Witam!
Bractwa Pomorian Archers przygotowują szereg przedsięwzięć łuczniczych w nadchodzących miesiącach:
9 września 2006 r. (sobota) godz. 11.00 Gdańsk boisko TKKF "Champion" (ul. Subisław na granicy Gdańska i Sopotu) - Turniej łucznictwa tradycyjnego: "Serdeczny Żabi Strzał". Stroje, strzały i łuki tradycyjne. Ograniczenie naciągów łuków do 19 kg (z tolerancją 15%)
17 września 2006 r. (niedziela) godz. 11.00 Gdańsk boisko TKKF "Champion" (ul. Subisław na granicy Gdańska i Sopotu) - Turniej łucznictwa tradycyjnego: "Parada Łuczników Dnia Pamięci". Stroje, strzały i łuki tradycyjne. Bez ograniczenia naciągów łuków.
23 września 2006 r. (sobota) godz. 12.00 Zaworski Turniej Łucznictwa Tradycyjnego w Zaworach.
Stroje, strzały i łuki tradycyjne. Bez ograniczenia naciągów łuków.
15 października 2006 r. (niedziela) godz. 11.00 nad Motławą na Starówce w Gdańsku Parada Łuczników przy Zielonej Bramie. Stroje, strzały i łuki tradycyjne. Bez ograniczenia naciągów łuków.
11 listopada 2006 r. (sobota) godz. 11.00 Sopot na plaży przy "Bulaju" (niedaleko od Molo) - Turniej łucznictwa tradycyjnego: "Parada Łuczników Dnia Niepodległości". Stroje, strzały i łuki tradycyjne. Bez ograniczenia naciągów łuków.
3 grudnia 2006 r. (niedziela) godz. 11.00 Gdańsk boisko TKKF "Champion" (ul. Subisław na granicy Gdańska i Sopotu) - Turniej łucznictwa tradycyjnego: "Barbórka Łucznicza". Stroje, strzały i łuki tradycyjne. Bez ograniczenia naciągów łuków.
10 grudnia 2006 r. (niedziela) godz. 11.30 Puck (Błądzikowo obok boiska pod skarpą) - Turniej łucznictwa tradycyjnego: "Mikołajki Łucznicze". Stroje, strzały i łuki tradycyjne. Bez ograniczenia naciągów łuków.
Szczegóły wkrótce.
Pozdrawiam
A mam pytanie w ogóle...
Dlaczego Pomorian Archers, a nie Pomorscy £ucznicy?
Regulamin turnieju ³ucznictwa tradycyjnego „Serdeczny ¯abi Strza³”
Impreza ma charakter rekreacyjny, tradycyjny, nie datowany. Turniej ma charakter otwarty i oprócz cz³onków bractw rycerskich, chêtnie go¶cimy równie¿ zabawiaj±cych siê rekonstrukcj± historyczn±, czy archeologia ¿yw±. Uczestników obowi±zuje strój tradycyjny swobodnie wybrany - zaleca siê strój w przedziale XII-XIV w.
Nie mo¿na nie dopu¶ciæ do udzia³u w turnieju ³ucznika, który spe³nia wymagania regulaminowe. Regulaminu Organizator, sêdzia oraz komisja apelacyjna musz± bezwzglêdnie przestrzegaæ i po rozpoczêciu turnieju nie mo¿e on byæ zmieniony ani z urzêdu, ani na wniosek (choæby i wszystkich uczestników turnieju) – ze wzglêdów technicznych lub w celu nie przed³u¿ania turnieju poza przyjête ramy czasowe mo¿na jedynie zmniejszyæ liczbê serii (powtórzeñ) danej konkurencji. Obowi±zuje fundamentalna zasada ¿yczliwo¶ci wobec uczestników turnieju oraz interpretowania postanowieñ regulaminu wy³±cznie na korzy¶æ uczestnika.
Wymagania co do akcesorii ³uczniczych. Dopuszcza siê wszelkie ³uki tradycyjne (proste i refleksyjne, jednorodne i sk³adane), bez wzglêdu na to, przy u¿yciu jakich technik i technologii oraz z jakich materia³ów zosta³y wykonane. Oprócz ³uków tradycyjnych dopuszcza siê tak¿e ³uki historyczne oraz rekonstrukcje ³uków historycznych. Nie dopuszcza siê ³uków bloczkowych (typu compound), ani ³uków wyczynowych. Naci±g ³uku nie powinien przekraczaæ 19 kg – w drodze wyj±tku mo¿na dopu¶ciæ ³uk o naci±gu wiêkszym od owych 19 kg.
Niedozwolone s± jakiekolwiek celowniki nienaturalne. Nie dopuszcza siê celowników i oprzyrz±dowania wystaj±cego poza obrys majdanu i ramion ³uku. Dopuszcza siê celowniki w formie znaków na majdanie, czy b±czków na ciêciwie lub kolorowych nitek wplecionych w owijkê ciêciwy. Dozwolone s± okienka i pó³ki w majdanie. Dozwolona jest podpórka pod strza³ê: drewniana, rogowa, skórzana, z w³osia lub inna. Brzechwy strza³ mog± byæ wy³±cznie drewniane, a lotki z materia³ów naturalnych: piór, skóry, pergaminu, papieru. Dopuszcza siê groty metalowe wszelkiego typu, równie¿ toczone, a ponadto z kamienia lub rogu. Dozwolone s± dowolne ko³czany i goryty ze skóry, tkaniny lub z drewna - o kszta³tach historycznych lub naturalnych. Strza³y u¿ywane w konkurencjach turniejowych przez poszczególnych zawodników powinny siê odró¿niaæ indywidualnym oznaczeniami (kolorem lotek, podpisami lub kolorowymi opaskami na brzechwie, wzglêdnie barwami owijek, czy innymi trwa³ymi znakami). Mo¿na u¿ywaæ strza³ wy³±cznie posiadanych przy sobie: nie wolno ani strza³ podawaæ, ani wbijaæ w ziemiê. Nie zalicza siê trafieñ strza³±, która nie pozosta³a w tarczy. W przypadku oddania wiêkszej liczby strza³ów, ani¿eli przewidziana dla danej konkurencji – uczestnikowi odejmuje siê stosown± liczbê strza³ wed³ug najwiêkszej liczby punktów za dana strza³ê. Nie wolno oddawaæ dodatkowych strza³ów, je¶li po podej¶ciu do tarczy oka¿e siê, ¿e uczestnik odda³ mniejsz± liczbê strza³ów, ani¿eli przewidziane dla danej konkurencji. W przypadku w±tpliwo¶ci liczbê punktów za dane trafienie zalicza siê zawsze na korzy¶æ uczestnika, choæby strza³a nawet w najmniejszym stopniu dotyka³a tarczy z wiêksz± liczb± punktów.
