Pomoc - Szukaj - U¿ytkownicy - Kalendarz
Pe³na wersja: [maj] 26-28 biwak w Zaworach - IX Turniej Damroki
> Inne > Kalendaria 2003-2009 > Kalendarium 2006
Ciwun
[b]W dniach od 26 do 28 maja 2006 r. odbêdzie siê trzydniowy Biwak w Zaworach k/Chmielna w Województwie Pomorskim, w trakcie którego bêdzie przeprowadzonych kilka turniejów, w tym doroczny Turniej £ucznictwa Tradycyjnego w rocznicê ¶mierci chmieleñskiej ksiê¿niczki z XIII w. - IX Turniej O Pier¶cieñ Ksiê¿niczki Damroki

Organizator:
Chor±giew Kasztelanii Chmieleñskiej i Konfraternia Smorgoñskiej Akademii
http://republika.pl/pomorian_archers

Kontakt:
konfraternia_sa@wp.pl
0-695 11-55-30
Micha³ ¯elazo
CYTAT
£uki, strza³y i stroje tradycyjne.


A co to s± stroje tradycyjne ???

Pozdr.
M.
Ciwun
CYTAT(Micha³ ¯elazo)
CYTAT
£uki, strza³y i stroje tradycyjne.


A co to s± stroje tradycyjne ???


To s± te ukochane przez Ciebie ponad wszystko, a które od lat w regulaminie turniejów Damroki s± okre¶lone w sposób taki, ¿e nie trzeba zatrudniaæ So³tysa, ani Wójta, a¿eby rozstrzygali kwestiê spe³niania wymagañ stawianych strojowi uczestnika turnieju ³ucznictwa tradycyjnego.
Ciwun

[b]Program biwaku mediewalnego Zawory 26-28.05.2006:

Pi±tek 26.05.2006

godz. 17.00 Eliminacje do IX Turnieju Damroki - Majowy Zaworski Strza³
godz. 20.00 Pokaz "krótkiego clout" na górnej strzelnicy
godz. 21.00 rozmowy Okr±g³ego Sto³u
godz. 22.00 ognisko


Sobota 27.05.2006 r.

godz. 10.00 V My¶liwski Wielobój £uczniczy
godz. 13.00 Æwieræfina³y IX Turnieju Damroki
godz. 16.00 V Memoria³ im. Franciszka Zulewskiego „O Miecz Zula”
godz. 19.00 Próba strzelania strza³ami p³on±cymi
godz. 20.00 Wielkie Grillowanie


Niedziela 28.05.2006 r.

godz. 10.00 Pó³fina³ i fina³ IX Turnieju O Pier¶cieñ Ksiê¿niczki Damroki


http://relaz.o2.pl/forum/index.php?showtopic=3267
Ciwun
[b]Regulamin IX turnieju ³ucznictwa tradycyjnego w Zaworach

[size=18]„O Pier¶cieñ Ksiê¿niczki Damroki”

Regulamin niniejszy zosta³ opracowany przy wykorzystaniu regu³ EMA (Early Medieval Alliance) oraz do¶wiadczeñ turniejów Chor±gwi Kasztelanii Chmieleñskiej. Nagrod± dla zdobywcy I miejsca w turnieju jest srebrny "Pier¶cien Damroki" ksiê¿niczki ¿yj±cej w Chmielnie w XIII w., córki pomorskiego ksiêcia ¦wiêtope³ka, zmar³ej "Anno 1223 die 25 Maii obiit Damroca filia Suantopolci". "Pier¶cieñ Damroki" mo¿na otrzymaæ raz tylko. Zwyciêzca turnieju nie otrzymuje nagrody, je¿eli ju¿ j± posiada.

Uczestnicy turnieju. Turniej ma charakter otwarty i oprócz wojów, wikingów i rycerzy mog± w nim braæ dowolne inne osoby, je¿eli spe³niaj± wymogi niniejszego regulaminu. Uczestników obowi±zuje strój tradycyjny swobodnie wybrany –zaleca siê strój w przedziale XII-XIV w. i dostosowany do u¿ywanego przez uczestnika sprzêtu i wyposa¿enia. Osoby nie posiadaj±ce stroju i wyposa¿enia tradycyjnego w drodze wyj±tku mog± byæ dopuszczone do turnieju, je¿eli posiadaj± tradycyjny osprzêt ³uczniczy oraz s± ubrane co najmniej w stosown± koszulê, spodnie i buty.

Wymagania co do akcesorii ³uczniczych. Dopuszcza siê wszelkie ³uki tradycyjne (proste i refleksyjne, jednorodne i sk³adane), bez wzglêdu na to przy u¿yciu jakich technik i technologii oraz z jakich materia³ów zosta³y wykonane. Nie dopuszcza siê ³uków bloczkowych ani ³uków wyczynowych. Naci±g jest dowolny - zaleca siê 15-19 kg. Niedozwolone s± jakiekolwiek celowniki nienaturalne. Dopuszcza siê celowniki w formie znaków na majdanie, czy b±czków na ciêciwie lub kolorowych nitek wplecionych w owijkê ciêciwy. Dozwolone s± okienka i pó³ki w majdanie. Niedozwolone s± celowniki i akcesoria wystaj±ce poza obrys majdanu. Dozwolona jest podpórka pod strza³ê: drewniana, rogowa, skórzana lub inna. Brzechwy strza³ mog± byæ wy³±cznie drewniane, a lotki z materia³ów naturalnych: piór, skóry, pergaminu, papieru. Dopuszcza siê groty metalowe wszelkiego typu, równie¿ toczone, a ponadto z kamienia lub rogu. Zalicza siê wy³±cznie trafienia strza³ami, które pozosta³y w tarczy.

Dozwolone s± dowolne ko³czany i goryty ze skóry, tkaniny lub z drewna - o kszta³tach historycznych lub naturalnych. Niedozwolone jest podawanie strza³, czy wbijanie ich w ziemiê. Strza³y u¿ywane w konkurencjach turniejowych przez poszczególnych zawodników powinny siê odró¿niaæ indywidualnym oznaczeniami (kolorem lotek, podpisami lub kolorowymi opaskami na brzechwie, wzglêdnie barwami owijek, czy innymi trwa³ymi znakami).

Uczestnicy zmagañ turniejowych zobowi±zani s± wystêpowaæ w uzbrojeniu ochronnym (kolczuga, karacena, napier¶nik metalowy lub przeszywanica), w he³mie lub w czepcu kolczym, z pasem do którego przytroczona jest torba, d³ugi nó¿ lub krótki miecz, oraz z tarcz± i ko³czanem.

W eliminacjach mo¿e wzi±æ udzia³ nieograniczona liczba uczestników spe³niaj±cych warunki regulaminowe. Nie ogranicza siê liczby zawodników z poszczególnych bractw. Osoby wyró¿nione pier¶cieniem Damroki nie maj± obowi±zku poddawania siê sprawdzianowi eliminacji i maj± prawo bezpo¶redniego udzia³u w pó³finale.

