Pomoc - Szukaj - U¿ytkownicy - Kalendarz
Pe³na wersja: Impreza fabularyzowana Wilczy Trop II - Odsiecz
> Inne > Kalendarium 2010
S³awomir z Che³ma
S³awa!
Pragnê z wielk± przyjemno¶ci± poinformowaæ, ¿e druga edycja imprezy "Wilczy Trop" odbêdzie siê w dniach 8-11.07.2010. na piêknym górzystym terenie w okolicach Kalwarii Pac³awskiej.
W imieniu grup wspó³organizuj±cych to niekomercyjne wydarzenie serdecznie zapraszam smile.gif !
Szczegó³owe informacje zamieszczaæ bêdziemy na stronie imprezy www.wilczytrop.bieszczady.pl (do obejrzenia relacje z ubieg³orocznej edycji) oraz na niniejszym forum.

Pozdrawiam!
S³awomir z Che³ma
Witam, oto regulamin imprezy:

ZASADY OGÓLNE
Impreza ma niekomercyjny (bez jakichkolwiek gapiów i publiczno¶ci) , sk³adkowy charakter, nastawiona jest na dobr±, trwaj±c± ca³± dobê lekko fabularyzowan± zabawê w warunkach mo¿liwie bliskich realiom historycznym. ?Wilczy Trop II- Odsiecz? odbywaæ siê bêdzie na terenie prywatnym (oko³o 500ha) po³o¿onym bezpo¶rednio przy granicy pañstwowej z Ukrain±. Zabronione jest bezzasadne wychodzenie poza teren imprezy(np. do sklepu po piwo, czy w celu zwiedzania okolicy).W trakcie trwania imprezy ka¿dy niewalcz±cy uczestnik ma obowi±zek braæ udzia³ w pracach obozowych (zbieranie drewna na opa³, donoszenie wody pitnej, budowa umocnieñ, gotowanie posi³ków itp.) osoby b±d¼ grupy chc±ce spêdziæ czas pij±c piwo i nic nie robi±c nie maj± czego szukaæ
na ?Wilczym Tropie?!

Strój uczestników imprezy powinien byæ spójny pod wzglêdem historyczno¶ci, terytorium oraz statusu spo³ecznego odtwarzanej osoby. Prosimy aby sprzêt bojowy uczestników by³ zadbany, pozbawiony rdzy, w¿erów, dziur i innych uszkodzeñ. Ekwipunek w XI-wiecznych realiach by³ niezwykle drogi, wiêc osoby odtwarzaj±ce wojowników powinny o niego dbaæ. Za przyby³e grupy, ich zachowanie i udzia³ w zabawie odpowiadaj± dowódcy b±d¼ przedstawiciele grup zaznajomieni z regulaminem. Z nimi, a nie z poszczególnymi osobami rozwi±zywane s± wszelkie niejasno¶ci i ewentualne sytuacje konfliktowe.

Bêdziemy odrzucaæ:
Niehistoryczne obuwie, paski wspó³czesne, buty z gumow± podeszw±, ubrania uszyte z innego materia³u ni¿: len, we³na i ewentualnie jedwab, przesadne mieszanie kultur, przedmioty u¿ytku codziennego i wariacje na ich temat nie maj±ce ¿adnego oparcia w ¼ród³ach historycznych.

OBOZOWISKO
Na terenie obozowiska nie mog± znajdowaæ siê rzeczy wspó³czesne, ubrania, ¶piwory, karimaty, plastikowe butelki itp.(prosimy o pozostawienie ich w samochodach).Sugerujemy zaopatrzenie siê w odpowiedni± ilo¶æ skór, p³aszczy czy we³nianych koców do spania. Wy¿ywienie w trakcie imprezy sk³adaæ siê bêdzie z pó³produktów, dlatego prosimy o zabranie kocio³ków i innych rzeczy niezbêdnych do przygotowania posi³ków. Prosimy równie¿ o zabranie ze sob± odpowiedniej ilo¶ci naczyñ na wodê(buk³aków ,dzbanów, drewnianych ceberków), poniewa¿ tylko w takich pojemnikach dozwolony jest transport i przechowywanie wody. Narzêdzia obozowe i u¿ytku codziennego typu siekiera, szpadel, motyka, nó¿ itp. mog± byæ tylko przedmiotami wykonanymi na wzór przedmiotów z czasów które odtwarzamy(wszelkie siekiery z Obi, miski z Cepelii, szpadle z Castoramy czy pami±tkowe harcerskie finki odpadaj±!! ). Prosimy o ograniczenie palenia i u¿ywania telefonów komórkowych do minimum, w razie potrzeby jest to dozwolone jedynie wewn±trz namiotów lub w innym ukryciu (wychodek ;) ).

