni¿ 100cm, szeroko¶æ nie wiêcej ni¿ 60cm.
Ka¿dy zawodnik jest sprawdzany pod tym k±tem przed ka¿d± walk±.
II. Zasady rozstrzygania pojedynków
Zawodnicy bêd± wyczytywani z wyprzedzeniem jednej walki, czyli: „Walcz± panowie A i B, przygotowuj± siê panowie C i D”. Zawodnik ma byæ gotów do walki w ci±gu minuty od wezwania. Je¶li po tym czasie nie stawi siê na plac w pe³nym rynsztunku, uznany zostaje za pokonanego.
Walka nie jest przerywana po trafieniu, a jedynie z powodów technicznych, lub na ¿yczenie zawodnika.
Zawodnik sygnalizuje chêæ przerwania walki poprzez krzyk „stop!”, wypuszczenie broni i uniesienie rêki z otwart± d³oni±. Sygna³ ten nie oznacza poddania walki a jedynie przerwê techniczn±. Walkê poddaje siê klêkaj±c. Sêdziowie musz± zapytaæ zawodnika, czy faktycznie poddaje walkê.
Zwyciê¿a ten zawodnik, który zdobêdzie wiêcej punktów. Licz± siê tzw. osadzone ciosy zadane w pole trafienia. Osadzonym nazywamy trafienie zadane z zauwa¿aln± si³±, krawêdzi± tn±c± broni. Ciosy p³azem, ze¶lizgniêcia broni po pancerzu i bardzo lekkie ciosy nie s± liczone. Cios, który przebije siê przez zastawê i nadal zachowa impet, jest liczony jako trafienie.
Pole trafienia: g³owa, korpus, nogi od kolan wzwy¿, ca³e rêce z wy³±czeniem nadgarstków i d³oni. Kolana i ³okcie s± liczone jako pole trafienia.
Utrata broni jest równoznaczna jednemu trafieniu. Trzykrotna utrata broni oznacza przegranie walki.
Je¶li zawodnik zostanie przyparty do barierek walka zostanie wstrzymana i wznowiona w ¶rodku pola. Chodzi o bezpieczeñstwo publiki.
Faule:
- sztychy, ciosy jelcem i g³owic±.
- ciosy kantem tarczy w przeciwnika. Uderzenia p³ask± powierzchni± tarczy s± dozwolone, ale nie punktowane. Uderzenia tarcz± (te¿ kantem) w broñ lub tarczê przeciwnika s± dozwolone.
- podbijanie zas³ony he³mu przeciwnika.
- kopniêcia, uderzenia kolanami, piê¶ciami.
- atak ³okciem na g³owê lub szyjê.
- ciosy poza pole trafienia, czyli poni¿ej kolana i w d³onie.
- rzuty, podciêcia, wykrêcanie koñczyn i inne elementy zapa¶nicze, takie jak ³apanie za g³owê, ¶ci±ganie he³mu.
Kary:
Upomnienie – S³owne upomnienie zawodnika, nie poci±ga dalszych konsekwencji
Ostrze¿enie - Zawodnik traci jeden punkt.
Dyskwalifikacja – zawodnik jest usuwany z walki i turnieju. Jego przeciwnik zostaje uznany za zwyciêzcê i przechodzi dalej.
Ka¿dy faul mo¿e oznaczaæ dyskwalifikacjê, je¿eli sêdziowie uznaj±, ¿e by³ zadany celowo.
Zdyskwalifikowany zawodnik jest usuwany z turnieju.
Je¶li który¶ arbiter ma w±tpliwo¶ci co do celowo¶ci faulu, walka jest przerywana i nastêpuje narada arbitrów. Ich wspólna decyzja jest niepodwa¿alna i ostateczna.
Kontuzje, rany, uszkodzenia sprzêtu:
Je¶li dojdzie do kontuzji, uszkodzenia cia³a lub sprzêtu walka jest przerywana.