W eliminacjach uczestnicy najpierw wykonuj± marszostrzelanie poczynaj±c z odleg³o¶ci 36 m i oddaj±c po jednym strzale co krok nied³u¿szy, ani¿eli 45 cm, nieograniczon± liczbê strza³ów w czasie 45 sekund, a nastêpnie w konkurencji Tamud¿ina z odleg³o¶ci 36 m oddaj± dowoln± liczbê strza³ów w dwóch seriach po 40 sekund ka¿da.

Do æwieræfina³u przechodzi dziewiêciu najlepszych strzelców z eliminacji, którzy strzelaj± najpierw po 5 strza³ bez ograniczenia limitu czasu, a nastêpnie wypuszczaj± do celu nieograniczon± liczbê strza³ w okresie 45 sekund na odleg³o¶æ 28 m.

W pó³finale sze¶ciu najlepszych z æwieræfina³u strzela z odleg³o¶ci 24 m w konkurencji „stra¿nicy” do trzech celów, gdzie trafienie w cel ¶rodkowy powoduje odliczanie punktów karnych, a nastêpnie dwukrotnie oddaj± dowoln± liczbê strza³ów w czasie po 45 sekund.

W finale strzela czterech zawodników, którzy najpierw poczynaj±c z odleg³o¶ci 40 m przemieszczaj± siê w kierunku tarczy oddaj±c -co jeden krok bez przerwy- w okresie 60 sekund dowoln± liczbê strza³, a¿ dojd± na odleg³o¶æ nie bli¿sz± ani¿eli 20 m. Nastêpnie w okresach ograniczonych do 45 sekund: z odleg³o¶ci 20 m strzelaj± dwie serie po 6 strza³ ka¿dy, a potem strzelaj± z odleg³o¶ci 32 m nieograniczon± liczbê strza³ w dwóch jednominutowych seriach.

W przypadku, gdy fina³ nie przyniesie rozstrzygniêcia przeprowadza siê dogrywkê na zasadach Thorgala dla zawodników, którzy uzyskali tak± sam± najwy¿sz± liczbê punktów.

Poza konkursem, w ramach biwaku ³uczniczego, rozgrywany jest ponadto „turniej pocieszenia” dla piêciu osób spe³niaj±cych kryteria regulaminowe (dla dwóch uczestników pó³fina³u, którzy nie zakwalifikowali siê do fina³u oraz dla do trzech najlepszych uczestników eliminacji, którzy nie zakwalifikowali siê do pó³fina³u), a który jest rozgrywany wed³ug tych samych zasad, jak fina³ turnieju, a nagrod± jest uznanie, ¿e zwyciêzca turnieju pocieszenia zaj±³ pi±te miejsce w finale Turnieju O Pier¶cieñ Ksiê¿niczki Damroki.

Decyzje w zwi±zku z przebiegiem turnieju ³uczniczego podejmuje Sêdzia Turniejowy. Od jego decyzji mo¿na siê odwo³aæ do Komisji Apelacyjnej w sk³adzie: Przewodnicz±cy, Zastêpca, Sêdzia Turniejowy oraz sekretarz turnieju ³uczniczego; w przypadku równo¶ci g³osów cz³onków Komisji Apelacyjnej, g³osu Sêdziego Turniejowego nie uwzglêdnia siê.

W obrêbie toru ³uczniczego prowadzi siê punkt pierwszej pomocy medycznej z apteczk± i telefonem. Do udzia³u w turnieju nie dopuszcza siê osób odurzonych alkoholem, narkotykami lub ¶rodkami psychotropowymi, a ponadto osób, które niestosownym zachowaniem zak³ócaj± przebieg turnieju. Konkurencje strzeleckie przeprowadza siê na strzelnicy uzgodnionej z miejscowymi w³adzami stosownie do obowi±zuj±cych przepisów. Uczestnicy maj± na biwaku w Zaworach zapewnione miejsce pod w³asne namioty historyczne, drewno na opa³, wodê pitn± oraz ³adny widok z góry na kotlinê chmieleñsk±. W odleg³o¶ci po 200 m od toru ³uczniczego znajduj± siê jeziora: K³odno i Ma³e Brodno. W Zaworach, w odleg³o¶ci 300 m od pola turniejowego, s± dwa sklepy spo¿ywcze oraz przystanek koñcowy PKS. W oddalonym o 2 km Chmielnie znajduje siê komisariat Policji, Urz±d Pocztowy, bank, o¶rodek zdrowia oraz restauracje i liczne sklepy spo¿ywcze. Bankomaty znajduj± siê w oddalonych o 13 km Kartuzach.

Impreza ma charakter rekreacyjny, tradycyjny, nie datowany, otwarty – bez publiczno¶ci. Zachêca siê do udzia³u w trzydniowym biwaku i wypoczynku ca³e rodziny.
Purvis
CYTAT
W przypadku, gdy fina³ nie przyniesie rozstrzygniêcia przeprowadza siê dogrywkê na zasadach Thorgala dla zawodników, którzy uzyskali tak± sam± najwy¿sz± liczbê punktów.


Tzn. strzelanie z 70-ciu kroków do ma³ej tarczki na brzuchu konkurenta? shocked.gif
faktycznie, metoda rozstrzygaj±ca wszelkie spory:smile:
pozdrawiam
Ania Kryska
Byæ mo¿e moim postem potr±cê gniazdo os, ale co mi tam, mam dzi¶ nastrój. Oczywi¶cie organizator ma prawo i obowi±zek u³o¿yæ regulamin wed³ug w³asnych zasad i swojego widzimisiê i choæby nawet gdzie¶ kazano uczestnikom przebraæ siê za ró¿owe króliczki, to je¶li siê chce uczestniczyæ, to nale¿y siê podporz±dkowaæ. Ja nie jestem uczestnikiem turnieju w Zaworach, wiêc mogê sobie pozwoliæ na dyskutowanie i wyg³oszenie paru uwag:
CYTAT
Uczestnicy zmagañ turniejowych zobowi±zani s± wystêpowaæ w uzbrojeniu ochronnym (kolczuga, karacena, napier¶nik metalowy lub przeszywanica), w he³mie lub w czepcu kolczym, z pasem do którego przytroczona jest torba, d³ugi nó¿ lub krótki miecz, oraz z tarcz± i ko³czanem.

ale:
CYTAT
Osoby nie posiadaj±ce stroju i wyposa¿enia tradycyjnego w drodze wyj±tku mog± byæ dopuszczone do turnieju, je¿eli posiadaj± tradycyjny osprzêt ³uczniczy oraz s± ubrane co najmniej w stosown± koszulê, spodnie i buty.

Czyli mamy równych i równiejszych - jedni maj± siê zakuæ w ¿elastwo, obwiesiæ uzbrojeniem, w tym tarcz±, wiêc ju¿ zupe³nie nie wiem jak w tym strzelaæ, chyba, ¿eby j± upchn±æ na plecach, ale to te¿ niewygodnie, jak tu postawê przyj±æ - a drudzy na lekko w koszulce i gatkach. Ciekawe, co decyduje o wyj±tkowo¶ci.
CYTAT
Niedozwolone jest podawanie strza³, czy wbijanie ich w ziemiê.