Uczestnicy mog± byæ poddani wstêpnym eliminacjom polegaj±cym na strzelaniu do trzech serii po do piêciu strza³ na odleg³o¶æ dystansu turniejowego wybranego przez sêdziego. Jako dystans danego turnieju sêdzia mo¿e wskazaæ dystans japoñski (28 m), dystans EMA (32 m) lub po³owê dystansu Temud¿ina (36 m). Wskazywanie dystansu ma charakter konwencjonalny i mo¿e ulegaæ zmianie w trakcie turnieju (w jednakowy sposób dla wszystkich uczestników danego etapu turnieju). Automatycznie i bez eliminacji do udzia³u w turnieju dopuszcza siê ka¿d± osobê spe³niaj±c± wymagania regulaminowe, która w ostatnich trzech latach przynajmniej w siedmiu turniejach zajmowa³a miejsce od pierwszego do siódmego w³±cznie.
Turniej sk³ada siê z trzech oddzielnie punktowanych etapów, których podsumowanie daje wyniki generalne turnieju.
Etap I (æwieræfina³) scytyjsko-partyjski: zawodnicy najpierw strzelaj± na sposób scytyjski po 3 strza³y z dystansów: 20, 24 i 28 m, potem strzelaj± na sposób partyjski po 3 strza³y z dystansu 24, 28 i 32 m, nastêpnie odchodz±c od tarczy poczynaj±c z 20 m oddaj± piêciokrotnie na sposób partyjski po jednej strza³e co trzy kroki, aby w koñcu poczynaj±c z 36 m wykonaæ ³uczniczy balet scytyjsko-partyjski oddaj±c o¶miokrotnie po 1 strzale co dwa kroki na przemian na sposób scytyjski i na sposób partyjski.
Etap II (pó³fina³) angielski: najpierw dwie serie po 9 strza³ z odleg³o¶ci 35 jardów (32 m) jedna nieograniczona czasowo, a druga z limitem 50 sek, potem trzy serie po 5 strza³ z odleg³o¶ci 18 m, 22 m i 28 m, a nastêpnie wybór odleg³o¶ci, gdzie ka¿dy zawodnik strzela na wybranym przez siebie dystansie, przy czym liczba strza³ danego zawodnika zale¿y od wybranego przez niego dystansu: 2/3– 6 strza³, 3/4 – 7 strza³, 1/1– 8 strza³ i 5/4 - 9 strza³, aby na koñcu 7 strza³ami wykonaæ dwukrotnie strzelanie raz na dystansie 24 m i i raz na 32 m.
Etap III (fina³) Temud¿ina: zawodnicy strzelaj± cztery razy po dziewiêæ strza³ dwukrotnie na odleg³o¶æ 72 m i dwukrotnie na odleg³o¶æ 36 m, nastêpnie w dwóch seriach wykonuj± marszostrzelanie na zbli¿anie siê raz z 28 m, a raz z 36 m – za ka¿dym razem wypuszczaj±c dziewiêæ strza³ - po jednej strzale co dwa kroki. Na koniec strzelaj± z odleg³o¶ci 36 m nieograniczon± liczbê strza³ w czasie ograniczonym do 45 sekund.
Na podstawie sumy punktów uzyskanych na wszystkich etapach turnieju (za wyj±tkiem eliminacji) wy³ania siê zdobywców I, II, III, IV i V miejsca w turnieju. Decyzje w zwi±zku z przebiegiem turnieju ³uczniczego podejmuje Sêdzia Turniejowy. Od jego decyzji mo¿na siê odwo³aæ do Komisji Apelacyjnej w sk³adzie: Przewodnicz±cy, Zastêpca, Sêdzia Turniejowy oraz sekretarz turnieju ³uczniczego; w przypadku równo¶ci g³osów cz³onków Komisji Apelacyjnej, g³osu Sêdziego Turniejowego nie uwzglêdnia siê. W obrêbie toru ³uczniczego prowadzi siê punkt pierwszej pomocy medycznej z apteczk± i telefonem. Do udzia³u w turnieju nie dopuszcza siê osób odurzonych alkoholem, narkotykami lub ¶rodkami psychotropowymi, a ponadto osób, które niestosownym zachowaniem lub ubiorem zak³ócaj± przebieg turnieju. W trakcie turnieju ka¿dy uczestnik ma regulaminowe prawo i obowi±zek podaæ komendê „Przerwij ogieñ”, je¿eli zauwa¿y sytuacjê, która mog³aby wprowadzaæ stan zagro¿enia na torze ³uczniczym, a ka¿dy strzelaj±cy ma obowi±zek samodzielnie przerwaæ strzelanie, je¶li zauwa¿y tak± sytuacjê i samemu wydaæ stosown± komendê.
Zapisy do turnieju „Serdeczny ¯abi Strza³” w sobotê 9.09.2006 r. na stadionie "Championa" od godziny 10.45.
CYTAT("Adsumus")
Dlaczego Pomorian Archers, a nie Pomorscy £ucznicy?
Ale skoro ju¿
archers to czy nie powinno byæ
pomeranian?
Przypomnienie zesz³orocznej Parady £uczników Dnia Pamiêci 17 wrze¶nia w Sopocie
http://photofile.ru/users/miroslaw1949/637298/
CYTAT(Kazimierz @ 06:57 08.09.2006)
Ale skoro ju¿ archers to czy nie powinno byæ pomeranian?
Mo¿e to tylko dla cz³onków Pomorian Old-Orthodox Church
@Ciwun: Wypada³oby odpowiedzieæ, skoro juz 2 osoby pytaj± (a ja trzeci jestem).
Moderatorze!
Czy mog³by¶ zastosowaæ regulamin FREHA i usun±³ z dzia³u Kalendarium powy¿sze trzy wypowiedzi off-topicowych za¶mieczaczy?