Je¶li zawodnik w wyniku kontuzji nie jest zdolny do kontynuowania walki, uznawany jest za pokonanego.
W przypadku otwartej rany zawodnik odsy³any jest do punktu medycznego. Medyk razem z sêdziami decyduje o zdolno¶ci lub niezdolno¶ci do kontynuowania walki.
Uszkodzenie sprzêtu ochronnego, broni lub tarczy powoduje przerwanie walki. Zawodnik ma umowne pó³ minuty na poprawienie lub wymianê uszkodzonego elementu.
W przypadku jakichkolwiek kwestii spornych ostateczne zdanie maj± sêdziowie.
Arbitrzy
Jest piêciu arbitrów. Czterech od naliczania punktów (po dwóch na zawodnika) i jeden g³ówny, prowadz±cy turniej.
Ka¿dy z nich ma prawo przerwaæ walkê, je¶li widzi ku temu przyczynê. Walkê rozpoczyna i wznawia po przerwie arbiter prowadz±cy.
Jedna osoba jest odpowiedzialna za pilnowanie up³ywu czasu przed walk±, w jej trakcie i podczas przerw.
Ju¿ nied³ugo wstawiê regulamin turnieju ³uczniczego
Na dzieñ dzisiejszy, nagrodami bêd± wyroby Wojciecha Szanka. Na 100% podam w przysz³ym tygodniu jak siê spotkam z Szankiem. Byc mo¿e wstawie wstêpny wygl±d nagród. Wojciech Sznak wytwarza wspania³em zabawki. Wielu by chcia³o ale nie mog± siê wcisn±c w terminy. Jakby kto¶ chcia³ zobaczyc, podaje link:
http://www.miecz-sword.com/
³adne ale ³amliwe. Po co sie wciskaæ z terminami, dajcie poprostu kase zamiast miecza.
Wybacz ale jestem innego zdania co do ich wytrzyma³o¶ci. Zreszt± w tamtym roku wygra³ taki mieczyk Radek z Templariuszy Chwarszczany. Zapytaj jego o opiniê. My¶lê ¿e bêdzie pochlebna.
Zamieszczam zasady otwartego turnieju ³uczniczego:
Nie mo¿na nie dopu¶ciæ do udzia³u w turnieju ³ucznika, który spe³nia wymagania regulaminowe. Regulaminu Organizator, sêdzia oraz komisja apelacyjna musz± bezwzglêdnie przestrzegaæ i po rozpoczêciu turnieju nie mo¿e on byæ zmieniony ani z urzêdu, ani na wniosek (choæby i wszystkich uczestników turnieju) – ze wzglêdów technicznych lub w celu nie przed³u¿ania turnieju poza przyjête ramy czasowe mo¿na jedynie zmniejszyæ liczbê serii (powtórzeñ) danej konkurencji. Obowi±zuje fundamentalna zasada ¿yczliwo¶ci wobec uczestników turnieju oraz interpretowania postanowieñ regulaminu wy³±cznie na korzy¶æ uczestnika.
Wymagania co do akcesorii ³uczniczych. Dopuszcza siê wszelkie ³uki tradycyjne (proste i refleksyjne, jednorodne i sk³adane), bez wzglêdu na to, przy u¿yciu jakich technik i technologii oraz z jakich materia³ów zosta³y wykonane. Oprócz ³uków tradycyjnych dopuszcza siê tak¿e ³uki historyczne oraz rekonstrukcje ³uków historycznych. Nie dopuszcza siê ³uków bloczkowych (typu compound), ani ³uków wyczynowych. Naci±gów ³uków siê nie limituje, ale zachêca siê do u¿ywania ³uków o naci±gu oko³o 19 kg.