Je¶li kto¶ "robi" wojownika ze wschodu - w porz±dku. Wiadomo, konni ³ucznicy ludów koczowniczych, wbijanie strza³ w ziemiê do walki trochê bez sensu. Ale w Europie? W wiêkszo¶ci przedstawieñ, zw³aszcza w okresie zalecanym na Turnieju Damroki (XII-XIV w.), ³ucznicy korzystaj± w³a¶nie ze strza³ wbitych w ziemiê. Ewentualnie nosz± za paskiem.
Tak jak mówi³am, to organizator ustala zasady, uczestnicy siê odporz±dkowuj±, jak siê komu¶ nie podoba, to nie bierze udzia³u. Wyg³osi³am tylko uwagi, jakie mi siê nasunê³y po przeczytaniu Regulaminu.
Ciwun
CYTAT(Ania Kryska)
Czyli mamy równych i równiejszych .


Witam.

Oczywi¶cie, Aniu, ¿e s³usznie wytykasz lapsus odno¶nie kwesti "³uczników bojowych".

Na usprawiedliwienie mogê jedynie podaæ to, ¿e ¶wiadomie chcieli¶my siê pos³u¿yæ regulaminem dotychczasowym (tradycja), gdzie do tej pory eliminacje i æwiercfina³y nie wymaga³y bojowego wyposa¿enia od ³uczników uczestnicz±cych w turniejach Damroki w Zaworach - ten wymóg pojawia³ siê dopiero na etapie pó³fina³u i fina³u.
Poprzednio robili¶my najpierw jeden turniej w czasie biwaku ³uczniczego w Zaworach, a potem dwa turnieje (Damrokê i My¶liwski). W tym roku robimy cztery turnieje w ci±gu trzech dni i dwa z nich: "O Pier¶cieñ Damroki" i "O Miecz Zula" maj± mieæ od pocz±tku do koñca charakter bojowy (z wyj±tkiem eliminacji).
Z dobrym skutkiem zasady bojowego wyposa¿enia ³ucznika na turnieju ³ucznictwa tradycyjnego s± stosowane w turniejach s³upskich, lêborskich oraz zaworskich. My¶lê, ¿e to jest w³a¶ciwy kierunek wymagañ stawianych przed uczestnikami takich turniejów. Wymóg wyposa¿enia bojowego nie doznaje wyj±tku w ramach tych dwóch turniejów w Zaworach i ma charakter obligatoryjny.

Geneza tego wyj±tku jest zwi±zana ze sposobem rozumienia pojêcia "ubiór tradycyjny" i to zastrze¿enie regulaminowe ma na celu rzetelno¶æ i uczciwo¶æ Organizatora turnieju ³ucznictwa tradycyjnego wobec uczestnika. Uwa¿am, ¿e rajtuzy i kozaczki maj± po kilkaset lat tradycji, a nawet i znacznie wiêcej (ich desygnaty, a nie nazwy - które te¿ s± du¿o starsze, ani¿eli wydaje siê to niektórym "ekspertom") i wystarczaj±co spe³niaj± kryteria stroju odpowiedniego. Spe³niaj± IMHO w sposób bardziej adekwatny, ani¿eli obserwowane przeze mnie aplikacje reenactorskie.

Natomiast co do zakazu u¿ywania ground quiver, to jest on ustanowiony miêdzy innymi przez wzgl±d na zasadê jednakowego traktowania w jednakowych okoliczno¶ciach, co ma zw³aszcza znaczenie przy strzelaniu na czas (czego nie rozwijam ze wzglêdu na oczywisto¶æ u³atwienia), czy przy tzw. marszostrzelaniu - pomys³owo¶æ ludzka nie zna granic: znam przypadek, ¿e uczestnik zmagañ turniejowych na trasie marszostrzelania powbijal stosown± liczbê strza³ w stosownych miejscach i nie mog³ uczciwy sêdzia na to zareagowaæ zakazem, skoro Regulamin dopuszcza³ wbijanie strza³ w ziemie, nieprawda¿?

Pozdrawiam
Ania Kryska
To wiele t³umaczy, dziêkujê.
Ciwun
CYTAT(Ania Kryska)
wiêc ju¿ zupe³nie nie wiem jak w tym strzelaæ, chyba, ¿eby j± upchn±æ na plecach, ale to te¿ niewygodnie, jak tu postawê przyj±æ


Specjalnie wydzieli³em tê kwestiê do odrêbnego postu, gdy¿ ma ona szerszy charakter, anizeli wymogi regulaminu jednego turnieju (choæby nawet ju¿ IX).

Regulamin wskaza³ klasê zachowañ niedopuszczalnych: podawanie strza³, wbijanie strza³ w ziemiê, natomiast pozostawi³ ³ucznikowi woln± rêkê w rozwi±zaniu tego problemu. I jest interesuj±ce, jak ten problem jest rozwi±zywany przez ³uczników tradycyjnych. Pos³u¿ê siê pamiêci± do przywo³ania kilku przyk³adów:
Jerzy Jackowski ze Swobodnej Kompaniji trzyma strza³y w ko³czanie przypiêtym do pasa (podobnie Adam Swoboda SK, Donat Grotha HPWL, Ryszard Cupa z KSA, Andrzej Szkwarkowski z ChRS "Vratislavia"), Maciej Morawiec z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii przewiesza ko³czan przez plecy (podobnie £ukasz Baran z SK, Jaros³aw Zubelewicz z OBR, Krzysztof Kêpka z Druha Lwa), Robert Joñski z Koszalina trzyma strza³y za paskiem, Przemys³aw Wojciukiewicz z Koszaliñskiej Kompanii Rycerskiej trzyma strza³y za tunik± na plecach, Roman Sobolewski z Cor Bonum trzyma strza³y w worku troczonym do pasa na sposób angielski, Aleksander Kikcio z Braci herbu Gryf potrafi trzymaæ strza³y w palcach na sposób japoñski...

Pozdrawiam

.
Kazimierz
Ani chyba chodzi³o o utrudnienie wynikaj±ce z faktu posiadania tarczy - o ile puklerz to drobnostka, o tyle tarcza ju¿ wp³ywa na postawê ³ucznika (co obserwowa³em w Lêborku w roku ubieg³ym).
Bobkovsky
UWAGA!

Zmiana w programie biwaku zaworskiego: planowane w piatek 26.05.2006 od godz. 17.00 eliminacje do IX Damroki zostan± przeprowadzone przez £ukasza Barana ze "Swobodnej Kompaniji", jako "Ma³y urodzinowy turniej ³uczniczy"


Urodzinowy Turniej £uczniczy Zawory 2006


Regulamin turnieju przeznaczony jest dla wszystkich mi³o¶ników ³ucznictwa tradycyjnego posiadaj±cych ³uk tradycyjny oraz strój z dowolnego okresu.
Po ka¿dej konkurencji sumuje siê ilo¶æ zdobytych punktów. Po czym zostanie wy³oniona trójka najlepszych. Osoba z najwiêksz± ilo¶ci± punktów z danej konkurencji otrzyma do klasyfikacji koñcowej 3 punkty, druga osoba z najwiêksz± ilo¶ci± punktów otrzyma 2 punkty, trzecia jeden punkt.
Za klasyfikacjê koñcow± nale¿y uwa¿aæ punkty zdobyte za zwyciêstwa w danej konkurencji a nie sumê punktów ze wszystkich konkurenci. Punkty za zwyciêstwa z poszczególnych konkurencji sumuj± siê.