Pozdrawiam
W scytyjsko-partyjskim turnieju ³ucznictwa tradycyjnego "Serdecznego ¯abiego Strza³u" 9 wrze¶nia w 2006 r. w Gdañsku zwyciê¿yli:
1. Maciej Morawiec z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii - 43 pkt
2. Karol Pisarkiewicz z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii - 30 pkt
3. Ryszard Cupa z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii - 28 pkt
4. ex aequo
Krzysztof Kêpka z Druha Lwa - 27 pkt
Tomasz Bru¼dziak z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii - 27 pkt
Zwyciêzcy Angielskiego turnieju ³ucznictwa tradycyjnego "Serdecznego ¯abiego Strza³u" 9.09.2006 r. w Gdañsku:
1. Maciej Morawiec KSA 62 pkt
2. Karol Pisarkiewicz KSA 54 pkt
3. Ryszard Cupa KSA 45 pkt
4. Krzysztof Kêpka DL 39 pkt
5. Rados³aw Czerniak KSA 38 pkt
6. Grzegorz Wierzchowski ZDL 32 pkt
Zwyciêzcami Turnieju Temud¿ina "Serdecznego ¯abiego Strza³u" 9.09.2006 r. w Gdañsku zostali:
1. Maciej Morawiec KSA 41 pkt
2. Karol Pisarkiewicz KSA 35 pkt
3. Ryszard Cupa KSA 31 pkt
4. Krzysztof Kêpka DL 29 pkt
5. Grzegorz Wierzchowski ZDL 26 pkt
zdjecia z Turnieju angielskiego "Żabiego Strzału" 9.09.2006 w Gdańskuhttp://photofile.ru/users/miroslaw1949/2091560/
Regulamin turnieju ³ucznictwa tradycyjnego
"Parada £uczników Dnia Pamiêci"
Impreza ma charakter rekreacyjny, tradycyjny, nie datowany. Turniej jest otwarty i oprócz cz³onków bractw rycerskich, chêtnie go¶cimy równie¿ zabawiaj±cych siê rekonstrukcj± historyczn±, czy archeologia ¿yw±. Uczestników obowi±zuje strój tradycyjny swobodnie wybrany w przedziale od IX do XVII w. - zaleca siê strój XIII-XV w. i dostosowany do u¿ywanego przez uczestnika sprzêtu i wyposa¿enia.
Nie mo¿na nie dopu¶ciæ do udzia³u w turnieju ³ucznika, który spe³nia wymagania regulaminowe. Regulaminu Organizator, sêdzia oraz komisja apelacyjna musz± bezwzglêdnie przestrzegaæ i po rozpoczêciu turnieju nie mo¿e on byæ zmieniony ani z urzêdu, ani na wniosek (choæby i wszystkich uczestników turnieju) – ze wzglêdów technicznych lub w celu nie przed³u¿ania turnieju poza przyjête ramy czasowe mo¿na jedynie zmniejszyæ liczbê serii (powtórzeñ) danej konkurencji. Obowi±zuje fundamentalna zasada ¿yczliwo¶ci wobec uczestników turnieju oraz interpretowania postanowieñ regulaminu wy³±cznie na korzy¶æ uczestnika.
Wymagania co do akcesorii ³uczniczych. Dopuszcza siê wszelkie ³uki tradycyjne (proste i refleksyjne, jednorodne i sk³adane), bez wzglêdu na to, przy u¿yciu jakich technik i technologii oraz z jakich materia³ów zosta³y wykonane. Oprócz ³uków tradycyjnych dopuszcza siê tak¿e ³uki historyczne oraz rekonstrukcje ³uków historycznych. Nie dopuszcza siê ³uków bloczkowych (typu compound), ani ³uków wyczynowych. Naci±g ³uku nie powinien przekraczaæ 19 kg – w drodze wyj±tku mo¿na dopu¶ciæ ³uk o naci±gu wiêkszym od owych 19 kg.
Niedozwolone s± jakiekolwiek celowniki nienaturalne. Nie dopuszcza siê celowników i oprzyrz±dowania wystaj±cego poza obrys majdanu i ramion ³uku. Dopuszcza siê celowniki w formie znaków na majdanie, czy b±czków na ciêciwie lub kolorowych nitek wplecionych w owijkê ciêciwy. Dozwolone s± okienka i pó³ki w majdanie. Dozwolona jest podpórka pod strza³ê: drewniana, rogowa, skórzana, z w³osia lub inna. Brzechwy strza³ mog± byæ wy³±cznie drewniane, a lotki z materia³ów naturalnych: piór, skóry, pergaminu, papieru. Dopuszcza siê groty metalowe wszelkiego typu, równie¿ toczone, a ponadto z kamienia lub rogu. Dozwolone s± dowolne ko³czany i goryty ze skóry, tkaniny lub z drewna - o kszta³tach historycznych lub naturalnych. Strza³y u¿ywane w konkurencjach turniejowych przez poszczególnych zawodników powinny siê odró¿niaæ indywidualnym oznaczeniami (kolorem lotek, podpisami lub kolorowymi opaskami na brzechwie, wzglêdnie barwami owijek, czy innymi trwa³ymi znakami). Mo¿na u¿ywaæ strza³ wy³±cznie posiadanych przy sobie: nie wolno ani strza³ podawaæ, ani wbijaæ w ziemiê. Nie zalicza siê trafieñ strza³±, która nie pozosta³a w tarczy. W przypadku oddania wiêkszej liczby strza³ów, ani¿eli przewidziana dla danej konkurencji – uczestnikowi odejmuje siê stosown± liczbê strza³ wed³ug najwiêkszej liczby punktów za dana strza³ê. Nie wolno oddawaæ dodatkowych strza³ów, je¶li po podej¶ciu do tarczy oka¿e siê, ¿e uczestnik odda³ mniejsz± liczbê strza³ów, ani¿eli przewidziane dla danej konkurencji. W przypadku w±tpliwo¶ci liczbê punktów za dane trafienie zalicza siê zawsze na korzy¶æ uczestnika, choæby strza³a nawet w najmniejszym stopniu dotyka³a tarczy z wiêksz± liczb± punktów.
Uczestnicy mog± byæ poddani wstêpnym eliminacjom polegaj±cym na strzelaniu do trzech serii po piêæ strza³ na odleg³o¶æ dystansu turniejowego wybranego przez sêdziego. Jako dystans danego turnieju sêdzia mo¿e wskazaæ dystans japoñski (28 m), dystans EMA (32 m) lub po³owê dystansu Temud¿ina (36 m). Wskazywanie dystansu ma charakter konwencjonalny i mo¿e ulegaæ zmianie w trakcie turnieju (w jednakowy sposób dla wszystkich uczestników danego etapu turnieju). Automatycznie i bez eliminacji do udzia³u w turnieju dopuszcza siê ka¿d± osobê spe³niaj±c± wymagania regulaminowe, która w ostatnich trzech latach przynajmniej w siedmiu turniejach zajmowa³a miejsce od pierwszego do siódmego w³±cznie.
W æwieræfinale zawodnicy najpierw strzelaj± 3 razy po 3 strza³y z takiego samego dystansu turniejowego wskazanego przez sêdziego – w trzech seriach: strza³ normalny, scytyjski i partyjski, potem strzelaj± 7 strza³ z dystansu 28 m, a nastêpnie odchodz±c od tarczy, poczynaj±c od miejsca wskazanego przez sêdziego, wypuszczaj± na sposób partyjski trzykrotnie po trzy strza³y co trzy kroki.