Niedozwolone s± jakiekolwiek celowniki nienaturalne. Nie dopuszcza siê celowników i oprzyrz±dowania wystaj±cego poza obrys majdanu i ramion ³uku. Dopuszcza siê celowniki w formie znaków na majdanie, czy b±czków na ciêciwie lub kolorowych nitek wplecionych w owijkê ciêciwy. Dozwolone s± okienka i pó³ki w majdanie. Dozwolona jest podpórka pod strza³ê: drewniana, rogowa, skórzana, z w³osia lub inna. Osady w promieniach drewniane. Brzechwy strza³ mog± byæ wy³±cznie drewniane, a lotki z materia³ów naturalnych: piór, skóry, pergaminu, papieru. Dopuszcza siê groty metalowe wszelkiego typu, równie¿ toczone, a ponadto z kamienia lub rogu. Dozwolone s± dowolne ko³czany i goryty ze skóry, tkaniny lub z drewna - o kszta³tach historycznych lub naturalnych. Strza³y u¿ywane w konkurencjach turniejowych przez poszczególnych zawodników powinny siê odró¿niaæ indywidualnym oznaczeniami (kolorem lotek, podpisami lub kolorowymi opaskami na brzechwie, wzglêdnie barwami owijek, czy innymi trwa³ymi znakami). Mo¿na u¿ywaæ strza³ wy³±cznie posiadanych przy sobie: nie wolno ani strza³ podawaæ, ani wbijaæ w ziemiê. Nie zalicza siê trafieñ strza³±, która nie pozosta³a w tarczy. W przypadku oddania wiêkszej liczby strza³ów, ani¿eli przewidziana dla danej konkurencji – uczestnikowi odejmuje siê stosown± liczbê strza³ wed³ug najwiêkszej liczby punktów za dana strza³ê. Nie wolno oddawaæ dodatkowych strza³ów, je¶li po podej¶ciu do tarczy oka¿e siê, ¿e uczestnik odda³ mniejsz± liczbê strza³ów, ani¿eli przewidziane dla danej konkurencji. W przypadku w±tpliwo¶ci liczbê punktów za dane trafienie zalicza siê zawsze na korzy¶æ uczestnika, choæby strza³a nawet w najmniejszym stopniu dotyka³a tarczy z wiêksz± liczb± punktów.
Konkurencje zamieszczê na pocz±tku kwietnia.
Czy oprócz turniejów bojowych przewidziana jest jaka¶ inscenizacja etc? Pytam, bo zastanawiam siê czy jest sens przyje¿d¿aæ jako tekstylny/strzelec (hakownica/arkebuz).
CYTAT(Marcin Waszkielis @ 12:34 02.03.2010)
³adne ale ³amliwe. Po co sie wciskaæ z terminami, dajcie poprostu kase zamiast miecza.
W Komandorii Chwarszczany wiêkszo¶æ mieczy jest produkcji Szanka i nie mo¿na nic im zarzuciæ.
Do dyskusji na temat jako¶ci wyrobów pana Szanka zapraszam tu
Ranking MiecznikówOczywi¶ci My pojawimy siê obowi±zkowo
pozdrawiam
salve
http://rycerzepogranicza.wordpress.com/Konni rycerze czekaja na propozycje
Witam Rycerzy Pogranicza.
Turniej jak napisa³em powy¿ej, jest w walkach pieszych. Jest to turniej otwarty, wiêc jak wy¶lecie mi zg³oszenie to zapraszam serdecznie na imprezê, je¿eli spe³niacie wymogi regulaminowe - to zapraszam was do udzia³u w walkach pieszych. A je¿eli chodzi o p³atny pokaz konny na turnieju - to proszê o kontakt ze mn± pod nr telefonu 605488824.
Z pozdrowieniem
S³awomir
CYTAT(Marcin Waszkielis @ 13:34 02.03.2010)
³adne ale ³amliwe. Po co sie wciskaæ z terminami, dajcie poprostu kase zamiast miecza.
Widzia³em i uczestniczy³em w wielu turniejach i niestety zauwa¿y³em, ¿e idea rycerstwa zatraca siê w momencie gdy nagrod± g³ówn± s± po prostu pieni±dze.