Konkurencje:
1. Strzelanie z 30m do tarczy, piêcioma strza³ami. Jedna seria.Puktacja:3-2-1
2. Strzelanie z 25m do tarczy, trzema strza³ami klêcz±c. Jedna seria. Punktacja: 5-3-1
3. Strzelanie z 15 m do trzech tarcz monocentrycznych. Zawodnik strzela czterema strza³ami do tarcz. Punktacja: 8pkt za trafienie trzema kolejnymi strza³ami wszystkich tarcz. 6pkt zestrzelenie 3 tarcz czterema strza³ami (tj gdy jedna nie trafi³a w tarczê). 4 punkty za dwie i 2pkt za jedn±. Ka¿d± z tarcz mo¿na trafiæ tylko raz. Je¿eli zawodnik trafi w tarcze podwójnie traci 2 punkty.
4. Strzelanie z 25m do tarczy bez ograniczenia ilo¶ci strza³ w czasie 45 sekund. Pukntacja:3-2-1
5. Wybór odleg³o¶ci:
- 15m – 4 strza³y; punktacja 3-2-1,
- 20m – 4 strza³y: punktacja 4-2-1,
- 25m – 4 strza³y; punktacja 4-3-2,
- 30m – 4 strza³y punktacja 5-3-2
- 35m – 4 strza³y; punktacja 6-4-2
6. Strzelanie z odleg³o¶ci 25m z „obcego” ³uku. Konkurencja polega na wylosowaniu poprzez rzut ko¶ci± ³uku z puli ³uków wybranych przez ogó³ uczestników i wystrzeleniu z niego 5 strza³ do tarczy. Punktacja:3-2-1.
7. Strzelanie z 20 m do trzech tarcz monocentrycznych. Zawodnik strzela sze¶cioma strza³ami do tarcz. Ka¿d± z tarcz nale¿y trafiæ dwukrotnie. Za ka¿da trafion± tarczê dwoma strza³ami zawodnik otrzymuje 4 punkty, za ka¿d± tarczê trafion± jedn± strza³± zawodnik otrzymuje jeden punkt, za trafienie tarczy trzema i wiêcej strza³ami zawodnik traci wszystkie punkty w tej konkurencji.
8. Strzelanie z odleg³o¶ci 25m do tarczy jedn± strza³±. W tej konkurencji strzela grupa czterech ³uczników wy³onionych z losowania przed rozpoczêciem konkurencji. Zasada jest prosta kto bli¿ej ¶rodka wygrywa. Punktacja: osoba najbli¿ej ¶rodka 3 pkt, druga 2 pkt , trzecia 1 pkt, czwarta 0 pkt.
9. Strzelanie z odleg³o¶ci 35m do tarczy piêcioma strza³ami. Punktacja: 10-8-6-4-2-1.
Podobnie jak w poprzedniej konkurencji, strzela grupa czterech ³uczników wy³onionych z losowania przed rozpoczêciem.

Wszelkie pytania i uwagi chêtnie wys³ucham w Zaworach przed turniejem. Oraz dok³adniej wyja¶niê punktowanie klasyfikacji koñcowej.
Turniej jest jednocze¶nie eliminacj± do IX Turnieju O Pier¶cieñ Ksiê¿niczki Damroki


£ukasz Baran
Swobodna Kompanija
Ciwun
[b]Regulamin turnieju ³ucznictwa tradycyjnego

[size=18]V My¶liwski Wielobój £uczniczy


Impreza ma charakter rekreacyjny, tradycyjny, nie datowany. Turniej ma charakter otwarty i oprócz cz³onków bractw rycerskich, chêtnie go¶cimy równie¿ zabawiaj±cych siê rekonstrukcj± historyczn±, czy archeologia ¿yw±. Uczestników obowi±zuje strój tradycyjny swobodnie wybrany - zaleca siê strój w przedziale XII-XIV w. Nie mo¿na nie dopu¶ciæ do udzia³u w turnieju ³ucznika, który spe³nia wymagania regulaminowe. Regulaminu Organizator, sêdzia oraz komisja apelacyjna musz± bezwzglêdnie przestrzegaæ i po rozpoczêciu turnieju nie mo¿e on byæ zmieniony ani z urzêdu, ani na wniosek (choæby i wszystkich uczestników turnieju) – ze wzglêdów technicznych lub w celu nie przed³u¿ania turnieju poza przyjête ramy czasowe mo¿na jedynie zmniejszyæ liczbê serii (powtórzeñ) danej konkurencji.

Wymagania co do akcesorii ³uczniczych. Dopuszcza siê wszelkie ³uki tradycyjne (proste i refleksyjne, jednorodne i sk³adane), bez wzglêdu na to, przy u¿yciu jakich technik i technologii oraz z jakich materia³ów zosta³y wykonane. Oprócz luków tradycyjnych dopuszcza siê tak¿e ³uki historyczne oraz rekonstrukcje ³uków historycznych. Nie dopuszcza siê ³uków bloczkowych (typu compound), ani ³uków wyczynowych. Naci±g ³uku nie powinien przekraczaæ 19 kg – w drodze wyj±tku mo¿na dopu¶ciæ ³uk o naci±gu wiêkszym o 15% (piêtna¶cie procent) od owych 19 kg.

Niedozwolone s± jakiekolwiek celowniki nienaturalne. Nie dopuszcza siê celowników i oprzyrz±dowania wystaj±cego poza obrys majdanu i ramion ³uku. Dopuszcza siê celowniki w formie znaków na majdanie, czy b±czków na ciêciwie lub kolorowych nitek wplecionych w owijkê ciêciwy. Dozwolone s± okienka i pó³ki w majdanie. Dozwolona jest podpórka pod strza³ê: drewniana, rogowa, skórzana, z w³osia lub inna. Brzechwy strza³ mog± byæ wy³±cznie drewniane, a lotki z materia³ów naturalnych: piór, skóry, pergaminu, papieru. Dopuszcza siê groty metalowe wszelkiego typu, równie¿ toczone, a ponadto z kamienia lub rogu. Dozwolone s± dowolne ko³czany i goryty ze skóry, tkaniny lub z drewna - o kszta³tach historycznych lub naturalnych. Strza³y u¿ywane w konkurencjach turniejowych przez poszczególnych zawodników powinny siê odró¿niaæ indywidualnym oznaczeniami (kolorem lotek, podpisami lub kolorowymi opaskami na brzechwie, wzglêdnie barwami owijek, czy innymi trwa³ymi znakami). Mo¿na u¿ywaæ strza³ wy³±cznie posiadanych przy sobie: nie wolno ani strza³ podawaæ, ani wbijaæ w ziemiê. Nie zalicza siê trafieñ strza³±, która nie pozosta³a w tarczy. W przypadku oddania wiêkszej liczby strza³ów, ani¿eli przewidziana dla danej konkurencji – uczestnikowi odejmuje siê stosown± liczbê strza³ wed³ug najwiêkszej liczby punktów za dana strza³ê. Nie wolno oddawaæ dodatkowych strza³ów, je¶li po podej¶ciu do tarczy oka¿e siê, ¿e uczestnik odda³ mniejsz± liczbê strza³ów, ani¿eli przewidziane dla danej konkurencji.