W pó³finale zawodnicy w pierwszej serii przemieszczaj± siê w kierunku tarczy oddaj±c po 1 strzale na przemian na sposób scytyjski i na sposób partyjski z ka¿dego z o¶miu dystansów poczynaj±c od maksymalnego dystansu wyznaczonego przez sêdziego – zmniejszanego kolejno o jeden krok, a nastêpnie w drugiej serii z dystansu 5/4 wypuszczaj± po 7 strza³.
W finale zawodnicy strzelaj± po piêæ strza³ na odleg³o¶æ 3/5, 2/3 i 3/4; dystansu turniejowego, potem ka¿dy zawodnik strzela na wybranym przez siebie dystansie z limitem czasu 60 sekund, przy czym liczba strza³ danego zawodnika zale¿y od wybranego przez niego dystansu: 2/3– 6 strza³, 3/4 – 7 strza³, 1/1– 8 strza³ i 5/4 - 9 strza³, nastêpnie w dwóch seriach z 2/3 i z 3/4; dystansu turniejowego zawodnicy stoj±c ty³em (partyjski strza³) wypuszczaj± do celu po 5 strza³ w ka¿dej serii. Na koniec strzelanie w szyku. Zawodnicy ustawieni po dwóch na tarczê i oddaleni od siebie na odleg³o¶æ 1 kroku od poprzedzaj±cego, rozpoczynaj± z odleg³o¶ci 5/4 dystansu turniejowego naprzemienne strzelanie polegaj±ce na tym, ¿e pierwszy zawodnik oddaje strza³ a nastêpnie przyklêka. W tym momencie drugi zawodnik wychodzi przed niego na odleg³o¶æ 1 kroku i oddaje strza³. Zawodnik klêcz±cy mo¿e przygotowaæ sie do strza³u dopiero po wyj¶ciu strzelaj±cego przed niego.Na podstawie sumy punktów uzyskanych na wszystkich etapach turnieju (za wyj±tkiem eliminacji) wy³ania siê zdobywców I, II, III, IV i V miejsca w turnieju. Decyzje w zwi±zku z przebiegiem turnieju ³uczniczego podejmuje Sêdzia Turniejowy. Od jego decyzji mo¿na siê odwo³aæ do Komisji Apelacyjnej w sk³adzie: Przewodnicz±cy, Zastêpca, Sêdzia Turniejowy oraz sekretarz turnieju ³uczniczego; w przypadku równo¶ci g³osów cz³onków Komisji Apelacyjnej, g³osu Sêdziego Turniejowego nie uwzglêdnia siê. W obrêbie toru ³uczniczego prowadzi siê punkt pierwszej pomocy medycznej z apteczk± i telefonem. Do udzia³u w turnieju nie dopuszcza siê osób odurzonych alkoholem, narkotykami lub ¶rodkami psychotropowymi, a ponadto osób, które niestosownym zachowaniem lub ubiorem zak³ócaj± przebieg turnieju. W trakcie turnieju ka¿dy uczestnik ma regulaminowe prawo i obowi±zek podaæ komendê „Przerwij ogieñ”, je¿eli zauwa¿y sytuacjê, która mog³aby wprowadzaæ stan zagro¿enia na torze ³uczniczym, a ka¿dy strzelaj±cy ma obowi±zek samodzielnie przerwaæ strzelanie, je¶li zauwa¿y tak± sytuacjê i samemu wydaæ stosown± komendê.
Zapisy do turnieju „Parada £uczników Dnia Pamiêci” rozpoczn± siê w niedzielê, 17.09.2006 r. na stadionie "Championa" pocz±wszy od godziny 10.30.
A oto kilka zdjęć z Turnieju Temudżina "Serdeczny Żabi Strzał", który odbył się 9.09.2006 w Gdańsku:http://photofile.ru/users/miroslaw1949/2091564/
Link do zdjêæ ze Scytyjsko-partyjskiego turnieju "Serdecznego ¯abiego Strza³u" 9.09.2006 r. w Gdañsku
http://photofile.ru/users/miroslaw1949/2091554/
Wyniki generalne z trzech turniejów "Serdecznego ¯abiego Strza³u" 9.09.2006 r. w Gdañsku
(wszystkie punkty we wszystkich trzech turniejach zosta³y uzyskane na tarczach dwupolowych
liczonych po 2 i po 1 pkt):
1. Maciej Morawiec 146 pkt
2. Karol Pisarkiewicz 119 pkt
3. Ryszard Cupa 104 pkt
4. Krzysztof Kêpka 95 pkt
5. Tomasz Bru¼dziak 72 pkt
6. Rados³aw Czerniak 68 pkt
7. Grzegorz Wierzchowski 65 pkt
Witam!
Przebudowa ul. Pomorskiej w Gdañsku mo¿e utrudniaæ dojazd do boiska TKKF "Champion" przy ul. Subis³awa w Gdañsku (od strony ulicy Niepodleg³o¶ci) dlatego zaleca siê dla poruszaj±cych siê samochodami wjazd od strony Sopotu ulic± Bitwy Pod P³owcami do ulicy Pomorskiej, a dla doje¿d¿aj±cych od strony Gdañska wjazd w ulicê Piastowsk± (wcze¶niejsz± równoleg³± do Pomorskiej) i przejazd ul. Ch³opsk± do Pomorskiej. Boisko znajduje siê w pobli¿u zbiegu ulicy Subis³awa i Rybackiej (przylega do toru kolejki elektrycznej przy przystanku SKM Gdañsk-¯abianka.
http://mapa.szukacz.pl/?&nc=54,42122&a...=PUNKT%20z%20LI
W Paradzie £uczników Dnia Pamiêci 17 Wrze¶nia zwyciê¿yli:
1. Karol Pisarkiewicz, KSA/PA 162 pkt
2. Ryszard Cupa, KSA/PA 157 pkt
3. Miko³aj Ha³uszczuk, SK/PA 155 pkt4. Krzysztof Kêpka, DL/PA 143 pkt
5. Miros³aw Konarski, KSA/PA 129 pkt
6. Tomasz Bru¼dziak, KSA/PA 120 pkt
7. Basia Joachimowska, DRJ 117 pkt
zdjecia z Parady £uczników Dnia Pamiêci 17 Wrze¶niahttp://photofile.ru/users/miroslaw1949/2110540/milego ogladania;)
W Scytyjsko-partyjskim turnieju SZS 9.09.2006 w Gdañsku od prawej:
Tomasz z Gdañska, Maciek z Sopotu, Krzysztof z Gdañska, Ryszard z Gdañska, Kamil z Sopotu
Zwycięzcy Zaworskiego Turnieju Łucznictwa Tradycyjnego 23.09.2006.