Nie przypomina to wtedy honorowej walki a jedynie m³ucenie s³abszych od nas przeciwników (w turniejach gdzie istnieje zasada wyboru przeciwnika przez uderzenie jego tarczy), jedynie by znale¼æ siê w finale i mieæ wiêksz± szanse na wygran±.
Dlatego te¿ jestem zwolennikiem rzeczowej nagrody, co powoduje ¿e wiêkszo¶æ napaleñców troche och³onie i przypomina sobie, ¿e przecie¿ chodzi o walkê honorow±, gdzie nagroda nie jest najwa¿niejsza (choæ mile akcentuje nasze wysi³ki
)
Witam.
Mam pytanie. Mianowicie czy do turnieju ³uczniczego jest wymagana pe³noletno¶æ?
Pozdrawiam.
Witam.
Je¿eli regulamin turnieju, nie uznaje czego¶ za zabronione, to jest to dozwolone.
Witam,
lekko wstêpnie zg³aszam swój udzia³ wraz z ma³¿onk±, mi³o¶niczk± teatru
do kiedy s± ostateczne zg³oszenia?
dla nas jeszcze troszkê za wcze¶nie, aby ca³y sierpieñ obstawiaæ
Zg³oszenia przyjmujê do 15 lipca, wiêc jakby co to jest jeszcze czas. Wstêpnie wpisujê Dzia³dowo.
Pozdrowionka
Konkurencje Turnieju £uczniczego – Maszewo 2010
1. Strzelanie statyczne 25m, 2 ser, 6 strza³, do tarczy 80cm, punktacja 1-5
2. Strzelanie statyczne 30m, 2 ser, 6 strza³, do tarczy 80cm, punktacja 1-5
3. Strzelanie „Scytyjeskie” (z przyklêku), 20m, 2 ser, 6 strza³, do tarczy 80cm, punktacja 1-5
4. Strzelanie „Partyjskie” (stoj±c plecami do tarczy), 25m, 2 ser, 6 strza³, do tarczy 80cm, punktacja 1-5
5. Strzelanie na czas 45s, 25m, 2 ser, nieograniczona ilo¶æ strza³, do tarczy 80cm, punktacja 1-5
W tym momencie odpadnie kilku ³uczników z najmniejsz± ilo¶ci± punktów (ilo¶c odpadaj±cych jest uzale¿niona od ilo¶ci uczestników turnieju)
6. Strzelanie na wybór odleg³o¶ci, zawodnicy strzelaj± na wytyczonym przez siebie dystansie do tarczy 80cm. punktacja 1-5
15m – 4 strza³y
20m – 5 strza³
25m – 6 strza³
30m – 7 strza³
35m – 8 strza³
7. Wybieramy kolor na tarczy, 20m tarcza 80cm. 5 strza³ , 5 pkt. Za trafienie w wybrany kolor
8. Marszo strzelanie na odchodzenie co 2 kroki 1 strza³, zaczynamy od 20m. 1 ser 6 strza³ do tarczy 80cm. punktacja 1-5
9. Marszo strzelanie na dochodzenie co 2 kroki 1 strza³, zaczynamy od 30m. 1 ser 6 strza³ do tarczy 80cm. punktacja 1-5
10. Strzelanie do tarczy z wizerunkiem Ba¿anta 50x40cm, 20m, 2 ser, 6 strza³, punktacja 3-5-10
W tym momencie odpadnie kilku ³uczników z najmniejsz± ilo¶ci± punktów (ilo¶c odpadaj±cych jest uzale¿niona od ilo¶ci uczestników turnieju)
11. Strzelanie do tarczy z wizerunkiem Cietrzewia 70x50cm, 25m, 2 ser, 6 strza³, punktacja 3-5-10
12. Strzelanie do tarczy z wizerunkiem Dzika 90x83cm, 30m, 2 ser, 6 strza³, punktacja 3-5-10
13. Strzelanie do tarczy 80cm przys³oniêtej w 50%, 25m, 2 ser, 6 strza³, punktacja 1-5
14. Strzelanie do tarczy 80cm przys³oniêtej w 70%, 25m, 2 ser, 6 strza³, punktacja 1-5
15. Strzelanie na skupienie , zawodnicy oddaj± 3 strza³y z odleg³o¶ci od 15m do 35m w taki sposób, aby by³y w jak najmniejszej odleg³o¶ci od siebie, po oddaniu strza³ów oplata siê strza³y 200 cm sznurkiem, sêdzia odcina pozosta³y po jednorazowym oplocie sznurek. Nastêpnie zawodnicy strzelaj± kolejne seriê 3 strza³ z dystansu zwiêkszanego o 5 m i powtarzaj± ca³± powy¿sz± procedurê pomiaru u¿ywaj±c pozosta³ego sznurka. Je¿eli ilo¶æ sznurka nie wystarcza do owiniêcia wszystkich trzech strza³ zawodnik odpada.