WY¯YWIENIE
Na czas imprezy wybite bêd± specjalne monety, którymi dysponowaæ bêd± dowódcy obu oddzia³ów. Za pieni±dze te bêdzie mo¿na kupiæ ¿ywno¶æ, wykupiæ jeñców, ³upy, czy zakupiæ alkohol. ¯ywno¶æ do obozu bêdzie transportowana pieszo z oddalonego o kilka kilometrów miejsca zaopatrzenia.
¯ywno¶æ bêdzie w postaci produktów i pó³produktów do samodzielnego przygotowania takich jak surowe miêso, mleko, sery, m±ka, kasza, warzywa, dostarczanych w historycznych naczyniach i pojemnikach. Dru¿yna naje¼d¼ców z za³o¿enia ma mieæ ograniczone racje ¿ywno¶ciowe z³o¿one g³ównie z suchego prowiantu(mo¿e te racje wzbogaciæ ³upi±c ?grodzian?,lub dokonuj±c dodatkowych zakupów). W trakcie imprezy pijemy tylko taki alkohol(piwo, wino, miód), jaki przyniesiemy sobie na w³asnych plecach(oczywi¶cie w historycznych naczyniach!!), zabronione bêd± wypady w zamieszka³e okolice w celu ewentualnych zakupów.

UZBROJENIE
Uzbrojenie i ekwipunek bojowy w czasach które próbujemy odtwarzaæ by³y przedmiotami niezwykle drogimi, dlatego wymagamy by ca³y sprzêt uczestników by³ zadbany, pozbawiony niebezpiecznych zadziorów i w¿er, pancerze powinny byæ bez dziur, czy innych wiêkszych uszkodzeñ. U¿ytkownicy broni: miecz, szabla, nó¿ bojowy itp. musz± byæ zaopatrzeni w pochwy do takowych(je¶li woja by³o staæ na miecz, to tym bardziej na pochwê do niego). Niedopuszczone jest przenoszenie wy¿ej wymienionej broni wetkniêtej za pas! Uzbrojenie tak samo jak strój powinno byæ spójne pod wzglêdem historyczno¶ci, terytorium oraz statusu spo³ecznego odtwarzanej osoby. Ze wzglêdów bezpieczeñstwa i aspektów historycznych wymagamy, by przy he³mach znajdowa³y siê os³ony karku i twarzy (czepce kolcze, czapy pikowane, filcowe itp.).

Zabronione jest u¿ywanie:
Elementów ekwipunku datowanych na okres inny ni¿ ramy czasowe imprezy (X-XIw.), np. he³my typu Vendel czy Sutton Ho, broni z innych epok, he³mów z policzkami, lamelek skórzanych, zestawów w stylu fantasty typu ?wiking z Birki?(he³m okularowy, tacza migda³owata, szabla), bezrêkawników kolczych, kolczug wykonanych z drutu ocynkowanego, tarcz o dziwnych kszta³tach i rozmiarach(np. nieforemny migda³ wielko¶ci drzwi od wychodka).

W¶ród ³uczników preferujemy broñ historyczn±, wykonan± z naturalnych materia³ów, dopuszczamy jedynie po 3 niehistoryczne ³uki w uzbrojeniu ka¿dej ze stron( w nastêpnych edycjach imprezy ³uki takie bêd± zabronione).Strza³y u¿ywane przez ³uczników zakoñczone powinny byæ wytrzyma³ymi pacynami o ¶rednicy co najmniej 5cm.

REGU£Y WALKI

Walcz±cych dzielimy na:
Ciê¿kozbrojnych(min. he³m wraz z os³on± twarzy i karku, przeszywanica, pancerz kolczy lub lamelkowy stalowy, rêkawice)-2 ¿ycia.
Lekkozbrojnych(min. he³m wraz z os³on± twarzy i karku, przeszywanica ewentualnie skórzny kaftan, rêkawice)-1 ¿ycie.
£uczników-1 ¿ycie(gin± gdy znajd± siê w zasiêgu broni innych walcz±cych lub zostan± t± broni± dotkniêci).

Strefa trafieñ punktowanych dla w³óczni oraz strza³: korpus(do linii sutków), nogi od kolan w górê.
Strefa trafieñ punktowanych dla pozosta³ych broni:g³owa, korpus, nogi od kolan w górê, rêce od ³okci w górê.