1. Tomasz Tryzna, Zaworska Drużyna Łucznicza
2. Ryszard Cupa, Konfraternia Smorgońskiej Akademii
3. Rober Joński, DRJ4. Grzegorz Wierzchowski, Zaworska Drużyna Łucznicza
5. Łukasz Baran, Swobodna Kompanija
W sobotê 7 pa¼dziernika 2006 r. (2006.10.07) o godz. 11.00 tradycyjne strzelanie tradycyjnych na boisku TKKF "Champion" w Gdañsku-¯abianka
W niedzielê, 15 pa¼dziernika 2006 o godzinie 11.00, na nabrze¿u przy Zielonej Bramie w Gdañsku odbêdzie siê Parada ³ucznictwa tradycyjnego
Impreza ma charakter rekreacyjny, tradycyjny, nie datowany. Turniej jest otwarty i oprócz cz³onków bractw rycerskich, chêtnie go¶cimy równie¿ zabawiaj±cych siê rekonstrukcj± historyczn±, czy archeologia ¿yw±. Uczestników obowi±zuje strój tradycyjny swobodnie wybrany w przedziale od IX do XVII w. - zaleca siê strój XIII-XV w. i dostosowany do u¿ywanego przez uczestnika sprzêtu i wyposa¿enia.
Nie mo¿na nie dopu¶ciæ do udzia³u w turnieju ³ucznika, który spe³nia wymagania regulaminowe. Regulaminu Organizator, sêdzia oraz komisja apelacyjna musz± bezwzglêdnie przestrzegaæ i po rozpoczêciu turnieju nie mo¿e on byæ zmieniony ani z urzêdu, ani na wniosek (choæby i wszystkich uczestników turnieju) – ze wzglêdów technicznych lub w celu nie przed³u¿ania turnieju poza przyjête ramy czasowe mo¿na jedynie zmniejszyæ liczbê serii (powtórzeñ) danej konkurencji. Obowi±zuje fundamentalna zasada ¿yczliwo¶ci wobec uczestników turnieju oraz interpretowania postanowieñ regulaminu wy³±cznie na korzy¶æ uczestnika.
Wymagania co do akcesorii ³uczniczych. Dopuszcza siê wszelkie ³uki tradycyjne (proste i refleksyjne, jednorodne i sk³adane), bez wzglêdu na to, przy u¿yciu jakich technik i technologii oraz z jakich materia³ów zosta³y wykonane. Oprócz ³uków tradycyjnych dopuszcza siê tak¿e ³uki historyczne oraz rekonstrukcje ³uków historycznych. Nie dopuszcza siê ³uków bloczkowych (typu compound), ani ³uków wyczynowych. Naci±g ³uku nie podlega ograniczeniu.
Niedozwolone s± jakiekolwiek celowniki nienaturalne. Nie dopuszcza siê celowników i oprzyrz±dowania wystaj±cego poza obrys majdanu i ramion ³uku. Dopuszcza siê celowniki w formie znaków na majdanie, czy b±czków na ciêciwie lub kolorowych nitek wplecionych w owijkê ciêciwy. Dozwolone s± okienka i pó³ki w majdanie. Dozwolona jest podpórka pod strza³ê: drewniana, rogowa, skórzana, z w³osia lub inna. Brzechwy strza³ mog± byæ wy³±cznie drewniane, a lotki z materia³ów naturalnych: piór, skóry, pergaminu, papieru. Dopuszcza siê groty metalowe wszelkiego typu, równie¿ toczone, a ponadto z kamienia lub rogu. Dozwolone s± dowolne ko³czany i goryty ze skóry, tkaniny lub z drewna - o kszta³tach historycznych lub naturalnych. Strza³y u¿ywane w konkurencjach turniejowych przez poszczególnych zawodników powinny siê odró¿niaæ indywidualnym oznaczeniami (kolorem lotek, podpisami lub kolorowymi opaskami na brzechwie, wzglêdnie barwami owijek, czy innymi trwa³ymi znakami). Mo¿na u¿ywaæ strza³ wy³±cznie posiadanych przy sobie: nie wolno ani strza³ podawaæ, ani wbijaæ w ziemiê. Nie zalicza siê trafieñ strza³±, która nie pozosta³a w tarczy. W przypadku oddania wiêkszej liczby strza³ów, ani¿eli przewidziana dla danej konkurencji – uczestnikowi odejmuje siê stosown± liczbê strza³ wed³ug najwiêkszej liczby punktów za dana strza³ê. Nie wolno oddawaæ dodatkowych strza³ów, je¶li po podej¶ciu do tarczy oka¿e siê, ¿e uczestnik odda³ mniejsz± liczbê strza³ów, ani¿eli przewidziane dla danej konkurencji. W przypadku w±tpliwo¶ci liczbê punktów za dane trafienie zalicza siê zawsze na korzy¶æ uczestnika, choæby strza³a nawet w najmniejszym stopniu dotyka³a tarczy z wiêksz± liczb± punktów.
Uczestnicy mog± byæ poddani wstêpnym eliminacjom polegaj±cym na strzelaniu do trzech serii po piêæ strza³ na odleg³o¶æ dystansu turniejowego wybranego przez sêdziego. Jako dystans danego turnieju sêdzia mo¿e wskazaæ dystans japoñski (28 m), dystans EMA (32 m) lub po³owê dystansu Temud¿ina (36 m). Wskazywanie dystansu ma charakter konwencjonalny i mo¿e ulegaæ zmianie w trakcie turnieju (w jednakowy sposób dla wszystkich uczestników danego etapu turnieju). Automatycznie i bez eliminacji do udzia³u w turnieju dopuszcza siê ka¿d± osobê spe³niaj±c± wymagania regulaminowe, która w ostatnich trzech latach przynajmniej w siedmiu turniejach zajmowa³a miejsce od pierwszego do siódmego w³±cznie.
TURNIEJ I
K 1: 5 strza³ z dystansu turniejowego wskazanego przez sêdziego (PUNKTACJA: 3-2-1),
K 2: zawodnicy odchodz±c od tarczy, poczynaj±c od miejsca wskazanego przez sêdziego, wypuszczaj± na sposób scytyjski trzykrotnie po dwie strza³y co trzy kroki (PUNKTACJA: 3-2-1).