(PUNKTACJA: zawodnik odpadaj±cy w pierwszej kolejce uzyskuje 0 pkt, w drugiej 5, w trzeciej 10, czwartej 15 itd.)
Wyniki ze wszystkich konkurencji sumujemy. £ucznik z najwiêksz± ilo¶ci± punktów wygrywa turniej.
Co do nagród w turnieju s± ju¿ zaklepane, wykona je miecznik Wojciech Szanek. S± to naprawdê ³adne, lekkie i wytrzyma³e zabawki.
W turnieju bojowym miecz jednorêczny + tarcza - miecz jednorêczny
W turnieju bojowym miecz pó³torarêczny - ³adny pó³toraczek
W turnieju ³uczniczym - sztylet
Wszystkie nagrody bêd± z pochwami.
Konni Rycerze Pogranicza zg³aszaj± swój udzia³ w turnieju w sk³adzie 4 je¼d¼ców i 4 koni oraz 2 pieszych pó³braci .
Kto przeciw Rycerzowi Zakonu Najswiêtszej Maryji Panny rêkê podnosi, synem ciemno¶ci jest!
Informujê o zmianie w II Turnieju Maszewskim, która dotyczy nagród.
Niestety pan Szanek nas troszkê wykrêci³ i nie zrobi mieczy w terminie, wiêc podziêkowali¶my mu za wspó³pracê . Z uwagi na fakt ¿e nie zd±¿ymy z zamówieniem nagród rzeczowych, nagrody bêd± pieniê¿ne, a przedstawiaj± siê w sposób nastêpuj±cy:
- Turniej bojowy miecz jednorêczny + tarcza:
1. Miejsce - 1000z³
2. i 3. miejsce nagroda rzeczowa
- Turniej bojowy miecz pó³torarêczny:
1. miejsce - 1000z³
2. i 3. nagroda rzeczowa
- Turniej ³uczniczy:
1. miejsce - 700z³
2. i 3. nagroda rzeczowa
Za powy¿sz± zmianê, w imieniu swoim i pozosta³ych organizatorów, najmocniej przepraszam.
Pawe³ S³awski h. Szeliga
Witam serdecznie
marzy³em ¿eby ponownie odby³ siê Turniej w Maszewie. wspominam wielce przyjemnie I kilka lat temu.
Trzy Miecze bardzo chêtnie przyby³y by na turniej by móc ponownie uczestniczyæ w tej jak¿e wspania³ej imprezie :-)
10-12 osób w tym 4 wlacz±cych.
Informujê ¿e zg³oszenia bêd± przyjmowane do 13 sierpnia 2010r.
Wiêc kto jest jeszcze chêtny, zapraszam.