Ciosy zabronione:
? jakiekolwiek sztychy(nie dotyczy w³óczni)
? ciosy g³owic± miecza
? rantem tarczy

Osoby niewalcz±ce gin± gdy znajd± siê w zasiêgu broni przeciwnika(lub zostan± t± broni± dotkniêci). Osoba ?zabita? trafia na tzw. ?cmentarz? , gdzie na czas 1 h zostaje wy³±czona z zabawy(nie ma prawa przekazywaæ informacji, wychodziæ poza wyznaczone miejsce). 1 ?cmentarz? znajdowaæ siê bêdzie na sta³e w okolicy warownego obozu, natomiast w przypadku staræ w polu miejsce takie wyznacza dowódca zwyciêskiego oddzia³u. W przypadku zdobycia obozu wroga osoby niewalcz±ce które nie uciekn± mog± zostaæ zabite b±d¼ wziête do niewoli.

Komisje weryfikacyjne:
Przed imprez± jak i w jej trakcie funkcjonowaæ bêd± 2 komisje weryfikacyjne odpowiedzialne za rzeczy i zachowania osób cywilnych oraz walcz±cych. Zadaniem komisji bêdzie wstêpna kontrola osób przybywaj±cych na imprezê pod k±tem u¿ywanych stroi, przedmiotów u¿ytku codziennego, uzbrojenia oraz umiejêtno¶ci walki(w szczególno¶ci ³uczników i osób walcz±cych broni± drzewcow±). Komisje z³o¿one bêd± z przedstawicieli dru¿yn uczestnicz±cych w imprezie. Zadaniem ich bêdzie równie¿ zwracanie uwagi na porz±dek w obozach oraz kulturê i niebezpieczne zachowania w trakcie walki. Szefowie tych komisji na równi z organizatorami maj± prawo usun±æ uczestników nieprzestrzegaj±cych regulaminu z terenu imprezy.

Wkrótce podamy za³o¿enia i ogólny scenariusz tegorocznej edycji "Wilczego Tropu".
Lubomir Aleksandrowicz
"Zwo³a³ W³odzimierz na gody Wodzów , Jarlów i Bojarów swych i rzek³ im .

Zdobyli¶my na Lachach ju¿ mnogo grodów i bogactw , ale zaprawdê cierniem jest dla mnie my¶l ,¿e grody nad Wichorem jeszcze nie s± nasze.
To , co nie uda³o nam siê spe³niæ za pierwszym razem , teraz uczynimy .
Grodami temi w³adaæ bêdê ju¿ wkrótce.
Rych³o to nast±pi i z ³atwo¶ci± to uczynimy .
Król Czech - Boles³aw obieca³ wojów swych od po³udnia nad Wichor wys³aæ , wiêc w cêgi Lachów we¼miemy i zgnieciemy.

Na to Wojewoda Dobryna pokrêci³ g³ow± i rzek³ .
Ciê¿ka to bêdzie przeprawa jako, ¿e nad Wichorem chrobry naród siedzi


Parê miesiêcy pó¼niej , stare grodzisko Wi¶lan -Naszacowice.

W obszernej jasnej izbie , narada siê toczy .
Nad obron± Grodów nad Wichorem radz± wraz , gospodarz Naszacowic Bjorn Edwardssen , Naszbor , Sambor , Posadnik grodu Horodna i Wichor Lubomir wraz z Jarlem Bjornem i Knia¼ Grodów Czerwieñskich S³awomir .

Gród Wichor zosta³ wzmocniony i dobrze zaopatrzony , rzek³ Lubomir .

Prawdê rzek³e¶ , ale jak Czesi rusz± , mo¿e byæ , ¿e rady nie damy oprzeæ siê , rzuci³ Naszbor.

Obroniæ , obronimy , ale do Krakowa , do Boles³awa pos³ów po posi³ki s³aæ i tak mo¿na .
W zamy¶leniu rzek³ Knia¼ .
Kto pojedzie ?"

Ogólne za³o¿enia Imprezy Wilczy Trop ? Odsiecz.
Impreza bêdzie mia³a charakter lekko fabularyzowany , a wydarzenia w jej trakcie zale¿eæ bêd± od inwencji i pomys³ów samych uczestników.

Bior±cy udzia³ w Wilczym Tropie ? Odsiecz , rozdzieleni zostan± na 4 grupy .

a.Grodzian Grodu Wihor

b.Sprzymierzeñców id±cych z odsiecz± .
Sprzymierzeñcy pod±¿aæ bêd± ku grodowi Wihor , aby udzieliæ wsparcia w walkach z naje¼d¼cami i donie¶æ ¿ywno¶æ obleganym grodzianom .

c.Naje¼d¼ców grodu .

d.Wspomagaj±cych naje¼d¼ców ? Czechów , których zadaniem jest spotkaæ siê z Naje¼d¼cami w ich obozie , poczym wespó³ zdobyæ i z³upiæ gród .


W tym roku na Wilczym Tropie odbêdzie siê ,w zarezerwowanym dla tego celu czasie , turniej bojowy z nagrod± dla zwyciêzcy.
Postanowili¶my te¿ , zorganizowaæ faktoriê dla rzemie¶lników i kupców , gdzie bêdzie mo¿na zahandlowaæ swoimi wyrobami , zaprezentowaæ swoje rzemios³o, zaopatrzyæ siê w trunki .