K 3: zawodnicy przemieszczaj± siê w kierunku tarczy oddaj±c 6 razy po 1 strzale na przemian na sposób scytyjski i na sposób partyjski, poczynaj±c od maksymalnego dystansu wyznaczonego przez sêdziego – zmniejszanego kolejno o jeden krok (PUNKTACJA:3-2-1),
K 4: na sposób partyjski 3 strza³y z dystansu turniejowego wskazanego przez sêdziego, a nastêpnie z odleg³o¶ci 18 metrów kolejne 3 strza³y (PUNKTACJA: 3-2-1),
TURNIEJ II
K 1: 5 strza³ z odleg³o¶ci 20 metrów (PUNKTACJA: 3-2-1),
K 2: dwie serie po 3 strza³y z wskazanego przez sêdziego dystansu turniejowego, na sposób scytyjski i normalny (PUNKTACJA: 3-2-1),
K 3: trzy serie po 2 strza³y wystrzelone na sposób scytyjski, normalny i partyjski, rozpoczynaj±c od miejsca wskazanego przez sêdziego i przesuwaj±c siê w kierunku tarczy co trzy kroki (PUNKTACJA: 3-2-1),
K 4: 7 strza³ wystrzelonych na sposób partyjski, zawodnicy rozpoczynaj± od miejsca wskazanego przez sêdziego i odchodz±c od tarczy co 2 kroki wypuszczaj± strza³ê (PUNKTACJA: 3-2-1),
K 5: zawodnicy wystrzeliwuj±, z miejsca wskazanego przez sêdziego, nieograniczon± liczbê strza³ w czasie 50 sekund (PUNKTACJA: 3-2-1).
TURNIEJ III
K 1: SKUPIENIE
zawodnicy wystrzeliwuj± z miejsca wskazanego przez sêdziego, seriê 4 strza³, a nastêpnie staraj± sie obj±æ je kawa³kiem danego im sznurka. D³ugo¶æ sznurka potrzebna na opasanie wystrzelonych strza³ zostaje obciêta i je¿eli pozostanie jeszcze jaki¶ jego fragment, zawodnik ma prawo oddaæ kolejn± seriê. Ka¿da kolejna seria wi±¿e siê ze zwiêkszeniem dystansu strzelaj±cego o dwa kroki (PUNKTACJA: 3-2-1).
K 2:
3 strza³y z miejsca wskazanego przez sêdziego, do pasków w trzech ró¿nych kolorach (PUNKTACJA: 3-2-1).
K 3: SZYBKI WILHELM TELL
zawodnicy wystrzeliwuj± do zawieszonego jab³ka, z miejsca wskazanego przez sêdziego, nieograniczon± liczbê strza³ w czasie 30 sekund (PUNKTACJA: 3-2-1).
K 4: 7 strza³ z dystansu turniejowego
K 5: 6 strza³ na sposób scytyjski. Zawodnicy ustawieni po dwóch na tarczê i oddaleni od siebie na odleg³o¶æ 1 kroku od poprzedzaj±cego, przyklêkuj± zwróceni ty³em do tarcz. Na komendê sêdziego, pierwszy zawodnik odwraca siê i robi krok w kierunku tarczy, przyklêka i oddaje strza³. Nastêpnie gdy zawodnik wraca na pozycj± wyj¶ciow±, drugi zawodnik wychodzi do tarczy i oddaje strza³. Zawodnik klêcz±cy mo¿e przygotowaæ sie do strza³u dopiero po wyj¶ciu drugiego zawodnika na pozycjê strzeleck± (PUNKTACJA: 3-2-1).
Z ka¿dego turnieju wy³ania siê jego zwyciêzców, a ponadto na podstawie sumy punktów uzyskanych we wszystkich etapach (za wyj±tkiem eliminacji) wy³ania siê zdobywców I, II, III, IV i V miejsca w Paradzie.
Decyzje w zwi±zku z przebiegiem turnieju ³uczniczego podejmuje Sêdzia Turniejowy. Od jego decyzji mo¿na siê odwo³aæ do Komisji Apelacyjnej w sk³adzie: Przewodnicz±cy, Zastêpca, Sêdzia Turniejowy oraz sekretarz turnieju ³uczniczego; w przypadku równo¶ci g³osów cz³onków Komisji Apelacyjnej, g³osu Sêdziego Turniejowego nie uwzglêdnia siê. W obrêbie toru ³uczniczego prowadzi siê punkt pierwszej pomocy medycznej z apteczk± i telefonem. Do udzia³u w turnieju nie dopuszcza siê osób odurzonych alkoholem, narkotykami lub ¶rodkami psychotropowymi, a ponadto osób, które niestosownym zachowaniem lub ubiorem zak³ócaj± przebieg turnieju. W trakcie turnieju ka¿dy uczestnik ma regulaminowe prawo i obowi±zek podaæ komendê „Przerwij ogieñ”, je¿eli zauwa¿y sytuacjê, która mog³aby wprowadzaæ stan zagro¿enia na torze ³uczniczym, a ka¿dy strzelaj±cy ma obowi±zek samodzielnie przerwaæ strzelanie, je¶li zauwa¿y tak± sytuacjê i samemu wydaæ stosown± komendê.
Zapisy do turnieju rozpoczn± siê w niedzielê, 15.10.2006 r. ko³o Zielonej Bramy, pocz±wszy od godziny 10.45.
Oto link do albumu ze zdjeciami z Parady £uczników przy Zielonej Bramie 21.02.2004 r. w Gdañsku http://photofile.ru/users/miroslaw1949/2163154/
Wyniki generalne z sumy punktów uzyskanych w trzech turniejach Parady Lucznikow przy Zielonej Bramie "O Tarczê Ciwuna" 15.10.2006 r. w Gdañsku:
1. Karol Pisarkiewicz KSA - 129 pkt
2. Donat Grotha Lêborska Dru¿yna £ucznicza - 120 pkt
3. Maciej Morawiec KSA - 108 pkt
4. Ryszard Cupa KSA - 87 pkt
5. Adam Swoboda Swobodna Kompanija - 80 pkt
6. ex aequo
Basia Joachimowska DRJ - 76 pkt
Tadeusz Ksi±¿k Bracia herbu Gryf - 76 pkt
8. Przemys³aw Wojciukiewicz Koszaliñska Kompania Rycerska - 75 pkt
9. ex aequo
Miko³aj Ha³uszczuk Swobodna Kompanija - 71 pkt
Tomasz Tryzna Zaworska Dru¿yna £ucznicza - 71 pkt
11. Jacek Bloch DRB - 64 pkt
12. Dawid Kaczor ZD£ - 63 pkt