W Turnieju my¶liwskim uczestnicy strzelaj± do dwóch tarcz monocentrycznych z których jedna jest punktowana 2-4 pkt a druga 6 pkt oraz do tarczy policentrycznej z trzema celami punktowanymi 1-3-5 (³±cznie: 1 b±d¼ 6 b±d¼ 15). Przy strzelaniu do tarczy policentrycznej zalicza siê wy³±cznie po jednym trafieniu w ka¿dy z celów bez wzglêdu na rzeczywist± liczbê trafieñ. W konkurencjach- w których strzela siê do wiêcej ni¿ do jednej tarczy w danej serii - odlicza siê 3 pkt karne za nie trafienie w któr±¶ z tarcz (zalicza siê trafienia tak¿e w miejsca nie punktowane)

Uczestnicy mog± byæ poddani wstêpnym eliminacjom polegaj±cym na strzelaniu do trzech serii po do piêciu strza³ na odleg³o¶æ od 18 do 24 m. Po ka¿dej serii sêdzia mo¿e wskazaæ osoby, które przechodz± do æwieræfina³u bez konieczno¶ci dalszego uczestniczenia w eliminacjach. W eliminacjach mo¿e wzi±æ udzia³ nieograniczona liczba uczestników spe³niaj±cych warunki regulaminowe. Do æwieræfina³u nie przechodz± zawodnicy, którzy w eliminacjach nie uzyskali liczby punktów okre¶lonej przez sêdziego (który równie¿ i na dalszych etapach turnieju mo¿e okre¶laæ liczbê punktów niezbêdn± do przej¶cia do nastêpnego etapu). Automatycznie i bez eliminacji do udzia³u w turnieju dopuszcza siê ka¿d± osobê spe³niaj±c± wymagania regulaminowe, która w ostatnich trzech latach przynajmniej w trzech turniejach zajmowa³a miejsce od pierwszego do trzeciego w³±cznie.

W æwieræfinale zawodnicy strzelaj± w dwóch seriach 5 strza³ z 21 m do tarczy policentrycznej, potem z dystansu 24 m 5 strza³ do tarczy monocentrycznej za 6 pkt, a nastêpnie z 28 m 5 strza³ do tarczy monocentrycznej 2-4 pkt – raz jako strzelanie scytyjskie i raz jako strzelanie partyjskie.

W pó³finale zawodnicy z odleg³o¶ci wskazanej przez sêdziego: w pierwszej serii oddaj± po 7 strza³ów do tarczy monocentrycznej 6 pkt i do tarczy policentrycznej oraz w drugiej serii po 7 strza³ów do tarczy monocentrycznej 2-4 pkt i do tarczy policentrycznej, a nastêpnie wykonuj± jeszcze raz to strzelanie stoj±c ty³em (partyjski strza³).

W finale zawodnicy strzelaj± 9 strza³ami do wszystkich trzech tarcz, lecz do dowolnie wybranych celów: najpierw z odleg³o¶ci 36 m, nastêpnie z 32 m i wreszcie w czasie ograniczonym do 60 sekund z odleg³o¶ci 28 m.

Na podstawie sumy punktów uzyskanych na wszystkich etapach turnieju (za wyj±tkiem eliminacji) wy³ania siê zwyciêzców w turnieju. Decyzje w zwi±zku z przebiegiem turnieju ³uczniczego podejmuje Sêdzia Turniejowy. Od jego decyzji mo¿na siê odwo³aæ do Komisji Apelacyjnej w sk³adzie: Przewodnicz±cy, Zastêpca, Sêdzia Turniejowy oraz sekretarz turnieju ³uczniczego; w przypadku równo¶ci g³osów cz³onków Komisji Apelacyjnej, g³osu Sêdziego Turniejowego nie uwzglêdnia siê. W obrêbie toru ³uczniczego prowadzi siê punkt pierwszej pomocy medycznej z apteczk± i telefonem. Do udzia³u w turnieju nie dopuszcza siê osób odurzonych alkoholem, narkotykami lub ¶rodkami psychotropowymi, a ponadto osób, które niestosownym zachowaniem lub ubiorem zak³ócaj± przebieg turnieju. W trakcie turnieju ka¿dy uczestnik ma regulaminowe prawo i obowi±zek podaæ komendê „Przerwij ogieñ”, je¿eli zauwa¿y sytuacjê, która mog³aby wprowadzaæ stan zagro¿enia na torze ³uczniczym, a ka¿dy strzelaj±cy ma obowi±zek samodzielnie przerwaæ strzelanie, je¶li zauwa¿y tak± sytuacjê i samemu wydaæ stosown± komendê.

Zapisy do turnieju w sobotê 27.05.2006 r. na biwaku ³uczniczym w Zaworach od godz. 10.00

Dnia 18 maja AD 2006
Ciwun
[b]Regulamin turnieju ³ucznictwa tradycyjnego w Zaworach

„V Memoria³ O Miecz Zula”

Regulamin niniejszy zosta³ opracowany przy wykorzystaniu regu³ EMA (Early Medieval Alliance) oraz do¶wiadczeñ turniejów Chor±gwi Kasztelanii Chmieleñskiej. Turniej ma charakter otwarty i oprócz wojów, wikingów i rycerzy mog± w nim braæ dowolne inne osoby, je¿eli spe³niaj± wymogi niniejszego regulaminu. Uczestników obowi±zuje strój tradycyjny swobodnie wybrany –zaleca siê strój w przedziale XII-XIV w. i dostosowany do u¿ywanego przez uczestnika sprzêtu i wyposa¿enia. Dopuszcza siê wszelkie ³uki tradycyjne (proste i refleksyjne, jednorodne i sk³adane), bez wzglêdu na to przy u¿yciu jakich technik i technologii oraz z jakich materia³ów zosta³y wykonane. Nie dopuszcza siê ³uków bloczkowych ani ³uków wyczynowych. Naci±g jest dowolny - zaleca siê 15-19 kg. Niedozwolone s± jakiekolwiek celowniki nienaturalne. Dopuszcza siê celowniki w formie znaków na majdanie, czy b±czków na ciêciwie lub kolorowych nitek wplecionych w owijkê ciêciwy. Dozwolone s± okienka i pó³ki w majdanie. Niedozwolone s± celowniki i akcesoria wystaj±ce poza obrys majdanu. Dozwolona jest podpórka pod strza³ê: drewniana, rogowa, skórzana lub inna. Brzechwy strza³ mog± byæ wy³±cznie drewniane, a lotki z materia³ów naturalnych: piór, skóry, pergaminu, papieru. Dopuszcza siê groty metalowe wszelkiego typu, równie¿ toczone, a ponadto z kamienia lub rogu. Zalicza siê wy³±cznie trafienia strza³ami, które pozosta³y w tarczy.