.
W zesz³ym roku bawili¶my siê w grupie 150 osób .W tym roku czyniæ bêdziemy wszelkie starania ,¿eby liczba ta by³a wiêksza .
Lubomir Aleksandrowicz
Gdy po raz pierwszy zjawili¶my siê nad Wiarem ,urzek³a nas sama okolica i spokój tego miejsca
Jeszcze jeden skrawek naszego kraju , nieprzekopany wszerz i wzd³u¿ , maj±cy swoj± niezwyk³± historiê , tyle ¿e po³o¿ony na krañcach Polski.

Odwiedzaj±c te strony wiedzieli¶my, ¿e s± tutaj miejsca zapomniane , ciekawe i godne uwagi mi³o¶ników wczesnego ¶redniowiecza .

Zakres osobliwo¶ci tych ziem , opisanych w zgromadzonych przez nas dokumentach i zas³yszanych od „tubylców”, przekona³ nas , ¿e wêdrowanie po tej ziemi, odszukiwanie nie odwiedzanych przez prawie nikogo grodzisk , kurhanów , to dla nas jeden z najwa¿niejszych aspektów odtwórstwa .

Po³o¿one na brzegu Karpat grody w Nowosió³kach Dydyñskich , Aksmanicach , Kopystnie, Przemyslu , wraz z domniemanym grodem w Dobromilu i prawdopodobnie z wspó³czesnym mu grodem w Nowych Sadach zdaj± siê stanowiæ potê¿ny system fortyfikacyjny u³atwiaj±cy obronê Bramy Przemyskiej , najdogodniejszego przej¶cia ze wschodu na zachód .
Byæ mo¿e zadaniem tych grodów by³o nie tylko ryglowanie przej¶cia na zachód , ale te¿ ochrona ¿yznego pasa ziemi lessowej na przedpolu Karpat , gêsto pokrytego osadami o wczesno¶redniowiecznej metryce, a zw³aszcza jednego z bogactw tej ziemi - warzelni soli.


Gród Kopystno

Grodzisko pier¶cieniowate z XI-XIII w. usytuowane jest na po³udniowy zachód od wsi, ok. 1 km na po³udnie od Kopystanki, w lesie Grabnik . Niedaleko od grodu , na wschód znajduje siê "cudowne ¼róde³ko", z którego wyp³ywa potok Grabnik wpadaj±cy do rzeki Wiar.
Podczas badañ sonda¿owych przeprowadzonych w 1955 i 1957 roku na stanowisku znaleziono liczne u³amki naczyñ wczesno¶redniowiecznych pochodz±cych z prze³omu X i XI w.

Wymiary grodu (118 x 43 m) ¶wiadcz± o jego znacznej wielko¶ci a tym samym du¿ej liczbie budowniczych i mieszkañców. Wschodnie i zachodnie stoki wzgórza, na którym usytuowane jest grodzisko, s± bardzo strome. Stosunkowo ³atwo dostêpne zbocza przeciêto rowami: po³udniowym - o szeroko¶ci ok. 12 m i g³êboko¶ci 3 m oraz pó³nocnym - o szeroko¶ci 4,7 m i g³êboko¶ci 0,8 m. Na zewnêtrznym ³uku rowu od strony pó³nocnej widoczny jest pod³u¿ny nasyp o wysoko¶ci 0,8 m, przypuszczalnie pe³ni±cy niegdy¶ rolê wa³u. Szczyt wzgórza tworzy owalny majdan o wymiarach 98 x 56 m. Na majdanie nie zauwa¿ono wyra¼nych ¶ladów obwa³owañ, jedynie na jego po³udniowym skraju widoczny jest niewielki garb - prawdopodobnie ¶lad po silnie rozmytym wale.


Wed³ug tradycji na grodzisku w lesie Grabnik sta³ niegdy¶ zamek (kasztel) i podobno jeszcze dzi¶ mo¿na tam znale¼æ resztki cegie³. Miejsce to nazywane jest Zamczyskiem. Ponoæ jest tam bardzo g³êboka studnia i podziemne przej¶cie do Rybotycz.