Zamieszczam "rozk³ad jazdy"
13.08.2010r. (Pi±tek) – Dzieñ pierwszy:
18:00 (pl. Wolno¶ci) – Uroczyste otwarcie Turnieju Rycerskiego przez mo¿nych miasta Maszewa
18:30 (pl. Wolno¶ci) – Inscenizacja ataku wojsk zakonnych na Maszewo i zdobycie bram miasta.
19:30 (pl. Wolno¶ci) – Koncert zespo³u „WHITE GARDEN” oraz pokaz taneczny
20:45 (pl. Wolno¶ci) – Koncert zespo³u „PERCIVAL”
22:00 (pl. Wolno¶ci) – Pokaz teatru ognia
14.08.2010r. (Sobota) – Dzieñ drugi:
10:00 (Ko¶ció³ Mariacki w Maszewie) – ¶redniowieczna Msza ¦wiêta. Parafia p.w. Matki Boskiej Czêstochowskiej
11:15 (pl. Wolno¶ci) Jarmark w rytmach muzyki ¶redniowiecznej.
12:00 (plac na ul. ¦wietliñskiego) Rozpoczêcie zmagañ turniejowych w kategoriach: miecz jednorêczny + tarcza, miecz pó³torarêczny.
12:00 (teren szwalni AGAT) Zawody ³ucznicze.
13:00 (pl. Wolno¶ci) Zabawy plebejskie.
14:00 (plac na ul. ¦wietliñskiego) Pokaz konnych.
14:00 - 15:30 Przerwa w rozgrywkach turniejowych.
17:00 (pl. Wolno¶ci) Przedstawienie Teatralne w wykonaniu teatru „KUBIKA”.
18:00 (plac przy ul. ¦wietliñskiego) Walki fina³owe, wy³onienie zwyciêzców.
18:30 (pl. Wolno¶ci) Wrêczenie nagród zwyciêzcom zmagañ turniejowych. Mo¿ni miasta
19:30 (pl. Wolno¶ci) Inscenizacja bitwy o Maszewo.
21:00 (pl. Wolno¶ci) koncert zespo³u „PERCIVAL”.
21:00 (stadion Masovia) Biesiada i tañce.
22:00 (pl. Wolno¶ci) Koncert zespo³u „GÊD¬BA”.
23:00 (pl. Wolno¶ci) Pokaz teatrów ognia.
Serdecznie dziêkujê wszystkim uczestnikom turnieju za przybycie i udzia³ w imprezie oraz zespo³om Percival, White Garden, Gêd¼ba za umilenie nam czasu swoj± muzyk±.
WYNIKI TURNIEJU
TURNIEJ BOJOWY: MIECZ JEDNORÊCZNY I TARCZA
I - Mirek (Bractwo Rycerskie Zamku Bêdzin)
II - Pelikan Raubritter
III - Wies³aw herbu Wilk (Chor±giew Piastów ¦l±skich)
TURNIEJ BOJOWY: MIECZ PÓ£TORARÊCZNY
I - Radzia (Komandoria Chwarszczany)
II - Wies³aw herbu Wilk (Chor±giew Piastów ¦l±skich)
III - Ryba (Stargardzka Kompania Najemna)
TURNIEJ £UCZNICZY
I - Krzysztof ze Szczecinka
II - Zdun (Rota Piesza von Massow)
III - Fishu (Rota Piesza von Massow)
Wszystkim sk³adam jeszcze raz, szczere gratulacje.
podziêkowania za turniej i za dobr± oprawê artystyczn± imprezy, dobre koncerty, w tym dwa dni pod rz±d Percival. miodzio.
filmiki jak obieca³em, tak wrzucê w tym tygodniu w wolnej chwili, link niezmiennie w stopce
dziêki za ¶wietn± imprezê, na nastêpny rok zamówcie lepsz±
pogodê
To jest wersja lo-fi g³ównej zawarto¶ci. Aby zobaczyæ pe³n± wersjê z wiêksz± zawarto¶ci±, obrazkami i formatowaniem proszê
kliknij tutaj.