Dozwolone s± dowolne ko³czany i goryty ze skóry, tkaniny lub z drewna - o kszta³tach historycznych lub naturalnych. Niedozwolone jest podawanie strza³, czy wbijanie ich w ziemiê. Strza³y u¿ywane w konkurencjach turniejowych przez poszczególnych zawodników powinny siê odró¿niaæ indywidualnym oznaczeniami (kolorem lotek, podpisami lub kolorowymi opaskami na brzechwie, wzglêdnie barwami owijek, czy innymi trwa³ymi znakami).

Uczestnicy zmagañ turniejowych zobowi±zani s± wystêpowaæ w uzbrojeniu ochronnym (kolczuga, karacena, napier¶nik metalowy lub przeszywanica), w he³mie lub w czepcu albo kapturze kolczym, z pasem do którego przytroczona jest torba, d³ugi nó¿ lub krótki miecz, oraz z tarcz± i ko³czanem.

W eliminacjach mo¿e wzi±æ udzia³ nieograniczona liczba uczestników spe³niaj±cych warunki regulaminowe. Nie ogranicza siê liczby zawodników z poszczególnych bractw.


W æwieræfinale uczestnicy strzelaj± 3 serie po 2 strza³y z odleg³o¶æ 28 m: stoj±c, klêcz±c (strza³ scytyjski) oraz na sposób partyjski, a nastêpnie z odleg³o¶ci 32 m wypuszczaj± 5 strza³.

W pó³finale strzelanie dwa razy po 5 strza³ z odleg³o¶ci 24 m (scytyjskie i partyjskie), potem strzelanie w dwóch seriach z 32 m po 7 strza³ (stoj±c przodem i partyjskie), a nastêpnie strzelanie cztery razy po 2 strza³y odchodz±c od tarczy – co trzy kroki poczynaj±c z 24 m (partyjskie).

W finale najpierw poczynaj±c z odleg³o¶ci 36 m przemieszczaj± siê w kierunku tarczy oddaj±c -co dwa kroki cztery razy po 3 strza³y. Nastêpnie z odleg³o¶ci 20 m i z 24 m strzelaj± serie po 6 strza³ (w ka¿dej serii 2 stoj±c przodem, 2 scytyjskie i 2 partyjskie), a potem strzelaj± z odleg³o¶ci 28 m nieograniczon± liczbê strza³ w dwóch seriach po 40 sek. (druga seria partyjska). I na koñcu dokonuj± wyboru odleg³o¶ci za strza³y: 18 m 6 strza³, 24 m 7 strza³, 36 m 8 strza³ i 40 m 9 strza³.

Decyzje w zwi±zku z przebiegiem turnieju ³uczniczego podejmuje Sêdzia Turniejowy. Od jego decyzji mo¿na siê odwo³aæ do Komisji Apelacyjnej w sk³adzie: Przewodnicz±cy, Zastêpca, Sêdzia Turniejowy oraz sekretarz turnieju ³uczniczego; w przypadku równo¶ci g³osów cz³onków Komisji Apelacyjnej, g³osu Sêdziego Turniejowego nie uwzglêdnia siê.

W obrêbie toru ³uczniczego prowadzi siê punkt pierwszej pomocy medycznej z apteczk± i telefonem. Do udzia³u w turnieju nie dopuszcza siê osób odurzonych alkoholem, narkotykami lub ¶rodkami psychotropowymi, a ponadto osób, które niestosownym zachowaniem zak³ócaj± przebieg turnieju.
Ciwun
Rozk³ad po³±czeñ bezpo¶rednich PKS na trasie Gdañsk - Zawory
(najlepiej wysi±¶æ na przedostatnim przystanku - "na ¿±danie" i i¶æ pod górê oko³o 150 m)

Pi±tek 26.05.2006

Z: Gdañsk
Do: Zawory przez Kartuzy Chmielno 80 min 49 km wyjazd 16:00 przyjazd 17:20,

Z: Gdañsk
Do: Zawory przez Kartuzy Chmielno 80 min 49 km wyjazd 17:10 przyjazd 18:30


Sobota 27.05.2006

Z: Gdañsk
Do: Zawory przez Kartuzy Chmielno 80 min 49 km wyjazd 07:10 przyjazd 08:30

Z: Gdañsk
Do: Zawory przez Kartuzy Chmielno 80 min 49 km wyjazd 09:00 przyjazd 10:20


Niedziela 28.05.2006


Z: Zawory
Do: Gdañsk przez Kartuzy Pêpowo 94 min 49 km 08:50 10:24 L,

Z: Zawory
Do: Gdañsk przez Kartuzy Pêpowo 84 min 49 km 10:3511:59 B, U, o,

Z: Zawory
Do: Gdañsk przez Kartuzy Lniska 87 min 49 km 17:50 19:17 U,

Z: Zawory
Do: Gdañsk przez Kartuzy Pêpowo 89 min 49 km 19:00 20:29 L, m,
Ciwun
Kartuzy

Pi±tek - 26.05.2006
Teraz - przed po³udniem od godz. 06 do 12 Wkrótce - po po³udniu od godz. 12 do 18
Wiatr: 26 km/h - WNW Wiatr: 16 km/h - W
10/12/14 °C 10/13/15 °C
1004 hPa Deszcz: 1.4 mm 1003 hPa Deszcz: 0 mm
Legenda :
-2/5/10 Temperatura u¶redniona w okresie 6 do 12 godzin: minimalna/ odczuwalna THI / maksymalna. Temperatura odczuwalna THI jest miar± ludzkiego odczucia na po³±czony wp³yw wysokiej temperatury i wysokiej wilgotno¶ci wzglêdnej.

wieczorem
18-24 8/10/13 °C
1003 hPa Wiatr: 18 km/h W Deszcz: 0 mm

Sobota - 27.05.2006
nad ranem
00-06 7/11/13 °C
1004 hPa Wiatr: 17 km/h WNW Deszcz: 0 mm
przed po³udniem
06-12 11/14/16 °C
1006 hPa Wiatr: 18 km/h NW Deszcz: 0 mm
po po³udniu
12-18 9/14/16 °C
1005 hPa Wiatr: 5 km/h NNW Deszcz: 0 mm
wieczorem
18-24 8/11/13 °C
1002 hPa Wiatr: 10 km/h SSW Deszcz: 0.2 mm

Niedziela - 28.05.2006
nad ranem
00-06 8/12/15 °C
997 hPa Wiatr: 14 km/h SSW Deszcz: 0.2 mm
przed po³udniem
06-12 10/14/16 °C
992 hPa Wiatr: 25 km/h WSW Deszcz: 8.3 mm
po po³udniu
12-18 10/14/17 °C
993 hPa Wiatr: 27 km/h W Deszcz: 0.2 mm
wieczorem
18-24 7/11/13 °C
991 hPa Wiatr: 38 km/h WSW Deszcz: 4.1 mm
noc
19-7 7/11/13 °C
991 hPa Wiatr: 38 km/h WSW Deszcz: 8.5 mm

http://pogoda.interia.pl/miasta?id=11740
Ciwun
W turniejach biwaku rycerskiego w opolu grodu Damroki pierwsze miejsca zajêli:

- w urodzinowym £ukaszowym Turnieju £uczniczym ("Pawie Oczko £ukasza") 26.05.2006 w Zaworach: Adam Swoboda ze Swobodnej Kompaniji

- w V My¶liwskim Wieloboju £uczniczym 27.05.2006 w Zaworach: Maciej Morawiec z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii

- w turnieju mieczowym 27.05.2006 w Zaworach: Pawe³ Las kowski z "Bia³ego Jesionu"

- w V Memoriale "O Miecz Zula" 27.05.2006 w Zaworach: Maciej Morawiec z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii

- w IX Turnieju ³ucznictwa tradycyjnego "O Pier¶cieñ Ksiê¿niczki Damroki" 27.05.2006 w Zaworach: Maciej Morawiec z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii



Zwyciêzcy IX Turnieju "O Pier¶cieñ Ksiê¿niczki Damroki" 27.05.2006 w Zaworach:

1. Maciej Morawiec z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
2. Karol Pisarkiewicz z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
3. Przemys³aw Ulatowski ze Swobodnej Kompaniji
4. Ryszard Cupa z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
5. Grzegorz Wierzchowski z Zaworskiej Dru¿yny £uczniczej
6. ex aequo
Krzysztof Kêpka z Druha Lwa
Przemys³aw Kêpka z Druha Lwa
8. Tomasz Bru¼dziak z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
9. Miros³aw Konarski z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
10. ex aequo
Katarzyna Huzarska z Dru¿yny Rodowej Czerniak
Ryszard Rutkiewicz z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
12. Leszek Zulewski z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
Wicked Rebel
Zwyciêzcy urodzinowego 'Pawiego Oczka £ukasza' 26.05.2006 w Zaworach:

1. Adam Swoboda ze Swobodnej Kompaniji
2. Maciej Morawiec z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
3. Ryszard Cupa z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
4. Karol Pisarkiewicz z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
5. Ryszard Rutkiewicz z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
6. Przemys³aw Ulatowski ze Swobodnej Kompaniji
7. Miko³aj Ha³uszczuk ze Swobodnej Kompaniji
8. Maciej Flis z ODN "Inogici"
9 ex aequo
Dawid Kaczor z Zaworskiej Dru¿yny £uczniczej
Adam Ma¶laczyk z ODN "Inogici"
Grzegorz Wierzchowski z Zaworskiej Dru¿yny £uczniczej
Tomasz Tryzna z Zaworskiej Dru¿yny £uczniczej
Artemis
Zwyciêzcy V My¶liwskiego Wieloboju £uczniczego 27.05.2006 w Zaworach:

1. Maciej Morawiec z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
2. Krzysztof Kêpka z Druha Lwa
3. £ukasz Baran ze Swobodnej Kompaniji
4. Tomasz Bru¼dziak z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
5. Karol Pisarkiewicz z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
6. Przemys³aw Kêpka z Druha Lwa
7. Miros³aw Konarski z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
8. Grzegorz Wierzchowski z Zaworskiej Dru¿yny £uczniczej
9. Tomasz Tryzna z Zaworskiej Dru¿yny £uczniczej
10. Robert Krêczkowski z Zaworskiej Dru¿yny £uczniczej
11. Ryszard Cupa z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
12. Przemys³aw Ulatowski ze Swobodnej Kompaniji
13 ex aequo
Katarzyna Huzarska z Dru¿yny Rodowej Czerniak
Pawe³ Las kowski z Bia³ego Jesionu
Rasskabak
Zwyciêzcy t³t V Memoria³ "O Miecz Zula" 27.05.2006 w Zaworach:

1. Maciej Morawiec z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
2. ex aequo
£ukasz Baran ze Swobodnej Kompaniji
Ryszard Cupa z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
4. Karol Pisarkiewicz z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
5. Przemys³aw Ulatowski ze Swobodnej Kompaniji
6. Tomasz Tryzna z Zaworskiej Dru¿yny £uczniczej
7. Przemys³aw Kêpka z Druha Lwa
8. Robert Krêczkowski z Zaworskiej Dru¿yny £uczniczej
9. Krzysztof Kêpka z Druha Lwa
10. Alicja Micha³ek z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
11. Bartosz Zaremba z Dru¿yny Rodowej Zaremba
12. Leszek Zulewski z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
13. ex aequo
Katarzyna Huzarska z Dru¿yny Rodowej Czerniak
Tomasz Bru¼dziak z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
15. Grzegorz Wierzchowski z Zaworskiej Dru¿yny £uczniczej
16. Julia Micha³ek z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
17. Sebastian Bru¼dziak z Druzyny Rodowej Bru¼dziak
18. Tadeusz Kowalski z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
Qbi
Lista uczestników turniejów ³ucznictwa tradycyjnego w ramach biwaku rycerskiego w Zaworach 26-28.05.2006:

Adam Swoboda ze Swobodnej Kompaniji
Maciej Morawiec z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
Ryszard Cupa z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
Karol Pisarkiewicz z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
Ryszard Rutkiewicz z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
Przemys³aw Ulatowski ze Swobodnej Kompaniji
Miko³aj Ha³uszczuk ze Swobodnej Kompaniji
Maciej Flis z ODN "Inogici"
Dawid Kaczor z Zaworskiej Dru¿yny £uczniczej
Adam Ma¶laczyk z ODN "Inogici"
Grzegorz Wierzchowski z Zaworskiej Dru¿yny £uczniczej
Tomasz Tryzna z Zaworskiej Dru¿yny £uczniczej
Robert Krêczkowski z Zaworskiej Dru¿yny £uczniczej
Halina Kraszewska z ODN „Inogici”
Natalia Trepczyk ODN "Inogici"
£ukasz Baran ze Swobodnej Kompaniji
Przemys³aw Kêpka z Druha Lwa
Krzysztof Kêpka z Druha Lwa
Katarzyna Huzarska z Dru¿yny Rodowej Czerniak
Miros³aw Konarski z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
Leszek Zulewski z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
Tadeusz Kowalski z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
Andrzej Micha³ek z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
Alicja Micha³ek z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
Julia Micha³ek z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
Tomasz Bru¼dziak z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
Sebastian Bru¼dziak z Dru¿yny Rodowej Bru¼dziak
Pawe³ Las kowski z Bia³ego Jesionu
Maciej Winiecki z Bia³ego Jesionu
Bartosz Zaremba z Dru¿yny Rodowej Zaremba
Ciwun
Zdjêcie autorstwa Karola Pisarkiewicza ze zwyciêzc± turnieju w dniu 26.05.2006 i zwyciêzc± turniejów w dniu 27.05.2006

Ciwun
W powiecie kartuskim w województwie pomorskim w ci±gu tygodnia (pomiêdzy 26 maja, a 3 czerwca 2006) rozegrano piêæ turniejów ³ucznictwa tradycyjnego. Pierwsze cztery w Zaworach w gminie Chmielno, a pi±ty w Kartuzach w dniu 3.06.2006:

I Turniej "O Klasztorne Dukaty"

1. Maciej Morawiec z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
2. Adam Swoboda ze Swobodnej Kompaniji
3. ex aequo
Pawe³ Piotrowski z Dru¿yny Rodowej
Ryszard Cupa z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii

5. ex aequo
Donat Grotha z Lêborskiego Bractwa Historycznego Hufca Przedniego Wójtostwa Lêbork
Ryszard Rutkiewicz z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
7. Miko³aj Ha³uszczuk ze Swobodnej Kompaniji
8. Tomasz Tryzna z Zaworskiej Dru¿yny £uczniczej
9. Miros³aw Konarski z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii
10. Miros³aw Ostrowski z Dru¿yny Rodowej z Sierakowic
11. Krzysztof Markowski z Lêborskiego Bractwa Historycznego Hufca Przedniego Wójtostwa Lêbork
12. Grzegorz Wierzchowski z Zaworskiej Dru¿yny £uczniczej
13. Robert Tryzna z Zaworskiej Dru¿yny £uczniczej
14. Robert Krêczkowski z Zaworskiej Dru¿yny £uczniczej
Dies irae
Wyniki dru¿ynowe kartuskiego pier¶cienia turniejów ³ucznictwa tradycyjnego 26.05 – 3.06. 2006:


£ukaszowy bum.gif Urodzinowy Turniej £uczniczy 26.05.2006 w Zaworach:

Dru¿ynowo:
1. KSA w sk³adzie: M.Morawiec, R.Cupa, K.Pisarkiewicz
2. SK w sk³adzie: A.Swoboda, P.Ulatowski, M.Ha³uszczuk
3. "Inogici" w sk³adzie: M.Flis, A.Ma¶laczyk, H.Kraszewska
4. ZD£ w sk³adzie: D.Kaczor, G.Wierzchowski, T.Tryzna


V My¶liwski Wieloboj £uczniczy 27.05.2006 w Zaworach:

Dru¿ynowo:
1. KSA I w sk³adzie: M.Morawiec, T.Bru¼dziak, K.Pisarkiewicz
2. ZD£ w sk³adzie: G.Wierzchowski, T.Tryzna, R.Krêczkowski
3. KSA II w sk³adzie: M.Konarski, R.Cupa, A.Micha³ek
4. Druh Lwa w sk³adzie: K.Kêpka, P.Kêpka
5. SK w sk³adzie: £.Baran, P.Ulatowski
6. Bia³y Jesion w sk³adzie: P.Laskowski, M.Winiecki



V Memoria³ "O Miecz Zula" 27.05.2006 w Zaworach:

Dru¿ynowo:
1. KSA I w sk³adzie: M.Morawiec, R.Cupa, K.Pisarkiewicz
2. ZD£ w sk³adzie: T.Tryzna, R.Krêczkowski, G.Wierzchowski
3. KSA II w sk³adzie: A.Micha³ek, L.Zulewski, T.Bru¼dziak
4. SK w sk³adzie: £.Baran, P.Ulatowski
5. Druh Lwa w sk³adzie: P.Kêpka, K.Kêpka


IX Turniej "O Pier¶cieñ Ksiê¿niczki Damroki" 27.05.2006 w Zaworach:

Dru¿ynowo:
1. KSA I w sk³adzie: M.Morawiec, K.Pisarkiewicz, R.Cupa
2. KSA II w sk³adzie: T.Bru¼dziak, M.Konarski, R.Rutkiewicz
3. Druh Lwa w sk³adzie: K.Kêpka, P.Kêpka


I Turniej "O Klasztorne Dukaty" 3.06.2006 w Kartuzach

Dru¿ynowo:
1. KSA w sk³adzie: M. Morawiec, R. Cupa, R. Rutkiewicz
2. Swobodna Kompanija w sk³adzie: A. Swoboda, M. Ha³uszczuk
3. LBH HPWL w sk³adzie: D. Grotha, K. Markowski
4.Zaworska Dru¿yna £ucznicza w sk³adzie: T. Tryzna, G. Wierzchowski, R. Tryzna

yes.gif
No to strza³a. devil.gif
Fanfir
Fotoreporta¿ z I Turnieju "O Klasztorne Dukaty"(3-4.06.2006) w Kartuzach.

http://photofile.ru/users/miroslaw1949/1335463/
Ciwun
Piêæ ³uczniczych turniejów w powiecie kartuskim w dniach 26.05 - 3.06.2006 sêdziowali:

£ukasz Baran ze Swobodnej Kompaniji (£ukaszowy Turniej £uczniczy 26.05.2006 w Zaworach), Andrzej Do³ega-Szarszewski z Konfraterni Smorgoñskiej Akademii i Paulina Ostoja-Lniska z Zaworskiej Dru¿yny £uczniczej (V My¶liwski Wieloboj £uczniczy 27.05.2006 w Zaworach, V Memoria³ "O Miecz Zula" 27.05.2006 w Zaworach, IX Turniej "O Pier¶cieñ Ksiê¿niczki Damroki" 27.05.2006 w Zaworach) oraz Dawid Kaczor z Zaworskiej Druzyny £uczniczej (I Turniej "O Klasztorne Dukaty" 3.06.2006 w Kartuzach
Ciwun

Paulina z ZD£ - sêdzia trzech turniejów ³uczniczych w Zaworach 27.05.2006
i Andrzej z KSA
Ciwun
Zdjêcie £ukasza



Zdjêcie Dawida
Ciwun
W¶ród nowododanych zdjêæ z biwaku zaworskiego jest równie¿ i to oto ujêcie



które przedstawia pó¼niejszych zdobywców pierwszej i drugiej nagrody ¦wiêtojañskiego turnieju ³uczniczego z 24.06.2006 r., a poni¿ej lista jego zwyciêzców:

1. Ryszard Cupa KSA (255/122/67 pkt)
2. Karol Pisarkiewicz KSA (254/127/70 pkt)
3. ex aequo
Przemys³aw Kêpka DL (209/108/61 pkt)
Tomasz Bru¼dziak KSA (209/108/50 pkt)

5. Miros³aw Konarski KSA (207/110/64 pkt)
6. Marta Michalak COAA (196/97/62 pkt)
7. Grzegorz Wierzchowski ZD£ (195/93/56 pkt)
Kazimierz
Dziêkujê Ciwunie, za sta³e przypominanie listy i zdjêæ zamieszczonych tu ponad miesi±c temu.
Fanfir
CYTAT(Kazimierz)
Dziêkujê Ciwunie, za sta³e przypominanie listy i zdjêæ zamieszczonych tu ponad miesi±c temu.


To chyba specjalnie dla Ciebie icon_wink.gif
Kazimierz
CYTAT(Fanfir)
CYTAT(Kazimierz)
Dziêkujê Ciwunie, za sta³e przypominanie listy i zdjêæ zamieszczonych tu ponad miesi±c temu.


To chyba specjalnie dla Ciebie icon_wink.gif


¦miem w±tpiæ.
Ciwun
[b]Dalsze zdjêcia Karola z biwaku w Zaworach http://photofile.ru/users/miroslaw1949/1332116/
To jest wersja lo-fi g³ównej zawarto¶ci. Aby zobaczyæ pe³n± wersjê z wiêksz± zawarto¶ci±, obrazkami i formatowaniem proszê kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.