(¼ród³o: Juliusz Marsza³ek - Katalog grodzisk i zamczysk w Karpatach,


[b]Wihor Aksmanice

Grodzisko jest po³o¿one na wyd³u¿onym grzbiecie górskim (430 m.n.p.m . ). Jest to za³o¿enie na planie wyd³u¿onego , niezbyt regularnego owalu , otoczonego podwójn± a mo¿e potrójn± lini± wa³ów . Powierzchnia ca³o¶ci wynosi oko³o 2,8 ha . W odleg³o¶ci oko³o 250m na N W od grodziska na grzbiecie wzgórza widoczny jest poprzeczny wa³ , zapewne tak¿e z nim zwi±zany , w tej sytuacji powierzchnia grodu by³aby wiêksza o oko³o 1 ha .
Grodzisko datowane jest na X.w -XI

Wihor Sólc

A. Buko, Archeologia Polski wczesno¶redniowiecznej, Warszawa 2005, s. 141.

Ma ono oko³o 50 m ¶rednicy, przy zachowanej wysoko¶ci 6 m; niewielkie zag³êbienie na szczycie, w formie krateru dochodz±cego do 3,5 m g³êboko¶ci. Interpretacja kopców jest raczej niejasna. Najprawdopodobniej spe³nia³y rolê pochówku sepulkralnego. Ogólnie interpretuje siê te¿ ca³e grodzisko jako jeden z ma³ych gródków stra¿niczych. Przeciw tej tezie ¶wiadczy jednak ma³a powierzchnia wewnêtrzna majdanu. Istnieje te¿ hipoteza jakoby grodzisko spe³nia³o te¿ funkcje kultu pogañskiego. Na potwierdzenie tej tezy istnieje szereg podobnych grodzisk w ca³ym kraju, a najbardziej znanym, a zarazem najbardziej podobnym do Sólca jest grodzisko w Mo³oczkach na Podlasiu.
A. Buko przyporz±dkowuje te¿ do grodziska w Sólcu inne grodzisko, a mianowicie w Komorowcach na Ukrainie, które zreszt± jest w niedalekiej odlg³o¶ci. Jego wymiary to 38 m na 9, 5 m wysoko¶ci!!! Tyle w zasadzie Buko pisze o Sólcu.

Wihor Nowe Sady

Grodzisko po³o¿one jest w ¶rodku wsi Nowe Sady .
Grodzisko le¿y na terasie Wiaru na wysoko¶ci 260m npm. i jest dobrze widoczny od strony doliny tej rzeki .
Z grodziska istnieje ³±czno¶æ wzrokowa z grodziskiem w Nowosió³kach oraz tzw. kurhanem w Solcy .
Wa³ ma przekrój trapezu szeroko¶æ u podstawy wynosi oko³o 9 m , u szczytu 2 m .
Konstrukcja walu by³a zapewne drewniano - ziemna .
Ciekawe szczegó³y konstrukcji wa³u ujawni³y siê miêdzy pierwsz± a drug± od zachodu skarp± .
Otó¿ pod cienk± warstw± gleby , ukazuje siê jednolita masa wypalonej na ceg³ê gliny , która grubym pancerzem pokrywa ca³± zewnêtrzn± powierzchnie wa³u ( grubo¶æ ponad 40 cm ) .
W pancerzu tym zaobserwowano ¶lady po drewnianych i wypalonych ¿erdziach , u³o¿onych co 0 ,5 m . Z kszta³tu odcisków nale¿y s±dziæ , ¿e ¿erdzie te o ¶rednicy 10 - 15 cm by³y ciesielsko obrabiane .
Rozmiary grodu 0,4 ha
Grodzisko datowane jest na IX-XI .
Ciekawostka tego grodu mo¿e byæ równie¿ znaleziona ceramika która nawi±zuje do kultury £u¿yckiej .
Fakty te mog± ¶wiadczyæ o za³o¿eni grodu na uprzednio zamieszka³ym obszarze .

Wihor Nowosió³ki Dyndyñskie

Pod gród zosta³o wybrane sto¿kowe wzgórze o stromych stokach opadaj±cych w dolinê Wiaru .
Powierzchnia grodu w³a¶ciwego wynosi 1.6 ha , podgrodzia 0,7 ha.
O rozmiarach grodu mówi równie¿ ³±czna d³ugo¶æ obiektu z podgrodziem wynosz±ca 270 m oraz ³±czna d³ugo¶æ wa³ów przekraczaj±ca ponad 1 km .
Wszystkie wa³y w grodzie by³y sypane z miejscowego materia³u ( ³upki i piaskowce ) .
Prawdopodobnie nasypy ziemne wzmocnione by³y ostroko³em . N obecno¶æ takiego zwieñczenia walu zdaj± siê wskazywaæ resztki wêgla drzewnego i okruchy wypalonych piaskowców , spotykane czêsto w koronie a mog±ce byæ ¶wiadectwem po¿aru czêstoko³u .
Gród ten datowany jest na ten sam okres co gród w Aksmanicach