13. Miros³aw Konarski KSA - 62 pkt
14. Krzysztof Markowski LD£ - 52 pkt
15. Tomasz Bru¼dziak KSA - 43 pkt
16. Marta Michalak Alba Astra - 41 pkt
Zwyciêzcy Turnieju Scytyjskiego Parady £uczników przy Zielonej Bramie w Gdañsku 15.10.2006 r.:
1. Donat Grotha Lêborska Dru¿yna £ucznicza - 42 pkt
2. Karol Pisarkiewicz KSA - 38 pkt
3. Maciej Morawiec KSA - pkt 37
4. ex aequo
Miros³aw Konarski KSA - 28 pkt
Przemys³aw Wojciukiewicz KKR - 28 pkt
6. Ryszard Cupa KSA - 25 pkt
7. ex aequo
Miko³aj Ha³uszczuk SK - 24 pkt
Adam Swoboda SK - 24 pkt
9. Tomasz Tryzna ZD£ - 23 pkt
10. Jacek Bloch DRB - 22 pkt
11 ex aequo
Tomasz Bru¼dziak KSA - 20 pkt
Ryszard Rutkiewicz KSA - 20 pkt
Zwycięzcy Turnieju Partyjskiego Parady Luczników przy Zielonej Bramie w Gdańsku 15 X 2006 r.:
1. Karol Pisarkiewicz KSA - 56 pkt
2. Donat Grotha LDŁ - 43 pkt
3. Maciej Morawiec KSA - 39 pkt
4. Ryszard Cupa KSA - 37 pkt
5. Adam Swoboda SK - 35 pkt6. Mikołaj Hałuszczuk SK - 34 pkt
7. Barbara Joachimowska DRJ - 31 pkt
8. Tadeusz Książk BhG - 30 pkt
9. Przemysław Wojciukiewicz KKR - 29 pkt
10. Tomasz Tryzna ZDŁ - 28 pkt
11. Dawid Kaczor ZDŁ - 27 pkt
12. Mirosław Konarski KSA - 26 pkt
Na pierwszym planie Donat Grotha z Lęborskiej Drużyny Łuczniczej
Na zdjęciu u góry: w środku w białym stroju Karol Pisarkiewicz z Konfraterni Smorgońskiej Akademii
Zwyciêzcy Angielskiego Turnieju Parady £uczników przy Zielonej Bramie w Gdañsku 15.10.2006 r.:
1. ex aequo
Donat Grotha LD£ - 35 pkt
Karol Pisarkiewicz KSA - 35 pkt
3. ex aequo
Basia Joachimowska DRJ - 32 pkt
Maciej Morawiec KSA - 32 pkt
5. Tadeusz Ksi±¿k BhG - 27 pkt
6. Ryszard Cupa KSA - 25 pkt
7. Adam Swoboda SK - 21 pkt
8. Tomasz Tryzna ZD£ - 20 pkt
9. ex aequo
Dawid Kaczor ZD£ - 18 pkt
Przemys³aw Wojciukiewicz KKR - 18 pkt
11. Jacek Bloch DRB - 17pkt
12. Grzegorz Kordas BhG - 14 pkt
Scytyjski turniej Parady £uczników przy Zielonej Bramie 15 X 2006
Partyjski turniej Parady £uczników przy Zielonej Bramie 15 X 2006
Te i inne zdjêcia Pauliny Celarek powiêkszy³y galeriê zdjêæ z Parady
http://photofile.ru/users/miroslaw1949/2182300/
Zwyciêzcy poprzednich parad ³uczników Dnia Niepodleg³o¶ci:
Parada £uczników Dnia Niepodleg³o¶ci 11.11.2003 r.
na grodzisku w Gdañsku (forty napoleoñskie)
1 miejsce Jerzy Jackowski z Warszawy, Alatus Mortis
2 miejsce Krzysztof Mieloszyk z Gdyni, Milites Dei
3 miejsce Adam Swoboda z Gdyni, Swobodna Kompanija
4 miejsce Jacek ¦wiêtnicki z Gdañska, GSF BswJ
Parada £uczników Dnia Niepodleg³o¶ci „O Strza³ê Prezydenta Sopotu” 11.11.2004
1. Jerzy Jackowski, Warszawa - Alatus Mortis
2. Krzysztof Mieloszyk, Gdynia - Milites Dei
3. Adam Swoboda, Gdynia - Swobodna Kompanija
4. Jacek Bloch, Toruñ - DRB
5. Maciej Morawiec, Sopot - KSA
6. £ukasz Baran, Gdansk - Inogici
7. Mikolaj Haluszczuk, Gdansk - Swobodna Kompanija
8. Pawe³ Pniewski, Torun - KSA;
9. Eryk Gajdiss, Gdansk - Inogici;
10. Tomasz Tryzna, Kartuzy - Zaworska Dru¿yna Lucznicza;
11-13 ex aequo
Kasia Czerniak, Gdynia - DRC
Przemys³aw Perycz, Zawory - Zaworska Druzyna Lucznicza
Donat Grotha, Lebork - Hufiec Przedni Wojtostwa Lebork;
14. Przemek Ulatowski, Gdansk - Inogici;
15. Przemyslaw Kepka, Gdansk - Druh Lwa;
"Parada £uczników Dnia Niepodleg³o¶ci O Strza³ê Prezydenta Sopotu" 11.11.2005:
1. Jerzy Jackowski z Warszawy - Swobodna Kompanija
2. Krzysztof Kêpka z Gdañska - Druh Lwa
3. Maciej Morawiec z Sopotu - Konfraternia Smorgoñskiej Akademii
4. Jan Po³czyñski z Warszawy - DRP
5. £ukasz Baran z Gdañska - Swobodna Kompanija
6. Miros³aw Konarski-Miko³ajewicz z Gdañska - KSA
7. ex aequo
Przemys³aw Kêpka z Gdañska - Druh Lwa
Przemys³aw Perycz z Zawór - Zaworska Dru¿yna £ucznicza
9. Piotr Senska z Gdañska - Chor±giew hrabiego Bolingbroke
10. Leszek Walkowiak z Poznania - KS "Le¶nik"
11.Jacek ¦wiêtnicki z Gdañska – Alba Astra
12.Tomasz Bru¼dziak z Gdañska - KSA
13.Ryszard Rutkiewicz z Gdañska - KSA
14.ex aequo
Robert Tryzna z Kartuz - Zaworska Dru¿yna £ucznicza
Krzysztof ¦liwiñski z Sopotu – KSA
Parada £uczników Dnia Niepodleg³o¶ci 2003 r. w Gdañsku
Parada £uczników Dnia Niepodleg³o¶ci 2004 r. w Sopocie
Parada £uczników Dnia Niepodleg³o¶ci 2005 r. w Sopocie
Album z Parady £uczniow 11 XI 2004 r. w Sopocie
http://photofile.ru/users/miroslaw1949/1070570/
Link do strony z tekstem regulaminu Parady £uczników Dnia Niepodleg³o¶ci 11 Listopada 2006 r. na pla¿y w Sopocie
http://www.relaz.o2.pl/forum/viewtopic.php?t=448
Na zdjêciu budynek RIB "Bulaj" w Sopocie przy al. Franciszka Mamuszki nr 22, w którym bêdzie nastêpowa³o zapisywanie siê do udzia³u w turniejach Parady £uczników Dnia Niepodleg³o¶ci
