Gdzie s± uczniowie szko³y pana prof. Miodka? Czy tacy „grasuj±” tak¿e na polach grunwaldzkich? Je¿eli tak, to mam propozycjê na jeszcze jeden dodatkowy „workshop”, mianowicie na grunwaldzki kurs jêzyka polskiego dla cudzoziemców. Mo¿e n.p. studenci polonistyki mog± prowadziæ takie zajêcia jako
Na dzieñ dzisiejszy znam ju¿ dwóch kursantów. Jeden na kurs dla pocz±tkuj±cych a jeden na kurs dla zaawansowanych. (Je¿eli znajd± siê chêtni na prowadzenie takiego „workshop”, to chêtnie zapytam siê w¶ród innych narodowo¶ci o zainteresowanie.)
Ponadto nasza delegacja dysponuje trudnym orzechem do zgryzienia. Dotyczy to specjalistów od fonetyki. Jeden z kolegów twierdzi bowiem, ¿e przenigdy nie zdo³a wymawiaæ polskich wyrazów zawieraj±cych d¼wiêki niewystêpuj±ce w jêzyku niemieckim.
Skoro mowa o praktyce to i w tym miejscu wspomnê o chêæ ze strony delegacji niemieckiej na ponowne powitanie w naszym obozie ucz±cych siê jêzyka niemieckiego lub studentów germanistyki chc±cych szlifowaæ swoje umiejêtno¶ci jêzykowe. Jak kto¶ chce wykazaæ siê w swojej uczelni po¶wiêceniem swojego czasu wakacji lub sesji na praktykê jêzykow±, to mogê podpisaæ odpowiednie ¶wiadectwo.
z p. - Thomas, kierownik i t³umacz delegacji niemieckiej