sojuszgroduhorodna.pl/wilczy_trop/forum/
Radziech
I znów mamy pecha, na³o¿y³y sie daty z jednym z naszych projektów. SZKODA, chyba ze sie daty pozmieniaja
S³awomir z Che³ma
Witam, oto kolejne informacje:
1. Ruszy³y oficjalne zg³oszenia na tegoroczny Wilczy Trop, formularz zg³oszeniowy dostêpny po wys³aniu maila na adres: wilczytrop@interia.pl
2. Zg³oszenia przyjmujemy do 10 czerwca, pó¼niej zamykamy listê uczestników.
3. Potwierdzeniem zg³oszenia jest wp³ata sk³adki 35z³ na konto które podamy niebawem. W ramach sk³adki zapewniamy produkty ¿ywno¶ciowe na 3 dni trwania imprezy i je¶li wystarczy funduszy, jaki¶ drobny alkohol.
4. W trakcie imprezy funkcjonowaæ bêdzie faktoria kupiecka,w której bêdzie mo¿na sprzedaæ, kupiæ towary i wyroby historyczne (dokupiæ brakuj±ce elementy wyposa¿enia). W faktorii za dodatkowe monety które bêdzie mo¿na dokupiæ przed imprez± bêdzie mo¿na zaopatrzyæ siê w dodatkowy alkohol( wiêcej informacji na ten temat niebawem na forum Wilczego Tropu).
5. W oddziale grodzian funkcjonowaæ bêdzie zwiad konny, bêd± to conajmniej 3 konie rasy Konik Polski ( ca³y czas szkolimy siê w je¼dzie smile.gif ).
6. Tegoroczne za³o¿enia przewiduj± oddzia³y posi³kowe które do³±cz± do obu grup w po³udnie w pi±tek (szansa dla tych, którzy nie mog± przybyæ wcze¶niej).
7. W czasie który wyznacz± dowódcy walcz±cych (najprawdopodobniej po jakiej¶ walnej bitwie) odbêdzie siê Kr±g walki dla najlepszych wojów. Przewidujemy jak±¶ ciekaw±, atrakcyjn± nagrodê dla zwyciêzcy.
8. Proszê dowódców dru¿yn by dok³adnie zapoznali siê i swoich ludzi z regulaminem i zasadami imprezy. Zasady bêd± rygorystycznie przestrzegane, nie bêdzie przymykania oczu na niehistoryczne wyposa¿enie i nieporz±dane zachowania.

Pozdrawiam w imieniu organizatorów!
Wszeb±d
Mo¿e co¶ dla ³uczników....tak pod rozwagê :-)))


HOWGh
Lubomir Aleksandrowicz
Witam !

Rozmowy na temat ³uczników toczone s± na forum Wilczego Tropu zapraszam
www.wilczytrop.bieszczady.pl Dlatego nie powielamy tego tematu tutaj .
Lubomir Aleksandrowicz
S³awa !

Numer konta na forum Wilczego Tropu ju¿ podany .

http://sojuszgroduhorodna.pl/wilczy_trop/f...wtopic.php?t=56

Po wys³aniu maila na adres: wilczytrop@interia.pl otrzymasz formularz zg³oszeniowy oraz
Nr . konta




Dla uczestników Wilczego Tropu , którzy przyjad± do Przemy¶la poci±giem .

Przesiadka w Przemy¶lu na autobus PKS .

Odjazdy autobusów z Dworca PKS do Nowosió³ek Dydyñskich -Sklep (40 min.).

5.40 , 7.20 , 9.40 , 11.30 , 14.35 , 15.45 , 16.30 , 18.10 , 19.30 ,

W Nowosió³kach bêdzie oczekiwa³ na uczestników Wilczego Tropu , samochód który

podwiezie uczestników do Kalwarii Pac³awskiej . A potem jeszcze "chwilunia" marszu .




Godziny odjazdu autobusów powrotnych podamy w ostatnich dniach czerwca .

Tych ,którzy dojad± do Nowosió³ek autobusem ,prosimy o wcze¶niejsze przekazanie nam

tej informacji .
S³awomir z Che³ma
Witam!
Oto kolejne informacje:
1. W zwi±zku z licznymi pro¶bami przesuwamy termin przyjmowania zg³oszeñ do 15 czerwca.
2. Poniewa¿ dostajemy sporo niepotrzebnych pytañ prosimy raz jeszcze wszystkich chc±cych wzi±æ udzia³ w "Wilczym Tropie" o DOK£ADNE zapoznanie siê z regulaminem imprezy.
3. W trakcie imprezy odbêdzie siê w czasie ustalonym przez dowódców obu walcz±cych stron turniej (kr±g walki do 3 trafieñ) o miano najlepszego woja, przewidziana jest ciekawa nagroda niespodzianka.
4. Rzemie¶lników chc±cych sprzedaæ swoje towary zapraszamy do faktorii która funkcjonowaæ bêdzie w czasie trwania imprezy.
Wiêcej informacji na temat imprezy do znalezienia na forum "Wilczego Tropu".