Napis "Bulaj" na poni¿szej mapie wskazuje miejsce turniejowe na pla¿y:
Link do zdjêæ z Barbórki £uczniczej w 2005 r. w Sopocie http://photofile.ru/users/miroslaw1949/1088390/
Zwycięzcy Turnieju scytyjsko-partyjskiego PŁDN 11.11.2006 r. w Sopocie
1.Karol Pisarkiewicz z Gdańska
2.Maciej Morawiec z Sopotu
3.Ryszard Cupa z Gdańska
4.Mikołaj Hałuszczuk z Gdańska
5.Andrzej Szkwarkowski z Wrocławia
6.Donat Grota z Lęborka
7.Jacek Świętnicki z Gdańska
8.Ryszard Rutkiewicz z Gdańska
9.Krzysztof Markowski z Lęborka
10.Radosław Czerniak z Gdyni
Zwycięzcy Turnieju angielskiego PŁDN 11.11.2006 r. w Sopocie
1.Maciej Morawiec z Sopotu
2.Karol Pisarkiewicz z Gdańska
3.Ryszard Cupa z Gdańska
4.Donat Grota z Lęborka
5.Jacek Świętnicki z Gdańska
6.Mikołaj Hałuszczuk z Gdańska
7.Ryszard Rutkiewicz z Gdańska
8.Andrzej Szkwarkowski z Wrocławia
9.Krzysztof Markowski z Lęborka
10.Marta Michalak z Gdyni
Zwyciêzcy Parady £uczników Dnia Niepodleg³o¶ci „O Pier¶cieñ Ciwuna” 11.11.2006 w Sopocie
1.Karol Pisarkiewicz z Gdañska 146 pkt
2.Maciej Morawiec z Sopotu 143 pkt
3.Ryszard Cupa z Gdañska 133 pkt
4.Miko³aj Ha³uszczuk z Gdañska 118 pkt
5.Donat Grota z Lêborka 114 pkt
6.Andrzej Szkwarkowski z Wroc³awia 113 pkt
7.Jacek ¦wiêtnicki z Gdañska 105 pkt
8.Ryszard Rutkiewicz z Gdañska 101 pkt
9.Krzysztof Markowski z Lêborka 89 pkt
10.Rados³aw Czerniak z Gdyni 81 pkt
Dru¿ynowo Paradê £uczników Dnia Niepodleg³o¶ci wygra³a dru¿yna KSA I w sk³adzie Karol Pisarkiewicz, Maciej Morawiec, Ryszard Cupa, przed dru¿yn± KSA II w sk³adzie Ryszard Rutkiewicz, Rados³aw Czerniak, Marek Michowski i przed dru¿yn± Pocztu S. Kuli w sk³adzie Jacek ¦wiêtnicki, Marta Michalak, Krzysztof ¦wiêtnicki.
Sêdziowali Katarzyna Dobrzyñska i Bartosz Zaremba.
Link do albumu ze zdjêciami z turniejów ³ucznictwa tradycyjnego Parady £uczników Dnia Niepodleg³o¶ci 11 Listopada 2006 r. w Sopocie
http://photofile.ru/users/miroslaw1949/2251677/
Zwyciêzcy "Barbórki £uczniczej" o Pier¶cieñ Ciwuna 3 XII 2006 w Gdañsku:
1. Maciej Morawiec z Sopotu
2. Karol Pisarkiewicz z Gdañska
3. Ryszard Cupa z Gdañska
4. Jacek ¦wiêtnicki z Gdañska
5. Krzysztof Kêpka z Gdañska
6. Ryszard Rutkiewicz z Gdañska
7. Przemys³aw Kêpka z Gdañska
8. Miros³aw Konarski z Gdañska
9. Basia Joachimowska z Gdañska
10. Marta Michalak z Gdyni
Dru¿ynowo wygra³a Konfraternia Smorgoñskiej Akademii. Sêdziowali Miko³aj Ha³uszczuk i Romana Rohde-Patock.
No to koniec na ten rok. A 2007? Jeste¶cie juz w stranie podaæ plan turniejów? Bo ja bym sie chetnie przy³±czy³
Tylko musze jeszcze o strój zadbaæ :]
Link do albumu ze zdjêciami z ³uczniczego Santa Klaus w 2004 r.
http://photofile.ru/users/miroslaw1949/1018997/
W niedzielê 10 grudnia 2006 r. o godz. 11.30 w Pucku (w B³±dzikowie nad Zatok± Puck± obok boiska pod skarp±) odbêd± siê Miko³ajki £ucznicze , w ramach których zostan± przeprowadzone dwa turnieje ³ucznictwa tradycyjnego: Scytyjsko-partyjski i Angielski oraz oddzielnie prezentowana punktacja generalna. Stroje, ³uki i strza³y tradycyjne.
W niedzielê 10 grudnia 2006 r. (pierwszy dzieñ obowi±zywania nowego rozk³adu jazdy PKP) poci±g z Gdyni G³ównej Osobowej wyje¿d¿a o godzinie 9.05 i przybywa po 36 minutach do Pucka o godz. 9.41.
B³±dzikowo
http://mapa.szukacz.pl/?&n=54,69803&am...NKT%20z%20LINKUKontakt:
Miroslaw1949@wp.pl
tel. 0-695 11-55-30
Zwyciêzcy Scytyjsko-partyjskiego Turnieju Miko³ajek £uczniczych w B³±dzikowie 10 XII 2006 r.:
1. Karol Pisarkiewicz z Gdañska
2. Jacek ¦wiêtnicki z Gdañska
3. Ryszard Cupa z Gdañska
4. Miros³aw Konarski z Pucka
5. Basia Joachimowska z Gdañska
6. Piotr To³kin z Gdañska
7. Barbara Rohde z Pucka
Zwyciêzcy Angielskiego Turnieju £uczniczego Santa Klaus w B³±dzikowie 10 XII 2006 r.:
1. Karol Pisarkiewicz z Gdañska
2. Miros³aw Konarski z Pucka
3. Jacek ¦wiêtnicki z Gdañska
4. Ryszard Cupa z Gdañska
5. Basia Joachimowska z Gdañska
6. Piotr To³kin z Gdañska
7. Roma Rohde-Patock z Pucka
Zwyciêzcy puckich Miko³ajek £uczniczych 10.12.2006 r. w B³±dzikowie
(wed³ug klasyfikacji generalnej):
1. Karol Pisarkiewicz z Gdañska 224 pkt (119 + 105)
2. Miros³aw Konarski z Pucka 153 pkt (83 + 70)
3. Jacek ¦wiêtnicki z Gdañska 146 pkt (73 + 73)
4. Ryszard Cupa z Gdañska 133 pkt (61 + 72)
5. Basia Joachimowska z Gdañska 117 pkt (52 + 65)
Karol Pisarkiewicz w B³±dzikowie:
To jest wersja lo-fi g³ównej zawarto¶ci. Aby zobaczyæ pe³n± wersjê z wiêksz± zawarto¶ci±, obrazkami i formatowaniem proszê
kliknij tutaj.