Pozdrawiam w imieniu organizatorów!
Lubomir Aleksandrowicz
S³awa !

Przygotowania do wyprawy i spotkania na Wilczym Tropie zmierzaj± ku koñcowi .

Wp³ywaj± do nas jeszcze zapytania od walcz±cych , rzemie¶lników czy grodzian ,czy aby mo¿na do³±czyæ na Wilczy choæby w pi±tek albo nawet w sobotê.
Kto¶ tam pracuje , ciê¿ko siê wyrwaæ wcze¶niej …….itp.

Bêdzie mo¿na do³±czyæ do uczestników Wilczego Tropu , byleby¶my byli tylko o tym z tydzieñ wcze¶niej uprzedzeni , bo trafiæ na Wihor bez przewodnika nie ³atwo.

I dniem i noc± , bez ustanku , dziaæ siê bêdzie na wzgórzach Wihoru i dooko³a , jak okiem siêgn±æ - niejedno.

Wêdrówka do grodu , bez eskorty , ciê¿ka a pewnie i niebezpieczna zapewne bêdzie.
devil.gif devil.gif devil.gif devil.gif
Shaman
bardzo podoba mi sie ta inicjatywa, ktora ma na celu jak najwieksza rekonstrukcje zalozonego okresu. regulamin jest bardzo ostry, ale w koncu tylko taki pozwoli sie wczuc w klimat w pelni. mam nadzieje, ze za teoria pojdzie praktyka ;)
zycze powodzenia i czekam na zdjecia z imprezy.
liwley
no i kicha....12stego jedziemy na grunwald...buuuu
szkoda,nie dam rady tyle polski przejechaæ tak szybko..
buuuu ..chyba siê sklonuje...
¿yczê mi³ej imprezy chocia¿ to niepotrzebne bo na pewno bêdzie za#ebista :D
Dalebora
A ja mam pytanie odno¶nie dzbanów, wiaderek, czego¶ do noszenia wody. Czy bêdzie mo¿liwo¶æ po¿yczenia ich od dobrych ludzi, bo niestety rzeczy musimy ograniczyæ do minimum.
S³awomir z Che³ma
Je¶li macie jakie¶ wiaderka to lepiej we¼cie.
Od jutra kontakt z organizatorami tylko przez telefon.
660-611-062- Knia¼ S³awomir
505156741 - Lubomir

Pozdrawiam i do zobaczenia na miejscu!
mairead
Impreza ze wszech miar warta polecenia!

Urokliwe miejsce oddalone od ludzi, setki zió³ na ³±ce, czysty strumieñ. Przez chwilê mo¿na siê poczuæ jak w dzieciñstwie, kiedy tropi³o siê Indian smile.gif A gwiazdy na wieczornym niebie, mmmm....

Bardzo dziêkujê za wspólnie spêdzony czas i kajam siê za nieprzywiezienie ³uku. Postaram siê co¶ konkretnego z tym zrobiæ na nastêpny rok, ¿eby nie ugrzêzn±æ w kuchni, bo po³owa zabawy ucieka.
Sunniva (Roscia Barbara)
Naprawdê wspania³a impreza, w niezwyk³ej, dziko-bieszczadzkiej scenerii, z mro¿±cymi krew w ¿y³ach bitwami :D No i roz¶piewan± gromadk± niewiast w kuchni (dziêki Wam wszystkim, kucharki-¶piewaczki). Polecam.
M¶ciwoj z Chropacza
Zapraszamy wszystkich na stronê: http://sojuszgroduhorodna.pl/wilczy_trop/
Bêdzie mo¿na zobaczyæ galerie z imprezy (raczej skromne - ma³o osób mia³o aparaty) ale i jakie¶ filmiki s±. Dodatkowo bêdziecie mogli ¶ledziæ co siê dzieje nad Wihorem, bo tam nie tylko Wilczy Trop siê odbywa a i mniejsze projekty przemarszów czy wspólne manewry zbrojne.
Zapraszamy wszystkich do dyskusji nad nowymi pomys³ami i projektami, mo¿e w tym czy przysz³ym roku do³±czycie do nas by ju¿ pozostaæ z nami na d³ugo:)
S³awomir z Che³ma
S³awa!

Chcia³bym w imieniu organizatorów podziêkowaæ wszystkim go¶ciom za udzia³ w naszej imprezie i wspólnie spêdzony czas. Wielki szacun dla naje¼d¼ców za wytrwa³o¶æ i nieustêpliwo¶æ w oblê¿eniu.
Ogromne podziêkowania dla:
- niewiast za pracê w obozie i dbanie o nasze ¿o³±dki Smile
-wszystkich wojów za przyjemno¶æ dowodzenia zgranym i karnym wojskiem, oraz ostr± i zarazem bezpieczn± walkê
-Dru¿yny Grodu Horodna za ca³± pracê w³o¿on± w organizacjê naszego wspólnego przedsiêwziêcia
- otroków i innych osób niewalcz±cych które swoj± prac± u³atwia³y nam ¿ycie

Jako organizatorzy ¶wiadomi jeste¶my niedoci±gniêæ organizacyjnych oraz pojawiaj±cego siê mroku z którym wci±¿ staramy siê walczyæ .
Szersze podsumowanie zarówno plusów jak i minusów imprezy oraz dyskusja nad ewentualnymi rozwi±zaniami ju¿ powoli zaczyna siê na forum Wilczego Tropu. Zapraszamy do logowania siê i dyskusji, pamiêtajcie ¿e Wilczy Trop to nie impreza dla jej organizatorów ale przede wszystkim dla uczestników.
Jeste¶my otwarci na ciekawe propozycje i pomys³y które pozwol± nam jeszcze lepiej wspólnie bawiæ siê w klimatach wczesnego ¶redniowiecza.

Pozdrawiam!
dobrociecha
Oto czê¶æ zdjêæ z Odsieczy: http://picasaweb.google.com/jovana.arte/Wi...zEarlyMedieval# czyli Wilczy Trop widziany oczami naje¼d¼ców smile.gif
Tym którzy byli - ku pamiêci, a tym którym siê nie uda³o dla zaostrzenia apetytu...
mi³ego ogl±dania smile.gif

Jeszcze raz dziêkujê wszystkim za wspania³± imprezê i mile spêdzony czas. Wielki szacun dla organizatorów i uczestników.
Zapewniam, ¿e nie ma w Polsce drugiej takiej imprezy jak Wilczy Trop!
S³awa! i do zobaczenia za rok...
Edgar z Nordlige Sverda
S³awa! Upra³em ub³ocone ciuchy, nawodni³em organizm i ju¿ têskniê za Bieszczadami. By³o piêknie ! Kto tam nie by³ i nie poczu³ klimatu tej imprezy, nie pozna³ wspania³ych ludzi bior±cych udzia³ w "Wilczym Tropie" jest ubo¿szy o co¶ co siê nie powtarza dwa razy. Dadz± Bogi do¿yc old.gif , za rok znów stanê u wrót grodu i zawo³am ODYN !!!
Dziêkujê za piêkne zdjêcia clap.gif
Lubomir Aleksandrowicz
S³awa !

,, Bo je¶li pi±æ siê - to tylko szczytem .
Je¶li szumieæ - to wichrem halnym .
Trwaæ niebem i granitem , a piæ ze ¼róde³ skalnych.”

S±dzê ¿e ów cytat mo¿na przypisaæ ka¿demu uczestnikowi Wilczego Tropu II .
Byli¶cie po prostu wspaniali , odtwórstwo z wami to ca³a przyjemno¶æ , atmosferê jak± stworzyli¶cie trudno nawet opisaæ.
Jednak szczególnie pragnê podziêkowaæ Kniaziowi S³awomirowi i jego Bractwu Grodów Czerwieñskich którzy aby przygotowaæ godne dla was przyjêcie przejechali nad Wihor w sumie ponad 2000 km , oraz Dru¿ynie Czarnego Soko³a z Dêbicy która równie¿ pomaga³a w przygotowaniach tego projektu .

Boguphal
Witam i pozdrawiam wszystkich tych,którym siê chcia³o wyj¶æ poza sztampê typowych imprez.Chcia³bym wyraziæ wielkie podziêkowania dla organizatorów za ca³± pracê jak± wsadzili w tê najlepsz± dla mnie imprezê. O cudnym serze na worki i ogórkach gruntowych nie wspomnê tongue.gif Wielki szacunek chcia³bym wyraziæ naszym zaradnym dziouchom Sówce i Migotce,bo zawsze by³o co¶ do zjedzenia,a nawet nie wiem kiedy tyle fajnych zdjêæ powsta³o.Mam nadziejê ¿e Ci z naje¼d¼ców,którzy us³yszeli od nas parê cierpkich s³ów wyci±gn± z tego jakie¶ wnioski i za rok bêd± siê cieszyæ tak jak my z tego,¿e kto¶ ich nazwie po cichu ,,jakimi¶ po...nymi ortodoksami".Chcieæ to móc.Ju¿ mam plan,jak byæ jeszcze bardziej upierdliwym za rok. devil.gif
To jest wersja lo-fi g³ównej zawarto¶ci. Aby zobaczyæ pe³n± wersjê z wiêksz± zawarto¶ci±, obrazkami i formatowaniem proszê kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2025 Invision Power Services, Inc.